Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   279 / 280
(#) img válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
A BQ 6-os (ACDET) lábán megvan 6 volt körül, vagy csak 2.6 körül?
(#) Thomas10100 válasza img hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
2,6V-ot mértem. ami a PD4406-on érkezik
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2024
(#) img válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Akkor nézd meg azt a diódát és az ellenállásosztót mert emlékeim szerint annak 6 volt körül kellene lennie ahhoz, hogy kimenjen az engedélyező jel a készenléti tápok előállításához.

Szerk.: nem mondtam semmit, mert beugrott, hogy rosszul emlékeztem: itt 2.4 és 3.1 közt elvileg jó az ACDET.

Ebben az esetben BQ cserét javaslok.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2024
(#) elactrofan válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 28, 2024 / 1
 
Szia valahol a 19v körön lesz egy zárlatos kondi.
Amit én csinálnék: az áram figyelő ellenállás és a gnd közé tennék pl 3v 1a labortáppal és elég hamar meg lesz a hibád.
(#) Thomas10100 válasza elactrofan hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Szia,
A második fet utáni 19V sínen mondod?
Ránézek.

Köszi
(#) Thomas10100 válasza elactrofan hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Igazad van, most 0,1 ohmot mérek a 19von a fet után.
(#) img válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Szuper, csak kár, hogy nekem nem ezt írtad korábban.

"Második FET nem zárlatos, ennyit mértem. Második FET után ha jól emlékszem kohm nagyságrendben mértem ellenállást."

Ezek szerint valamit nem jól mértél.

Ha viszont tényleg zárlat van, akkor elő az izopropil alkoholt vagy a hőkamerát és mehet a húsvéti tojás helyett zárlatot keresős játék, hogy merre forróbb.
(#) Thomas10100 válasza img hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Mert rossz fetet amikor mértem nem is ennyi volt.
Amikor kicseréltem a fetet utána lett ennyi, de azt csak most mértem.
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Megvan a zárlatos kondenzátor. 5v már van, tápdugónál világít sárgán a led. 12,5v van az akksi felé.
5v egy idő után lekapcsol.

Holnap folytatom.

Köszönöm
(#) img válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Értem.
(#) Thomas10100 válasza img hozzászólására (») Máj 29, 2024 /
 
Működik. A bekapcsoló gomb szalagkábele mindkettő oldalon fordítva volt összedugva(így kaptam)

DC-IN első MOSFET
22µF 25V 0805 MLCC

ezek voltak rosszak.

Köszönöm a segítséget!
(#) elactrofan válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 29, 2024 / 1
 
Szia
Igaz nem nekem írtad de szívesen. De azért azt jegyezzük fel, hogy a célra állítást én adtam.
(#) Thomas10100 válasza elactrofan hozzászólására (») Máj 29, 2024 / 1
 
Ja bocsánat, rossz helyre ment a válasz. De a köszönöm az globálisan szólt mindenkinek.
Így van, te adtad a jó választ
(#) img válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 29, 2024 / 1
 
Örülök, hogy megoldódott.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Máj 31, 2024 /
 
Acer Aspire 5610, elkezdett a háttérfény gyengélkedni, levettem 13%-ra, mert letiltogatott a fénycső inverter, így még valamennyire használható volt, de ma eljutott odáig, hogy már így is letiltogat az inverter és ha kicsit sikerül üzemelnie, akkor az LCD eléggé pirosas árnyalatú. Ezt leszámítva a laptopnak nincs más baja.
Mit lehetne tenni, hogy életben tartsam?
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
Szia! Pl. kicserélheted a fényt kibocsájtó eszközöket.
(#) elactrofan válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
Lehet benne csövet cserélni, nem egyszerű mulatság.
Rétegeire kell szedni a kijelzőt, és a "plexi" fényvezető lemez alján egy fém sínben van a cső.
elég törékeny kb mint a ropi ezt vedd komolyan. persze ha egyáltalán kapsz hozzá csövet
vaterán jelenleg 2db van 6000 és 10000ft között
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2024
(#) img válasza elactrofan hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
Szerintem felesleges drágán csövezni, ha 3-4000 Ft-ból LED-esre is könnyen át lehet alakítani.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
04:30-nál látszik, hogy speciális LED csíkot használt az átalakításhoz, ami egyáltalán nem jó. Lehet máshogyan is átalakítani?
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
Mit értesz speciális alatt? Alin tonnaszámra kapni ekkora méretű kijelzőhöz való LED csíkokat.
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Amit a videóban látsz, az speciális, mert nem szerezhető be olyan könnyen és kizárólag csak ilyen alkalmazásra való. Viszont szerintem az ilyen LED szalagok a "nem speciálisak", mert szinte bárhol kaphatóak és bárhova felhasználhatóak.
Mi nem szoktunk Aliról, Amazonról meg hasonló helyekről rendelgetni, megbízható forrásokból veszünk dolgokat, mint pl. Emag, HEStore.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Ja értem már, hogy mi a helyzet. A helyedben megnézném, hogy pontosan milyen kijelző van benne mert én csak szemléltető példaként linkeltem az elsőként szembejövő, 15.4" kijelző LED-esítését - csak ebbe éppen véletlenül COF LED való, de nagyobb az esélye, hogy a tiédbe sima strip is jó.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Az jó lenne, ha sima LED szalag is beférne, de honnan lehetne táplálni?
(#) Tomi20 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Eddig is ment a háttérvilágítás valamilyen feszültségről, 12-24V között (az invertere előtt) oda lehet kötni egy 2A-es step down konverterrel, amiknek szokott lenni engedélyező lába, amivel ki-be tudod kapcsolni a háttérfényt. Fényerő szabályozás is megoldható, de Én azzal nem foglalkoztam, beállítottam Nekem tetszőnek, és annyi.
(#) Udvari Zsombor válasza Tomi20 hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Jelenleg nincs nálam a laptop, fontolóra fogom venni és majd jelentkezek.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Az Alin a LED-esítő KIT-eket mindenestül árulják, tehát elektronika is van hozzá ami dimmelést is tud. 4 kontaktot kell bekötni: táp, GND, BL_EN és DIM.
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Csupán az életben tartása lenne a cél, mindegy hogyan, csak látszódjon az LCD és össze lehessen rakni a laptopot. Nem szeretnék Ali, Amazon rendelgetni, nem tartom elég megbízhatónak. 12V LED szalagot pedig akár két utcával arrébb is tudnék venni, bár erősen kérdéses, hogy fix fényerőn jó lehet-e, amennyiben 12V-ot kap az inverter.
(#) pipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
A mezei led szalagokon ritkán vannak a ledek, szêles csikok. Az lcd-be valókban a ledek szinte összeérnek keskeny csikban
(#) Udvari Zsombor válasza pipi hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Olyan sűrű LED szalagot nem fogok találni, az biztos.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Megveheted ugyanazt a LED KIT-et E-Bayről is jóval drágábban + ÁFA + a PayPal + a Posta jutaléka, ha az már eléggé biztonságosan drága.

Én már rendeltem Aliról laptophoz, TV-hez és monitorhoz is LED KIT-eket és egyikkel sem volt gondom.
Következő: »»   279 / 280
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem