Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   83 / 83
(#) VIM válasza vyky hozzászólására (») Szept 29, 2024 / 1
 
Pesten nem vagyok ismerős ilyen téren. Ebben a leírásban a 68. oldalon van erről szó és lentebb az értékekről táblázatos formában.
(#) vyky válasza VIM hozzászólására (») Szept 29, 2024 /
 
Köszönöm a segítséget,akkor vadászok kazánszerelőt,akinek van hozzá cucca
(#) VIM válasza vyky hozzászólására (») Szept 29, 2024 /
 
Majd mérd már meg az előremenő NTC-t, hogy annak mennyi az értéke?
(#) vyky válasza VIM hozzászólására (») Okt 1, 2024 /
 
Szia VIM.Ha jól mértem 10 ohm,de nem vettem ki a kazánból ,és elégé ugrált az érték.
(#) VIM válasza vyky hozzászólására (») Okt 1, 2024 /
 
Az NTC értéke 10Ω? Az nagyon kevés. Legalább 10kΩ- ak kellene lennie szobahőmérsékleten.
(#) vyky válasza VIM hozzászólására (») Okt 2, 2024 /
 
Igazad van 10kohm Vaksi voltam
(#) envagyok75 válasza vyky hozzászólására (») Okt 3, 2024 /
 
Sziasztok
Westen digit 240/40fi kazánomban a melegvíztárolóval lehet valami gond?
Felmegy a belső fűtőkör nyomása a vízhálózat nyomására, ami szerencsére csak 3 bar.
Először azt hittem beszart a ráeresztő csap, az cserélve lett, de semmi változás.
Ha el van zárva a bemenő hidegvíz csap, akkor marad a nyomás, shogy kinyitom, halk sziszegéssel pár perc alatt felmegy a leeresztéssel beállított 1 bárról kb 3 barra, ami a víznyomásunk, és ott megáll. Félek, hogy fűtésnél ez a nyomás feljebb mehet.
Azt tudom elképzelni, hogy a melegvíz tárolóban valami lyuk vagy repedés miatt összereszti a fűtés és a melegvízkört.
Esetleg mástól is lehet ez szerintetek?
Megnéztem a tároló árát, a negyedmillától dobtam egy hátast, 40-50k lenne max ésszerű.
Cserélni sincs 1 millióm másik új kazánra, kisbaba van nálunk, valami olcsó de jó megoldás kellene.
Esetleg tudtok céget, aki javít ilyet?

Egyébkén
(#) Norbitron hozzászólása Okt 3, 2024 /
 

Gázhiány hibakód

Sziasztok! A kazánom 240fi
Igazából átolvastam az egész topicot a hasonló hibajelenségekkel de nem igazán találtam választ a megoldásra. Próbálok rövid és tömör lenni.
Tavaly első indítás: elindul, turbó megy, huzatérzékelő kapcsol, gyújt, belobban első fokozaton, modulál nagylángra, majd kicsi láng, lekapcsol. Ezt 3x eljátsza utána gázhiány hibakód, piros led világít. Újraindításra ugyan ez. Kimértem, teszteltem mindent, NTC, nyomáskapcsoló, huzatérzékelő....stb. Minden OK!
Beszéltem pár gázszerelővel mindenki azt mondta panel csere. Ok. Vettem egy másik kazánt alkatrésznek, átraktam a panelt. Ugyan ez a hiba. Visszaraktam a régi panelt próbából, bekapcsol, elindult, végig ment a tavalyi szezonban hiba nélkül. Tavasszal kikapcs, most újraindít. Elindult megint, 15perc járás után lecsapta a Fi relét.(Amikor elérte a beállított vízhőfokot és lekapcsolt). Utána ujraindítottam és megint a gázhiány hibakód fogadott. Átraktam a másik panelt, azzal is a gázhiányos hibakód van. A gázszelepek kattannak működnek, az elektródák cserélve-beállítva, jók. Mérek rajta feszültséget amikor elkezd fűteni, (rákötöttem külsőleg egy hőelektródát, külön melegítve is leállítja). Panelt végigsípoltam-végignéztem. Találtam rajta forrasztási repedéseket így az egész panelen a forrasztásokat újra forrasztottam. Ezután jött egy vízhiány hibakód,(piros led lassan villog). Hiába csinálok bármit vele nem engedi el... Másik panelt beraktam, egyből elindult. Ment 30percet majd amikor elérte a beállított hőfokot és lekapcsolta volna magát megint leverte a Fi relét. Azóta megint csak a gázhiányos hibakód jön. A vízszivattyú úgy van kötve,hogy folyamatosan megy benne. A turbót ha külön elindítom-leállítom nem veri le a Fi relét soha, polaritás jó. A gázszelepen-modulon kívül minden cserélve, de az is jónak tűnik mert külsőleg vezérelve működik. Kondikat reléket még nem cseréltem.
Köszi
Üdv
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2024
(#) vyky válasza envagyok75 hozzászólására (») Okt 3, 2024 /
 
Szia. Én is segítségért jöttem,szóval nem tudok neked segíteni akármennyire is szeretnék
(#) envagyok75 válasza vyky hozzászólására (») Okt 3, 2024 /
 
Sajnos új hozzászólási lehetőséget nem látok, cssk válaszolásit
(#) sakrafi válasza Norbitron hozzászólására (») Okt 3, 2024 / 1
 
Szia!
Gázszelep hiba lesz.
(#) VIM válasza envagyok75 hozzászólására (») Okt 3, 2024 /
 
Szia! Ennek a készüléknek egy közös tágulási tartálya van. A bojlernak nincs csak biztonsági szelepe. Szerintem a tágulási tatályban nem megfelelő az expanziós nyomás azaz elillant belőle a nitrogén amit pótolni kellene levegővel. Bővebben: Link
(#) sakrafi válasza VIM hozzászólására (») Okt 3, 2024 /
 
Szia!
Nem az lesz ha lezárja a bemenő hideg vizet akkor jó a nyomás nem megy fel.
(#) Régi motoros válasza envagyok75 hozzászólására (») Okt 3, 2024 /
 
Ha feltekersz legfelül a jobb sarokban "Új kérdés a topikon belül" gomb.
(#) Norbitron válasza sakrafi hozzászólására (») Okt 4, 2024 /
 
Köszönöm a választ! Most már én is erre gondolok,hogy itt lesz a baj.
Van egy donor kazánom, tegnap leszedtem a gázszelepről a 2 mágnesszelepet, átraktam és azzal el se indult. Visszaraktam a sajátját, egyből leverte a Fi relét, ahogy megkapta a vezérlést. Leszedtem újra, átnéztem kiméregettem, kipróbáltam "levegőn", (nem raktam rá a gázszelepre), behúz mind 3 tekercs amikor indítaná a fűtést. Majd visszaraktam újra de azóta már be se gyullad,viszont most megint nem veri le a relét. A topicon belül írtátok páran,hogy: "a mágnesszelepeket ne szedjétek szét" -Erre gondoltatok,hogy ne szedjük le a gázszelepről?
(#) VIM válasza sakrafi hozzászólására (») Okt 5, 2024 /
 
Igazad van.
Következő: »»   83 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem