Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   283 / 1679
(#) Doncso válasza Doncso hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Ja és a 10K ra érzékeny, mindenképp 1%ost használj, nekem igy lett pontos az R és a C mérés.
(#) hapro hozzászólása Aug 20, 2008 /
 
Ma elkészültem egy valamivel, amit "jelforrás - végfok - hangfal tesztelő segédberendezés"-nek neveztem el.
2 jelforrás közül választhatunk, két végfok között, és két hangfal között. ezeket relével kapcsolja gombnyomásra. Az egyik jelforrás hangereje szabályozható, ha két eltérő hangerősségű jelet kell használnunk, a két végfok hangereje is szabályozható ha sima végfokokat szeretnénk tesztelni amiken nincs hangerő poti, és eltérő teljesítményűek ezek. Természetesen sztereo kivitelben.
köszönet sebestyén ferencnek az alapkapcsolás ötletéért.
(#) zoly15 válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Szia!
Köszönöm a dicséretet.
Én csak kb 5 percig fogom használni no meg nekem lehetetlen hogy meggyulladjon! Közbe van iktatva egy 2A-es lomha biztosíték (féltem a lámpát ha valami baj lenne a fojtóval) Amúgy a lámpa 125W-os HgLi..

üdv!
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Azta mindenit, nem rossz, szép munka GRAT!!!
(#) zolee1209 válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
A tüzet nekem nem zárlat okozta, hanem a felhevült fojtó! Bár valószínű, hogy nem lesz gond, mert van nekem is egy 125W-os lámpim és azt még éppen lehet kézzel fogdosni! De gondoltam felhívom a lehetséges veszélyre a figyelmed!
(#) Attila86 válasza hapro hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Idézet:
„Ma elkészültem egy valamivel, amit "jelforrás - végfok - hangfal tesztelő segédberendezés"-nek neveztem el.”

Nem túl hosszú a neve?
Lehetne mondjuk: J.V.H.T.S.
Amúgy ötletes!
(#) zolee1209 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Hapro készüléke nem tűnik bonyolult felépítésűnek, de amint leírtad a mozaikszót, nekem ez ugrott be: JaVíts, Ha TudSz...
(#) Attila86 válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
(#) Frankye válasza Kocska hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Jó lett a forrasztó állomás, csak néhány apró kritikai észrevételt engedj meg:
- Az alkatrészeknek nem kell ilyen nagy furat. Használj 0,8mm-es fúrót.
- A használhatóság mellett fontos az esztétikus megjelenés is, ezért az alkatrészeket igazítsd be "elvágólag, derékszögűleg" (Ahogy hajdani katonai parancsnokom mondotta)
Amúgy valóban szép munka, gratulálok!
(#) zoly15 válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Szia!
Ha a fojtó úgy viselkedik mint a trafók melegedéskor akkor elvileg több A-t vesz fel de neki a biztosíték max 2A-t enged
(#) 18david18 hozzászólása Aug 21, 2008 /
 
Hali!

Nemrég elkészült a 100W-os OPA 549-es IC-vel ellátott erősítőm

Sajnos Magyarországon ezt az IC-t drágán kb 6000Ft-ért árulják (a HQVideon) Nagyon könnyű kapcsolással rendelkezik, hisz 2db kondenzátor és 4db ellenállás szükséges az üzemeltetéséhez de el kell mondanom, hogy nagyon jól szól :yes:
(#) totti91 válasza 18david18 hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
húúú hát eléggé bonyolultak tűnik a nyák ..amúgy klassz de mutatnál egy képet az elejéről is?
(#) zolee1209 válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, vagy nem is tudom, de mindegy is... Szóval én nem az áramkorlátozásra gondoltam. A fojtód ugyanúgy melegedni fog, mint egy sima hálótrafó, vagy bármely elektromos eszköz melynek nagyobb a vesztesége. Ezeknek az üzemi hőmérsékletes olyan 40-70 C fok körül mozog. Zárt térben ez csak növekszik, mert nem szellőzik... Ha pedig a hőmérséklet eléri azt a pontot, hogy a papír begyulladjon, akkor neked a tüzet nem fogja eloltani a 2A-es bizti!
(#) zoly15 válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Szia!
Így már értem hogy miről van szó. Ha már a papír meggyullad akkor már a lakk is olvad nem?
Nekem 6 perc alatt langyoska volt de úgy hogy a HgLi fűtötte alulról!

üdv!
(#) Topi hozzászólása Aug 22, 2008 /
 
Elkészültek a spektrum analizátor nyák prototípusok.

Videó: Bővebben: Link

A gombokkal mik rajta vannak, majd módokat és sebességeket lehet váltani. Legyen-e peak hold, mennyi legyen a peak-fall idő, stb.
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Tényleg szép lett! :kalap:
(#) szilva válasza Topi hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Nagyon jól néz ki, grat!

(Az a kijelző az milyen típus?)
(#) Szebence válasza Topi hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Nagyon szuper lett!

Még régebben írtad, hogy agusztus 20. előtt lehet majd kitben kapni...

Nem sikerült eddig összehozni, így mikor lesz várható, hogy rendelhessünk belőle?
(#) Topi válasza Szebence hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Bejött két olyan sos fejlesztés ami kiszorította ezt. Azok egy részét letudtam, tehát mostmár van időm több dologra. Pl. az ígért DCF óra és DCF modul.
(#) Szebence válasza Topi hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Okés, bár most ezt a kettőt nem tudom, hogy mik ezek az órák, egy-egy linket kérhetek róluk?
Remélem ez a spektrum analizátor is hamar elkészül, azért sajnálom, hogy nem 3-4 hónappal ezelőtt készítetted el ezt az analizátort, mert én egy 192 ledesből állót csinálok, és a dobozt már elkészítettem cnc-vel meg meg is hajlították nekem autómata géppel, csak ha ezt tudom akkor úgy csináltam volna hogy 2 ilyan analizátort még bele lehessen szorítani, akkor nézett volna ki nagyon szuperul, de majd teszek fel képet ha végleg elkészül és be lesz dobozolva
(#) Maverick91 válasza Szebence hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Én is egy spektrum analizátoron dolgozom, és éppen 192 ledesen. BSS-set csinálod?
(#) Balázs hozzászólása Aug 22, 2008 /
 
Üdv!

Az előző néhány nap termése: egy bipoláris léptetőmotor vezérlő PIC16F690-nel és egy unipoláris PIC16F84-gyel...
(#) Balázs válasza Balázs hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
...valamint egy kondenzátormikrofon erősítő UA741-gyel.
(#) Krisz03 válasza Balázs hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Hali!

Tetszik ez a léptetőmotor vezérlő. Miket tud? A 16F84-re írt unipoláris vezérlő progiját és rajzát meg tudnád osztani, ha megkérnélek?

Köszi
Krisz
(#) Balázs válasza Krisz03 hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Üdv!

Egyelőre még csak egy tíz perc alatt íródott program van hozzá, hogy lássam működik-e, van még rajta mit finomítani. Rajzot nem készítettem, a kódba bele van kommentezve a bekötés. Kapcsolóval lehet irányt váltani, nyomógombokkal pedig a sebességet szabályozni. A teljesítménymeghajtást egy ULN2803A veszi le a PIC válláról.
(#) Doncso válasza Balázs hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Ez jó kis project is lehetne szerintem. Esetleg meg lehetne fejelni a vezérlést teljesítmény tranzisztorokkal így nagyobb teljesítményű steppert is elvinne. Mellesleg szép és igényes munka. GRAT!!!
(#) Balázs válasza Doncso hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Köszi!
(#) Doncso válasza Balázs hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Régebben kisérleteztem ilyennel, de az ULN2003-al épült, BD tranyókkal fejelve és LPT-ről ment egy segédprogival, de ez jobb mert közvetlen müködik gép nélkül.
(#) Doncso válasza Doncso hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Nem csinálsz cikket, szerintem jó lenne?
(#) Balázs válasza Doncso hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
De majd lehet, ha kész lesz egy normális program hozzá.
Következő: »»   283 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem