Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Audiofil, High End Audio
 
Témaindító: konyak6, idő: Márc 25, 2018
Lapozás: OK   10 / 11
(#) Ódenka válasza TÉ288 hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Folytassuk ITT.
Itt nagyon témaidegen ez a purparlé...
(#) mek-elek válasza TÉ288 hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
"Némi magyarázat az előző hozzászólásaimhoz.

"Audiofil, High End Audio"

Maga a téma nem fizika, elektronika, hanem tömény ideológia."

Ezzel az állásponttal a téma indítója nem hiszem, hogy egyet értene veled.
No meg értelmezni kellene a téma vázolását... Azaz az audiofil fogalmát. Mert akinek nem inge, annak nem kell magát ide erőltetni, ide nem illő elmélkedésekkel!
Az is érdekes vélemény, hogy amit hallunk az ideológia. Ha így, akkor a hallás politikának számítana? Én ezt nem így gondolom. Én úgy vélem, ha zenét hallgatok jó minőségben, az zenei élvezet, és nem politizálás.
(#) TÉ288 válasza mek-elek hozzászólására (») Ápr 21, 2024 / 2
 
Minden ami nem mérhető, az csak ideológia.
(#) szs válasza TÉ288 hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
És így vissza is jutunk e fórum lényegéhez.
(#) mek-elek válasza szs hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Melyik témára gondolsz?
(#) szs válasza mek-elek hozzászólására (») Ápr 21, 2024 / 1
 
Miért kene külön témára gondolnom? A haszutmellémaforban is szó esik arról: mérés, mérés, mérés. Ez technikai fórum. Elektronikai. A het szép, jól tűrjük, sőt, olvassuk. De az a jó, ha a mérhető, bárki által megismételhető dolgokat látjuk. A hit az másodlagos (harmad...százharmadlagos)
(#) Ódenka hozzászólása Máj 23, 2024 / 4
 
Találtam egy szemre is igen kicsi torzítású csatoló alkatrészt. Valószínű sztereo rendszerhez módosítani kell. Angol tudósok már dolgoznak rajta.
(#) Suba53 válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 24, 2024 / 4
 
A titok a homogenizált ezüst egykristályból növesztett átkötő vezetőben van, ez úgy rendezi a rajta átfolyó elektron áramlást, hogy annak koherenciája kisimít mindenféle zavaró hatást, növeli a mélységérzetet, a mélyek lágyan dorombolnak, a magas és közép tartomány kristálytisztán, élethűen jelenik meg a hallgató környezetében. Dr. Epic Maestro audiofil professzor szerint ez az eddigi legforradalmibb fejlesztés a hangfrekvencia történelmében.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2024
(#) teddysnow hozzászólása Máj 24, 2024 /
 
Alap tézis, hogy nem biztos, hogy ami máshol jó, az nálunk is az lesz. Én most az EMI szűrőkbe vagyok beleborulva. Feltettem az USB-s hangkártyám USB kábelére egy ilyesmi gubót. Telnek a napot, minden nagyon jó. Egyszer csak felvételt kell csinálnom és első körben feltűnik, hogy a szokott jel/zaj viszony a szokásos -70 körüliről megnőtt -60 körülire. Nem foglalkoztam vele, mert még azzal az előerősítővel, még nem csináltam felvételt, gondoltam zajos. Csak hogy miután végeztem a felvétellel az előerősítő kikapcsolása után is maradt a -60 jelzaj. Kihúztam a kábelt, ez lustaság/egyszerűség miatt egy 5 méteres mezei kábel volt és visszajött a -70. Akkor már kíváncsiságból készítettem egy felvételt a gagyi kábel -60-as zajáról, hogy mi is van benne. 3x20dB erősítés után már határozottan hallható volt egy fütyülés. Csodálkoztam, mert mikor megvettem a hangkártyát alaposan kiteszteltem és nem emlékszem az egyenletes sípoló hangra. Mi változott? Hát a ferrit. Levettem és eltűnt a pontosan 1964 Hz. Na ne, ha visszateszem visszajön? Visszatettem, visszajött. Ha kettőt teszek rá hangosabb lesz? Hangosabb. Így a ferrit bogyó nálam nem jött be. De. Nem a ferrit hibája lehet, mert a hangkártyát a gép tetején tartom és ha elteszem onnan, akkor halkul a fütyülés. Nem jöttem rá, hogy hogyan erősíti ezt a 2kHz-es sípolást a ferrit egy árnyékolt digitális kábelen. Mindegy is, egy véletlen folyamán mérhető lett a hatása.
(#) Suba53 válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 25, 2024 / 1
 
Csak egy ötlet: A ferrit nagyon jó magasabb frekvencián transzformátor magnak.
Lehet hogy valamilyen módon a környezetben lévő egyébként nem érvényesülő zavarjelet ami létrehozott egy kis fluxust a ferritben, transzformálta a vezetékre, amin meg eljutott a hangkártya bemenetére.
(#) mek-elek válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
Látom unatkoztok, nincs kivel kötekedni... Így a témát választottátok szórakozásul.
Beépíthetnéd az új csövesedbe, ha annyira sokat vársz tőle.
(#) Ódenka válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 25, 2024 / 3
 
Mert semmi kedvem senkivel kötekedni...Egy kis irónia lett volna, aki hisz az ilyesmiben, legyen egy új fegyver a kezébe.
(#) kaqkk válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 25, 2024 / 1
 
Idézet:
„aki hisz az ilyesmiben,”
Ne adj a kezébe új fegyvert !
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2024
(#) Karesz 50 hozzászólása Jún 19, 2024 / 5
 
A ma esti "igazi" High End Show. Nagy élmény volt. Köszönet "Mohinger"-nek az SMS-ért, amelyből értesültem róla. Jól szólt... meg kell, hogy mondjam és a fiúk/lányok nagyon tudnak zenélni. A fotó minősége olyan, amilyen.
(#) tothbela válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jún 19, 2024 / 2
 
Akkor ugye az is megérthető, hogy a kedvenc zeneszámom miatt más utat választottam.
Az eredeti dal régi, nem létezik jó minőségben. A modern felvételen már nem tud énekelni az öreg zenész. A tribüt nem hozza az érzést.
Vettem akusztikus gitárt, meg tanultam a dalt. És ez igazi audiofil. Nincs torzítása, nincs alapzaja.
Nyilván nem lehet minden zeneszámot otthon reprodukálni, ezért csak kell a hifi.
(#) mek-elek válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jún 22, 2024 /
 
Aki ott volt az az igazak tudója...
A műsorból emlékszel címekre?
A mancs, ha Te mondodra!
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2024
(#) mek-elek válasza tothbela hozzászólására (») Jún 22, 2024 /
 
"Vettem akusztikus gitárt, meg tanultam a dalt. És ez igazi audiofil. Nincs torzítása, nincs alapzaja.
Nyilván nem lehet minden zeneszámot otthon reprodukálni"
Ilyen, ha valakinek saját stúdiója van, jó hangmérnökkel...
(#) Karesz 50 válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 22, 2024 / 1
 
Mohinger biztosan fel tudja sorolni a címeket neked, mivel Ő volt az egyik dobos.
(#) Karesz 50 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jún 22, 2024 /
 
Nagyjából mégis tudom.
Az első: Müller József: Fejérvári induló
A hamadik: egy Morricone feldolgozás
A 4.: valami olasz slágerzenék feldolgozása
Az 5. és egyben utolsó: Borsay Samu: Szamosmenti induló
(#) mek-elek válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jún 22, 2024 /
 
Köszi a információt!
(#) Ge Lee hozzászólása Jún 24, 2024 /
 
Ha valaki netán tud forrást jobb minőségben ehhez meg ehhez mert ezek csak mp3-ak ne tartsa magában. Mondjuk a Lewis így is brutális, teljesen átjön, hogy hogy szólhat az a cucc valójában.
Ennél meg elég csak a képeket végig nézni, hogy milyen rendszereket képesek emberek összelapátolni.
(#) Karesz 50 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 24, 2024 /
 
Annyi ilyen zeném van, hogy már nem élek addig, hogy mindet végig hallgassam. A közelmúltban egy héten keresztül válogattam ki 400 lemeznyi anyagot egy merevlemezről... azóta szinte csak ezeket hallgatom. És még sok ilyen tele-vincseszterei vannak ismerőseimnek. Ebbe is könnyen bele lehet gabalyodni, nem is érdemes hörcsögként gyűjtögetni a zenéket sem.

High End.jpg
    
(#) Ge Lee válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jún 24, 2024 /
 
De azok ott neked vannak nem pedig itt nekem. Mondjuk az a jó benne, hogy akár tovább lehet küldeni, még postás sem kell hozzá.
(#) Karesz 50 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
Én vagyok annyira béna és van annyira őskövület a gépem, hogy nem tudom átküldeni. De a múltkor már felajánlottam neked priviben, hogy küldök egy CD-t, hallgasd meg, de azt mondtad nem kell mert Te bármit le tudsz tölteni. Most meg itt ácsingózol jó zenék után.
(#) Karesz 50 hozzászólása Jún 25, 2024 / 1
 
Találtam egy érdekes és pártatlannak tűnő tesztet a Benchmark, egy Cambridge Audio és egy Bryston végfokról. A Benchmark NHB2 érdekelt engem ebből egyedül. Nem először olvasom róla, hogy nagyon precíz, de sovány a mélye (kísértetiesen hasonlít ez a kritika a nagyon kis torzítású PWM-ek szubjektív tesztjéhez). Úgy tűnik nem lehet a THD-t büntetlenül csökkenteni végtelenségig, mert lesznek a dolognak hátulütői. De megint csak találgatok, mert lehet ennek ezer más oka is... de ez a legszembetűnőbb.

https://audiophilestyle.com/ca/reviews/power-amp-comparison-cambrid...r1050/
(#) mohinger válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
Nagyon kedves vagy, köszönjük a dicsérő szavakat!

Ez csak egy kis könnyed, nyári műsor volt, így csak pár számot adtunk elő:

1. Müller József: Fejérvári induló
2. Concerto d'Amore - Jacob de Haan
3. A Morricone Portrait – Ennio Morricone, arr. Roland Kernen
4. Bessarabyanke – arr. Sjaak van der Reijden
5. Italo Oldies – arr. Stefan Schwalgin
6. Lehár Ferenc: Szamosmenti-induló
(#) Karesz 50 válasza mohinger hozzászólására (») Jún 25, 2024 / 1
 
Én köszönöm az élményt! Tényleg fantasztikusan profik vagytok! Azóta is slágerlistás az a két eddig "megjelent" lemezetek nálam, amióta megvannak.
A szerzőket/címeket is köszönjük!
(#) mek-elek válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
Érdekesek az ajánlataid! Nálam a második volt a legjobb. Az első, nem szeretem a helységakusztikás felvételeket. A harmadik, a rózsaszínpárducost, többféle felvételen hallottam. E felvételen a második szám előnyének az ének kiemelkedését tartom előnyösebbnek. Azonban, ha hallotta az ember az eredeti hajdani felvételt analógban, akkor sajnos zacskósleves a benyomása van a digitális kotyvasztásokról. Mert ugye ahány annyi fajta az EVAmp-TB-ME+K701-el. Szerintem ára van annak amikor mesterségesen a csatornákba nyúlkálnak. Megváltozik a zeneszám eredeti hangzása, és az arról alkotott élmény.
(#) mek-elek válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
" De megint csak találgatok, mert lehet ennek ezer más oka is... " Ebben egyet is értünk!
És ahogy írtad is, ez a dolog igen szubjektív lehet. Gee Lee második, általam tetszőnek titulált felvétellel lehet, hogy változna a véleményed. Mondom ezt azért, mert a K701 sem rockos füles, és mégis jó basszusok áradtak belőle egy teljesen kontrollált térből.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2024
(#) mek-elek válasza Karesz 50 hozzászólására (») Sze, 19:31 /
 
Köszi a választékot, elkezdtem időnként hallgatni. Rögtön a Jethro tull-al kezdtem. Jónak találtam a stúdióját, még ha csak joutubos is volt. És persze az öreg kedvencet az inside-t sem hagytam ki. A karácsonyiban akadt egy kis Genesis is. De hát, ha így használják fel...
A gyűjtögetésben hasonló véleményem a tiedével.
Következő: »»   10 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem