Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   779 / 780
(#) Ge Lee válasza KKobra hozzászólására (») Jún 15, 2024 /
 
Közvetlenül a g és s lábak közt nem lehet, ha mégis ott van, akkor annak olyan 1k és 10k közt kéne lennie valahol. H a g és a föld között akkor a FET söntje, akkor viszont 0R36. Jó lenne valami rajz róla.
(#) ferci válasza KKobra hozzászólására (») Jún 15, 2024 /
 
Próbáld csiszolni a sárga-ezüst csík között és a jobb lábhoz képest méregesd - talán lesz egy értékelhető eredmény és az egész testre "kerekítsd".
(#) KKobra válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 16, 2024 /
 
Bocsi elnéztem a G és a Pufferkondi + lába között van
(#) kadarist válasza KKobra hozzászólására (») Jún 16, 2024 /
 
Inkább az S és a pufferkondi - lába között lesz az.
(#) KKobra válasza kadarist hozzászólására (») Jún 16, 2024 /
 
Igazad lehet mert hogy a képen is látszik. Mintha előttem lenne az asztalon a Fet G D S a sorrend
(#) Ge Lee válasza KKobra hozzászólására (») Jún 17, 2024 /
 
Ha úgy van ahogy kadarist írta a source és a gnd között, ezt mi innen ugye nem látjuk, akkor úgy van ahogy írtam, az a fet söntje.
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Jún 17, 2024 /
 
Sziasztok.
Még szenvedek a TL494 es táppal. Odáig jutottam hogy az ic 5ös lábán megvan a fűrész stabilan. Mennek a ventilátorok. Ha ráakasztom a peltiert borul a bili. Kisebb erhelésre is összerogy a kimenet és indulgatni próbál a táp. Mely részt / alkatrészeket vizsgáljam? Mi felelne a "túláram" leszabályozásért.?
(#) img válasza mlaci989 hozzászólására (») Jún 17, 2024 /
 
Szia!

Nem volt időm megnézni, de amire gondolni tudok: az új Peltier indulási áramfelvétele nagyobb mint a régié, vagy túl sok kapacitásnyi elkó van a kimenetre aggatva (illetve megnőtt az ESR-jük). Ha már cserélted az elkókat akkor az újak közt is lehet hibás: én már jártam úgy, azóta mindent megmérek beforrasztás előtt.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2024
(#) KKobra válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 17, 2024 /
 
Nem GND a kondi pozitív lábátol megy a source lábra.
Vagyis a pozitív és a source között van az ellenállás.
(#) kadarist válasza KKobra hozzászólására (») Jún 17, 2024 /
 
Mi a kontroller IC típusa?
(#) ferci válasza KKobra hozzászólására (») Jún 18, 2024 /
 
Szerintem nagyon elnézel valamit a graetznél, puffernél.
A hűtőlemezt nem szokás a puffer pozitívra kötni.
A gate-ről az ic-hez menő úton csak ellenállás és dióda van, ami nem valami spéci, + tápon lógó ic-t jelent és meghajtó trafót se látok..
P-fetet se láttam még ebben a verzióban.
A trafó, amire a drain megy, a +pufferre van kötve, hagyományos szituáció.
Mérjél rá a nyákos képen a pufferre és mérjél, melyik a + és a - forrasztás, de a műszer zsinór polaritására figyelj.
Az a pár tized ohmos égett ellenállás a source-ben van, az is biztos - már azt is megmérhetted volna köszörüléssel, a jó végétől a közepéig például és x2.
(#) lipovari válasza mlaci989 hozzászólására (») Jún 18, 2024 /
 
Szia

A TL 494 tápjában (VCC 12 láb) lévő (általában 47µF elkót cseréld ki, én 100µF-ot szoktam rakni.
(#) mlaci989 válasza img hozzászólására (») Jún 18, 2024 /
 
Szia.
Csökkentettem a kimenö elkót 1000µF ról 120-ra és működik. Nem értem miért mert eredetileg is 1000µF volt bent és azzal is ugyan az a hiba, csak indulgatott terhelésen.
(#) troby hozzászólása Jún 18, 2024 /
 
Sziasztok!
Van egy kis kapcsolóüzemű tápegységem ami sajános meghibásodott, szeretném megjavítani. A 230V os biztosíték kiolvadt a két hűtőbordán lévő tranzisztor is meghibásodott illetve a kisfeszültségű oldalon egy 1000µF/16V os kondenzátoron láttam még, hogy felpúposodott, a harmadik bordán lévő duák tranzisztor túlélte. Kicseréltem ezeket az alkatrészeket a pár ellenállásta trnazisztorok körében még kimértem de nem találtam hibásat. Bekapcsoláskor újra kiolvadt a főbiztosíték. Tudnátok kérlek segíteni, hogy merre induljak el ahibakeresésben? Köszönöm szépen! https://www.ebay.com/itm/325775517462?var=514785899441
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2024

2.png
    
(#) img válasza mlaci989 hozzászólására (») Jún 18, 2024 /
 
Azért mondtam, mert találkoztam már ilyennel, hogy egy gyengébb tervezésű SMPS-ek begerjedt, mert túl sok kapacitás volt a kimenetén: az indulgatás is ennek a jele (vagy annak, hogy a vele sorba kötött, biztonsági áramkorlátozó izzólámpa gátolja az indulását). Lehet, hogy nálad a két jelenség egyszerre volt meg.
(#) img válasza troby hozzászólására (») Jún 18, 2024 /
 
Szia!

Amikor egy FET elfüstöl, sokszor ellövi a gate driverét is: mindig érdemes visszamérni, hogy a FET-eket vezérlő alkatrészek megúszták-e a tűzijátékot. Most kezdheted elölről.

No meg egy kondenzátoron szemre nem látszik, ha megnőtt a belső ellenállása, pedig az is sok gondot okozhat, így nem csak kapacitás, de ESR mérővel is érdemes őket végigmérni.
(#) CHZ válasza troby hozzászólására (») Jún 18, 2024 /
 
Következő mérésnél, próbánál 230V 40-60W izzón keresztül kapcsold a hálózathoz.
Ha az izzó nem csak parázslik, teljes fénnyel világít, akkor még van hibás alkatrész a panelen, tovább kell keresgetni, méregetni.Így elkerülheted a már kicserélt alkatrészek meghibásodását.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2024
(#) KKobra válasza KKobra hozzászólására (») Jún 18, 2024 /
 
Igazatok van én vagyok a H Tényleg a GND és az S láb között van
(#) pipi válasza troby hozzászólására (») Jún 18, 2024 /
 
Bemenő graetz-et mérted, nem lett az is zárlatos?
(#) troby válasza pipi hozzászólására (») Jún 19, 2024 /
 
Köszönöm a tippet, kiforrasztottam és 4 ből 2 rövidzárba ment át, vizsgálom tovább az alkatrészeket.
(#) troby válasza img hozzászólására (») Jún 19, 2024 /
 
Köszi, a 230V-os oldali szűrő kondenzátorokra gondolsz vagy kb. bármelyikre, illetve az IC ket kellene még megvizsgálnom, a tranzisztorok bázisára ellenálláson és diódán keresztül a trafó csatlakozik.
(#) troby válasza CHZ hozzászólására (») Jún 19, 2024 /
 
Köszönöm, beiktatok egy izzót ha eljutok oda, hogy újra próbálkozzam.
(#) troby válasza CHZ hozzászólására (») Jún 19, 2024 /
 
Bekötöttem egy izzószálas izzót sorban a 230 betáplálással, amikor feszültségalá helyezem akkor picit parázslik majd teljesen elalszik a fénye de nem indul el a panel ahogy látom. Ez ilyenkor normális? Többször is ezt tapasztalom ha bedugom a dugaljba.
(#) mlaci989 válasza img hozzászólására (») Jún 20, 2024 /
 
Na az lehet mert izzoval sorba leválasztorol inditok. Nem szeretem mikor kijön a füst. Egyenlöre megy , még rálesek hogyan viselkedik. Kössz a tippet.
(#) CHZ válasza troby hozzászólására (») Jún 20, 2024 /
 
Ha nincs terhelés tápon , izzóval is el kell indulnia. Szekunder oldalon DC szinteket mérted?
(#) img válasza troby hozzászólására (») Jún 20, 2024 /
 
Ha a primer oldalon lenne bajos kondi akkor valószínűleg semennyire sem indulna a táp, így csak az 50V és az alatti kondikat. A félvezetőket és az IC-t mindenképpen végigmérném.
(#) img válasza mlaci989 hozzászólására (») Jún 20, 2024 /
 
Drukkolok.
(#) troby válasza CHZ hozzászólására (») Jún 20, 2024 /
 
A szekunder oldalon nem mérhető feszültség sajnos.
(#) troby válasza img hozzászólására (») Jún 20, 2024 /
 
Kimértem a cserélt tranzisztorokat azok jók, kimértem az összes diódát és kettő kis tranzisztort is azok is jók. Az IC-ket próbáltam kimérni, tápfeszültség nem érkezik meg a lábaira, nem mérhető lábain rövidzár.
(#) img válasza troby hozzászólására (») Jún 20, 2024 /
 
MI annak az IC-nek a típusszáma? Esetleg labortápról megtáplálhatod, ha a körülmények olyanok, hogy a funkcionalitását (kimenet) tudod ellenőrizni.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2024
Következő: »»   779 / 780
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem