Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Háromfázisú aszinkron motor indításának vezérlése úszókapcsolóval
Lapozás: OK   1 / 2
(#) proftom hozzászólása Aug 30, 2008 /
 
Helló!
Segítséget szeretnék kérni a címben említett témában.Elsősorban a főáramköri kapcsolás és a vezérlés áramútrajza érdekelne.
Köszi!
(#) damkodav válasza proftom hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Szia

Veszel a boltban egy úszókapcsolót
ugyebár az tud kapcsolni de mivel az általában egyfázisú kapcsolást tud és nagy teljesítménynél nem használatos ki kell egészíteni egy minimum 3 érintkezős mágneskapcsolóval az úszókapcsolót pedig sorosan bekötni a mágneskapcsoló behúzótekercsével és szerintem mát működik is ha a forgásirány nem megfelelő a három fázis közül 2 meg kell cserélni és akkor jó lesz.

Remélem tudtam segíteni
(#) szamóca válasza proftom hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Sebtiben ezt hoztam össze.
(#) KTobi válasza szamóca hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Szerintem ez nem ennyire egyszerű. Mivel a motort csillagban szokták indítani, és deltában terhelni. Ha ez nem okoz gondot, akkor jó. Ha kell autómata átkapcsoló, akkor előszedhetek rá analóg (időrelés), és/vagy digitális kapcsolást is.

Üdv. Tóbi
(#) szamóca válasza KTobi hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Részletesen nem irta hogy csillag-deltás-e a motor indítás, sem úszókapcsoló időzítést, sem mást nem kért. Alapból meg nem tudhatom mit szeretne?
(#) KTobi válasza szamóca hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Szamóca: Nem neked szántam, hanem a topic nyitónak. Tőle várok pontosítást.
Ne úgy értsd, hogy téged akartalak leszólni
(#) szamóca válasza KTobi hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Pedig én csak jót akartam
Rendben, értelek!
(#) proftom válasza szamóca hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Helló!
Először is köszönöm a választ !
Valóban nem voltam elég pontos, ugyanis tényleg csillag-delta indítással kellene megoldani. Az indítási szint kapcsoló indít ,ha a folyadék magassága megbillenti és csak akkor kapcsol ki ha az alsó szint kapcsoló alá süllyed a szint.
(#) KTobi válasza proftom hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Tudok rajzot adni. Most este van, most nem, ha nem sürgős, akkor valahol a hét közepén (addig nem hiszem, hogy érkezem megrajzolni, a szkennerem most nem dolgozik).
(#) proftom válasza KTobi hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Előre is köszönöm!
(#) szamóca válasza proftom hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Már este van, de az vezérlési elvről dobok egy rajzot .
(#) elektrorudi válasza szamóca hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Mennyire egyszerű...

Ezt biztosan minimum logikai kapukkal próbáltam volna megoldani...
(#) Sebi válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Igen, de ez így egy alsó szint után örökké tölt...

Biztosan az alsó szint kapcsolójával akarta szamóca párhuzamosan kötni a segéd érintkezőt, csak már este volt nagyon.
(#) fongab válasza Sebi hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Ha felcseréled a alsó/felső kapcsolókat, márt jó. Tehát, ami a rajzon, az alsó, oda a felsőkapcsolót kötöd be. Ami a rajzon, a felső, oda az alsó kapcsoló kerül.

Gondolom, ezt azért lett ilyen, hogy tuja. Figyelsz e.
üdv.
(#) Sebi válasza fongab hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
A nagytesó, ha nem alszik, igyekszik figyelni...
(#) szamóca válasza Sebi hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Elnézést mindenkitől.
Az a baj hogy nem vettem figyelembe a nyilakat a képen, és azt hittem hogy a tartály üritését kell megoldani, nem a töltését. Ezért a forditott rajz. :pirul:
(#) proftom válasza szamóca hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Üdv!
Ismét helyesbítenék.
A tartály töltését nem az úszókapcsolóval szeretném megoldani, ugyanis a befolyás gravitációs (szennyvíz).
Tehát a két szint közötti ürítés a lényeg.
Elnézést,ha félreérthető voltam!
(#) frank tibor válasza proftom hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Hello
Mekkora átemelőt építessz hogy csillag/deltába kell vezérelni?
Ha csak kis szintkülöbbséggel szeretnél vezérelni vegyél golyós szintkapcsolót. Keresett bekötés a pdf.-be.

Flygt.pdf
    
(#) proftom válasza frank tibor hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Helló!
Nem házi átemelőről van szó, a szivattyúmotor 7,5KW-os ezért kell a csillag-delta.
(#) frank tibor válasza proftom hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Nálunk a 7.5Kw-os szivattyúk simán deltába mentek. Nem is volt kivezetve mind a hat vezeték. Felváltva ment kettő, három uszókapcsolóval. A legfelső (harmadik) uszókapcsoló mindkét szivattyút elindította.
(#) szamóca válasza proftom hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Akkor viszont jó a rajz.
És szenyvízre legjobb a golyós kapcsoló :yes: .
(#) szamóca válasza proftom hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Ha ipari akkor itt van egy megoldás.
(#) szamóca válasza szamóca hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Hibáztam. Javítom .
(#) proftom válasza szamóca hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Nagyon profi!!!
Bonyolultabb,mint gondoltam.
A frank tibor hozzászólásában említette a két szivattyús 3 úszókapcsolós megoldást.Az sokkal bonyolultabbá tenné a kapcsolást?
(#) szamóca válasza proftom hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Megduplázná az alkatelemek számát, és még néhány +vezérlő elem is kellene...
(#) KTobi válasza proftom hozzászólására (») Aug 31, 2008 / 4
 
Szamóca: Nem tudom, honnan van neked ez a rajz, de szerintem nem jó. Soha az életben nem fog átkapcsolni deltába. Ettől még a motor nem megy tönkre, csak gyengébb lesz (kivéve, ha ehhez túl van terhelve, akkor le is ég). Szerintem valamilyen programban rajzoltad. Egy javaslat, ha ezt a programot állandóan használod, ajánlom, hogy vedd le a lábszámozást, mivel ez reléfüggő, elég, hogy hányas relé kapcsolója, nem kell, hogy milyen lábszámon van.

Proftom: Itt vannak a rajzok. Nem tudom mennyire értesz hozzá, ha nem tudod értelmezni a rajzot, akkor inkább bízd hozzáértőre. Ipari elektronika nem vicc. Elkötsz valamit, fél falunak elmehet a villanyárama. A digitálisnál kell nyák, van visszajelzésed a csillag/delta állásról, ami nem lényeges, egyetlen előnye van, ha valamelyik fázis kiesik kikapcsol. Bár ezt két relével analóg is meg lehet oldani. Digitális esetén az RL3 és RL4 relé ki kell, hogy bírja a maximális üzemi áramot. Még analóg esetén mind.

Üzembiztonsági szempontból az analógot ajánlom. Kisebb a hibalehetőség, minden elektros tudja javítani.
Esetleg abba is beiktathatsz egy fázisfigyelést (két relé, tekercs L2-N; L3-N re kötve, zárókapcsoló az úszókapcsolókkal sorba.

A rajzokon nincs jelölve a motor biztosítéka.
Szek: A képeket fényképeztem, nem ideális a minőség, de egy 2MPestől jobbat ne várj, ettől még olvasható.

Üdv. Tóbi
(#) lapose válasza KTobi hozzászólására (») Aug 31, 2008 /
 
Szia!
Szerintem mindkettő analóg, ráadásul az 555-ös csak kis teljesítményekre alkalmas így!
Nekem két dolog jutott eszembe:
Én nem vacakolnék csillag delta kapcsolás kivitelezésével, lehet kapni készre szerelt lágyindítót időzítővel összeszerelve csak egy kontakt kell neki!
A másik: Szenyvizekben nem vagyok járatos, nem ismerem az ide vonatkozó előírásokat, de nem biztos hogy jó ötlet bele vezetni a 230V-ot. Ha betesz az ember két leválasztót meg a lágyintítóval, a vezérlést szerintem 1db rélével meg lehet oldani.
(#) fongab válasza proftom hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
A vállalatom tóvizet emel át. Hűtő víz. Távolság 25Km, mennyiség „kis motor” 300m3/h „nagy motor” 1200m3/h A kis motor, inkább feltöltésre szolgál. Indító ellenállás, van. A nagyon nincs.
És műanyag cső, van végig fektetve.
Mind a két motor elzárt szeleppel indul, és csillagba, majd átkapcsol deltába. A szelep kinyitása a átkapcsolás után, fokozatosan történik.
Amiért ezt leírtam. Egyszer, sikerült a kis motornál, nyitott szeleppel elindulni. Csak három helyen nyomta szét, a cső csatlakózást.
És más. Láttam, csodát is. A nagy motornál, a csillag / delta forgásirány, fel lett, cserélve. Csak 1,5m ívet fújt ki. Szép látvány volt. Szerencsére, a meglepődésen kívül, más bajunk nem lett.
üdv.
(#) frank tibor válasza proftom hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Hello
A csillag/delta egy alkatrésztemető, na meg pénz. Csak akkor érdemes használni ha a gép vagy a villamos hálózat igényli. A 90-es évek elejéig használtuk a motorváltó vezérlőket, utána már rádiótávirányítással ment minden.
(#) proftom válasza frank tibor hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Hello
A nagyobb teljesítményű motorok indításához jellemzően mit használtok?Lágyindító,frekvenciaváltó?
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem