Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   58 / 728
(#) szamóca válasza Frenky79 hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Egy kis segítség.
DjVu- ben van meg de 6,5M, a linkjét meg most nem találom.
Gabo: Ideális esetben csak a hangszórómembrán által keltett hangot kellene hallanunk. Sajnos ezt nagyon nehéz(szinte lehetetlen) elérni.
(#) Frenky79 hozzászólása Szept 10, 2008 /
 
Köszi megnézem őket!
(#) Frenky79 hozzászólása Szept 10, 2008 /
 
Ezt a djvu-fájlt mivel lehet olvashatóvá tenni?
(#) szamóca válasza Frenky79 hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
(#) Frenky79 hozzászólása Szept 10, 2008 /
 
Köszi már jön lefele!
(#) Frenky79 hozzászólása Szept 10, 2008 /
 
Visszatérve ide nem tudom milyen lenne ez a láda!? Mármint igaz lehet e hogy 20%-al nagyobb a hangnyomás!! Nekem kicsit gyanus de próba szerencse
(#) szamóca válasza Frenky79 hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Miután elolvasod a könyvet, tudni fogod mi ennek a doboztipusnak a neve, és jót mosolyogsz a marketinges csapat eme kijelentésén.
(#) Frenky79 hozzászólása Szept 10, 2008 /
 
Értelek bennetek! Akkor maradok inkább az "elöltöltős" válltozatnál! Ezt meg kiverem a fejemből!
(#) Frenky79 hozzászólása Szept 10, 2008 /
 
Köszi a segítséget holnap folyt-köv.Jó éjt mindenkinek.
(#) m.joco hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
Hello
Szeretnék egy mélynyomót építeni, melynek a dobozát JBL SpeakerShop programmal terveztem meg. A program számolás után megad Dv és Lv értéket. Ezek a reflexcső méretei(átmérő,hossz)? És a reflexcső átmérőjét meg lehet változtatni, vagy muszáj akkorának lennie, amekkorát megad a program? Egy 150l-es dobozhoz minimum mekkora átmérőjű cső szükséges?
Üdv.
(#) Lacika001 válasza m.joco hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Helló
Dv:átmérő
Lv:hossz
Meg lehet változtatni az átmérőt de arra kell vigyázni hogy vent mach vagy csak simán mach ne legyen nagyobb 0,15nél
(#) zoli200 hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
Na elkészült a HK ládám ha valaki házat akar bontani akkor csak ezt építse meg
(#) Lacika001 válasza zoli200 hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Ez mekkora ?
(#) zoli200 válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
600/1200w de csúcsban toltuk már 800w-is rms-ben 8-ohmon gond nélkül. A testvére jöv héten készül.
(#) Lacika001 válasza zoli200 hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
És a doboz mekkora,látom kerekeken gurul nem könnyű mi?
(#) zoli200 válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Nagy , ja kerekeken de ki kell cserélni gumi kerékre mert ez nem bírja,van vagy 50 kiló tuti.
(#) Lacika001 válasza totti91 hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Helló
Ezek a hangszórók kb 10Wattosak lehetnek azt hogy hány ohmos innen nem tudom megállapítani ,szerintem egy pár literes zárt doboz jó lesz neki ,nem érdemes túlbonyolítani
(#) zoli200 hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
HK láda saját készítés akit érdekel adom a rajzot,brutális amit ki hoz a láda a hangszoróbol.
(#) totti91 válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
de mégis kb hány literes legyen?..(laikus vagyok) a zárt az azt jelenti hogy semmi lyukat ne csináljak rá amin kijöhet a levegő?
(#) Lacika001 válasza totti91 hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
a zárt az azt jelenti hogy semmi lyukat ne csináljak rá amin kijöhet a levegő?
-Igen ezt jelenti
A másik :mérd le hány centis a hangszóró


(#) totti91 válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
a nagy az 10 a kicsi pedig 4 cm átmérőjű..most tuti hogy hülyeséget kérdezek de inkább felteszem minthogy elrontsam: a 8l az egy kicsi és egy nagy hangszórónak a doboza vagy mind a 4 egyszerre? mert ezt én sztereóba akarom megcsinálni
(#) Lacika001 válasza totti91 hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Helló
Az doboz elkészítésének módjában egyetértek
Köbzolival azonban ha a membránt megnyomod befelé,és csak lassan jön ki akkor ott még valahol nincs tömítve a hangdoboz.A zárt dobozokban a levegőnek rugóként kell viselkednie vagyis gyorsan vissza kell löknie a membránt.
Ha jól látom a képeken a 4cm és a 10cm hangszóró simán össze van kötve kábelekkel,az egyik kábelbe be kell iktatni egy 3.3-10mikroF-os kondenzátort
(ha ott van akkor nem szóltam)
(#) Lacika001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Sajna te nem tudod jól,a levegő nem lefogja a hangszórót hanem a membrán visszatérítő erejét növeli meg,ezért szükséges a lágy felfüggesztésű (gumi peremes)hangszórókat zárt dobozba szerelni.
Most nem jut eszembe hol olvastam,de majd megkeresem.
Egyébként az hogy ha lassan benyomod mi történik nem lényeges mert, zene hallgatás közben nem lassan mozog a membrán.
(#) szamóca válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Klinger szerint bizony neked nincs igazad.
(#) Lacika001 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
"Egyébként az hogy ha lassan benyomod mi történik nem lényeges mert, zene hallgatás közben nem lassan mozog a membrán."
Ezt nyilván ezért írtam.
Ez a légnyomás kiegyenlítődés arra vonatkozik hogyha teljesen légmentesen le lenne zárva a doboz akkor pl ha melegebb szobába vinnéd a hangfalat akkor ott a membrán a légnyomáskülönbség miatt kimozdulna az optimális helyzetéből.

(#) Lacika001 hozzászólása Szept 13, 2008 /
 
Bejelöltem a lényeget,
sajnos nem egy oldalon van,
de megéri elolvasni.
(#) szamóca válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Majd jön shalafi66, és megmondja a frankót.
(#) shalafi66 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Mindenkinek van egy pici igaza, és némi tévedése is. A zárt doboz akkor lenne zárt, ha légmentes volna, működés szempontjából ez lenne az ideális, de általában a hosszú távú nyomáskiegyenlítődéshez elegendő szellőzés mindegyiknél sikerül, akkor is, ha nem akarjuk. A membrán viszont nem ereszti át a levegőt. Ha így volna, elég rosszul állnánk, de egyes hangszóróknál a porvédő tényleg átszellőzik (persze nem a zárt dobozok miatt tervezték így a hszt), és ezzel megoldja a Klinger által emlegetett problémát is. Persze ha szellőzik kicsit a doboz, rögtön megváltozik a működése, az a pici lyuk + tömegként kerül a rendszerbe, így picit romlik az impulzusválasz, de talán valami apró nyereségünk lesz mélytartományban.

Ui: a lágy felfüggesztésű, gumi membránszélű hangszórókat egyáltalán nem kötelező zárt dobozba tenni, csak akkor van szükség erre, ha a T-S paraméterek egyensúlya épp ezt kívánja meg, egyáltalán nem a felfüggesztés keménységétől függ, milyen dobozba kell kerüljön az adott hsz.
(#) szamóca válasza shalafi66 hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Szia shalafi!
Egy kérdésem lenne. Tegnap voltam egy "nagy piros" műszaki üzletbe, és a 12' mélynyomók ki voltak rakva a polcra. Régebben az egyik mérnökhallgató ismerősöm azt mondta hogy ha megnyomkodjuk a membránt 4irányból, és nem súrol be a lengöcsévetest sehol, akkor jó a központosítás, és relatíve az összeszerelés minősége.
Én végigpróbáltam amik kivoltak rakva, de csak egy nem súrolt be, a 4-ből . Van ennek a módszernek valóságalapja?
(#) shalafi66 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Veres? Valami ördögi? A módszer jó, de van hangszóró, amelyiknél olyan szűk a légrés, hogy csak a porvédőt központosan megnyomva tudod úgy mozgatni a lengőrendszert, hogy ne érjen a cséve vashoz (persze ez gondolom a nagy pirosra nem jellemző.. akármelyik is legyen az).
Következő: »»   58 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem