Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   123 / 123
(#) lóri válasza astrojoe12 hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Szia!

A 470µ-ot akkor cseréld, ha rossz. Ha az A jelű csatin megvan a + - 15V, akkor nem biztos, hogy rossz. De kiemelheted, megmérheted őket. A nagy kondikat kicserélném, mert nem odavaló.

táp.jpg
    
(#) astrojoe12 válasza lóri hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Az "A" csatlakozón telibe 30V van, ez megy az alaplapra.
(#) lóri válasza astrojoe12 hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Igen, de a GND-hez képest kell mérni a csati egyik/másik pontját. A GND az egy F1 jelű pont, valószínű, valamelyik fekete vezeték. De mivel összesen 30V van, az a két 15V együttméréséből adódik. Tehát elvileg jó.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2024
(#) astrojoe12 válasza lóri hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Igen, a házhoz képest 2x15V van a csatlakozón, bocsi.

A végfoknál lévő nagy kondik helyett jó lenne a képen látható? Ha szerinted jobb lenne más gyártó kondija, esetleg konkrét termék, azt megköszönném!

Halgattad a videón a zúgást, amit tegnap felraktam?
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2024
(#) lóri válasza astrojoe12 hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Szerintem jó lehet, ha a 10mm-es lábtáv befér, vagy betudod faragni. A zúgás talán lehet kontakthiba is. Annyit tudsz tenni, hogy ezt kizárjuk, hogy a két végfokot kiemeled és megpucolod a tüskéket és az ellendarab érintkezőjét. Valószínű ennyi idő után már feketék.
(#) astrojoe12 válasza lóri hozzászólására (») Jún 3, 2024 / 1
 
Köszi a segítséget, már csinálom is! A kondikat megrendelem.
(#) lóri válasza astrojoe12 hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Nincs mit, majd írjál, hogy mi lett.
(#) astrojoe12 válasza lóri hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Próbálom a csatlakozásokat gömbostűvel megcsiszolni, felkarcolni, de nem túl hatékony, pedig a furatok belsejét kéne felcsiszolnom.
Van erre valami jó módszer?
Kontaktsprét használhatok a végén? (Csak olajos kontaktsprém van meg wd40, de az is olajos.)

végf1.jpg
    
(#) lóri válasza astrojoe12 hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Én izopropilt használok fogkefével, de állítólag a féktisztító is jó.
(#) metabo123 válasza astrojoe12 hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Szia!
Én gömbölyű tűreszelőt dugtam bele és megforgattam a lemezkék között.
Az sem gond ha kicsit szétnyomódik a lemezke, utólag amúgy is érdemes kicsit összébb nyomni a jobb kontakt érdekében.
(#) astrojoe12 válasza lóri hozzászólására (») Jún 3, 2024 / 1
 
Kész a kontakt tisztítás, eléggé macerás volt, de szerintem így jónak kell lennie. Sajnos a zúgás továbbra is megmaradt.
(#) lóri válasza astrojoe12 hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Sajnos nem értek hozzá. Szokott olyan lenni, hogy bezajosodik valamelyik tranyó, meg a fejhallgató kapcsolójának kontakthibája is lehet. Ha lenne szkópod, akkor lehetne látni, hogy a tápegységből jön-e valami hullámosság. Ha kiveszed a végfokokat és más tápegységről indítod, akkor kiderül, hogy abban van-e a hiba.
(#) lóri válasza astrojoe12 hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Még azt nézhetnéd meg, mi van, ha kiemeled a C266/C366 2.2µF-et (vagy legalább az egyiket, amelyikre egy hangszórót kötnél). Mert rajz szerint, onnan kap bemenetet, a TDA1074-től. Persze, nem hinném, hogy mindkettő tönkrement. Ekkor, köthetnél valami jelet a végfok felé menő pontra, ha nem tudod külön tápegységről próbálni a panelokat. De, ha nem is adsz jelet, megszűnik-e a zúgás? Mindkét hangláda zúg, vagy csak egyet kötöttél rá? Csak ötletelek.
(#) astrojoe12 válasza astrojoe12 hozzászólására (») Jún 3, 2024 / 9
 
Sziasztok!
Megjavult az erősítő az egyik fórumtársnak köszönhetően. Egy órája értem haza tőle. Mindenkinek köszönöm a segítséget, aki hozzá szólt!

De külön köszönet reloop-nak (V. Istvánnak) , aki privátban, teljesen ismeretlenül felajánlotta, hogy átnézi a vidit és ellát tanácsokkal. Annyira jól sikerült az átnézés, hogy közben meg is javította.

Nagy élmény volt élőben látni, hogyan dolgozik egy hozzá értő ember. Miközben dolgozott, magyarázta hogy mit miért csinál, nem sajnálta a tudást, mint néhány ember. Kapcsolási rajz kinyomtatva az asztalon, majd egymás után lettek meg a hibák, rossz forrasztás, hibás diódák és nem bele való teljesítmény kondik. Mindent kicserélt benne és már működött is. Egy órás aktív munka volt, amit tényleg öröm volt nézni. Közben olyan egyszerűnek tűnt, de nyilván csak a tudása és tapasztalata miatt.
Nagyon hálás vagyok neki, még egyszer köszönöm!
Következő: »»   123 / 123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem