Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1127 / 1127
(#) Régi motoros hozzászólása Jún 13, 2024 /
 
Kezd az avast szenilis lenni?
Mostanában minden újraindításnál azt hiszi, hogy új hálózathoz kapcsolódtunk.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2024
(#) antikzsolt hozzászólása Jún 14, 2024 /
 
Na úgy tűnik a tápegység a műhely gépbe feladta a harcot. 2 hépt pihenő után egy szép nagy csattanás keretében leállt a gép bekapcsolás közben. Kisebb kondenzátor lehetett a hangból ítélve. Jó pár kondit robbantottam már fel öngyújtóval plexi mögött.
Mielőtt elküldeném az e hulladékba milyen marhaságokat lehetne vele csinálni? Tipp?
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2024
(#) jani1987 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Nem testelt le valahol? Jártam már úgy, hogy a szigetelő fólia átégett és hangos csattanás után a panel gatya.
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
"Mielőtt elküldeném az e hulladékba milyen marhaságokat lehetne vele csinálni? Tipp?"

Akár meg is javíthatod. Az elég nagy marhaság?
(#) antikzsolt válasza img hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Nem igazán lenne már használva. Túl régi már. Legalább 10 éves az öregúr. De igen az tényleg nagy marhaság lenne a részemről.
(#) antikzsolt válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Nem tudom hogy mi lelte. Még bent vana gépben nem volt lelki erőm kiszedni. Reggel 4 óta vagyok talpon. Ideiglenes módon a vésztartalék tápot megkapta de az is beteg lett az állásban. Van egy billenő kapcsoló rakta. Első bekapcsoláskor zizeget. Szétkapok és átkötöm holnap.
(#) antikzsolt válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Kibontottam, 2 kg por volt benne. Égés és rossz elko nincs benne. Holnap megkopasztom a vezetéktől a többi megy kuka.
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Fehér por? Az sok milliót érhet..
(#) antikzsolt válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 15, 2024 /
 
Sajnos nem csak sima szürke.
(#) Suba53 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 15, 2024 /
 
Ha csattant, akkor lehet hogy a kapcsoló tranzisztor háza repedt szét, esetleg le is dobta a sapkát.
Jó pár zavarszűrő kondi, induktív fojtó, nagy áramú schottky diódák, TL431 IC, optocsatolók.
De ha nem a hálózati oldal szállt el, akkor esetleg kapcsoló tranzisztor, esetleg MOSFET is kibányászható, mielőtt megy a levesbe.
(#) antikzsolt hozzászólása Jún 15, 2024 /
 
Úgy tűnik kukázni kell a számítógépet. Nem a tápegység szedi szét az egeret hanem valami más. Tegnap este dugtam rá a vadi új egeret de már akad ez is. A régi tápegységgel egyszer sem találkozott az új egér. Ép akkor bontottam ki mikor csattanás keretében elcsendesedett.
(#) Udvari Zsombor válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 16, 2024 /
 
Egy próbát lehet, hogy megér: azon a gépen indíts másik rendszert, pl. egy live Linuxot, ezzel kizárhatnád, hogy nem-e a jelenlegi rendszer vágja haza az egereket.
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 16, 2024 /
 
Nem tudom ez milyen alaplap, de voltak / vannak olyan gamer lapok, amiken állítható az egér USB portjának a poll rate-je. Ha jól emlékszem, a normál 500 Hz-ről fel lehet húzni 1000 Hz-re: neked nem ilyened van?
(#) antikzsolt hozzászólása Jún 25, 2024 /
 
Jó reggelt. Kicsit zavart a dolog miért is akad az egér a gépben.
Win7.
Alaplap neve Asus B85-Plus
Bementem az eszközkezelőbe ott láttam ismeretlen eszköz. Majd aida nevű programmal megnézettem hogy mi lehet ez pontosan. Szerencsére volt ötlete mi lehet. Ezt írta rá: Hardver azonosító IUSB3\ROOT_HUB30&VID_8086&PID_8C31&REV_0005&SID_85341043. Ok de ezzel most mit lehet tenni.
Felmásztam az asus oldalára és a usb3.0 telepítésre került. Restart után az eszközkezelő nem jelez hibát és eddig a szaggatás sem tért vissza. Igaz volt olyan időszak mikor simán működött az egér.
Már csak egy apró dolog zavar. Hogy a fenébe tűnt el a gépről a driver mikor egyedül csak én használom.
(#) Udvari Zsombor válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 25, 2024 /
 
A Windows képes kellemetlen dolgokat művelni, nálam egy USB mikroszkóp driverét cserélgette vissza a sajátjára, bár esetemben egy régebbi Win10 verzió volt, de attól még tartsd kordában a driver frissítéseket, "biztos, ami biztos".
(#) SzilCsong hozzászólása 15:06 /
 
Sziasztok

Céges hálózat, multifunkcionális nyomtatók számítógép mappájába szekkenltek (win10)
Ez agészen addig így történt, amíg valami nagyokos kitalálta, hogy másik alhálózatra tette a nyomtatókat.
Más SUBNET mask, más átjáró.
Nyomtató beállításaiba nem találtam olyan menüt, amivel meg lehetne etetni a hálózat váltásra.
Van valakinek ötlete?
Nyomtatni viszont lehet vele.
Ja és biztos, hogy nem atentikációs hiba van, mert hálózati tesztet indítva a nyomtatóról nem látja a számítógépet.
Számítógépen belül semmi nem változott, csak a hálózat.
(#) Doky586 válasza SzilCsong hozzászólására (») 15:37 /
 
A nyomtató admin menüjében add meg az új ip-t amire kapcsolódnia kell. Persze a router is adjon utat a nyomtató --> pc irányban.
Következő: »»   1127 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem