Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lemezjátszó beállítása, javítása
Lapozás: OK   82 / 84
(#) teddysnow válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Máj 3, 2024 /
 
AT91, az a másik olcsó és vígan elmegy 2g-mal.
(#) GARFIELD13 válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 4, 2024 /
 
grammra pontosan körbeértünk
AT91
(#) chopper800 hozzászólása Júl 27, 2024 /
 
Szerbusztok.
Van egy AKAI AP-D33 lemezjátszóm és az audió kimenet így néz ki (mellékelt kép). Csatlakozóm van egy bontott egy anya és az lenne a kérdés hogy melyik pin melyik? (azaz nulla és L és R).
Válaszokat előre is köszönöm. Üdv.
(#) elektrorudi válasza chopper800 hozzászólására (») Júl 27, 2024 / 1
 
Szia!
Itt van minden tudomány a DIN csatlakozókról. Csak be kellet írni, hogy "din lemezjátszó csatlakozó bekötése".
Bővebben: Link
A középső a föld, a másik kettőt pedig akár próbálgatással is ki lehet találni.
(#) teddysnow válasza chopper800 hozzászólására (») Júl 27, 2024 / 1
 
Szia,
röviden: középső (tuti) hideg vagy test, az egyik széle bal oldal, a hideg és a bal oldal között van a jobb oldal.
(#) teddysnow válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
Próbálgatással honnan tudod, hogy amit hallasz az a jobb vagy a bal oldal?
(#) Massawa válasza teddysnow hozzászólására (») Júl 27, 2024 / 3
 
Meghallgatsz mondjuk egy lemezt valamilyen szimfonikus felvétellel. Azon a vonosok a bal oldalon vannak.n
(#) segítő válasza Massawa hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
Frappáns
(#) Joe_001 válasza teddysnow hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
Üdv!
Számozva vannak a DIN Tuchel lábai, félkörben, 1.: Bal, 2 Test, 3. Jobb oldal. belülről adugó is az aljzaton is rajta vannak a számok.
(#) mek-elek válasza Massawa hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
Lehetséges, hogy nem tudják hová kell ülniük?
(#) Massawa válasza mek-elek hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
Arra van ott a főnök…
(#) teddysnow válasza Massawa hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
Most mondod? Én meg azt hittem nálam van a hiba.
(#) teddysnow válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 27, 2024 /
 
A számozás nem 1, 4, 2, 5, 3 ? Mert a 3 pólusú volt előbb, az 1, 2, 3 és az 1, 2 közé szúrták be a 4-et és a 2, 3 közé az 5-öt. Én így tudom.
(#) Joe_001 válasza teddysnow hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
De. Bocs eredetileg a dugó 3 pólusú volt a monó világban, Az 1 a be, a 3 a ki, ez a Bal oldal, értelemszerűen. A sztereó világ eljövetelével a 4as jpbb be a 1-2 közé került a z 5 Jobb ki a 2-3 közé került a kompatibilitás jegyében. Mellesleg később jött még egy 5 pólusú dugó dominó formában, a fejhallgatónál volt használatos. Valaki feljebb 6 pólusú DIN dugót említett, feljebb , olat még nem láttam. A ki menetet bemenetet nem szoktam megjegyezni, brummra döntöm el melyik oldalon van, de a bal az első volt, az a szélén van a jobb van belül..
Bocs, rég volt, és ráadásul este volt amikor írtam.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2024
(#) Massawa válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Pedig volt még 7 polusu DIN is. Voltak riportermagnok, amiket a mikrofonrol lehet kezelni, azokon volt ilyen csati.
Meg voltak olyan bekötések is (rádiokon) ahol az 1-4 bemenet az érzékenyebb volt, a szemben levő 5-3 meg a kevésbé érzékeny. Vagy nagyobb impedanciás bemenet volt.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2024
(#) Joe_001 válasza Massawa hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Meg 9 pólusú is, de 6 pólusút azt nem láttam.
(#) Massawa válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
A 9 polusuban, hasonloan a 6 polusuhoz középen is volt egy kontaktus, és igy elvben kompatibilis volt a 6 polusu stekkerrel.
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
A 6 polusuban legalább 3 fajta volt.
A legegyszerübb amikor az 5 polusu stekker kapott a közepére egy 6. kontaktust. Ebbe be lehett dugni a sima 5 polusu stekkert.
A másik kivitelben megváltoztatták kontatusok osztását azaz a 5 kontaktus már nem egy 180 fokos körön volt, hanem kb 210 fokban, és középen volt a 6. kontatus.
Ebbe nem lehetett a sima 5 polusu stekkert bedugni.
Majd jöttek a gyártok játékai, amikor a stekkerben elforditották a kontaktusokat a kulcshoz viszonyitva ( ami eredetileg a 2. polussal szemben volt. ) az egyik gyárnak még ez sem volt elég az egyik fajta stekkerben jobbra a másikban balra lettek a kontaktusok elforditva.
(#) chopper800 hozzászólása Júl 28, 2024 /
 
Elnézést ha rossz helyen teszem fel ezt a kérdést, de a már korábban említett AKAI AP-D33 as lemezjátszóhoz milyen előerősítőt érdemes venni?
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2024
(#) Gafly válasza chopper800 hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Ha az erősítődön nincsen lemezjátszó bemenet (ha van tipusa, akkor valószínűleg távoltról is el tudjuk dönteni), akkor RIAA korrektor kell hozzá, ezen a néven keresd. Nagyon változatos a kínálat...
(#) chopper800 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Nincs erősítőm. PC hangkártya LINE bementére szeretném csatlakoztatni.
(#) kadarist válasza chopper800 hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Csatlakoztasd a mikrofon bemenetre, azon bőven van előerősítés.
(#) CHZ válasza kadarist hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Sajnos nem lesz megfelelő, mivel lineáris az erősítése!
(#) chopper800 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Meg ha minden igaz akkor nem mindegy hogy milyen hangszedő van a lemezjátszón MM vag MC.
(#) kadarist válasza CHZ hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Azt tudom, de próbára jó lenne, plusz egy szoftveres ekvalizerrel meg tudja vágni a frekvenciamenetet is.
(#) CHZ válasza chopper800 hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Lehet még kerámia is, de egyikhez sem ok a mikrofon bemenet.
(#) CHZ válasza kadarist hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Nem hiszem, hogy megoldaná a RIAA görbe szerinti átvitelt, legtöbb korrektornak sem igazán megy. Persze ha a minőség nem számít...
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2024
(#) Gafly válasza kadarist hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Végülis van ilyen szoftver.
Meg az audacity-vel "mindent" meg lehet csinálni.
Vagy lehet venni dobozt.
(#) CHZ válasza Gafly hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Kettőt összevetve, lehet, hogy a szoftver nyerne. AKAI lemezjátszóhoz ezeknél kicsit jobbat választanék.
(#) HA5AWS válasza chopper800 hozzászólására (») Júl 28, 2024 / 1
 
Szia!
Én mindenképp néznék valami RIAA korrektort. Szerintem elég sok kapcsolás található itt is meg a neten is. Én egy Revox előerősítőt használok sok éve és kiváló minőségű. A szoftveres megoldásokat nem találtam megfelelőnek nincs kellő dinamikája.
Üdv: Gábor
Következő: »»   82 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem