Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 289
(#) elektroboy válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
Hello !

Köszi a segítséget biztos igénybe vesszem én lehet hogy magasabb feszültségű elkokat rakok bele 25 V Az egyik 1000 mikros a másik 470 mikros, vagy mind a kettő 470 mikros ?
köszi
(#) Dempsey válasza elektroboy hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
Ha minden igaz mindkettő 470-es.
(#) csikosgabi hozzászólása Aug 3, 2008 /
 
Sziasztok.Tehát ez a kapcsolás amit uli megépített a rajzon feltüntetett alkatrészekkel üzemképes??
köszi

v.paraszt.jpg
    
(#) pctvsat válasza csikosgabi hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
igen!
a (jelöletlen) C helyére én speciel 100n -t raktam.
(#) bodnar00 hozzászólása Aug 5, 2008 /
 
Na most segítsetek ! Vettem végre valahára egy orosz trafót 3 kivezetése van melyik micsoda? Van egy BK jelű meg egy BK-b ezek közt van valami alkatrész a trafó oltalára rögzítve , és van még 1 jelzés nélküli. (meg persze még 1 csatlakozó ahol nagy fesz kijön)
(#) bodnar00 válasza bodnar00 hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Az a valami ami a BK és a BK-b közt van szétszedtem és egy rugó féleség van benne ami összeköti a két kivezetést
(#) mex válasza bodnar00 hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Az eredeti helyén ez inditási segitséget biztositott,nem más mint egy előtétellenállás,ami inditáskor kapcsolódott az áramkörbe. Neked nincs rá szükséged,vedd ki.
(#) bodnar00 válasza mex hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
És melyikremegy a + pólus? a BK ra vagy a jelzés nélkülire?
(#) mex válasza bodnar00 hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Nem tudom fejből megmondani,utána kellene néznem.
Mindenesetre bármelyikre kötöd szikrázni fog.
(#) elektroboy hozzászólása Aug 5, 2008 /
 
Tisztelt Moderátorok!

Az redben van hogy a nem ide illő kérdéseket törlitek, de a moderátornak cimzett válaszomat miért??????
Nem bírjuk a kritikát???? Látom itt a moderátor mindent megtehet ilyen forumon még nem voltam! Na ezt is töröljétek mert nem ide való csak egy megjegyzés volt!
(#) bodnar00 válasza mex hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Köszi, a jelzés nélkülire kötöttem a + pólust.
(#) mex válasza bodnar00 hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Szikraköz nélkül ne működtesd,illetve ha mégis akkor ne húzd el a nagyfeszkivezetést a testtől,mert előbb utóbb ha kivül nem is,de belül átüt és tönkremegy.
(#) bodnar00 válasza mex hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
A szikraközt azt mi közé rakjam a nagyfesz és a trafó testeközé vagy a másik két kivezetés közül valamelyikre(itt a pozitív pólust és a tranyó collektorát értem)? És utánna onnan mehet ki a drót ahová átüt a szikra?
(#) mex válasza bodnar00 hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
A nagyfeszkivezetés és a test közé,és onnan mehet tovább a keritésre.
(#) bodnar00 válasza mex hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Mért van az hogy a pozitív ágra nagyobb szikrát üt mint a trafó testére?
(#) mex válasza bodnar00 hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Cseréld meg a kivezetéseket,és úgy próbáld.
(#) mex válasza bodnar00 hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Lehet hogy fogalomzavar áll fenn....
A testen én a tápfeszültség negativ pontját értem,nem pedig a gyújtótrafó burkolatát. Oda nem egészséges szikráztatni.
(#) bodnar00 válasza mex hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Akkor azért szikrázott kissebbet . Lehet hogy ezért halt meg az előző trafóm is! Ó már ez is kattogott magába de működik szerencsére.
(#) bodnar00 hozzászólása Aug 5, 2008 /
 
2mm es szikraközt csináltam hát menet közbe néha nem ott ütött át meg kikapcsolás után sem.
(#) mex válasza bodnar00 hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
De mostmár jó?
(#) bodnar00 válasza mex hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Mostmár jó csináltam egy másik szikraközt, ezzel már jó. Köszi a segítséget
(#) mex válasza bodnar00 hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
(#) bodnar00 hozzászólása Aug 7, 2008 /
 
Plexi az jó lesz szigetelőknek az oszlopokra ugye?
(#) bodnar00 válasza bodnar00 hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Egyre csak jönnek a problémák, 20-25m es riaszó kábelről hogy húzogassam le a burkolatot úgy hogy ne sértsem meg a drótot?
(#) kobold válasza bodnar00 hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Lecsupaszolod vagy 5 centire, összesodrod a vezetékeket, és befogod két fadarab közé a satuba, hogy ne nyírja el a pofa. Aztán rongyot szorítasz a szigetelésre, majd elindulsz vele a satutól, és a szorosan tartott ronggyal végigsétálsz a teljes hosszán. A szorítás miatt a szigetelés kicsit felgyűrődik, ezt a gyűrődést tolod előre. Ha jól csináltad, akár 10...15 cm is lejön elsőre, onnantól a folyamat csak gyorsul.
6+2 eresnél ez még bejött, igaz, ráment a fél napom, 50 méteres szakaszra.
(#) bodnar00 válasza kobold hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
A fehér külsőt leszedtem, azzal a cérna izével ami benne volt. Arról a 8 színes vezetékről kéne lehámozni ami benne van , egy szálasok nem sodrottak. Húzogassam le 10cm es darabonként róla vagy hogy?
(#) kobold válasza bodnar00 hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Ja, az más...
A fenti "módszer" alkalmas lenne szálanként is, csak akkor jóval könnyebben szakad a vezeték. Mindenképp egyenesre kéne nyújtani (valahol kiteríteni), több ponton óvatosan megfogni a szigetelést, és a szálat kihúzni belőle. Vagy végigmelegíteni hőlégfúvóval, hogy oldalra húzva, a szál végigvágja a szigetelést.
Vagy venni rézhuzalt, tekercsben...
(#) bodnar00 válasza kobold hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Ezeket kipróbálom! Semmiképpen nem veszek , minek ha van, szeretem ha valamit megtudok oldani az itthon találtakból, és nem rohanok mindenért boltba.
(#) bodnar00 hozzászólása Aug 8, 2008 /
 
Rákötöttem a drótra és a szikraköznél nem ütött át (5mm) viszont a trafóba meg igen, ha leszedem a drótot akkor jó, mit csináljak vele?
(#) Dempsey válasza bodnar00 hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Szia!
Találtam neked egy jó oldalt ha gondolod nézd meg.Üzemeltetési leírások vannak benne.Meg a szikraköz is benne van , hogy hogyan kell csinálni.Bővebben: Link
Következő: »»   19 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem