Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3556 / 3559
(#) mateatek válasza VIM hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Nem onnan vettem a grafitot. Azt még a múlt ezred végén tanultam.
(#) mateatek válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Ez a fajta zárbetét tényleg a jobbak közül való. Ez miatt az illesztések is precízebbek benne, mint az olcsóbb, lötyögős társainál. A szorosabb illesztések miatt hamarabb szorul karbantartásra.
(#) ktamas66 válasza VIM hozzászólására (») Máj 28, 2024 / 1
 
Nekem is hasonló van, ácsceruzával kenem.
(#) Bluger hozzászólása Máj 29, 2024 /
 
Sziasztok
Nem tudtam sehol utána nézni így itt kérdem ha lehetséges.
Valaki tudja, hogy ki He. apróhirdetés adminja vagy aki kezeli a hirdetéseket?
(#) Prefector válasza Bluger hozzászólására (») Máj 29, 2024 /
 
Nyiss moderálási kérelmet ha olyan jellegű, arra van. Nem tudom milyen jellegű a kérdésed feléjük, de ha egy szabálysértő apró törlésével kapcsolatosak akkor szerintem inkább apróhirdetési szabályzatot olvass, mert szabálysértő aprók mindig törlésre kerülnek. Az apró szabályzatában megtalálsz mindent amit be kell tartni.
(#) Bluger válasza Prefector hozzászólására (») Máj 29, 2024 /
 
Évek óta szinte ugyan azzal a szöveggel hirdetek, eddig semmi gond nem volt. Vagy valaki unatkozik és jelentgeti a hirdetéseimet. Semmi szabálysértőt nem irtam.
(#) Prefector válasza Bluger hozzászólására (») Máj 29, 2024 /
 
Nem tudom mi a konkrét gondod, de biztosan nem a megmaradt kínai áramköröket dobod fel az apróra, szóval mivel ilyen nagytételben árusítod őket, gyakorlatilag bárki lehet az ellenséged aki észreveszi, mert ez biztosan kívül van az itteni apróhirdetés "megmaradt műhelycuccok" kategórián. Ilyenér ami már kereskedelmi mennyiség mást is tiltanak, tiltottak mindig is ha észrevették. Ha más a baj, akkor még mindig moderálási kérelem.
(#) Bluger válasza Prefector hozzászólására (») Máj 29, 2024 /
 
Igen azok. De csak egy tételből volt sok, a többi 4-10db.
(#) Prefector válasza Bluger hozzászólására (») Máj 29, 2024 /
 
Szerintem engedd el, sokan megpróbálkoztak már, hogy mindig csak "megmaradt 10-20 db". Minden aliexpress rendelésből hónapról-hónapra, újra és újra megmaradt egy maréknyi.
Ilyenre szerintem facebook marketplace vagy vatera, itt ezt a tagok sem nézik jó szemmel ezért jelentgetik és emiatt meg a modik sem.
(#) Fats Domino válasza Prefector hozzászólására (») Jún 6, 2024 /
 
Szia! Csak érdekelne ezt hogyan tudod keresni? Én is kerestem volna más eladót de semmit sem találtam róla.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2024
(#) tufatofu hozzászólása Jún 11, 2024 /
 
Üdv!
Más is járt már hasonlóképpen forgalmazóval, ahogy most én az Inpiro Kft.-vel? Sajnos egyre több olyan weboldallal találkoztam már, ahol az árak kiderítése komoly tortúra. Konkrétan telefonon nem lehetett elérni, az érdeklődő levelemre pedig nem válaszolnak. Lehet nem tudják az árakat ők sem, vagy egy pótkocsis IFA mennyiség alatt nem állnak szóba senkivel?
(#) nagym6 válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 11, 2024 / 1
 
Ha sem telefonra, sem levélre nem válaszolnak, nem vagy érdekes nekik.
Vannak ilyenek, én odébbállok.
Csak azért is, mert ha nem érdekes nekik a kis tételű érdeklődő, legalább egy válasz illene.
(#) tufatofu válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 11, 2024 /
 
Igazad lehet, viszont nem írtam nekik mennyiséget.
(#) elektroncso válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 11, 2024 / 1
 
Vagy csak nincs ott senki. Ahol én dolgozom ott is van két hét nyári leállás, amikor senki nincs bent. Akkor aztán bármilyen megrendelő, érdeklődő hívhat, írhat a cégnek két hétig semmi válasz nem lesz (nincs kiírva sehova amúgy). Két ember tart csak ügyeleti szolgálatot, de ők szervizesek, csak olyan éri el őket akinél biztonságkritikus gyártmányunk aktívan üzemel.
(#) Gafly válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 11, 2024 / 4
 
Idézet:
„Konkrétan telefonon nem lehetett elérni, az érdeklődő levelemre pedig nem válaszolnak.”

Ha tényleg ez a székházuk, akkor én nem lepődök meg rajta...
(#) tufatofu válasza Gafly hozzászólására (») Jún 11, 2024 /
 
Klassz
(#) nagym6 válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 11, 2024 /
 
Magánemberként jelentkeztél nem cégként, ennyi elég lehet.
De valami válasz alap dolog lenne tőlük.
Ha szünetelnek, azt honlapon kiírják már jó előre is a korrektebbek.
(#) sany hozzászólása Jún 13, 2024 /
 
Ma véletlenül rossz olajat vettem az öreg, Suzuki Wagon R+, évj. 2001, autónkba.
A 15W-40 (Multi-Purpose Oil) olaj helyett, 5W-40 (Super Tech Motor Oil) olajat vettem. Beleönthettem én azt minden probléma nélkül, vagy inkább cseréltessem ki a boltba? Az autó már eszi az olajat azért, kell utántölteni. A 15W-40 szoktam venni.
Köszönöm a segítséget!
(#) szikorapéter válasza sany hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Ha már úgyis elfogyasztja kb. mindegy neki mit raksz bele. Az 5W -vel kezdő hígabb olaj, de a teljesítményszintjük valószínűleg más. Minden esetre ha rágja akkor már mindegy szinte milyen csak legyen benne amíg használni szeretnéd.
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Ha inkább rövideket jársz, akkor cseréld ki. Ha hosszúkat, akkor nem baj.
De ezekbe 10W-40 kellene, nem 15W.
(#) moltam válasza sany hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Nyugodtan beletöltheted, sőt, sokkal jobb mint a 15w. Üzemi hőmérsékleten a két olaj kb egyforma viszkozitású, hidegben az 5w hígabb, így télen hamarabb eljut a kenési helyekre.
(#) sany válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
A szerelő mondta, hogy ilyet vegyünk bele, mármint 15W-40-et. A márka mindegy, a legolcsóbb is jó bele, csak legyen.
(#) szikorapéter válasza sany hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Szerintem nem nekem akartad címezni.

Minden nap motorokban turkálok van hogy csak kicsit van hogy könyékig utolsó csavarig.
Ezért mondtam mindegy már ilyenkor mi van benne szinte előbb-utóbb úgyis leköpi a gyertyát a felszívott olaj ha túl sokat hord majd el, addig "használható" ha vállalod az ezzel járó dolgokat (ha füstöl a kocsid és megfog a rendőr 60-tól 300-ig terjed a birság környezetkárosításért, grátisz a kocsi forgalmi érvényessége ugrik (2 éves példa nem tudom a mai jogszabály hogy hozza.)
(#) sany válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Valóban, eggyel lentebb. Ez ma egy ilyen nap.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2024
(#) sany válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Előbb-utóbb, le kell majd rakni.
(#) moltam válasza sany hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Vagy meg kell szelepszárazni, nem nagy mutatvány és filléres dolog. Esetleg előfordulhat hogy az eddigi *** olaj letapasztotta a lehúzógyűrűket, akkor szét kell fűzni és kitakarítani a hornyokat, így már hajtókar csapágysor+új gyűrűszett is kell, az drágább de még mindig nem egy vagyon. Nem egy mai autó ez már. F astrát megcsináltam, 0 olajfogyasztás lett az eredmény az addigi masszív kék füst és állandó töltögetés helyett. Persze attól függ mi vele a terv, ha már a végét járja akkor felesleges belemenni.

Nem véletlen nem enedte meg a fórum-motor!
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2024
Moderátor által szerkesztve
(#) sany válasza moltam hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Igen, nem most jött ki a szalonból.
Nem én használom az autót különben. Van benne km, egy héten napi kb. 5 x 45 km + hètvége használva van. Az óra lassan kb. 400.000 km lesz (ha jól tudom). Most márciusban a műszakin átment. Persze nem fog örökké. Költeni, már nem érdemes rá, hacsak valami nem kisebb baja van.
Öreg az autó, de ki van fizetve. Ahogy ki szokott lenni írva néhány kocsira.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2024
(#) SzervízMacska válasza moltam hozzászólására (») Jún 14, 2024 / 1
 
Nagyon jól mondta. A kopott, illesztetlen motorba vastagabb olaj kell. A hígabb olaj hamarabb megöli…
(#) moltam válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 14, 2024 / 1
 
Tanulmányozd a motorolajok paramétereit, főleg a kétfokozatú olajok hidegoldali/melegoldali viszkozitását. Vagy ne, nekem mindegy. A szerelőre is ráférne némi tanulás, akkor talán nem töltetné belefelé a 15w t értelmetlenül. Bár a teljesítményszintről sokat nem tudunk, de a 15W-40 (Multi-Purpose Oil) első hallásra nem sok jóval kecsegtet. Az a kopott, illesztetlen motor egy gyűrűsorral elmenne még szerintem néhány kilométert, persze ha kapna valami finom ásványit továbbra is, ugyanúgy ismét bekokszolná a lehúzógyűrűit.
(#) SzervízMacska válasza moltam hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
A mi időnkben még így tanították - bár az akkori motorok jellemzően nem mentek el félmillió kilométert.
Következő: »»   3556 / 3559
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem