Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   295 / 1679
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 14, 2008 /
 
Basszus! Szerintem most jó néhányan csaptunk a homlokunkra...
(#) borvendeg hozzászólása Szept 15, 2008 /
 
Hello bocs az offért de nem tudom hova írni és ebben a topicban láttam azt az eszközt amit építeni szeretnék. szóval valaki épített egy propeller clockot ami egy 12cm-s PC ventillátorba volt építve. sajna nem tudom hogy ki és mikor építette de emlékszem rá légyszi írjon aki tud valami infót a cuccról.Köszi és mégegyszer bocs az offért...
(#) Tom025 válasza borvendeg hozzászólására (») Szept 15, 2008 /
 
Én építettem egyet, de az 8cm-es ventillátorban van. A kiegyensúlyozás nem sikerült jól, ezért azóta sem történt vele semmi. Ha kell akár fel is ajánlom neked anyagköltségben.. Ha nyákterv, ilyesmi érdekel, később meg tudom majd osztani, de épp bent ülök az egyetemen előadáson, és merül a laptopom, szóval most sajnos nem..

Üdv!
(#) Petroimro válasza borvendeg hozzászólására (») Szept 15, 2008 /
 
(#) hapro hozzászólása Szept 15, 2008 /
 
Egy előfokot építettem ~10voltos kimenő jelet képes produkálni torzítás mentesen. Tök jó hangja van.
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Szept 15, 2008 /
 
Ejeejj, hapro mester, te mindig csak építesz? Tök jól is néz ki! Frankó lett GRAT!!!
(#) Kutyuli válasza hapro hozzászólására (») Szept 15, 2008 /
 
Gratulálok hozzá. Esetleg kapcsolási rajzot is tudnál feltenni a előfokról?
(#) hzsolt77 hozzászólása Szept 16, 2008 /
 
Sziasztok! Már majdnem kész a forrasztóállomásom csak a dobozolás hiányzik.Köszönet a kapcsolásért Attila86-nak
(#) Doncso válasza hzsolt77 hozzászólására (») Szept 16, 2008 /
 
Szép munka.
GRAT!!!
(#) hapro válasza Kutyuli hozzászólására (») Szept 16, 2008 /
 
LM317-tel csináltam hozzá 20voltot, és íme a kapcsolási rajz. JLH bácsi tervezése
(#) Kutyuli válasza hapro hozzászólására (») Szept 16, 2008 /
 
Köszönöm az információt és a rajzot.
(#) Istuuu hozzászólása Szept 16, 2008 /
 
Szevasztok!Már elég régóta figyelem ezt a fórumot.Végre én is tudok mutatni valamit Még nagyon kezdő vagyok.Gondoltam megmutatom második munkám(első is ugyanez volt csak kudarba fulladt.)Szóval ez itt az én forrasztóállomásom amit vzolee cikke alapján építettem!ezúton is köszönet!
Élesztve még nem volt de remélem nem lesz gond!
(#) Doncso válasza Istuuu hozzászólására (») Szept 16, 2008 /
 
Szép munka , GRAT!!
(#) Doncso hozzászólása Szept 16, 2008 /
 
Közben készülget a tápom, Attilával igazgatjuk a dolgot.
Itt egy videó a képességről, amire hozzáteszem , véletlen jöttem rá. Hát én azt hittem eldobom az agyam.
Jót nevettem. Elhasználtam egy csipeszt.
Én ma EZT építettem.
(#) zolee1209 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 16, 2008 /
 
Ez a kísérlet ismerős gyaksziról... Tomi20-szal kísérleteztem ilyennel, de 160V 2A mellett! Mi bicikli küllőt olvasztottunk néhány miliméteres ív mellett!
(#) bbalazs_ hozzászólása Szept 16, 2008 /
 
Igazabol kb harom honapos a cucc, de most 'elromlott' es behoztam a kocsibol. Kiderult, hogy a szivargyujto- csatlakozo olvadt el belul.

Szoval ez egy szemetbol osszeeszkabalt 17 collos LCD monitor az autoba a computerhez. A gyereknek filmet vetitek vele menet kozben.


lcd1.jpg
    
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Szept 19, 2008 /
 
Nos. elkészültem a hőmérővel. Köszönöm a sok segítséget Vcsys-nek!
(#) vicsys válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Fuuuuuu, ez bazi komoly lett! Végülis sikerült belőni pontosra?
Gratula! Nagyon szép lett! :kalap:
(#) Zoli_bácsi válasza vicsys hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Köszönöm.

Először is bocsánat, elgépeltem a neved, kedves Vicsys.

Sajnos nem... 1C fokkal többet mutat, mint a többi hőmérőim. 125-190-325-390mV. Valami ilyesmi. Ekkor a teljes tartományban 1 C-kal mutat többet. Ha beállítom amit igazából kellene, a 90-190-290-390mV-okat, akkor jelentős eltérés tapasztalható. Pedig az eredeti értékekkel kellene pontosan mérnie. Relytély.
(#) vicsys válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Nem akarok offolni, de olyan tipusú szenzort használtál amit megadtam? Mintha lett volna valami más változat is olcsón, ami nem 100%...
(#) Zoli_bácsi válasza vicsys hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Persze. LM35 DZ (0...100C) Azt használtam. Méricskéltem már jobbra-balra rengeteget, állítgattam is, de még nem sikerült belőni pontosra. Ha ugye 90mV-ot állítok, akkor 100mV-nál gyullad ki az első led és így tovább. Ha 80mV-ra állítom, akkor 90mV-nál gyullad ki az első led. Elméletileg 80-180-280-380 párosítással lehetne lefelé csalni, eltolni azt 1C-ot. És fordítva, 100-200-300-400mV esetén pedig felfelé. Nemigaz?
(#) Doncso válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Húú ez tényleg marha jó lett!! Mintha gyári lenne! gratulálok, szép munka.
(#) zolee1209 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Wáhúúúú!!! Ez nagyon ott van! Mikortól lehet majd a boltokban kapni és mennyiért?
Nagyon szép kivitelezés, remélem a belseje is legalább ilyen precízen van kivitelezve! :kalap:
(#) fanefco hozzászólása Szept 19, 2008 /
 
Sziasztok szeretnék dicsekedni egy picit anyira örülök épitettem egy 400w-os erölködöt és nagyon megy
(#) hapro válasza fanefco hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
huu. ez szép munka.

Látom mindjárt hármat is építettél belőle....

megmutatod a kapcsolási rajzát?
(#) fanefco hozzászólása Szept 19, 2008 /
 
Köszi, ez egy volt de négyet fogok belöle épiteni
a rajzrol anyit h ne harizatok azt nem akarom kiadni mert akitöl kaptam az nem biztos h örülne neki
(#) Zoli_bácsi válasza fanefco hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Esztétikusan megmunkált NYÁK lett és körültekintő beültetés! Szép lett. További sok sikert hozzá.

Üdv!
(#) fureszk válasza fanefco hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Dicsekedj csak, jó lett ez!
(#) Maverick91 válasza fanefco hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
szia,

nagyon jó lett, nekem is készül a 400-as végfokom, nemsokára teszek fel képeket.

ezt mintha láttam volna valahol...

Mav
(#) Proci_85 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
Nagyon jól néz ki! Milyen dobozt használtál fel és mivel feliratoztad ill. mivel készitetted az az egybefüggő, középen ferdén elválasztott fekete területet?
Következő: »»   295 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem