Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   210 / 212
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 17, 2024 /
 
Sziasztok!

A T-conra menő 12V leesik 8,1V-ra. Amennyiben lehúzom a szalagkábelt a T-con panelről akkor megvan a 12,3V a szalagkábelen.
Viszont, kivéve a Tcon panelt és labortápról megtáplálva 12V-al minden feszültség rendben van rajta (VGH, VGL, VCOM, VCC 3,3V stb, youtubeon van erről a tconról egy mérés, ugyanazokat mérem).
A main boardon van egy 6lábú smd FET ami kapcsolja a tápegységtől jövő 12V-ot. Ezen a kapcsolón elötte megvan a 12V utána pedig 8,1V-ot mérek.
Nem tudom merre menjek, mert elvileg a TCon panel jó.

Köszönöm a segítséget!

PANEL VCC.png
    
(#) kadarist válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 17, 2024 / 1
 
Szia! Hidald át azt a FET-et és azonnal kiderül a turpisság-
(#) Thomas10100 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 17, 2024 /
 
Igazad van.
Áthidaltam úgy van kép. Most már csak a fet van hátra, vagy a meghajtásnál egy ellenállás.
Mérem a 47ohmot a gate-n, az 1F tranzisztorok azonos értéken vannak az egész panelen. Ezeken kívül a fetnél mérek 12kohm és 33kohmot. A rajzon viszont 22kohm és 33k van.

Vagy pedig a FET cserés mert nem nyit ki 8v gate feszre.
Mintha a feten látni is lehetne hogy égett
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2024
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 17, 2024 /
 
A 8v a testhez képest van, itt a gs akkor - 4v ha jól gondolom
(#) xxxyyy hozzászólása Jún 19, 2024 /
 
Sziasztok,

Adott egy öreg, Pana TX-L26X10P CCFL csöves TV. Egyik napról a másikra az lett a hibája, hogy bekapcsolás után után 2 sec megjött a hang kép nélkül majd újabb 2 sec múlva az is kikapcsol - ekkor a LED átvált folyamatos villogásba.
Lehet ez valami egyszerűbb probléma? Ha igen, akkor átmeneti használatra megkísérelném megjavítani, de a CCFL csöveknek és a trafóknak idő hiányában biztosan nem állnék neki.
Púpos kondi nincsen (SanKen táp), alapvető műszereim megvannak.

(Édesanyám készüléke. Középtávon mindenképpen cserélni szeretném, mivel édesapám tavaszi TV cseréje óta bezuhant a villanyszámlájuk és erre is 92W van írva...)
(#) img válasza xxxyyy hozzászólására (») Jún 19, 2024 /
 
Szia!

Megnézném a csövek lábait és megtisztítanám az oxidációtól, mert az indulási áramfelvétel löket miatt tilthat az elektronika.
(#) xxxyyy válasza img hozzászólására (») Jún 19, 2024 /
 
Szia,
Az nincsen ráforrasztva a vezetékre? (ilyen TV-t még nem javítottam)
(#) img válasza xxxyyy hozzászólására (») Jún 19, 2024 /
 
Kiderül ha szétszeded, de ha tippelnem kellene azt mondanám, hogy foglalatos. Csak óvatosan, mert a foglalat általában nagyon passzentos, a csövek meg nagyon könnyen törnek.

Szerk.: Azt gondolom tudod, hogy az invertert mindenképpen érdemes előtte a csövekről leválasztani, mert maradhat benne nagyfesz.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2024
(#) xxxyyy válasza img hozzászólására (») Jún 19, 2024 /
 
Ha a nagyfesz kondik kisütésére gondolsz, azzal fogom kezdeni.
Holnap szétkapom a gépet. Köszönöm a segítséget.
(#) kovacspista hozzászólása Jún 26, 2024 /
 
Helló mindenki! Van egy Sansung UE32C4000PW készülék, BN44-00349B táppal, BN41-01502A alaplappal és T320HAE1-DB kijelzővel van szerelve. Háttérvilágítás hibás volt, kicseréltem , egyből indult, de csak egyszer! Legközelebb a következő napon hajlandó újra elindulni. A háttérvilágítás feszültségét kivéve rendben vannak a feszültségek. Nincs púpos kondi. Gondoltam elmelegszik valami, de hűtő spray segítségével sem találok hibát. Volt már valakinek ilyen gondja? Mikor bekapcsolom a piros led és a feszültségek alapján elindul, de az üdvözlő hang ilyenkor hiányzik.
(#) img válasza kovacspista hozzászólására (») Jún 26, 2024 /
 
Milyen LED sorokat tettél bele, vagy hogyan javítottad a világítását?

Ha kihúzod az alaplapot a táppanellel összekötő kábelt, akkor bekapcsolás jó a világítás? Ha igen, akkor az alaplapon van a probléma, pl. a BL_EN és a DIM jeleket kiadja?
(#) kovacspista válasza img hozzászólására (») Jún 26, 2024 /
 
Rendeltem újakat és úgy cseréltem. Amit írtál megpróbálom. köszi! Közben megnéztem, nem indul be kihúzott kábellel sem. Feszültségeket tudok mérni a csatlakozóra írtak szerint. Azok rendben vannak.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2024
(#) img válasza kovacspista hozzászólására (») Jún 26, 2024 /
 
Ha kihúzott main esetén sincs világítása, akkor a táppanelen van a probléma. Most jön az a rész, hogy minden kondit végig kell mérned kapacitásra és ESR-re, ha bármelyik nem stimmel akkor cserélned kell.

Szerk.: bár elgondolkodtató, hogy pont azután hasalt el, hogy új világítást kapott.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2024
(#) kovacspista válasza img hozzászólására (») Jún 26, 2024 /
 
Nem a cserétől hasalt el, előtte egyáltalán nem indult. A csere után beindult és kb, 24 óránként újra lehet indítani. Ez nevezhető pozitív változásnak, de nem jó így.
(#) img válasza kovacspista hozzászólására (») Jún 26, 2024 /
 
A régi LED-jeit megmérted, volt köztük zárlatos? Mert az leamortizálhatta az invertert, ami a következő "rántásra" (az új LED-ek beüzemelésére) megadta magát.
(#) kovacspista válasza img hozzászólására (») Jún 26, 2024 /
 
Megyek méregetni, vizsgálgatni! Majd beszámolok a fejleményekről.
(#) Remci hozzászólása Jún 29, 2024 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van nálam egy Samsung UE55TU7022K tipusú Tv, ami a videón látható hibát produkálja. Bekapcsoláskor felvillantja a háttér világítást,ez megy 2-3 mp-ig,majd le kapcsol és a stand-by led kettőt villan. Majd ismétlődik a folyamat. A háttér világítás elvileg jó,teszterrel lepróbáltam és mindkét kör világít,ugyanakkora feszültséggel. A kondikat át mértem, kettő kondit találtam amiknek 8Ω-os ESR-jük volt, de nem találtam róluk adatlapot,így nem tudom mekkora kellene hogy legyen. 8,2µF / 400v SAMWHA . Ezeket próbaként cseréltem 10µF-ra, de a helyzet változatlan. Sajnos erről a tv-ről szervíz leírást sem találtam, Ezért kérdezem hogy javított-e már valaki ilyet. Bővebben: Link
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Jún 29, 2024 / 1
 
Szia!

Van egy fogadásom, hogy lehúzott mainboarddal égve marad a világítása, illetve, hogy ha nem a maint húzod le hanem arról a T-CON-t (vagy arról az LCD-hez menőket), akkor is.
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Jún 29, 2024 /
 
Ott a pont. Ebben egy panel van, ami mindent magába foglal. Két szalag kábel megy róla a COF panelekhez. Ha a szalag kábeleket lehúzom a panelról,egyszerre mind kettőt, akkor égve marad a háttér világítás. Ha az egyiket vissza dugom, akkor is. Majd ha ezt lehúzom és a másikat dugom vissza, akkor is. Ha mind kettő rajta van, akkor viszont nem akar feléledni. Viszont a kijelzőn még fél képet sem látok, csak annyit hogy világít. Ilyenkor mi van?
(#) Gafly válasza Remci hozzászólására (») Jún 29, 2024 /
 
Idézet:
„Ilyenkor mi van?”

Lehet nem Te vagy az első ebben a kategóriában.
(#) Remci válasza Gafly hozzászólására (») Jún 29, 2024 /
 
Előfordulhat. De hátha tudja valaki a választ
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Jún 29, 2024 / 1
 
Akkor sajnos az van, hogy az LCD panel maga zárlatos. A Samsung egyre több e-hulladékot gyárt mostanság

Esetleg megpróbálhatod azt, hogy bedugod a flexkábeleket és zárlatkeresést csinálsz GND-re minden lábon, aztán amelyik olyan (és persze gyárilag nem GND), azt elszigeteled valamivel.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2024
(#) szs válasza img hozzászólására (») Jún 29, 2024 /
 
Attól függetlenül, hogy ezt javíthatatlannak ítélted (és ez kb igaz is lehet, nem ezen vitatkozom), azért rohadtul nincs igazad, Valójában azért sok a Samsung reklamáció, mert sok Samsungot vesznek/veszünk. Ugyanúgy tv-zünk rajtuk évekig, mint a régieken. A többi csak irigységből származik. Meg megfizetett duma.

Amikor sok zsigulit vettünk, mindebki "tudta" hogy az bizony kaki. Amióta nem árulják, és a törzsközönsége is kidobta, azóta a tutijárgány (lófülét)
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2024
(#) szs válasza Remci hozzászólására (») Jún 29, 2024 /
 
A két villanás az kb képernyőhiba. Kis szerencsével szerencsések ráéreznek a rálehelt csatlaqkozókra, de az nem is bizonyítható. Dobd ki, 1000- ből 1db nem bírta 10 évig. Na bumm.
(#) img válasza szs hozzászólására (») Jún 29, 2024 /
 
Samsung TV-ből 6 db van a szűk családban, 40"-55" méretben, meg 2 laptop, amiből az egyik 3x romlott el garancia idő alatt, a másik csak 1x. Talán az első TV kivételével mindegyiket hibásan vettem, aztán megjavítottam. Volt köztük flash hibás, táphibás, LED hibás, stb, szóval a szokásos felhozatal. A tényszerűség kedvéért egyébként az első TV is elromlott: zárlatos lett benne a Wi-Fi modul végfoka (tele van ezzel a típushibával az internet, ahogy a hibás panelekkel is). Szóval nem szükséges bemutatni a Samsungot mert mondhatni márka fan voltam amíg meg nem untam, hogy kb. minden termékükben ordas nagy hibák voltak. Az összes telefonunk is Samsung volt évekig, de végül már magam javasoltam a többieknek, hogy ha rám hallgatnak, azt vesznek amit akarnak (természetesen Samsungon kívül).
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Hát ez rossz hír .Szóval azt mondod,hogy kikukázhatom. A gari időt pont kibírta. Azért még azt a mérést kipróbálom,hátha, de ha nem, akkor vissza adom a gazdájának.
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Érdemes végigmérni mert lehet, hogy kizárható a zárlatos rész és akkor kis képhibával, de működni fog még egy ideig.
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Hogy két pozitív ellenpéldát hozzak:
Az én telefonom Samsung Galaxy S7, kitűnően működik még mindig, pedig használtan vettem.
Előző házunkban egy régi képcsöves Samsung Hitron Plus tévé van az egyik szobában, már csak egy DVD lejátszóval, de még mindig működik, pedig régebben napi használatban volt a nagyszüleimnél, bár már eléggé gyengül a cső és hullámosodik a kép széle a képtartalomtól függően. Szóval, attól még, hogy valami Samsung, még nem feltétlenül vacak.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
3 darab Edge-em van, mindhármat újonnan vettük, az egyik az Asszonyé volt aztán átvettem amikor más márkára váltott.

Az egyiknek pattog a hangja amikor adatkapcsolatot használ, tehát az online zenehallgatás és filmnézés kilőve mert puskalövésszerűeket csattog véletlenszerűen a fülhallgatóban és USB-s, külső DAC-on keresztül szintén (ismert hibája, tele vannak vele a megfelelő fórumok). Sajnos nem cseréltettem ki garanciában, most már így marad, telefonálni még jó. A másiknak (leejtés és hátsó zsebben hordás nélkül) egyszer csak megjelent a kijelzője sarkában egy fekete folt, ami kezdetben még pici volt de idővel elterjedt. Plusz a gombjai leszakadtak a szilikon membránról, így ha nem ragasztok eléjük egy Kaptont akkor ki is esnek. Rendeltem Aliról gombokat gombokért, de soha nem érkeztek meg. Telefonálni még ez is jó. A harmadik, ami az Asszonyé volt az még úgy ahogy egyben van, csak akkut cseréltem benne, ahogy a többiben is.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2024
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Neki álltam mérni,de azt hiszem hanyagolom. Rohadt sok láb van és a végén bele zavarodtam. Megy vissza a gazdájához. Köszi az infókat.
Következő: »»   210 / 212
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem