Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1271 / 1272
(#) Tomi20 hozzászólása Júl 8, 2024 /
 
Sziasztok

Nem teljesen TV hiba a problémám, de HDMI csatlakozó. Van egy VU Plus Solo2 beltérim, ami hibátlanul működött HDMI csatlakozón, egyszer csak nem adott képet a TV-re, másik TV-n sem működött, a TV másik eszközzel jó. Szétszedtem a beltérit, és a HDMI csatlakozó előtt vannak az adatvonalakat statikus feltöltődéstől védő diódák, ezek egyikén mértem testzárlatot. Maga a csatlakozó szép, nincs benne kosz, vagy összezárt lábak, az adatvonal egyenesen a CPU-ból jön, levettem a diódát, a zárlat megmaradt, CPU-nál van a hiba. A kérdésem az lenne, a hibás adatvonal párján nem mérek zárlatot, úgy olvastam, hogy zavarszűrés miatt a vonal két szála egymás negált jelei, ha megszüntetném a proci felé menő szálat, és a párjáról levenném a jelet egy invertáló IC-re kötném, majd az inverz jelet bekötném a csatlakozó felé, akkor működhet? Egy irányú lehet ez a kommunikáció? Milyen frekvenciára kellene számítanom, illetve mekkora jelszint van ott? Full HD felbontás lenne 50Hz frissítéssel. D217 diódánál van a zárlatom, ez a HDMI csatlakozó 4-es lába. Scart csatlakozón keresztül működik a beltéri, csak a képminőség miatt lenne jó a HDMI-t életre kelteni.
(#) Morzsika hozzászólása Júl 22, 2024 /
 
Van egy nagyon régi, de még működő színes TV-m, DMQ 2049 névre hallgat.
Elment a vertikális amplitúdója, megnyúlt a képe.
Hol tudom állítani? Van benne egyáltalán állítási lehetőség, vagy csak a mágnesgyűrűkkel lehet szabályozni?
Régi szakik segítsetek!
Köszönöm
(#) kadarist válasza Morzsika hozzászólására (») Júl 22, 2024 /
 
Szervizmenüben lehet állítani. Esetleg valahol nem lett elállítva a képarány, mert akkor szokott ilyen megnyúlás előfordulni.
(#) Gafly válasza Morzsika hozzászólására (») Júl 22, 2024 /
 
Vagy kiszáradt kondenzátor, ritkán mondok ilyet.
A mágneseket csak akkor cseszd el, ha végleg már lemondtál a TV-ről, mert ha belepiszkálsz, akkor utána már sosem lesz jó...
(#) sany válasza Morzsika hozzászólására (») Júl 22, 2024 /
 
Én a trimmer potikat nézném meg. Úgy szoktam, hogy egy filccel megjelölöm, hogy álltak gyárilag. Majd mwgmozgatom esetleg, ha gyanús, hogy nem jól érintkezik kiforrasztaam.
(#) kadarist válasza Morzsika hozzászólására (») Júl 22, 2024 /
 
Revizionáltam a kérdést és van benne egy amplitúdó trimmer potméter, mégpedig az R303.
(#) JetLI hozzászólása Júl 23, 2024 /
 
Sziasztok!
Van egy Samsung TV UE40F6100AWXXH típusú és a képek látható állapotban érdemes javítani vagy sem? Csak a szalagkábelen látok sérülést az okozhatja ezt a problémát?
Előre is köszönöm a segítségeteket!
(#) tufatofu válasza JetLI hozzászólására (») Júl 23, 2024 /
 
Sőt az okozza, de nem jó javítani, és nem garantált a siker sem....Ha jól látom a chipből kirobbant egy darabka.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2024
(#) sa93 hozzászólása Júl 25, 2024 /
 
Szép napot mindenkinek!
Adott egy Technika 19-L914 típusú kis TV, Vestel 17MB60-4 alaplappal szerelve.
A hiba az, hogy "burn in mode-ban" van, tehát váltogatja a fehér-fekete-piros-zöld-kék színeket. Távirányítóval ki-bekapcsolható.
Megpróbáltam az interneten fellelhető módokkal kilépni, sikertelenül. Próbáltam USB-s firmware frissítést, az is sikertelen. LVDS kábelt megtakarítottam, semmi változás.
Sikerült valakinek kilépni ebből módból? Lehetséges-e egyáltalán?
Alaplap hiba (SPI/Micom) vagy T-Con (kijelzőre integrált)?
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv.: Bálint
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 18, 2024 /
 
Adott egy fekete-fehér képcsöves video monitor. Egyik nap rendesen kikapcsoltam, viszont másnap azzal szembesültem, hogy nagyon csúnyán beesett a fényerő, alig lehet kivenni, hogy van valami a képernyőn! Mit kellene megnéznem?
(#) tufatofu válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 18, 2024 /
 
Segédrács (G2) feszültség, 700-800V!
(#) Udvari Zsombor válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 18, 2024 /
 
Meghibásodhatott a nagyfesz?
(#) tufatofu válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 18, 2024 /
 
Ha van kép akkor az még nem.
De lehet kevés a sorvégfokozat tápja, fűtés kontakthibás, G2 kevés stb.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2024
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 18, 2024 /
 
Esetleg fényerő állító potméter van a monitoron? Ha tekered nem változik semmi? Lehet az lett hibás.
(#) Udvari Zsombor válasza sany hozzászólására (») Aug 18, 2024 /
 
A fényerő állítóra reagál, de csak ebben az igen sötét tartományban.
(#) tufatofu válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 18, 2024 /
 
G2 potmétert keresd meg vagy a sorkimenőn, vagy a képcsőlapon egy nagy trimmer..
(#) Udvari Zsombor válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 18, 2024 /
 
Ez egy kicsi 5" monitor, aprócska nagyfesz trafó van benne, a képcső végén szinte csak vezetékek csatlakoznak hozzá. Az előlap vezetékei rövidek és ha lecsatlakoztatom az előlapot, akkor nem lehet bekapcsolni.
(#) tufatofu válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 18, 2024 /
 
Értem.
(#) Udvari Zsombor válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 19, 2024 /
 
Ma (hirtelen felindulásból) képcsövet cseréltem ezen monitor és egy (Lenco) kistévé között. A kistévében is csak derengés van a zöld képcsövön, viszont a másik szürkeárnyalatos csővel kitűnően üzemel a video monitorom, ami sajnos arra enged következtetni, hogy a zöld képcsövemmel történhetett valami!
Vajon mitől mehet tönkre egy képcső egyik napról a másikra?
(#) vladcepes hozzászólása Kedd, 21:40 /
 
Sziasztok !
Van egy Strong SRT 32HB4003-as Tv ,a háttér Led világításnál a szalagon egyik led meghalt.
Be is jelöltem filccel. A kérdés hogy ezt az egyet lehet cserélni valahogy magában is? (ha igen milyen leddel? )Vagy csak az egész szalagot? Ha csak az egész szalagot ,hol érdemes keresgélni?

Válaszokat előre is köszönöm!
(#) Ronin válasza vladcepes hozzászólására (») Kedd, 21:52 /
 
Vagy átkötöd, vagy vadászol bele hasonlót.
Én nem találtam ehhez a tévéhez led világítást.
(#) vladcepes válasza Ronin hozzászólására (») Kedd, 21:55 /
 
Meg mértem 35V -megy rá a ledekre. Ha át kötöm nem fognak több áramot kapni a meglévő 11 db? ,vagy rosszul gondolom? Vagy ilyennel helyettesíthetném? Bővebben: Link

Ebay-on meg Alin találtam, de az mire ideér
A hozzászólás módosítva: Kedd, 21:58
(#) szs válasza vladcepes hozzászólására (») Kedd, 22:22 /
 
Azt hogyan mérted, hogy 35V megy a LED-ekre? Mert ha csak azt mérted, hogy a döglött LED-ek felé vezető +- közt 35V van, az becsaphat. A 2X11db-os, kb 70V-os ugyanígy mutatta, míg ki nem cseréltem a sorokat.
Egy működő LED-en kéne megmérni, hogy (túlzásba nem esvén) 100mA-nél hány V esik. De (alternatív javaslat) ha a mezei multiddal diódaállásban derengésre bírsz egy db LED-et, akkor 3V-os lehet. Mert ha 6V-os, akkor a mezei multi nem bírja szóra bírni. De ha van nagyobb (mondjuk 12V-os) tápegységed, akkor egy megfelekő ellenálléssal rögtön kiderítheted, hány voltos LED.
Nem tudom, hol laksz, tudnék adni 3V-ost próbára.

Egy darabot akkor cserélj, ha saját. Mert előfordulhat, hogy szedheted szét újból. De ha mindet cseréled (mégha szöszölés is azzal, amelyet linkeltél, és nekem is van), akkor újra évekig jó lehet. Pláne, ha leveszed 60% körülire a háttérvilágítást.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 22:31
(#) vladcepes válasza szs hozzászólására (») Kedd, 22:58 /
 
Itt van még három púpos kondi azt ki cserélem. Megvilágítva elemlámpával a képernyőt láttam hogy halványan ott a felírat. Szétszedve ott a 3 kondi ,ott mértem mellette a két szál ami megy a ledekre 35V-ot. Majd teljesen szét szedve ahogy írtad, Multival próbáltam le egyesével a ledeket dióda állásba mindegyiket derengésre bírtam kivéve azt az egyet amit megjelöltem. (igy gondolom 3V-osak ) és ha 35V:12=2,91V /db . Dunakeszin lakom-köszönöm.

Nem saját a TV., - úgy került hozzám(ismerősé), hogy ha sikerül életet csiholni bele nem drágáért akkor működni fog ,ha meg nem akkor megy a temetőbe. Ezért is kérdeztem hogy cserélhetem e egy 3V-os smd leddel,(csak hogy milyennel) . Óvatosan megmelegítettem a burkolata (optika) le is jött.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 22:59
(#) tufatofu válasza vladcepes hozzászólására (») Kedd, 23:03 /
 
Itt találsz különálló LED-et 3, ill 6V-ost is. Hogy meddig bírja a többi, azt nem tudom. 6V, 3V
(#) vladcepes válasza tufatofu hozzászólására (») Kedd, 23:06 /
 
Köszönöm!
Igy a 3V-os fog kelleni. Az nem baj hogy az újnak ha meg veszem, annak más az optikája? vagy le veszem és fölteszem rá a régit?
(#) szs válasza vladcepes hozzászólására (») Kedd, 23:19 /
 
Ne csak LED-et cserelj, inkább olyat tegyél, mint amit linkeltél. A "gyöngy"-öt nagyon pontosan kéne visszatenni végül.
Hm. Nem Dunakeszi közelében lakom, és eléggé kiszámíthatatlan, mikor járok arra. De ha a napokban közelítek, akkor írok.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 23:20
(#) szs válasza vladcepes hozzászólására (») Kedd, 23:20 /
 
Az baj lehet, ha más az "optika".
(#) pavikpeter válasza Morzsika hozzászólására (») Sze, 7:42 /
 
Nem tudom aktuális-e még a kérdésed de a hibát 90% hogy az eltérítő rész kondijainak kiszáradása okozza. Ha a képméret változás együtt jár linearitás változással is - teteje megnyúlt, alja összenyomódott - és ez a hiba bekapcsolás után néhány perces üzem után elmúlni látszik akkor biztosan kondi. Ezekben a tévékben még nincsen szervizmenü - szerencsére - a linearitást és az amplitúdót is potival lehet állítani. Ritkán kontaktosak, de nem lehet kizárni. Ha mágnesgyűrűkön a mellékelt képen látható alkatrészeket érted akkor azokhoz ne nyúlj - ha még eddig nem nyúltál! Színtisztaság mágneseknek hívják és semmi közük a függőleges eltérítéshez.
A hozzászólás módosítva: Sze, 7:47
(#) vladcepes válasza szs hozzászólására (») Sze, 14:09 /
 
Mivel le szedtem a "gyöngy"-öt .Ha kiszedem a ledet ami ki van égve , teszek bele egy pl 3528 3V ledet és vissza rá a gyöngyöt az úgy nagyon tré?
Következő: »»   1271 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem