Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   293 / 293
(#) Papi1945 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Köszönöm, a termosztát (hőfokszabályzó) hibára gondoltam először. Ha gázhiány van a kompresszor akkor is elindul? A bekapcsolás után 1-2 órával a kompresszor meleg, a mélyhűtő mínusz 10 fokos, a normál hűtőtér pedig plusz 20. Holnap jelentkezek, hogy a szememen kívül párásodik-e a hátlap is.
További szép vasárnapot....
(#) pipi válasza Papi1945 hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Hali! A mi Lehelünkben a mélyhűtő alatt van egy kihúzható lap, amin van egy állítható szélességű rés, ezen keresztül potyog le a hideg a méyhűtőfaláról a normál térbe
(#) Papi1945 válasza pipi hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Köszi! Sajnos a mélyhűtő alatti rész fix és teljesen zárt...
(#) proba válasza Papi1945 hozzászólására (») Júl 28, 2024 / 2
 
Szerintem tegyél valami közepes tömegű lefagyasztandó dolgot a mélyhűtőbe, a rendes térbe némi vizet, azt dugd be egy éjszakára. Reggelre helyre áll a rend.
(#) kaqkk válasza pipi hozzászólására (») Júl 29, 2024 /
 
A ti leheletek az 2* os azért van csepptálca a mélyhűtő alatt .
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2024
(#) Papi1945 válasza proba hozzászólására (») Júl 31, 2024 /
 
Megoldódott, de nem állt helyre a rend!!! Most már a mélyhűtő rész is csak hűvös. elmúlt 15 éves, eddig tartott. A helyi szerviz szakembere megnézte, elszivárgott a gáz. Zanussi hiba, a csövek, párologtató elvékonyodik, elrehül, a javítás közel annyiba kerül mint az új, de csak a kicserélt részre van garancia, bármi más elromolhat benne, k... drága az alkatrész, pl a hőfokszabályzó 24 e Ft.
Mindenkinek köszönöm a segítőkészséget, maradjon a fórum továbbra is ilyen segítőkész!
(#) kaqkk válasza Papi1945 hozzászólására (») Júl 31, 2024 /
 
A 3* gépek 95% ban az ajtókeretfűtésnél eresztik el a gázt , egyszerűen ki lehet kötni ujratölteni .
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2024
(#) StMiklos válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 31, 2024 /
 
Egyetértek..
A szabályzó ára kicsit (nagyon) durva..


Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2024
(#) lac23 hozzászólása Aug 5, 2024 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Van nekem egy VOV VRF-95W típusú hűtőszekrényem.
A probléma az lenne, hogy nem hűt. Amikor ezzel szembesültem kihúztam és hagytam állni.
Miután vissza kapcsoltam(a konektorba vissza dugtam) elindul és hűt(kompresszor megy).
Egy idő után lekapcsol viszont amikor újból elkéne indulnia a kompresszor felöl kattogást hallok és nem indul újra.
Mi lehet a baj ? Relé, termosztát, vagy döglödik a kompresszor, esetleg gáz hiány.
Mellékelek róla néhány fotót.
Köszönöm előre is a segítségeteket.
(#) StMiklos válasza lac23 hozzászólására (») Aug 7, 2024 /
 
Szevasz!

Nekem egy fontos információ hiányzik: "Egy idő után lekapcsol"
Azért kapcsol le, mert elérte a szabályzóval beállított hőfokot?
Mert azt mondod: hűt
Bár ha tippelnem kellene, nem hűt az rendesen.
Lehet gázhiányos, megy-megy, de megszólal a (hő)védelme.
Újraindulás után mennyire melegedett hátul a kondenzátor rács?
Tippelek: szerényen.. (bőven meg lehet a legmelegebb helyen is fogni)..

Üdv: StMiklos
(#) thebeegee hozzászólása Szept 18, 2024 /
 
Sziasztok!

Van egy Samsung RL33EBMS elöl digitális kijelzős kombi no-frost hűtőm. Pár hónapja kezdődött, hogy ajtóbecsapásra újraindult a hűtő (ilyenkor zenél egyet, mintha épp bedugnám a konnektorba), és bekapcsol a kompresszor. Elkezdtem jobban megfigyelni a jelenséget, és konkrétan egy ilyen "reset" után lehűti 5 illetve -18-ra a két részt, majd soha többé nem indul be újra a kompresszor, csak egy újabb "reset" után (ez vagy ajtóbecsapás, vagy konnektorból ki-be). A szerelő tegnap kint volt, kicserélte a leolvasztó fűtőszálat vagy mit, mert elvileg bemérte, hogy rossz, és azért nem hűt újra, mert lejegesedik a hűtőborda. Nos, a jelenség nem oldódott meg, a helyzet ugyanaz, mint előtte, csak szegényebb lettem 38 ezerrel.

Ötlet?
(#) Dino71 válasza thebeegee hozzászólására (») Szept 18, 2024 /
 
Szia! Én az elektronikában keresném a hibát. Ott is a táprészben. ha valamit be kapcsol meghúzza a tápot és nincs elég kraft benne. Valószínű a tápkondik elfáradtak, vagy kirepedt a forrasztás valahol.
(#) dobaigabor hozzászólása Szept 18, 2024 /
 
Sziasztok,



Szeretnék segítséget kérni az alábbiakban:

Van egy LG hűtőnk ( grp2267stja )

Sajnos egy ideje azt tapasztaltuk, hogy megfagynak benne a dolgok, ez kb 2 éve volt, akkor kitakarítottam a hátső részét, szellőzőket, stb, a probléma megoldódott.

Most megint előjött ez a hiba, de a takarítás nem segített rajta. szinte folyamatosan megy és van hogy fagyaszt, van hogy tartja a beállított hőmérsékletet ( 6C fok )

1 hete feletettünk elé egy fogyasztásmérőt és írtuk az értékeket.

Jelenleg azt mutatja hogy a gyári 555KWh éves fogyasztással szemben kb 920KWh amit fogyaszt.

Nem tudom mi lehet ennek az oka, esetleg a hőmérő ment benne tönkre, vagy a gázzal van valamilyen gond ?



Köszönöm.
(#) Horvath65 hozzászólása Szept 24, 2024 /
 
Üvözlöm a csapatot! Egy gorenje 300l-es fagyasztóra sikerült 400V-ot kapcsolni. Egy erős csattanás a gép felől és kioldotta a kismegszakítókat. Nem indul újra. Még nem szedtem szét. Szerintetek megúszhatom a klixon cseréjével, vagy a motort is vihette? Mire figyeljek szétszereléskor? (a típusát nem tudom mert kikell varázsolni a helyéről) További szép estét!
(#) StMiklos válasza Horvath65 hozzászólására (») Szept 24, 2024 / 2
 
Szevasz!

Úgy is szét kell szedned. Bontsd le az indító/klixon egységet és mérd meg a motor fő és segédfázis tekercseit..
Ha talpára állított háromszög alakú a csatlakozás akkor felül a közös, jobbra lenn a főfázis, balra lenn a segédfázis, alul értelemszerűen a kettő összege mérhető.
Relés vagy PTC pogácsás a segédfázis "kapcsoló"? PTC pogácsát lehet mérni (10-25 Ohm), érintkezőit ellenőrizni..ű
(((Amúgy egy csavarhúzóval is el lehet indítani, de nagyon nem ajánlott, és nem a motornak lenne baja)))!!!
Motor típus alapján neten keresni kell a gyári adatokat, hasonlítani..

Ennyi lenne indulásnak..

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2024
(#) Horvath65 válasza StMiklos hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
Szia! Köszönöm a válaszodat. A hűtő Gorenje TYP:ZS436 MODEL:301W A motor kapocsdeknijét nem tudtam leoperálni, a képek között a motor adattáblája (HMK12AA). A motortól három vezeték megy a panelra, Kettő között 273R mérek a másikon 0,3R, (1.-273R-3;1.-273R-2; 3.-0,3R-2.) Nem értem az értékeket(benne lehet a PTC?). A panelen van egy eldurrant alkatrés a tirak mögött, csak a láb maradvány látszik(köddé vált). A Triak BTB12-600sw, mellette egy sárga tárcsa(varisztor?) szintén eldurranva. Vadászom a neten, de nem találok ilyen panelt(de nem adom fel).
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2024
(#) Horvath65 válasza StMiklos hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
Találtam egy hozzávaló hőfokszabályzó panelt (nem olcsó). A kompresszorban , ha jól látom van PTC is. Milyen kelhet bele és hol tudom beszerezni(nem találom)?
(#) Horvath65 válasza StMiklos hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
Sikerült levennem a kapocsdeknit. A három tüskén ami talpára állított három szög, csúcs és bal tüske 10R; csúcs és jobb tüske 11R; a két alsó tüske 21R. A PTC- n nem látszik semmilyen külsérelmi nyom, az ellenállása 12,6R. (viszont a mérőműszereim nem megbízhatók) Megrendeltem a hőfokszabályzót, megpróbálom összerakom vele. Mi a véleményed?
(#) StMiklos válasza Horvath65 hozzászólására (») Szept 25, 2024 / 1
 
Szevasz!

Az értékek jók (innen onnan származó adatok között van némi eltérés), a kompresszor szinte biztos túlélte, a "drótok" csak az elektronika után pusztulnak.
https://www.kaeltetechnik-shop.at/mediafiles/Sonstiges/Secop%20Komp...ds.pdf
Szerintem jó lehet..
Sok szerencsét..

Igazából nem tudom a PTC beszerzést. Bár valahol egyszer találtam..
Ha bárhol fizikailag hasonló méretűhöz hozzájutsz, szinte biztos, hogy jó lesz (10-25ohm)

Üdv: StMiklos
(#) StMiklos válasza StMiklos hozzászólására (») Szept 25, 2024 / 1
 
Szevasz!

Ennek a méretét nem tudom, de szinte biztos hogy tudja indítani..

https://www.ceklima.hu/danfoss-ptc-indito-rele-univerzalis-8771?srs...AKaQNp

Üdv: StMiklos
(#) Horvath65 válasza StMiklos hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
Köszönöm. Majd beszámolok az eredményről.
(#) Dino71 válasza Horvath65 hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
Szia
A sini nél van hozzá minden. Ennek csak elektronika gondja lesz. Ez a cikkszáma az elektronikának 826203
Kemény 6970 ft nettó De az orczy nál is van raktáron keress rá a cikkszám után náluk 8886 ft bruttó utcára az ára. Szervizes ára Br.6200 ft
(#) csapo1002 hozzászólása Szept 26, 2024 /
 
Üdv Szakik. Van egy Candy hűtő-fagyasztó, és az lenne a probléma, hogy a hűtőtér hátulján levő olvadék-víz elvezető csatorna bal oldalán rendszeresen megfagy a víz (fotó csatolva). Sehol máshol, kizárolag csakis ott. Ez mitől lehet? A hőfokszabályzó általában 2-3 körül szokott lenni, természetesen a kánikulában magasabbra (5 a max.) van állítva.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2024
(#) StMiklos válasza Horvath65 hozzászólására (») Szept 26, 2024 /
 
Szevasz!

Minden cifrázás nélkül bármelyik tudja indítani (szerintem), mert PTC-sek.
Hogy a klixon (illetve a barna) milyen kompresszorhoz való azt nem tudom, de a PTC-s csak kisebb teljesítményekre jó.
Ha kéred bármelyiket, vagy mindkettőt, a Tied.

Üdv: StMiklos

PTCrelék.jpg
    
(#) fekete64 hozzászólása Szept 28, 2024 /
 
Üdv mindenkinek. Segítséget kérnék. Van egy Candy CFDN 180 EU kombinált hűtő. Hibajelenség: Kompresszor hol indul, hol nem. Kompresszor kapcsokon mindhárom láb között 9.0 Ohm az érték, testhez képest nincs áteresztés. Kompresszornál a hőérzékelő jó. A hűtőben mindhárom hőérzékelőnek 2,28 Ohm az értéke. Amikor elindul a kompresszor, és hűt, akkor csökken az érték. Az alaplapra bemegy a 230V viszont a kompresszor kivezetésnél a lábak között csak 5,6V és 50-65 Hrz et lehet mérni, de persze ilyenkor nem indul a kompresszor. Tudja valaki hogy itt mennyi feszültségnek kéne lenni? És miért nem adja ki azt amennyinek kéne lenni? Mi lehet a hiba? Mit kellene benne cserélni? Sajnos a kompresszor típusát nem tudom, mert a matrica kopott, és nem olvasható. Egyébként ha várok mondjuk 1-1,5 napot hálózatból kihúzva, akkor el szokott indulni, és hűt, de amint leáll a kompresszor, már nem indul újra!
(#) Dino71 válasza fekete64 hozzászólására (») Szept 29, 2024 /
 
Szia! Ugyan nem vagyok egy nagy hűtős de én a kompresszor inverter paneljében keresném a hibát. elko kondik csere. És akkor csinál még ilyet ha nem tud leolvaszani.
(#) fekete64 hozzászólása Szept 29, 2024 /
 
Üdv. Nem tud véletlen valaki beszerzési forrást PCB-M-DD-156J FAN-HIC-808 modulhoz? A google csak Japán oldalt hoz, de onnan nem tudok rendelni...
(#) phr3ak hozzászólása Vas, 21:01 /
 

hűtőgép szivárgás?

Sziasztok!

A hűtőgép hátulján a csövön van egy szakasz ahol valami fehér porladó/porszerű lerakódás van. Leginkább a kifolyt elemhez tudnám hasonlítani. Ez valami rendellenesség vagy az összeszerelés/tesztelés maradványa? Fotó mellékelve. Köszönöm a segítséget.
(#) kaqkk válasza phr3ak hozzászólására (») Vas, 21:39 /
 
A keményforrasztás folyósítóanyagának maradéka (borax) Lemoshatod nyugodtan ha zavarja a szépérzéked
(#) StMiklos válasza phr3ak hozzászólására (») Vas, 21:42 /
 
Szevasz!

Ugyan nem igazán látható a "környék", de ez szerintem a keményforrasztáshoz használt folyatószer nem eltávolított maradványa, amely idővel és a levegőből felvett nedvességgel "tovább dolgozott" és sólerakódást képezett.
Ha hozzáférsz távolítsd el..

Üdv: StMiklos
Következő: »»   293 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem