Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   278 / 280
(#) Vikihun hozzászólása Ápr 4, 2024 /
 
Üdv!
Segítséget kérnék egy HP Omen 15-ce022ng laptop javításához.
Nedvességet kapott, nincs kép a laptop indul, fut rajt a windows csak kép nincs. Szétszedtem és találtam egy hibát.
Sajnos két lába eltünt egy kétcsatornás csatolónak vagy minek. Nem vagyok annyira hozzáértő, de valami ilyen lehet. Ráírva annyi van, hogy AYOA 8c43.
Nem találok ilyet sehol. Van valami helyettesítője esetleg? Van mellette egy másik ugyan olyan arról teszek fel képet.
Ha tudtok segíteni megköszönöm.
(#) elactrofan válasza Vikihun hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Üdv

Talán ezt az ict keresed smart load switch

helyettesítő biztos nincs esetleg TME forgalmazza próbát megér
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2024
(#) Vikihun válasza elactrofan hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Köszi, utánanézek és megpróbálom.
(#) img válasza Vikihun hozzászólására (») Ápr 4, 2024 1 /
 
Ha nem találsz hozzá pótlást, akkor a nyák letakarítása és az esetleges sérült részek javítása ill. pótlása után valamilyen rotációs szerszámmal leköszörülheted a tokozását a lábainál, hogy hozzájuk férj és akkor már odaforraszthatod őket egy-egy vezetékdarabbal a panelhez.
(#) Vikihun válasza img hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Az első tervem ez volt, de ha sikerül másik darabbal pótolnom akkor nem szenvedek vele hisz végülis 3 mm x 2 mm a switch.
Így is mikroszkópos a meló.
(#) img válasza Vikihun hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Igen, valóban pontosságot igényel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2024
(#) tufatofu hozzászólása Máj 17, 2024 /
 
Üdv mindenkinek!
Valaki meg tudná mondani, hogy egy Dell Inspiron n5010 i5-ös laptopnál, csak böngészésre használva normális a CPU 52-54C fok és GPU-nál az 57-58C?
(#) img válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 17, 2024 /
 
Üdv!

- Mennyi a környezeti hőmérséklet?
- Mi a CPU és GPU pontos típusa?
- Van alatta hűtőpad?
(#) tufatofu válasza img hozzászólására (») Máj 17, 2024 /
 
CPU: Intel Core i5-480M, 1200 MHz
GPU: AMD Mobility Radeon HD 5000 Series (1 GB)

A szobában 22C van
Hűtőpad van amire kellett új, és újra is lett balzsamozva a CPU
(#) tufatofu válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 17, 2024 /
 
Azért kérdezem mennyi egy ilyesmi laptopnak a hőfoka ilyen alapfelhasználás esetén, mert nekem fogalmam sincs és hátha valaki tudja.
(#) tufatofu válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 17, 2024 /
 
A ChatGPT ezt mondta, hátha másnak is hasznos:

Idézet:
„Szia! Igen, a Dell Inspiron n5010 laptopnál ezek a hőmérsékletek normálisnak tekinthetők alapvető használat (például böngészés) közben.
CPU Hőmérséklet

Az Intel Core i5-480M processzor esetében az 52-54 Celsius fokos hőmérséklet teljesen normálisnak tekinthető. A modern laptop processzorok általában 50-70 Celsius fok között működnek normál terhelés alatt, és ez a tartomány megfelelő hűtéssel biztonságos.
GPU Hőmérséklet

Az AMD Mobility Radeon HD 5000 sorozatú GPU esetében az 57-58 Celsius fokos hőmérséklet szintén normális. A laptop GPU-k tipikusan 50-80 Celsius fok között működnek alacsony terhelés alatt, és ez a tartomány szintén biztonságosnak tekinthető.
Ajánlások

Hűtőpad használata: Ha gyakran tapasztalsz magasabb hőmérsékleteket, érdemes lehet hűtőpadot használni a laptop alá.
Rendszeres karbantartás: A laptop belső tisztítása évente egyszer vagy kétszer segíthet a hűtési teljesítmény fenntartásában.

Összefoglalva, az általad megadott hőmérsékletek teljesen normálisak alapvető használat mellett, így nincs ok aggodalomra. Ha azonban hosszabb időn keresztül magasabb hőmérsékleteket tapasztalsz, érdemes ellenőrizni a hűtőrendszer állapotát.”
(#) img válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 17, 2024 /
 
A ChatGPT szokás szerint fogalmatlan mert normális pasztával (minimum Arctic MX-4) 6-8 fokkal lejjebb lehet vinni. Tudom, mert amikor az Asszony leejtette az Asusát, akkor hirtelenjében egy ilyen Dellt adtam neki amit egy ügyfél adatmentés után itt hagyott, mert közben vett egy másikat, a HDD-jéből meg még csepegett a cukros tea amikor hozzám került.

"újra is lett balzsamozva a CPU"

Akkor az azért nem hűl rendesen mert mumifikálódott.
(#) tufatofu válasza img hozzászólására (») Máj 17, 2024 /
 
Nem a technológiára voltam kíváncsi, mert MX4 paszta(bár léteznek jobbak is), továbbá Thermal Grizzly lapok lettek felrakva ahova kellett, csupán az érdekelt volna, hogy hány fokon rotyog alapból egy ilyen ótvar.

Idézet:
„Akkor az azért nem hűl rendesen mert mumifikálódott.”
Számszerűsíthetnél egy szerinted "rendes hűlés" értéket, ha konyítasz hozzá.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2024
(#) img válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 17, 2024 /
 
Tehát azt mondod, hogy MX-4 és Conductaut van benne?

Szerk.: A CPU-ja 40-45 fok volt alapon ha jól emlékszem, a GPU nem ugrik be.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2024
(#) tufatofu válasza img hozzászólására (») Máj 17, 2024 /
 
Nincs folyékony fém paszta benne, csak MX4 paszta és Thermal Grizzly lapok, ahova lap kellett.
(#) tufatofu válasza img hozzászólására (») Máj 17, 2024 /
 
Remélem tudtam segíteni, hogy le tudd hűteni a tiedet is 55 fokra?
(#) img válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 17, 2024 /
 
Ja igen a gap pad az Kryonaut, hirtelen kevertem.
(#) img válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 17, 2024 /
 
Nem, ez kb. 8 éve volt, azóta már lebontottam alkatrésznek, mert megcsináltam az Asszony Asusát és feleslegessé vált.
(#) tufatofu válasza img hozzászólására (») Máj 17, 2024 /
 
Mindegy, köszi! Majd szól ha baja van, és a ventilátor is üvölt, ha melege van+ órajelet elveszi, vagy radikálisabb esetben ki is kapcsol.
(#) img válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 17, 2024 /
 
Oké, végül is ha van alatta hűtőpad akkor azt feljebb lehet még tekerni gondolom, hogy segítsen.
(#) tufatofu válasza img hozzászólására (») Máj 17, 2024 /
 
Jaaa, te a ventilátoros hűtő tálcára gondolsz? Olyan nincs alatta.
(#) pipi válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 17, 2024 /
 
Már az is jobb ha valami keményen van és jól szellőzik alulról, nem belesüppedve az asztalterítőbe/ágyba
(#) img válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 18, 2024 /
 
Igen, arra gondoltam. Azért is linkeltem mert az instant FPS booster.
(#) Thomas10100 hozzászólása Máj 28, 2024 /
 
Sziasztok!

Egyik ismerősöm laptopja van nálam, vagyis alkatrészei.
Táp bemenet első MOS-FET-je(PU4301) zárlatos volt. Ezt cseréltem újra(más típusra, de azonos paraméterekkel). Viszont nem indul most sem, a GATE 0V-on. Töltő ic(PU4403) nem ad ki vezérlést, tápfeszültséget megkapja a 19V-ot. Nem melegszik.
Mi az ami tiltja esetleg? Máshol zárlatot nem találok.

HP pavilion 14", kapcs rajzot, boardview-t mellékelek.

Köszönöm!
(#) img válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Szia!

Akkuról próbálod vagy tápról? A labortápod megfelelően szimulálja a HP töltőt?

A FET zárlata el tudja vinni magával a gate drivert is, ami ebben az esetben a BQ2478x. Illetve ellenőrizném még az EC-t is.
(#) Thomas10100 válasza img hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Szia

saját töltővel sincs semmi.
Na igen, ez a kérdés, a BQ2478 ic-t hogy tudnám kideríteni jó-e. Vagy csak csere?
Illetve EC ebben az esetben, hogy kap szerepet? Mármint, hogy nincs 3 és 5V sem még.

Köszönöm!
(#) img válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
A BQ-t csak cserével.

Az akku feszültsége mennyi?

"Mármint, hogy nincs 3 és 5V sem még."

A készenléti feszültségeket azért elő kellene csalogatni.

Ha biztos vagy benne, hogy nincs zárlat máshol, akkor hidald át a FET-et és nézd meg, hogy úgy mit csinál (persze védetten, labortápról).
(#) Thomas10100 válasza img hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
akkuval nem próbáltam, nincs rádugva.
Minden vreg-et megmértem, ez alapján stimmelnek.

megnézem majd labortáppal 19v-ról

köszi
(#) img válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Egyébként biztosan jól mérted a második FET-et, hogy nem hibás? Mert a BQ akkor nem engedélyezi az elsőt, ha a másodikkal gond van.

Ha a FET-et átkötöd, akkor ne legyen benne akku a biztonság okáért.
(#) Thomas10100 válasza img hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Második FET nem zárlatos, ennyit mértem. Második FET után ha jól emlékszem kohm nagyságrendben mértem ellenállást.
Következő: »»   278 / 280
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem