Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3-fázisú Modbus-os teljesítményszabályzó (SCR power controller)
Lapozás: OK   1 / 1
(#) klausz18 hozzászólása Okt 19, 2024 /
 
Sziasztok!

Egy 3-fázusú (delta, 400VAC) 8kW teljesítményű fűtőelemhez (ohm-os) kell teljesítményszabályzást megvalósítanom, ami nem fázishasítás elvű, hanem egész félhullámos nullátmenetnél kapcsoló módon.
Ehhez szeretnék olyan gyári/félkész teljesítményelektronikai megoldást, ami neves gyártótól származik (pl. Schneider, Omron, ABB, ...), ami nevénél fogva (valószínűleg) nem fogja felgyújtani az egész házat, mert nem valós/hamis/alulméretezett szilárdtest reléket használ.

0-10V/4-20mA vezérlőjel is szóbajöhet, az ideális természetesen modbus lenne. Plusz előny ha DIN sínes/szerlapra szerelhető a megoldás.

Lényeg, hogy nem fázishasítással (tehát nem dimmer), kellene ohm-os fogyasztónak a teljesítményét arányosan szabályoznom, ha azt mondom adj 273W-os terhelést, akkor be tudom állítani 273W-ra, és adott időablakon belül (jellemzően 10 sec) az átlagteljesítmény annyi lesz amennyit beállítottam.

Rengeteg típust találtam SCR power controlra, de 8 kWnál névnélküli vagy papírnélküli eszközt nem szívesen választanék.

Nem egyedi az igény, sokszor használnak ilyen direkt műterhelésre, vagy fázisszög korrekcióra, de azokra jellemzően 15 kW fölöttit találtam.

Köszönöm előre is az ajánlásokat.
(#) kadarist válasza klausz18 hozzászólására (») Okt 19, 2024 /
 
Szia!
Ha csak on-off kapcsolás kell, akkor keress rá a "3 phase ssr"-re. Van sok neves gyártó is a választékban.
(#) klausz18 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 19, 2024 /
 
Köszönöm, nem ON-OFF ra van szükségem hanem félhullám pontos nullátmenetes szabályzásra, ahogyan fennt említettem. Sima ON-OFF nem jön szóba, nem szeretnék EMI zajt generálni. Random gyújtás / nem teljes periódusú nullátmenetes szinkron ON-OFF pedig féloldalas terhelést okozhat.
(#) klausz18 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 19, 2024 /
 
Gyakorlatilag ilyet keresek de ismert márkában, esetleg használati tapasztalattal:

Bővebben: Ali
(#) kadarist válasza klausz18 hozzászólására (») Okt 19, 2024 /
 
A gyári on-offos SSR-ek mind nullátmenetesek, ezzel nem lehet gond. Egy hőfokszabályzót is át lehet alakítani ilyen célra úgy, hogy az ellenállás hőmérő bemenetre egy kellően leosztott potenciométer-jelet kötsz. A kontroller kimenetén ott lesz az on-off jel, amivel húzathatod a relét.
(#) Bakman válasza klausz18 hozzászólására (») Okt 19, 2024 /
 
A rengeteg közül tudnál mutatni egy-két példát? Párat megnéztem, fázishasításos szabályzó mind, valószínűleg az is, amit linkeltél. Vagy nem jól keresem...
(#) klausz18 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 19, 2024 / 1
 
Amit linkeltem ott a több üzemmód közül a cycle zero crossing mód az ami kell, de ilyen például az Omron G3ZA is, de az túl sok csatornás a feladathoz.
(#) kameleon2 hozzászólása Csü, 15:19 /
 

FAN COIL meghajtás arduinoval

Sziasztok!
Van egy meglévő kínai fancoil családom, amiben Ez a chip hajtja a motort. Szeretném Arduinoval vezérelni, de picit többet kellene tudnom erről a fajta meghajtásról. A H és L jelek mit jelentenek pontosan? A lényeg, hogy ki szeretném váltani a termosztátját egy saját, modbus-os változatra, amivel a fordulatokat is szeretném állítani, illetve szeretnék központi állítási lehetőségeket. ( fan-coil esetén a gyártó azt mondta, vegyem meg 86 dollárért az ő vezérlőjét, de ez összesen már 688 dollár. Mivel fejlesztő vagyok ezt szívesen megcsinálnám én, de érteni szeretném a működését vezérlés oldalról. Nyilván az is megoldás és ha nincs más ez lesz, hogy szkóppal, analizátorral kiszöszölöm, de hátha valaki itt már látott ilyet. Ne tartsátok magatokban, ha találkoztatok ilyen feladattal! Az is jó lehet, ha például frekiváltóval is össze lehetne hozni, van is 1-3 fázisú 400W-os változatom, de a motor oldalt nem ismerem kellőképpen. Frekiváltóval sima 1, 3 fázisú motort hajtunk nap, mint nap, de egyenlőre tudnom kellene, ez a motor minek számít? A chip leírása alapján 500V/2A-es félhíd van a chipben. Előre is köszönök minden segítséget!
A hozzászólás módosítva: Csü, 15:24
(#) Peter65 válasza kameleon2 hozzászólására (») Csü, 20:31 /
 
Szia!
Amit belinkeltél, az gyakorlatilag egy frekvenciaváltónak a kimeneti fokozata. A H és L jelek a félhidakban lévő fetek kapcsoló jelei. Ha ezen a ponton szeretnél beavatkozni, akkor gyakorlatilag egy frekvenciaváltót kellene fejlesztened. Szerintem egyszerűbb, ha a meglévő frekvenciaváltódat használod fel. A rajzon a feliratok sima asszinkron motort sejtetnek, de biztosabbra lehetne menni, ha megnéznéd, és találnál a motoron adattáblát. Akkor az is könnyen eldönthető lenne, hogy a 400W-os frekvenciaváltó elég lesz-e vagy sem.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem