Fórum témák
» Több friss téma |
Támogatja az alaplapom, de jobb az ördögöt nem kísérteni
Sziasztok!
Részben folytatva az előző kérdés megtárgyalását, mivel én is pont ezt a Macrium tool-t találtam klónozásos témában. Nagyobb tárolóról kisebbre lehetséges úgy klónozni, hogy csak egy adott partíciót mozgatok át, ami elfér a kisebben? 500GB HDD, 250GB SSD viszonylatról lenne szó, laptop felgyorsítás céllal. ( Az SSD méretileg adott, mert nem venné a gépek tulaja, hanem egy vízkáros másik gépből tennénk át a régebbibe, amíg majd lesz pénze újra/jobbra. Egyelőre USB keretben teszteltem, az SSD nem sérült az incidens során. A klónozáshoz van asztali PC-m sok SATA porttal, csak első próbára nem akartam szétszedni még.) Nyilván a legjobb egy tiszta telepítés lenne az SSD-re, csak akkor meg a (valószínűleg még gyárilag telepített) Windows licensz átmentése kérdéses. De ha arra van megbízható módszer, azt is megfontolom. A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2024
Hirens Boot CD-n találtam a partíció kezelők közt használható klónozni is tudó szoftvert, mert az erre a feladatra dedikált Imaging mappában lévő programok hasznos(használható) része már fizetős lenne, ergó használhatatlanok voltak! Most fejből nem megy a neve, de minden beállítható, tehát akár kisebb partícióra is lehet rakni, feltéve, hogy a felhasznált terület vonatkozásában elfér rajta!
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2024
Proporcionálisan átklónozható akár az egész is.
A vízkáros gép milyen, nem javítható? Eladja alkatrész donornak? Idézet: „A vízkáros gép milyen, nem javítható? Eladja alkatrész donornak?” Jelenleg néha beindul, de a billentyűk fele nem működik, és ha el is indul, akkor is legkésőbb a Windows betöltéskor leáll. Továbbá valaki már "belenézett", minek utána egy csomó csavar hiányzik, egyik zsanér csavarcsonkjai töröttek, fedél amúgy karcos, stb.. Romhalmaz állapotban van, ja és a töltőt is elhagyta az illető, mikor hazaköltözött cserediák-programról. Jó állapotban ér kb. 50 ezret, és anyagköltségen lenne vagy 20-25, amit rá kéne költeni az új töltővel együtt, szóval gazdasági totálkár.
Sejtettem, ezért venném meg alkatrésznek, már ha még nincs belőle donorom, mert azt típusszám nélkül nehéz eldönteni.
Idézet: Feltelepíted normálisan a Windowst, majd annál a lépésnél, amikor kérné a kulcsot, rákattintasz a nincs kulcsom/később adom meg lehetőségre. Ekkor feltelepül, majd bemész az aktiválási részre és ha minden jól ment, akkor vagy már azt látod, hogy kész vagy, vagy pedig még rá kell nyomnod az aktiválás gombra. Ekkor a digitális licenccel aktiválva szöveget kell majd látnod. Ez már többször kipróbált dolog, működik a már korábban aktivált Windows 10 (11) esetében.„Nyilván a legjobb egy tiszta telepítés lenne az SSD-re, csak akkor meg a (valószínűleg még gyárilag telepített) Windows licensz átmentése kérdéses. De ha arra van megbízható módszer, azt is megfontolom.” Arra kell csak odafigyelned, hogy ugyan azt a Windows kiadást válaszd ki, ami már a gépen volt (ha home, akkor home).
Valahogyan az alaplap azonosítójáról felismeri, hogy ez ugyanaz a gép, amihez tartozott jogtiszta licensz?
Arról nem is beszélve, hogy az is lehetséges, hogy a táp se tolerálja, ha menet közben kerül rá plusz fogyasztó. Egyszer egy bontott táppal teszteltem pár CD meghajtót, úgy gondoltam, hogy nem muszáj kikapcsolni, míg rádugom a következőt, de a dugdosás hatására letiltott.
Klónozás indításakor mikor kiválasztod a forrás és a cél lemezt, akkor van lehetőséged a kurzorral megfogva dobálgatni a partíciókat, tehát csak azt klónozza le, amelyiket áthúzod a cél lemezre.
Valószínűleg onnan. Minden esetre pár tucat brand gépen megcsináltam már ezt a dolgot egy HDD-SSD csere után és mind aktiválta magát ismét.
Úgy hívják HardwareID ehhez van kötve a sorozatszám amit már korábban megadtál, ez tárolódik az MS szerverein. Hogy pontosan alaplapi vagy processzori HWID azt meg nem mondom, de egyik vagy másik esetleg mindkettő cseréje szükséges ahhoz, hogy a sorozatszám amit korábban regisztráltál már érvényét veszítse, és újat kelljen vásárolni. Ezt hívják OEM licensznek, vagy egyfelhasználós licencnek.
Tehát ha egy wint újratelepítesz ugyanarra a gépre, akkor az aktiválás érvényes lesz. Hogy melyik verziótól él ez az online tárolt biztosan meg nem mondom, de 8-11 közt működik, talán még a hetesnél is. Egyébként érdemes tudni, hogy az ilyen licencet ha deaktiválod (azt ne kérdezd hogyan, keress rá én még nem próbáltam) azon a gépen, amire már felhasználtad, akkor aktiválhatsz vele egy másik HWID-s gépet is. A lényeg, hogy mindig csak egy gép aktiválható ezzel a típusú licenccel. Vannak másfajták is, pl vállalati, vagy mennyiségi, az több gépre is telepíthető. Forrás.: Szoftver licenc és típusai... A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2024
Ui.: Kicsit utána olvasva azért nem egyértelmű teljesen.
Pl itt azt írják, hogy ha kiskereskedelmi licenced van, azt át lehet vinni, de elvileg csak egyszer. Viszont ha OEM licenced van, amit a gép vásárlásakor kaptál (a sorozatszám a gépre van ragasztva), azt meg elvileg nem lehet átvinni azt írja. Szóval az igazság kicsit bonyolultabb, mint az elsőre látszik. Nehogy már egyszerű legyen. Mindenesetre ha ugyanarra a "vasra" telepítesz újra wint, akkor érvényes lesz a licenc, ha ugyanazt a win verziót telepítetted ez biztos. A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2024
"Hirens Boot CD-n találtam"
Csak az a gond hogy az idei kiadású hbcd-n is 5 éves jelentősen elévült Macrium található... A többi tool is elavult rajta.
1db kilógatott sata portról volt szó!!!
2db vezérlőn csak tud keresni 1 db sata portot amin bekapcsolható a hot plug. Mindenképp érdemes bekapcsolni. Onnantól ugyanúgy használható a hdd mint egy pendrive.
Oké, megemlítettem egy lehetőséget aminek bizonytalan a valószínűsége: az is lehet, hogy nincs igazam.
Az a baj hogy én egy szóval se beszéltem a Macriumról!
Utánanéztem, én a DiskGeniust használtam, mert az volt az első program ami kinézett valahogy, és még meg is csinálta a kismilió particóra szétszórt OS átlapátolásat, annélkül hogy az adat particiókat kijelültem volna. Az összes backup kategóriában lévő program ezt csak fizetősként tette volna meg! Mi az elavult program??? 5 éve is klónoztak merevlemezt... Szerintem amíg jól ellátja a feladatát, teljesítményében nincs különbség, teljesen naprakész!
Megőrít ez az átkozott google, meg a translate is.
Néha minden ok nélkül befagy 20-60 másodpercre, és csak "tölt" aztán megjavul és semmi baja. Mostanában már egyre gyakrabban csinálja. Van másnál is ilyen fagyás, vagy csak engem nem szeret?
Úgy mondod ezt mintha a Macrium Reflect free iso nem tudná ezt...
Nem, ezt úgy mondom, hogy a másik biztos tudja!! Kényelmesen, értelmesen...
Nem tudom, hogy próbáltam e a macriumot, már vagy 2 hónapja volt..
"Mi az elavult program??? 5 éve is klónoztak merevlemezt..."
Pl. amelyik nem, vagy csak hibásan kezel bizonyos meghajtó típusokat, pl. az [NVME] SSD-ket. Pl. szektorhibás SSD-t klónozni egyedül egy korábbi Acronissal tudtam, az újabbakkal már kilép.
"Mi az elavult program??? 5 éve is klónoztak merevlemezt..."
Ha gondolod előkeresem neked az ezredfordulóról származó Ghost.exe -t ami egy DOS floppyról futott.. Természetes hogy nem kizárólag egy program alkalmas egy feladatra. Te kérdeztél, én javasoltam egyet (a legjobbak közül) aztán nem fogadod meg a tanácsom hanem keresel másikat. Akkor minek kérdezel?
Én nem tapasztaltam, próbálod másik böngészőből is? Melyik kivitelre fújsz?
Amikor weboldalként nyitod a gugli translate-ot, és oda irkálsz, vagy ha böngészőbe beépülő pluginnal fordíttatsz?
Idézet: Én biztos nem kérdeztelek! „Te kérdeztél,...” Idézet: A feladat pár hónapja letudva!! Annyit tudnék megfogadni, hogy a következő ilyennél mindenképp Macriumozok! „nem fogadod meg a tanácsom”
Na meg egy időben csak az EaseUs ToDo backup volt, ami hajlandó volt a GPT lemezt klónozni normálisan, hogy utána még lehessen róla bootolni is. A fegyvertáramban van pár klónozó (CloneZilla, Acronis True Image, EaseUs), de a macrium még nem volt köztük eddig, s amíg a többi teszi a dolgát, nem is lesz
A weboldalt használom fordításra csak, firefox böngészőben. Ezzel szoktam szörfölni, operával meg youtubolni, viszont a hiba a firefox böngészőn jelentkezik, operával nem is próbáltam,
lévén, hogy az csak youtubera van. Majd kipróbálom operában is maximum... A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2024
Időnként nálam a Firefox szokott hülyéskedni, olyankor úgy tűnik, mint ha nem töltődne be, fehér üres oldal, fölül a webcím, az újratöltésre rányomva rendbe jön és betölt, de manuális újratöltés előtt meg kell várni, míg magától abbahagyja a sikertelen betöltést. Nem csak Google Fordító esetében csinálja, hanem néha máshol is.
Nem is tudom, más oldalnál még nem tűnt fel, hogy ezt csinálná.
Meg van nyitva vagy 30 oldal, és firefox indításnál simán betölti mindet, nem görcsöl egyiknél sem. Ezt nekem kimondottan a google meg a google translate oldalon csinálja. A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2024
Nem indításnál csinálja, amit írtam, hanem menet közben véletlenszerűen, mikor megnyitnék valamit.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |