Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1127 / 1128
(#) Régi motoros hozzászólása Jún 13, 2024 /
 
Kezd az avast szenilis lenni?
Mostanában minden újraindításnál azt hiszi, hogy új hálózathoz kapcsolódtunk.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2024
(#) antikzsolt hozzászólása Jún 14, 2024 /
 
Na úgy tűnik a tápegység a műhely gépbe feladta a harcot. 2 hépt pihenő után egy szép nagy csattanás keretében leállt a gép bekapcsolás közben. Kisebb kondenzátor lehetett a hangból ítélve. Jó pár kondit robbantottam már fel öngyújtóval plexi mögött.
Mielőtt elküldeném az e hulladékba milyen marhaságokat lehetne vele csinálni? Tipp?
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2024
(#) jani1987 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Nem testelt le valahol? Jártam már úgy, hogy a szigetelő fólia átégett és hangos csattanás után a panel gatya.
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
"Mielőtt elküldeném az e hulladékba milyen marhaságokat lehetne vele csinálni? Tipp?"

Akár meg is javíthatod. Az elég nagy marhaság?
(#) antikzsolt válasza img hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Nem igazán lenne már használva. Túl régi már. Legalább 10 éves az öregúr. De igen az tényleg nagy marhaság lenne a részemről.
(#) antikzsolt válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Nem tudom hogy mi lelte. Még bent vana gépben nem volt lelki erőm kiszedni. Reggel 4 óta vagyok talpon. Ideiglenes módon a vésztartalék tápot megkapta de az is beteg lett az állásban. Van egy billenő kapcsoló rakta. Első bekapcsoláskor zizeget. Szétkapok és átkötöm holnap.
(#) antikzsolt válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Kibontottam, 2 kg por volt benne. Égés és rossz elko nincs benne. Holnap megkopasztom a vezetéktől a többi megy kuka.
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Fehér por? Az sok milliót érhet..
(#) antikzsolt válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 15, 2024 /
 
Sajnos nem csak sima szürke.
(#) Suba53 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 15, 2024 /
 
Ha csattant, akkor lehet hogy a kapcsoló tranzisztor háza repedt szét, esetleg le is dobta a sapkát.
Jó pár zavarszűrő kondi, induktív fojtó, nagy áramú schottky diódák, TL431 IC, optocsatolók.
De ha nem a hálózati oldal szállt el, akkor esetleg kapcsoló tranzisztor, esetleg MOSFET is kibányászható, mielőtt megy a levesbe.
(#) antikzsolt hozzászólása Jún 15, 2024 /
 
Úgy tűnik kukázni kell a számítógépet. Nem a tápegység szedi szét az egeret hanem valami más. Tegnap este dugtam rá a vadi új egeret de már akad ez is. A régi tápegységgel egyszer sem találkozott az új egér. Ép akkor bontottam ki mikor csattanás keretében elcsendesedett.
(#) Udvari Zsombor válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 16, 2024 /
 
Egy próbát lehet, hogy megér: azon a gépen indíts másik rendszert, pl. egy live Linuxot, ezzel kizárhatnád, hogy nem-e a jelenlegi rendszer vágja haza az egereket.
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 16, 2024 /
 
Nem tudom ez milyen alaplap, de voltak / vannak olyan gamer lapok, amiken állítható az egér USB portjának a poll rate-je. Ha jól emlékszem, a normál 500 Hz-ről fel lehet húzni 1000 Hz-re: neked nem ilyened van?
(#) antikzsolt hozzászólása Jún 25, 2024 /
 
Jó reggelt. Kicsit zavart a dolog miért is akad az egér a gépben.
Win7.
Alaplap neve Asus B85-Plus
Bementem az eszközkezelőbe ott láttam ismeretlen eszköz. Majd aida nevű programmal megnézettem hogy mi lehet ez pontosan. Szerencsére volt ötlete mi lehet. Ezt írta rá: Hardver azonosító IUSB3\ROOT_HUB30&VID_8086&PID_8C31&REV_0005&SID_85341043. Ok de ezzel most mit lehet tenni.
Felmásztam az asus oldalára és a usb3.0 telepítésre került. Restart után az eszközkezelő nem jelez hibát és eddig a szaggatás sem tért vissza. Igaz volt olyan időszak mikor simán működött az egér.
Már csak egy apró dolog zavar. Hogy a fenébe tűnt el a gépről a driver mikor egyedül csak én használom.
(#) Udvari Zsombor válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
A Windows képes kellemetlen dolgokat művelni, nálam egy USB mikroszkóp driverét cserélgette vissza a sajátjára, bár esetemben egy régebbi Win10 verzió volt, de attól még tartsd kordában a driver frissítéseket, "biztos, ami biztos".
(#) SzilCsong hozzászólása Júl 10, 2024 /
 
Sziasztok

Céges hálózat, multifunkcionális nyomtatók számítógép mappájába szekkenltek (win10)
Ez agészen addig így történt, amíg valami nagyokos kitalálta, hogy másik alhálózatra tette a nyomtatókat.
Más SUBNET mask, más átjáró.
Nyomtató beállításaiba nem találtam olyan menüt, amivel meg lehetne etetni a hálózat váltásra.
Van valakinek ötlete?
Nyomtatni viszont lehet vele.
Ja és biztos, hogy nem atentikációs hiba van, mert hálózati tesztet indítva a nyomtatóról nem látja a számítógépet.
Számítógépen belül semmi nem változott, csak a hálózat.
(#) Doky586 válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 10, 2024 /
 
A nyomtató admin menüjében add meg az új ip-t amire kapcsolódnia kell. Persze a router is adjon utat a nyomtató --> pc irányban.
(#) antikzsolt hozzászólása Vas, 1:15 /
 
Van egy sd kártya és le kellene menteni az adatot. Sajnos a fényképezőgép nem olvassa. Volt pár adatmentő program itt már sajnos nem találom őket. Esetleg nem elékeztek rá milyen program nekev voltak? Köszi előre is a segítséget.
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Vas, 1:18 / 1
 
Kell egy PS-s SD kártya olvasó. Recuva program mélykeresés bekapcsolva.
(#) antikzsolt válasza Doky586 hozzászólására (») Vas, 3:48 /
 
PS kártyaolvasó? A google nem ad ki semmit rá.
(#) Travolta válasza antikzsolt hozzászólására (») Vas, 6:51 / 1
 
Nekem a Get Data Back for FAT már többször visszahozta az adatokat. Van NTFS verzió is.
Ha érdekel keres priviben.
(#) xxxyyy válasza antikzsolt hozzászólására (») Vas, 6:55 / 1
 
Vélhetően PC-s akart lenni.
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Vas, 8:21 / 1
 
Ha valóban fontosak a kártyán lévő fájlok, akkor első lépésként külső kártyaolvasóval, DDRescue ill. HDDSuperClone (mindkettő Ubuntu alatt fut) segítségével készíts lemezkép másolatot róla, hogy azon kísérletezz és ne az eredeti kártyát stresszeld feleslegesen, mert egy haldokló SD kártyánál ill. NAND-nál minden szoftveres próbálkozás (pl. a mélykeresés fokozott tortúrája) nagyságrendekkel csökkenti a menthetőség esélyét. A chkdsk, fdisk és társaik pedig nem, hogy javítanának de általában rontanak a helyzeten, akár az adatok végleges elvesztéséig.

A többiek által felsorolt programok közül a Get Data Back ami megbízható (de fizetős).

Viszont ingyenes program az R-Photo, amit ugyanazok készítenek, akik az adatmentő laborokban standardként használt R-Studio-t is. Egyébként ez is tud lemezképet készíteni - de csak a saját formátumában, míg a fentebbi két Linuxos alkalmazás bármi által olvashatóan ment.

Amennyiben az ajánlott szoftveres próbálkozások nem hoznak eredményt, megkereshetsz üzenetben mert több hibalehetőség is van - pl. amikor az ún. fordító hiba esete áll fenn: a kártya memória vezérlőjének a firmware-jében futó translator alakítja át a fizikai szektorok / blokkok CHS információit logikai blokk cím (LBA) információkká az operációs rendszer által látott lemeztérkép számára - ha ez sérül, akkor az oprendszer nem tudja mit hol keressen: az adatmentés egy fordító hibás meghajtóról olyan, mintha egy könyv összes betűjét Scrabble formájában kapnánk meg egy zacskóban azzal, hogy olvassuk ki a könyvet. Ez már egy másik szint: ilyen esetben csak hardveres adatmentés lehetséges (az ún. chip-off recovery), de ebben is tudok segíteni mert a hardveres adatmentés a fő szakterületem.
(#) bbb válasza img hozzászólására (») Vas, 9:10 / 1
 
Windows alatt pedig a TestDisk programmal tudsz teljes lemezképet készíteni és azt is megeszi a többi program (ez is csak egy DD-t használ).
(#) img válasza bbb hozzászólására (») Vas, 9:34 / 1
 
Tudom, hogy jó szándékkal akarsz segíteni, viszont a Testdisk eléggé a sor végén kullog ha adatmentésről van szó, bármennyire is túlértékelik az emberek (mivel nem adat helyreállításra fejlesztett program, csak partíció manipuláló): nagyságrendekkel jobbak vannak nála. A HDDSuperClone kifejezetten adatmentésre lett fejlesztve és a hardveres meghajtóklónozók (hardware imager) szintjén van a tudása.

Ráadásul a Windows alól használt Testdisk csak a Windows API-n keresztül tud a meghajtóval kommunikálni, ami nem szerencsés. Ezért fontos a Linux, mert ott biztosított a direkt elérés.
(#) bbb válasza img hozzászólására (») Vas, 10:30 / 1
 
Csak amikor olyan embereknek akarsz segíteni, akik a linux említésére elmenekülnek, akkor két dolgot tehetsz...
Vagy adsz windows alternatívát, amivel le tudja menteni, vagy elküldöd szakihoz. Én az adat fontosságától függően inkább ez utóbbi mellett teszem le a voksom és küldözgetem hozzád meg pitttihez az embereket

A testdisket meg csak a teljes lementésre írtam, nem arra, hogy azzal keresgéljen.
(#) img válasza bbb hozzászólására (») Vas, 10:45 / 1
 
"A testdisket meg csak a teljes lementésre írtam, nem arra, hogy azzal keresgéljen."

Igen, tudom, viszont tapasztalatból mondom, hogy arra is csak jobb alternatívák vannak.

Szerk.: Nem olyan nehéz annak az Ubuntu live USB-nek a használata, múltkor egy 60+ hölgynek segítettem távban menteni vele és sikerült megoldania. Tény, hogy ő magától tanult meg elég komoly szoftvereket kezelni úgy, hogy nem beszél angolul, szóval ilyen szempontból kitűnően működik az agya, sok mindenre magától jött rá.
A hozzászólás módosítva: Vas, 10:54
(#) antikzsolt hozzászólása Vas, 11:00 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Az sd kártya el lett engedve nemrég. Szerencsére a képek java egy képszerkesztőnek köszönhetően megmenekült. Még egyszer köszönöm a haverom nevében is a segítséget. Linux nem rémisztő számomra. Volt hogy egy ideig azzal léteztem. Csak speciális program miatt kellett otthagynom. Mert nem működött stabilan. Random kifagyás stb.
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Vas, 11:33 / 1
 
"Szerencsére a képek java egy képszerkesztőnek köszönhetően megmenekült."

Mák.
(#) antikzsolt válasza img hozzászólására (») Vas, 12:17 /
 
Igen az. Főleg hogy valami rendezvényről készültek képek.
Mindenkinek ment a zöld kéz. Még egyszer köszönöm a tanácsokat.
Következő: »»   1127 / 1128
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem