Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Köszönöm, de Nélküled nem jött volna létre.
MOD-8 computerEz megint egy nehezen magyarazhato project, de legalabb izgalmasA kanadai MIL (Microsystems International Ltd, elt 1968-75) 1974-ben fejlesztette ki az elso 8 bites Intel processzorra, a 8008-ra epulo MOD8 szamitogépét. Mai szemmel viccesen naiv konstrukcio, mar akkor is lehetett volna sokkal jobb, de hat igy alakult. Kesobb fejlesztettek hozza Intel 8080-ra epulo CPU modult is, ami fontos elorelepes volt, igaz a ceget nem mentette meg. Kb 4-5 eve jutottam hozza a PCB-khez (replica) es ugy terveztem az 50 eves evfordulora megepitem a gepet. Jelenleg 99%-ban kesz, a 8008-as CPU modul meg nem mukodik (a tobbi igen, epitettem hozzajuk tesztert is Arduino Mega 2560-el). A kepen az osszes letezo modul lathato, egyszerre ertelemszeruen nem hasznalhatoak. A gep tartalmaz egy 1702 EPROM egetot is, igazi alkatresztemeto. Maga a gep pedig egy TTL temeto de hat igy ment ez anno Az utolso kepen csak a felso 30 EPROM tartozik ehhez a gephez, az eredeti 8702A-k es az NDK-s U552C klonok. A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2024
Elismerésre méltó darab gratulálok.
Közel hasonló csak sokkal "kompaktabb" testvérén dolgozok,processzorban azonosak.
Nagyon sok a hamisitvany vagy csak szimplan halott 8008-as processzor az ebay-en. Nekem 4-bol harom biztosan nem mukodik, a negyedik meg vallatas alatt :-|
Működő "környezetéből" kivett processzor, így a működés miatt nem aggódok, inkább amiatt hogy még szerintem egy hónapig nyákot rajzolgatok.
nixie védelemTanácsolták, hogy fordítsak gondot a nixie csövek külső behatások elleni védelmére is...
Egy csöves óra vagy AI ?
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2024
Egy apró 70mAh-ás Li-ion akksi, egy még apróbb HV táp (alig nagyobb egy 5 forintosnál), meg egy pici nyomókapcsoló. Eredetileg a fekete 8-as billiárdgolyót akartam elkészíteni, a Z560m nixie csővel kijelezve a számot, de a Temu-ról rendelt fagolyó max. húsvéti tojásnak lesz jó festve, mert a gömbhöz nem sok köze van. Így hirtelen ötletként kapóra jött a szintén Temus kulcstartóba gyömöszölés.
AI=artificial intelligence? Ez a saját IQ-m szüleménye.
Szuper ! AI által készített kép re gondoltam mert semmi elektronika nem látszik és a méretek is ezt sugallják . Láthatnánk képet-képeket szétszedett állapotban ?
Ezeket tartalmazza belül. Tesa-tape ragasztószalaggal rögzítettem alulról, nem bontanám vissza. Jó lenne ezt a HV tápot összedobni, de az alkatrészek beszerzése macerás. Egy helyről az egészet nem akar összejönni, így a szállítási költségek többe vannak, mint az alkatrészek. Egy vidéki pizza áráért rendeltem egy készre szereltet a covid őshazájából.
És mit tud? Egy digites óra vagy csak egyetlen szám megjelenítésére képes gombnyomásra?
Nincs óraáramkör, a 8-ast jeleníti meg jelen esetben.
Akkor a többi szám az kihasználatlanul van a csőben?
okosotthon EP32 velSziasztokEz egy 48 porots okosotthon világításvezérlő és 32 zónás riasztó két partícióval. Ő már a 2. verzió. Az első 10 éve üzemel nálam. Az még funciónkét külön modult kapott de ma már egy ESP32 simán elvisz mindent gond nélkül. Az régi még PIC alapú volt és kellett hozzá egy raspberry is web szervernek. Az új elég sok mindent tud. Bármenyik porthoz bármelyik bemenet hozzárendelhető. 1. automata kikapcsolás időre. (hozzárendelt mozásérzékelő lehetőséggel ami resetelgeti a számlálót ha kell) 2. automata bekapcsolás kapcsoló vagy mozgás bementhez rendelet érzékelővel vagy fénymérővel ki ill. be kapcsolás. (ADC most nem mutat semmit mert nincs rákötve az érzékelő) 3. nyomógombal ki és bekapcsolás (így könnyen megoldható az alternatív kapcsolás). 4. UDP csomaggal ki és bekapcsolás 5. web felületű konfigolás és vezérlés 6. logolás (limitált lokális vagy full syslog távolra ethernet hálózaton) 7. kimenet portok elnevezése 6. bemenet portok elnevezése 8. mozgásérzékelők vagy ablaknyitás érzékelők elnevezése. 9. külön eepromban van tárolva a konfig 10. idő kezelés NTP vel vagy RTC vel 11. riasztó élesíthető külön port bementről is. 12. bemenetek optocsatolva 13. kimenete kétirányú 5V ra illesztett. (kínai 5V ot relé modut vagy SSR-t viszi) itt lehet megnézni http://81.17.186.245:88 Lehetőleg az IP-s dolgokat ne állítsátok el mert nem lehet majd elérni reset után. A többi részét lehet nyomkodni még nem élesben megy csak ledek vannak rakta. Még fejlesztgetem a szoftware-t jöhet minden ötlet és kritika. Web felület még hagy kívánnivalót de most a működésre koncentráltam.Később még maszírozom azt is.....Sajna dinamikus weboldalt SQL és PHP nélkül macerás csinálni. Jelenelg csak 16 kimenet és 32 bemenet látható. Ahhoz hogy többi port megjelenjen még két ugyanilyen panelt kell hozzáfűzni csak azokba nem kell beépítni a ESP32 panelt. Szépen össze lehet fűzni őket egymás alá. Tervben van még fűtés,redőny,öntöző vezérlés imlementálása. Ehhez fel kell szabadítani a risztó élesítési 2 porot és akkor kibővítem még 128 portal a rendszert. A panel már elő van rá készítve. A hozzászólás módosítva: Szo, 11:58
Engem meggyőzött
A hozzászólás módosítva: Szo, 13:00
Engem nem. Azért egy jó okosotthon weboldalhoz kell a házi webszerver adatbázissal és php-vel.
Erre van az UDP socket kommunikáció lehetősége. Minden kiolvasható és vezérelhető hálózaton keresztül is. Bónusznak ha lehal a pl. raspberry webfelület még mindig minden működik sql és php nélkül is. pesze csak az alap funkciók de akkor is.
A jelenlegi működő verzó is így megy. A raspberry csak csillivilli. És nagyon jó hogy így van. Volt hogy összeomott és nem okozott gondot a ház működésében. A hozzászólás módosítva: Szo, 13:29
Szép munka. Az enyém hasonló bár jóval butább kivitel, talán amit hiányolok (de az maximum nekem kellő adat) hogy hőmérséklet szenzort mondjuk (kinti-benti), nálam 3 van mert a kazánvíz hőjét is méri hogy ne felejtsem el megrakni a kazánt ha elkezd kihülni.
Azért tetemes mennyiségű port kapott rajta helyet.
köszönöm.
Jelenleg nincs szabad portom DS szenzornak. Majd ha 2. i2C portos bővítők is fent lesznek akkor azokon keresztül fogom megoldani a hőmérést. Sajna a WT32-ETH01 modulon nagyon limitált a GPIO szám. Kellett a risztónka kimenet. A GSM modulnak is hogy tudjon üzenni SMS ben. Érdekes lesz GPIO bővítőn keszesztül 1wire -t olvasni. Már megírtam csak még nem teszteltem. Elvileg működni fog.
Kafa de egy tvs, egy schottky és egy low pass filter nem ártana a bemenetekre.
yoRadioÜdv a yoRadio-t építettem meg nem tökéletes, de meg vagyok vele elégedve.Számítógép asztal székkel, és egérrelMit csinál az asztalos?Széket. Kötelező feladat, jól elvoltam vele...
Mekkora ez a bútor? Esetleg kis méretű makett?
Én úgy látom, hogy igen, az egeret meg viccnek szánta. Cave felines...
Igen, bagolynak.
Legnagyobb méret 23 cm (fa esetében nem használatos a mm).
Ez nagyon jól néz ki! Az öcskös nyaggat, hogy kellene neki valami ilyesmi. Programozni hogy kell? Számítógép meg valami program elég hozzá?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |