Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   780 / 780
(#) troby válasza img hozzászólására (») Jún 20, 2024 /
 
Két IC van a panelen, AZ494A és AS358, úgy érted hogy 230V nélkül csak az IC közvetlenül kössek adatlap szerinti 5V-ot?
(#) img válasza troby hozzászólására (») Jún 20, 2024 /
 
A 358-as egy műveleti erősítő, a 494 meg a PWM vezérlő. Ha van, szkóppal meg tudnád nézni a 494 kimenetét, hogy pl. nem nyitja e egymásra a FET-eket.

Szerk.: Mármint igen.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2024
(#) user1914 válasza troby hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Én a 494 nek a tápját nézném meg először, a 230-ra dugáskor, hogy egyáltalán tud-e indulni.
Üdv. M.
(#) troby válasza user1914 hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Nem kap tápot se a 494 se a másik IC.
(#) user1914 válasza troby hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Szkóppal nézted az induláskor?
Akkor ott kell keresni a hibát.
Üdv. M.
(#) troby válasza user1914 hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Nem az induláskor néztem hanem bekapcsolás után kb 15mp mulva, ezt induláskor kellene vizsgálni?
(#) user1914 válasza troby hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Igen. Mivel nem megy ezért később nem is lesz táp.
Első induláskor kap egy lőketet valahonnan, és utána ha elindul saját magát ellátja táppal.
Üdv. M.
(#) szs válasza troby hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Jártam ám úgy: kicsréltem a hibas dolgokat (még a vezérlőIC is szó szerint ki volt durranva), a csere után mégsem indult.
Hát a kis trafónak az egyik ága is meg volt szakadva... Franc se mérte ki előtte Vettem belevalót, és ment.
(#) troby válasza user1914 hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Így még nem mértem, de készítettem egy 494 tesztelő panelt meg vettem egy újat is. Kiforrasztottam a panelból és a tesztelő panelen nem villogott a led, az új 494-el igen. Beforrasztottam azt de továbbra sem indult el. Megpróbálom kimérni akkor hogy induláskor kap e feszültséget, ezt multiméterrel már nem tudom megtenni?
(#) kadarist válasza troby hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Szia! Multiméter is jó lesz és folyamatosan kell valamekkora feszültséget mérned a táplábak között.
(#) troby válasza kadarist hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Rákötöttem a multimétert és nem jelenik meg pillanatnyi feszültség sem a táp lábain. megvizsgálom honnan jön oda feszültség.
(#) troby válasza kadarist hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
A nagyobb trafó kisfeszültségú oldalán nem jelenik meg feszültség a bekapcsoláskor pedig a tekercsei nem szakadtak, ilyenkor a kisebb vagy a nagyobb trafó "indul" előbb?
(#) mex válasza troby hozzászólására (») Jún 21, 2024 1 /
 
A kicsi feladata a segédtáp biztosítása.
(#) troby válasza mex hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Bekapcsoláskor annak a lábain sem mérek feszültséget pedig annak is épek a tekercse. A nagyfeszültségú részen meg kimértem minden diódát és ellenállást, két kis kondenzátort volt azokat kivettem és megmértem szerintem jók, ESR=2.6R mind kettőnél, táblázat szerint ez jó.
(#) kadarist válasza troby hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Én úgy nézem, hogy a kis trafó a két nagy tranzisztor meghajtását végzi és nem segédtáp szerepe van. A 494 tápellátását kövesd le.
(#) troby válasza kadarist hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Köszi, visszakövettem és a kiírt alkatrészeket ellenőriztem is, nem hibásak. Ez a rész lenne az vagy máshogyan jut el oda a feszültség szerinted?

IMG_1964.JPEG
    
(#) kadarist válasza troby hozzászólására (») Jún 22, 2024 /
 
Ez egy tipikus "berúgós" táp, a szekunder oldalon is klappolni kell mindennek. Nem lehet zárlat a kimeneten és még a hűtő vezérlését is rá kell kötni. Bővebben: Link
(#) troby válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2024 /
 
Köszönöm szépen a doksit! Rádugtam minden kábelt de így sem indult el. A peltier elemet teszteltem 12V ról az működik. Átnéztem az összes alkatrészt a panelen a műveleti erősítőt is kimértem és jó, nem találtam hibás alkatrészt. Akkor kiszerelem a vezérlő panelt.
(#) kadarist válasza troby hozzászólására (») Jún 22, 2024 /
 
Inkább ez lesz a jó rajz. Az a helyzet, hogy itt minden egyes alkatrésznek tökéletes állapotban kell lenni a jó működéshez. Kimeneti elkók, ventilátorok, LM358. Az is jól látszik, hogy ez a kettős műveleti erősítő az NTC-k segítségével szabályozza a kimeneti feszültséget, ezzel együtt a Peltier-elem teljesítményét, így a hőmérsékletet is. Van ott még egy 8V-os stabkocka is, a saját kis világával.
(#) troby válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2024 /
 
Ahogy nézem ezen nincs stabkocka, PCB80830K2 van a panelra írva, meg a vezerlése digitális nyomódombos, és nincs ventilátor sem de a többi része ugyan az. Még megpróbálom kicserélni az összes kisfeszültségű kondenzátort.
(#) troby válasza kadarist hozzászólására (») Jún 24, 2024 /
 
Kicseréltem az összes kondenzátort kivéve a 230as oldalon lévő két nagy kondenzátort de sajnos továbbra sem indult el. Minden dióda ellenállas és tranzisztor jó a panelen, tudok még valamit ellenőrizni vagy most már valószínű, hogy a vezérlő egységen lehet a hiba?
(#) kadarist válasza troby hozzászólására (») Jún 24, 2024 /
 
Trafó nem szakadt?
(#) troby válasza kadarist hozzászólására (») Jún 24, 2024 /
 
Kiforrasztottam mind a két trafót mert biztosra akartam menni, hogy nem mérek bele mást és minden lábnál kitudom mérni a tekercseket, 0,1-0,8 Ohmot.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2024
(#) img válasza troby hozzászólására (») Jún 24, 2024 /
 
Menetzárlatra hogyan tesztelted? Az induktivitását is megmérted?
(#) troby válasza img hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
Ma megmérem az induktivitását is de van több ilyen panelem és mindben ilyen értéket mértem a trafónál. Fura, hogy kb egyszerre mentek tönkre és más készülék nem hibásodott meg.
(#) img válasza troby hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
Ha mind tönkrement, akkor mérhetsz ugyanolyan értékeket a menetzárlatos trafókon. Szükség lenne egy tesztelten jól működő darabra, referenciaként.
(#) troby válasza img hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
A nagy trafón 11,5mH, 2x 0,12mH, kicsin 2x 5mH, 2x 0,38mH és 0,56mH mértem. Sajnos jó nincs nálam. Esetleg van Pesten olyan szervizes aki ilyeneket válalna én kezdem feladni.
Következő: »»   780 / 780
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem