Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   374 / 375
(#) kokozo válasza mp3maker hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Kapcsolási rajz keresés első lépés: Elektrotanya
(#) mp3maker válasza Gafly hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Igen. Pont a kazettás rész kapcsolása kellene.Brg SM Luxor mechanika van benne és tesla elektronika.
(#) mp3maker válasza kokozo hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Köszi, de amit ajánlasz az NZC 160. Amit én keresek az NZK 160
(#) uniman válasza mp3maker hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Milyen IC-k vannak a kazettás részben: Tesla MAA503 ?
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2024

MAA503.pdf
    
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Mezei uA709-s Tesla verzioja.
(#) uniman válasza Massawa hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Nem ez a kérdés, hanem az, hogy ez vagy A202D IC-s a magnó előfoka!
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
A rajzodon semilyen ilyen nevü IC nincs.

( de ha valahol ilyen van az TD1002 megfelelöje és az egy kombinált IC mindenre. ( elöerösitö, mikrofon stb).
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2024
(#) mp3maker válasza uniman hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Igen. MAA503 van benne 2db,és egy MH2009A
(#) uniman válasza Massawa hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
"...ez vagy A202D" Az "ez" az 503-asra vonatkozott! Mivel 2 féle verzió létezik...
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2024

MAA503_.JPG
    
(#) uniman válasza mp3maker hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Akkor ez jó lehet hozzá:

Schema.pdf
    
(#) proli007 válasza uniman hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Ez az LM709 csak álruhában..
(#) uniman válasza proli007 hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
A Teslánál, az MAA503 gyártójánál keztem melózni...
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Én eddig töled csak az MAA503-st láttam a rajzon és vagy egy orája irtam, hogy az a uA709 ( meg klonjai)
Az A202D nem láttam, te hoztad fel nem tudni honnan. Annak az eredetije meg a TDA 1002-s univerzális elöerösitö IC.
(#) mp3maker válasza uniman hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Köszönöm! Úgy tűnik ez lesz az.Ma volt időm ránézni a panelra.
(#) edusho hozzászólása Máj 29, 2024 /
 
Sziasztok, valaki esetleg tudna nekem kapcsolási rajzot küldeni egy SOLTON 600 As erősítőről ?
(#) uniman válasza mp3maker hozzászólására (») Máj 29, 2024 /
 
További segítséget találsz (NYÁK rajz) a NZK150SN eredeti szervizleírásában: Bővebben: Link
(#) mp3maker válasza uniman hozzászólására (») Máj 29, 2024 /
 
Köszönöm!
(#) Longa György hozzászólása Jún 11, 2024 /
 
Üdv! Vajon találok valahol régi amerikai gitárerősítő rajzot? Tech 21 Trademark 120 néven szerepel. Tranzisztoros, vagy IC-s.
(#) otvenkilenc válasza Longa György hozzászólására (») Jún 12, 2024 /
 
(#) Longa György válasza otvenkilenc hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Üdv! Sajnos nem. Ilyen pedál rajzokat találtam én is. 120 wattos gitár kombóról lenne szó. Vettem egyet amit javítanom kell. Még nem érkezett meg, de rajzot addig is szeretnék szerezni. Köszi.
(#) sany hozzászólása Júl 1, 2024 /
 
Igaz nem keresek, már találtam. De mégis kellene kapcsolási rajz. Ehhez kérnék segítséget.
Esetleg valaki le tudná tölteni ennek a TV-nek a kapcsolási rajzát, a radiomuseum.org -ról?
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2024
(#) orcika70 válasza sany hozzászólására (») Júl 1, 2024 / 1
 
Ha ez segít.

schematic.pdf
    
(#) sany válasza orcika70 hozzászólására (») Júl 1, 2024 /
 
Igen. Köszi!
(#) kadarist válasza sany hozzászólására (») Júl 1, 2024 / 1
 
Te is le tudod tölteni, csak meg kell adnod az ímélcímedet és elküldik a linket.
(#) sany válasza kadarist hozzászólására (») Júl 1, 2024 /
 
Hmm. Nem is tudtam, régebben csak tagoknak lehetetett.
(#) gyulank hozzászólása Csü, 7:36 /
 
Optikai enkoderrel működő, mikrovezérlő nélküli, 1k-os logaritmikusos digitális potmétert, hogy lehet csinálni?
(#) Massawa válasza gyulank hozzászólására (») Csü, 8:48 /
 
Hát Gyula, ez igy kemény dio lesz.
Amit találsz azok lehetnek cél IC-k, de nem ugy ahogy neked kellene, pl. 1 kOhmos poti helyett, hanem egy erösitö amin a jel erösitése változik az enkoder szerint. A modern kütyükben, autoradio, MP3 lejátszolk stb. elöfordulnak ilyenek, de azok integrált részei a komolyabb elektronikának, amit enkoderrel lehet kezelni.
A másik dolog az enkoder forgatása végtelen igy kezelni kell a helyzetét ujrainditás után, azaz memoria kell.
A harmadik probléma a logaritmikus kivitel. Az enkoder lineáris impulzusokat ad, azokat meg kell számolni és meglehetösen nagy tartományban és átalakitani logaritmikus értékre. Erre gyakran meg egy 8 bites proci sem elegendö. ( gondold el egy enkoder egy 360 fokos fordulatra gyakran még 100 impulzust sem ad, ami a logaritmikus világban egy vicc lenne, ezért alapbol több fordulattal kell számolni. Azaz a procit nem igen lehet meguszni. Keresgélj, lehet, hogy találsz a feladathoz legközelebbi cél IC-t, de nem ugy, hogy az csereszabatos lenne a filléres mechanikus potival.
(#) gyulank válasza Massawa hozzászólására (») Csü, 9:27 / 1
 
Nagyon nem úgy látod a dolgot, mint én. Itt van egy két videó a digitális potméter használatára mikrovezérlő nélkül. Viszont 1k log dig potot nem találtam. Szóval hogy lehetne olyat csinálni? Ha már csinálni kell, akkor nem kell egyforma értékű ellenállásokból lennie. Mondjuk valami SMD-kből talán mondjuk 100 sem foglalna nagyon sok helyet. Kész digitális potméterből van ami megjegyzi a "pozíciót", értéket. Sajnos látni ezt a pozíciót nem nagyon lehet, de az elsődleges a működés. Találtam 2,5k-sat logaritmikusat, abból kettőből, egy ellenállással esetleg lehet, hogy lehetne csinálni egy 1k-sat. Mondjuk az már lehet drágább lenne.
(#) Massawa válasza gyulank hozzászólására (») Csü, 9:59 /
 
Nézd meg a video mellékletét meg az adatlapot meg fogsz lepödni mi van abban a kis 8 lábuban.
99 ellenállás és egy proci 100 kimenettel meg egy kis memoria, és nem optikus az enkoder, azaz még arra is kell valami.
Sok sikert a kereséshez meg az ellenállások kiválogatásához. És probáld kiszámolni milyen ellenállások kellenek az 1 k log potihoz. Talán rájössz miért nincs.
A hozzászólás módosítva: Csü, 10:03
(#) Massawa válasza gyulank hozzászólására (») Csü, 10:13 /
 
Kösz a kioktatást, sok sikert!
Következő: »»   374 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem