Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   132 / 132
(#) SzilCsong hozzászólása Máj 28, 2024 /
 
Sziasztok

Sommer Barrier sorompó vezérlést kellene szimulálnom asztalon.
Minden bekötés világos, a végállás bemenetek kivételével.
Mellékletem a SM-ját, aki ismeri, felvilágosítani, hogy van a bekötés?
Azt látom, (31. oldal) hogy 18, 19 a két végállás, de hova? Homály...

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2024
(#) yohnsee válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 28, 2024 / 1
 
Szia,
a linkelt adatlapot elnézve a 21 (0V) lesz a közösük. Oda is fel van tüntetve a barrier open és a barrier close sensor.
(#) user1914 hozzászólása Máj 29, 2024 /
 
Szevasztok!
Két kérdésem lenne, hátha valaki tud rá válaszolni.
Proteco Q60S kapunyitóval kapcsolatban.
A kijelző szegmensei külömböző fénnyel világítanak, a kijelzőn található számok a következőek NES-5212AS. Sajnos ezzel nem találtam meg az eredeti adatlapját, ezért helyettesítő terméket sem tudok keresni, hogy kicserélhessem. Tudja-e valaki esetleg a Lomexből melyiket lehetne helyette belerakni, vagy esetleg a vezérlésnél nyúltak meg alkatrészek és ezért külömböző a szegmensek fényereje?
A rendszer most is működik csak így programozni a napfénnyel mögöttem elég nehézkes, hiába próbálok árnyékolni.
A másik kérdésem. A manuál azt mondja fix és ugrókódos távirányító is ráprogramozható.
De ennek ellenére a most divatos 4 gombos kicsi méretű fix kódos távirányítót nem tudom ráprogramozni, csak az eredeti 3 gombos PTX433 kapcsolós kódolásút.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv. M.
(#) uniman válasza user1914 hozzászólására (») Máj 29, 2024 /
 
"Ugrókódos távirányító"-ról melyik manuálban olvastál?
A "most divatos 4 gombos" helyett típussal/képpel többre mennénk...
(#) user1914 válasza uniman hozzászólására (») Máj 29, 2024 /
 
Szevasz!
A távirányító ez a kinézet de nem a tanítható verzió.
Az való igaz most ujra szétvettem a nálam lévő távirányítót és nem HC301 IC van benne, hanem V1527-et tartalmaz.
De a másik 2 ami nálam volt az biztos HC301-es volt.
Köszi a segítséget.
Üdv. M.
(#) uniman válasza user1914 hozzászólására (») Máj 30, 2024 /
 
Kinézet...de a belső változó. A nem taníthatóakat én a Sonoff rf kütyüjeihez használom...
(#) user1914 válasza uniman hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
Szevasz!
Az enyémnek a belső panelje így néz ki.
Üdv. M.
(#) patexati válasza user1914 hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
Van 3V elemes is..

rf.jpg
    
(#) csabexx hozzászólása Máj 31, 2024 /
 
Sziasztok,

Van egy ilyen Powertech PC200 kapunyitója a kollégámnak és az infra sorompó érzékelőjének bekötésénél elakadt (egy pár érzékelőt használ), ugyanis nem teljesen egyértelmű a rajz alapján sem, mert nincs jelölve magán az érzékelőn a sorkapocs, hogy mmelyik mire szolgál.
Csatoltam a használatit amelynek a 2 és 3 oldala releváns, illetve eg fotót magáról az érzékelőről.
Tud valaki segíteni ebben nekünk, mert nekem sem egyértelmű sajnos...
(#) Bakman válasza csabexx hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
Ezen a képen nem látszik, de ha a panelt megbillented úgy, hogy a sorkapocs és a panel széle közti részt lásd, láthatóvá válnak a panelen a feliratok.
(#) uniman válasza csabexx hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
A neten van rajz...

infra.jpg
    
(#) SzilCsong hozzászólása Jún 5, 2024 /
 
Sziasztok

Ezt az Aperto A 550
Ipari hulladékot ismeri valaki? Sommer néven is fut.
Az elődjei nem voltak túlbonyolítva, na ennél sikerült, a motorba van a vezérlőpanel és a trafó felöl is van egy és a kettő egymással kommunikál, hogy ne legyen egyszerű az élet, csak nem tudok rájönni, milyen módon.
(#) bajuszvas válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 12, 2024 /
 
Kisfesz megy a láncon és a sínen. AszemAzt hiszem bus-os kommunikáció is van. Mire vagy kíváncsi? Somloq kell hozzá.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2024
Moderátor által szerkesztve
(#) SzilCsong válasza bajuszvas hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Szia
Ha elindítom memória törlés után, akkor nyitás irányba (ahogy kell) elndul, meg 1 centit és megáll, ha kicserélem a trafó felöli panel, akkor töképetes.
Fizikai hibát nem találtam a panelon.
Volt már párszor olyan, hogy hülyeséget tárolt el az eepromjába és rá töltöttem egy új, motor tartalmát, de most ez nem jött be.
Elképzelhető, hogy verzió beli külömbségek vannak és én pont nem olyan tartalmat töltöttem rá ami kompatibilis a trafó felöli panellal.
Neked vannak esetleg lementve EEprom tartalmak (2021-es gyártmány)?
(#) bajuszvas válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Sajnos nincs.
(#) mraulajos hozzászólása Jún 21, 2024 /
 
Hali! Tisztelt Szakik!
A képen látható BENINCA KIT.BULL vezérléssel szenvedek. 4 éve tökéletesen működött. A kijelző jobb alsó sarkában látszik a kis függőleges vonal, ami azt jelzi hogy a DAS gumiszegély 25-26 pont nyitott.
Már mindent próbáltam a 25-26 ponton. Resetelés is volt. Gyárilag simán össze van kötve, alatta lévő Jumper nyitott. Így volt használva. Próbáltam berakni 8K2 ellenállást, Jumper zárt. Semmi változás. Valakinek ötlete?
(#) SzilCsong válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Nézd meg, hogy amit összezársz, van-e feszültség, ill az a feszültség van-e mint a többi bemeneten.
Ha jól látom nincs leválasztva optoval, csak tranyók. ott is előfordulhat hiba.
Ha ez se jön be, végigkövetném, ennek a bemenetnek az útját.
(#) mraulajos válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Ezen a DAS ponton (25-26) 5V ot mérek. A többin, (19-24) 15V ot.
(#) mraulajos válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
A trafó mellett van egy 7805 ös stab. IC. Ez tűz forró. Az 5V átjön rajta. 15V ot kap.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2024
(#) user1914 válasza user1914 hozzászólására (») Jún 24, 2024 /
 
Szevasztok!
Megint lenne egy kérdésen, hátha valaki tud rá válaszolni.
Proteco Q60S kapunyitóval kapcsolatban.
Áramszünet után elfelejtette az automatikus csukás időt (Pl 15sec) és visszaált a default 3 secre.
Viszont a lassítási helyzet beállítása megmaradt.
Előzőleg ezeket mind beállítottam egy áramszünet után. Majd teszteltem mesterségesen létrehozott áramszünettel. Minden beállított paraméter eltárolódott.
Mi okozhatja ezt a mostani esetet, hogy egyik paraméter visszaíródott.
Mit kellene cserélni a panelen?
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv. M.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2024
(#) Janszi válasza user1914 hozzászólására (») Jún 24, 2024 /
 
Sziasztok.
Ki kellene zárni a random hiba lehetőségét többszöri teszttel.
Ha marad a random hiba,az zavar lehet különféle forrásból.
(#) SzilCsong válasza user1914 hozzászólására (») Jún 24, 2024 /
 
Először is, ezt az "elfelejtette" kifejezést kellene elengedni. Az eeprom nem az a feledékeny tipus, legutóbb, amikor találkoztam egy "elfelejtette a távirányítókat" hibával, mint kiderült, a vevő nyomógombja átvezetett és hát képes volt teljes memória törlésig jutni.
Valami hasonló hibát itt is el tudok képzelni, nem azt mondom, hogy az, de a myomógombok cseréje föltételezem, hogy amúgy se árt.
(#) mraulajos hozzászólása Jún 24, 2024 /
 
Hali!
Érdekesség, tanulság. Szólt a tulaj, egy kb. 3 éve telepített BENINCA HEADY távirányítói, (4db) csak 1 m ről veszik a jelet, egyik napról a másikra. Én telepítettem. Félórás szenvedést követően, hozzáfogtam szétszedni a távokat. Mind a 4 et. A harmadik szétszerelésénél felcsillantak a szemeim. Vagy megázott, vagy megúsztatták, zöld szulfát réteg terítette be az egész nyáklapot. Műanyag szőrű kefével alaposan megtakarítva, helyre jött minden. Gondolom a zárlat hatására adott ki annyi jelet magából, hogy elnyomta a többit, de a vevőt még nem indította be. Erre mondják hogy interferencia.?
(#) SzilCsong hozzászólása Jún 25, 2024 /
 
Sziasztok
A képen látható Roller vezérlés, egyáltalán nem reagál a kiskapu bemenetre.
(saját távirányító nincs, csak a külső nyomógombos bemenetet tudom tesztelni)
A processzor lábáig eljut a jel, az optotranyó szépen, a felhúzott 5V-ot lenyomja.
Kérdés, ezt a bemenetet el lehet valahogy programozni és talán ezért nem reagál?
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
Hiányzik a vezérlésből a dekóder kártya...
Eredeti távnak, ha rátanítjuk az 1-es gombját (Full), akkor rátanítás nélkül a 2-es gomb működteti a kiskaput (Part)...
Kérdés, ha nincs táv rátanítva (sőt a memóriakártya sincs bedugva), hogyan viselkedik... Kéne egy hozzávaló távirányító a teszthez (vagy a GardenGate megmondja a tutit).
Üres memóriával még sosem próbálta a kiskapu nyitást...
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2024
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
Köszi, de légyszi mégegyszer olvasd el, távirányító nélkül dolgozik.
Közbe találtam ezt a leírást a sok sok között:
Idézet:
„KIS - részleges nyitást (gyalogosbejáró) kiváltó bemenet, záró kontaktus. Impulzusüzemü vezérlésre (nyit-stop-zár-stop-nyit-...) ad lehetöséget.
A nyitás mértéke programozáskor adható meg, s a nyitott állapot virtuális végállásnak tekinthetö.
Ha programozáskor nem állít be kiskaput, akkor ez a funkció megszünik; a távvezérlö ezen gombja - B gomb - fölszabadul;
vagyis eredeti funkciója megegyezik a távvezérlö B gomjának müködtetésével.”


Tehát, itt arra gondolhatott a költő, ha eddig nem volt használva, akkor nem is fog kelleni, ez egy ilyen magyar logika Valószínűleg csak nekem magas.
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
Nekem tiszta, amit írtál...
A leírásodban, lejjebb a "Programozás" részben leírják, hogyan kell a kiskapu nyitást "belőni"...persze több verzió van és a leírás is többféle létezik a GartenGate Roller 230-hoz...
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2024
(#) odiodi válasza odiodi hozzászólására (») Jún 26, 2024 /
 
Köszönöm a válaszokat! Leszerelve az alaplapot a helyéről, két sült meztelen csiga jelezte, hogy itt más gond lesz. Rövidzárlatot okoztak, "lesült" a nyákról három vezeték, ahol a csigák voltak. Szerencsére ki tudtam mérni szakadásjelzővel és forrasztásszal áthidaltam a 3 "vezetéket" a nyákon és működik a kapu. A távvezérlővel még vmi gond van, mert az nem működik. Próbálok majd egy újratanítást, ha az sem oldja meg, akkor az csere/kuka.
(#) SzilCsong válasza odiodi hozzászólására (») Jún 26, 2024 /
 
Alapszabály, hogy mindig ránézünk a panel másik oldalára is, ezzel kezdjük, főleg, ha a dobozolásba erre utaló jelek vannak.
Meg kell szüntetni, hogy bármi be tudjon menni.
Következő: »»   132 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem