Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   149 / 3581
(#) vtsoftware válasza kobold hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Én még annyit hozzátennék hogy a HEStore topik felnyitáskor "megint bajom van" hsz-eket kellene csak törölni.
Amúgy maradhatna minden írás, kibeszélni az alkatrészeket, kérdezgetni stb...
Mostmár tényleg abbahagytam
(#) Topi válasza vtsoftware hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Idézet:
„Amúgy maradhatna minden írás, kibeszélni az alkatrészeket, kérdezgetni stb...”


Igen. Ez a HEStore.hu - Fejlesztési ötletek. Amiről a téma szólt.
Dehát sokan nem jutottak el oda agyilag hogy a hobbielektronika fórum nem hestore vevőszolgálat.
Olyanok is voltak ott, hogy ő ekkor és ekkor ezt és ezt rendelte. De kérdem én, ez ki a fenét érdekel? Hát a fórumozók egyikét sem, az illetőn kívül.

Lenne értelme a témának, de ahhoz agyilag fejlődnie kéne egy-két embernek, hogy meg tudja különböztetni az ügyfélszolgálatot a HE fórumtól.

Lehet, hogy kicsit nyers voltam, de az én véleményem ez. És remélem, hogy aki itt szép fennhangon híresztelte, hogy az egész hestore szemét meg stb. az olvassa és vérig sértődött.
(#) Balázs válasza Topi hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Üdv!

Engedj meg még egy utolsó hozzászólást a HeStore-ral kapcsolatban itt, ha már nincs téma neki. Annyi csak, hogy a fejlesztőeszközöknél van egy kis helyesírási bibi: nem ÚJlenyomat, hanem UJJlenyomat.
(#) Topi válasza Balázs hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Javítva! Köszi.
(#) Balázs válasza Topi hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Még csak félig sikerült: rövid U-val írandó!
(#) Topi válasza Balázs hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Ismét javítva Kicsit fáradt vagyok, meg amúgysem az én dolgom lenne :wow3:
(#) Gery válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Na megnéztem megint. Szóval van ugye kommunikációs port 1, komm port 2, és komm port 3. Ez amin van az USB a PS2 bill és még valami (infrared-lényegtelen) az a 3-as. Az erősforrásoknál kiírja hogy ütközik az 1-esel. Ezért komm port 1 és 2-őt le is tiltottam biosba hogy ne zavarjanak. Amit az eszközkezelő nemismer fel az alapból ez a kommunikációs port 3. (tehát nem külön egér usb, stb hanem alapbol nincs komm port3). Ez mellet van a kis felkiáltójel. De hogyérted hogy távolítsam el a nemfelismert eszközöket? Mert ezenkívül minden müködik.
Ha belemegyek, az erőforrásokhoz ezt írja ki:
"Az eszköz nem használ erőforrásokat, mert probléma van vele"
Aztán van ott egy kézi beállítás fül. Abba belemegyek. Az erőforrások már nemütköznem semmivel mert letiltottam a másik két portot. Ott van az a I/O tartomány is az IRQ. Így külön nemtudok bele menni egyikbe se, de ott van alatta az "Automatikus beállítások" fül ami így halványan van és nemengedi bepipálni...
Szóval érdekes. Van még egy ilyen fül is (ezen kívül), hogy Port beállítása, ott ezek vannak:
Bit/sec: 9600
adatbitek: 8
parítás: nincs
stopbitek: 1
Atvitelvezérlés: nincs.
Hát kíváncsian várom, hogy mit írsz?
(#) _ampervadasz_ válasza Gery hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Szakadozik a netem, majd holnap este felrakok mindent, remélem az USB-t betudod könti nem? Mert a BIOS alapból tudja kezelni, az alaplapi USB-t
Amúgy a nem felismerhető eszköz nevére kattansz, jobb egérrel, és eltávolítást nyomsz!
Az eszközkezelben találod meg, és egy sárga hátterű felkiátójel van kis indexben az adott eszköz mellett!
Ajánlott lenne egy win reinstall is hogy a bosszúságokat megelőzd! Amiben voltál, hogy Stopbit paritás stb. az a COM1 COM2 valamelyikének a beállítása volt. COM 3 -on az LPT van, és nem az USB és a kelyboard.

ja és az erőforrásnál tudod állítani, hogy automatikus legyen, vagy kézi amit te kiválasztasz.
(#) Norberto hozzászólása Aug 7, 2008 /
 
Van ötlete valakinek, hogyan/hová tehetek fel párszáz megányi cuccot akár csak 1-2 hétre-hónapra, amit a vasútmodell-kiállításon készítettem? Lehetőleg nem egyben kéne feltenni
(#) válasza Norberto hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Csak tárolni szeretnéd, vagy pedig elérhetővé is szeretnéd tenni a webről? ATW.hu-n 500 mega tárhely van, de azt nem lehet FTP tárhelyként használni - kivéve, ha kiírod, hogy az oldal fejlesztés alatt áll, és akkor nem törölnek le róla semmit sem.
(#) sound.man válasza Norberto hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
A data.hu is jó oda egyszerre 100 megát lehet feltölteni és addig maradhat ameddig csak szeretnéd.
(#) Gery válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Na helló! Kicsit félreértettük egymás szerintem. Szóval van 3ilyen tüskesor a gépen. A 22-es képen oda írtam hogy mi micsoda. És com3-ként szerintem azt ismeri fel ahova az egér és az usb megy. Alapbol nincsen a gépen egy ilyen csatlakozó se, hanem amit a tüskesorra kell rárakni(lsd:képek).
Szóval jelenleg egyáltalán nincs se egér, se usb.
Csináltam még képeket az eszközkezelőben is(billenytyűzettel ügyeskedve) azt a következő hszbe felrakom. De most töröljem ki com3-at? Dehát az az egyetlen ismeretlen eszköz van. Szerintem azt kéne felismertetni vele...
Mitgondolsz?
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Itt vannak az eszközkezelős képek:
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Ja és csináltam képeket az USB vezérlő részröl ami a gépszerint jól müködik, dehát én nem nemtudom használni azt. Ja és amikor a biosba álligattam mindenfélét akkor, majd egy újjab ismeretlen eszközt adott. De ezzel se mentem sokra. Lehet hogy a biosba kéne állítani valamit?
(#) Tom025 válasza sound.man hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Ha már tárhelyeket ajánlgatunk: www.extra.hu - 2 giga, és nem törlik le.. Én is ezen tartom a már leginkább csak tárhelynek szolgáló honlapomat..
(#) levii válasza Tom025 hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
az fw.hu pedig 5GB-ot ad.
És csak egy index.html-t kell feltenni ami lehet akár egy soros is.
Én ezt használom tárhelynek.

szerk.: Most nézem hogy csak akkor 5GB ha altavizslád van.
(#) kocsgab002 hozzászólása Aug 7, 2008 /
 
Üdvözlet Horvátországból, Trogírből.

(kilátás az apartmanból)

IM000056.JPG
    
(#) szamóca válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Nem is vagyok Írigy!
(#) Iszkakof István hozzászólása Aug 7, 2008 /
 
Holnap megyek Sződemeterre, Kölcsey Ferenc születésnapja alkalmából rendezett ünnepélyre. Ha látok Hobbielektronika pólós fórumtársat, meghívom egy kávéra a helybéli kocsmába. Nem túl nagy tömeg szokott lenni, de az ünnep szép. A végén elénekeljük a Magyarok Himnuszát, ami csodásan fog hangzani a község főterén.
(#) vtsoftware válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Óóó hogy a fene... a jódógodat
Szép hely nagyon. De jó neked.
De milyen rendes, hogy gondol ránk :whatever:
(#) szamóca válasza vtsoftware hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Me mi vagyunk a második családja nekije, bizta azé!
(#) vtsoftware válasza szamóca hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
(#) Doszpot hozzászólása Aug 8, 2008 /
 
Sziasztok!
Ha M10x1-es menetet akarok fúrni egy lukba, akkor 9-es fúróval fúrjak neki elő? Vagy van erre alapszabály?
(#) Gafly válasza Doszpot hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Szia,

alapesetben 0.8-al kell szorozni.
Tehat az esetedben 8-as furo...

Egyebkent mit akar jelenteni az M10x1?
Marmint a x1?
(#) szabi83 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
x1 = 1mm a menetemelkedés :yes:
(#) Topi válasza Gafly hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
x1 valószínűleg 1mm-es menetemelkedés akar lenni.
Amúgy megméred a menetfúró szár nettó méretét tolómérővel és olyan lyukat fúrsz. (szárán méred)
(#) Doszpot hozzászólása Aug 8, 2008 /
 
köszönöm a gyors segítséget!
Megyek is a műhelybe! Egyébként a menetet nem én csinálom, nekem csak előfúrni kell, hogy kevesebb macera legyen majd ott, ahol a menetet vágatom.
Szóval tényleg köszönöm a segítségeteket!
(#) mex válasza Doszpot hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Az M 10x1 menetnek 9mm furat kell. A "sima" M 10-es menetnek pedig 8.5 a furat.
Ha preciz akarsz lenni akkor a furatokat két lépcsőben érdemes elkésziteni,mert a telibefúrásnál hajlamos nagyobb furatot fúrni. Fokozottan vonatkozik a kézi fúrásra.
(#) zenetom hozzászólása Aug 8, 2008 /
 
Úgylátszik megint újult az oldal
Na ki veszi észre?
Köbzoli: Gratulálok!
(#) Topi válasza zenetom hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Én, én! Én voltam az első! (Vagy ez tisztességtelen előny? )
Következő: »»   149 / 3581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem