Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rossz HDD javítás, mentés
 
Témaindító: deniel, idő: Jún 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   73 / 74
(#) img válasza img hozzászólására (») Júl 30, 2024 / 1
 
Egyébként a 2060-771945-001 lényegében ugyanaz a panel, csak még a régi (hibás) beültetéssel mert az a két ellenállás ami a tiéden már nincs rajta, a 001-en sorba van kötve a TVS-ekkel és ha túláramtól elégve megszakadnak akkor a TVS-ek rendeltetésszerű működését gátolják mert azok nem tudnak zárlatba menni, így nem is védik meg az áramkör többi részét). Elég sokáig tartott, mire a WD-nél rájöttek és áttervezték, mert nem csak ez az egy, de több paneljük is ezzel az öngyilkos dizájnnal készült.
(#) img válasza Breaker hozzászólására (») Aug 1, 2024 /
 
Neked se könnyű a szavadba vágni. A 28k-t, a J1-nek az 1-es és 3-as lábától a GND felé, záróirányban mérted, ahogy mondtam? Hol? Mert nem egyértelmű: ha azt a panelen mérted, akkor 3k illetve 1.9k körüli értéket kellett volna fixen kapnod, ha viszont a HSA csatlakozón, ott az 1-es láb 10k-100k nagyságrendben, a 3-as meg MOhm nagyságrendű. Egyébként így is jó mert nem zárlat közeli érték vagy szakadás, ami azt jelzi, hogy a preamp túlélte.

Ha a suppressor diódát kivetted és az ellenállást áthidaltad (ha biztosra akarsz menni úgy betehetsz a helyére egy SMT biztosítékot), akkor ha tápot adsz a panelnek, pár másodpercre meg kell jelennie a J6 motorcsatlakozó lábain 5-6 volt körüli feszültségnek. Ha az megvan az azt jelenti, hogy a motorvezérlő, az általa előállított segéd tápfeszültségek és a preamp is rendben vannak, tehát ráteheted a PCB-t a HDD-re és kipróbálhatod. Viszont a napi szintű használatát nem ajánlom a TVS dióda által biztosított védelem nélkül, azokat ezekre cserélheted le:

12V TVS: SMBJ12A
5V TVS: SMAJ5.0A
(#) Breaker válasza img hozzászólására (») Aug 1, 2024 /
 
Szia!

Sorry de azt hiszem rosszul mértem. Én a J8-on mértem az 1-3 pineknél a ground fele, ez az 5V sata betáp első 3 pinje és J8 a neve. nem találtam a J1et elsőre és azt hittem erre gondolsz, mert a Te lapodon esetleg igy van jelölve, de most ujra átnéztem és megtaláltam.

Szóval J1 csatlakozó 1es pinje és a sata betáp 4es pinje(GND) között 0 ohm van.
A J1 pin3 és a sata betáp PIN4 között pedig 2.9kOhm.

Ezeket ugy mértemn, hogy nem szedtem le semmilyen alkatrészt még.

Sajnos nagyon alap pákám van egy jó nagy bumszkli véggel és nehézkes leszednem a 0 ohm ellenálást mer tolyan pici hogy kéne kamera + állvány, illetve heatgun-om sincs. Nem vagyok műszerész, hanem informatikus tartok tőle hogy a sok probálgatással kinyirom a mellete lévő alkatrészeket is.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2024
(#) img válasza Breaker hozzászólására (») Aug 1, 2024 /
 
Értem, akkor jó, hogy kiderült.

"Szóval J1 csatlakozó 1es pinje és a sata betáp 4es pinje(GND) között 0 ohm van."

Az nagyon nem jó hír, de menjünk biztosra: mérd meg a HDD-n a fejblokk csatlakozójának az 1-es és 3-as lábait is (ugye tükörben fordítva vannak a paneléhez képest), GND-nek használhatod a fém csavarmenetet (a panelen meg a csavarmenetek körüli réz gyűrű is GND).

És mindig figyelj arra, hogy záróirányban mérj, tehát a vörös szonda kerüljön a GND-re!
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2024
(#) Breaker válasza img hozzászólására (») Aug 2, 2024 /
 
A merevlemez motor csatlakozóin:

pin1: 1.6 Mohm
pin3: 45 Mohm (lassacskán ment még volna följebb de elvettem a szondát)

A piros szonda a csavarmenethez ment, a fekete pedig az adott pinekhez.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2024
(#) img válasza Breaker hozzászólására (») Aug 2, 2024 /
 
"A merevlemez motor csatlakozóin:"

Nem azon kell mérned, hanem a J1-nek a merevlemezen lévő párján (azért is írtam, hogy figyelj a tükörben mérésre).
(#) Breaker válasza img hozzászólására (») Aug 2, 2024 /
 
Igen, ott mértem a merevlemezen, nem a nyákon
(#) img válasza Breaker hozzászólására (») Aug 2, 2024 /
 
De azt írtad, hogy "A merevlemez motor csatlakozóin:", az pedig a 4 lábú J6, nem a 20 érintkezős J1.

Most a HDD fém testébe épített, 20 érintkezős J1-en kell mérned, ami a PCB-n lévő J1 ellenpárja.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2024
(#) Breaker válasza img hozzászólására (») Aug 2, 2024 /
 
Na várj, akkor rosszul fogalmaztam. Azt hittem a 20 pines csati a motorvezérlésé.

Szóval ezt a két mérést csináltam:
(#) bbb válasza Breaker hozzászólására (») Aug 2, 2024 /
 
Én a helyedben már rég odaadtam volna img-nek, vagy pitttinek, hogy ő küzdjön vele...
(#) Breaker válasza bbb hozzászólására (») Aug 2, 2024 /
 
Én szivesen odaadnám valakinek aki megcsinálná egy megegyezett összegért De a legrosszabb esetben ugye úton van a másik circuit aliexpresszről, és ott csak a bios chiphet kellene atforrasztani rá.
(#) img válasza Breaker hozzászólására (») Aug 2, 2024 /
 
Ja értem, így oké: szerencséd van, mert úgy tűnik, hogy az előerősítő túlélte.

Viszont én az eredeti panelját már semmiképpen sem tenném rá vissza, hanem az U12 EPROM-ot átírva egy kipróbáltan jó donor PCB-re, azzal tesztelném.
(#) Breaker válasza img hozzászólására (») Aug 2, 2024 /
 
Idézet:
„hanem az U12 EPROM-ot átírva egy kipróbáltan jó donor PCB-re, azzal tesztelném.”


Újra EPROM-olni kevesebb macera mint atforrasztani?
(#) img válasza Breaker hozzászólására (») Aug 2, 2024 /
 
Ha az "újra EPROM-olni" alatt az átírását értjük és van hozzá hardvered (író meg érintkezősor), akkor a válasz "igen", és ami fontosabb, hogy biztosan nem sérül meg a PCB.

Mármint gondolom arra kérdezted, hogy neked könnyebb e, mert nekem természetesen megvannak a hozzávalóim.
(#) img válasza img hozzászólására (») Aug 2, 2024 / 1
 
Hozzá akartam tenni csak már kifutottam a szerkesztési időből, hogy biztonsági okokból még megmérek pár dolgot a HDD-n ha elhozod, mert úgy hatékonyabb mint így, távgyógyításban.
(#) img válasza bbb hozzászólására (») Aug 5, 2024 / 3
 
Délelőtt ideadta, nemrég vitte el megjavítva. Meg még egy SSD-t is hozott, az holnap vagy holnapután lesz kész mert alkatrészre vár.
(#) Breaker válasza img hozzászólására (») Aug 7, 2024 / 1
 
Igy van a 4TB WD már újra a gépben van
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2024
(#) img hozzászólása Aug 28, 2024 /
 
Válaszolva erre:

Azt is kérdeztem, hogy pontosan milyen HDD? És mekkora mérettel látszik: a teljes kapacitásával vagy kisebbel, netán 0-val? Erről másoltál vagy erre másoltál?
(#) gyök2 válasza img hozzászólására (») Aug 28, 2024 /
 
640 Gb, teljes méretében látszódik.
2,5 collos.
Erre másoltam. Az intézőben is látszódik, de ha meg akarom nyitni, akkor sérült fájlrendszer hibát dob az intéző.
(#) img válasza gyök2 hozzászólására (») Aug 28, 2024 /
 
Ha 640 GB-os, akkor nem SMR-es, ami jó hír. Ubuntu alatt a DDRescue a barátod (Windows alól sosem klónozunk meghajtót, mert ott csak a Windows alacsony szintű API-n és driveren keresztül érhetik el a programok, ami miatt az oprendszer bármikor bele tud szólni a mentésbe, kétségessé téve annak a kimenetelét).
(#) gyök2 válasza img hozzászólására (») Aug 28, 2024 /
 
Ha közvetlenül a dokkolóban klónzok a két slot között a windows kihagyásával, az szerinted ugyanúgy klónoz mintha a DDRescue-t használnám. (Lehet hogy a dokkolóban valami Linux fut?)
Ha megvan a másolás melyik programmal tudom helyreállítani a fájlrendszert, vagy menteni egy másik HDD-re az adatokat?
(#) img válasza gyök2 hozzászólására (») Aug 28, 2024 /
 
Annak ellenére, hogy még sosem klónoztam Axagon dokkolóval kétlem, hogy egyenértékű lenne vele, azt meg végképp kizártnak tartom, hogy Linux (bármilyen oprendszer) futna rajta. Ezekben egy mikroprocesszor van, egy viszonylag egyszerű firmware-el.

A logikai mentés megvalósítása attól függ, hogy milyen fájlrendszert kell menteni.
(#) bbb válasza img hozzászólására (») Aug 28, 2024 /
 
Ha ki akarod próbálni mit tud egy ilyen klónozás, akkor kölcsön adom neked a dokkolóm. Ezt a funkcióját sose használtam
Elvileg fájlrendszertől függetlenül működik, amit olvas az egyik lemezről, azt írja a másikra, de, mint írtam, sose használtam erre.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2024
(#) img válasza bbb hozzászólására (») Aug 28, 2024 /
 
Köszönöm, rendes vagy! Ha lesz időm tesztelni, akkor mindenképpen el fogom kérni.
(#) bbb válasza img hozzászólására (») Aug 28, 2024 / 1
 
Csak annyi a vicc benne, hogy SATA és ATA között tud klónozni az enyém és még csak USB2-es. De játszani vele, hogy lásd mit csinál, ez is jó.
(#) img válasza gyök2 hozzászólására (») Szept 3, 2024 /
 
Feltételezem már sikerült megoldanod ha ilyen nagy a csend, de legközelebb érdemes lenne azzal kezdened, hogy milyen fájlrendszer van a meghajtón mert annak alapján lehet a legoptimálisabb programot ajánlani a logikai mentéséhez mert mindegyik szoftvernek más az erőssége és a gyengesége a különböző fájlrendszereken.
(#) gyök2 válasza img hozzászólására (») Szept 3, 2024 /
 
Igen, sikeresen vissza tudtam szerezni minden fájlt.
Csak várnom kellett amíg megjön a 2db 1T merevlemez.
A klónozást HDDRawCopy-val csináltam.
A mentést pedig Wondershare Recoverit-el.
Elég lett volna a Recuva is, de a Wondershare a mappaszerkezettel együtt állított vissza mindent.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2024
(#) gyök2 válasza gyök2 hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
Rosszul írtam.

A mentést Active Partition Recovery-el csináltam.
(#) img válasza gyök2 hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
Örülök, hogy sikerült! Egy jó tanács: szúrópróbázva ellenőrizd a mentett fájlokat, mert az ilyen programok látszólag lementik amit kell, viszont utána nem nyithatók meg vagy nem futtathatók a fájlok mert offset hibásak, illetve a töredezett adatok összeállítása sem mindig sikerül.
(#) gyök2 válasza img hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
Ezen a meghajtón csak filmek voltak.
Néhányat elindítottam és belepörgettem, de úgy néz ki hogy semmi gond nincs.
Esetleg ha valamelyik megsérült, akkor legfeljebb újra letöltöm.
Következő: »»   73 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem