Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Témakörök:
Eagle leírások a neten:
Eagle alkatrész-könyvtárak: http://www.snapeda.com
és a leírás hozzá.- http://www.piclist.com/images/www/hobby_elec/e_eagle.htm - http://pa-elektronika.hu/hu/cikkek/75-eagle.html
Hello! Van itt vki aki tudna nekem surgosen segiteni Eagleval kapcsolatba? Olya problemam van, hogy a megszerkesztett kacspolsi rajzbol szeretnem elkesziteni a NYAK-ot, de nem tom csak kezzel. Azt leht, hogy az alkatreszek automatikus elhelyezese es a huzalozas automatikusan letrehozni?
Szia!
Nem a legsürgősebben vagyok itt, de talán tudok segíteni. Ha megvan a kapcs. rajz, akkor átváltod a "board" nézetre. Kirakja egy halomba az össz alkatrészt, összemadzagolva a megfelelő lábak. Az alkatrészeket kézzel kell behúzgálni a keretbe, majd - ha kell - beforgatni, detto kézzel. Ez után jöhet az automata összektögetés: Az autoRoute. Beállíthatod, hogy a fölső (Top), az alsó (Bottom), vagy további rétegek legyenek. Ha csak egy oldalas NYÁKot akarsz, akkor a Bottomban hagyd meg az értéket, a Top-ot állítsd N/A-ra. Ha tudja, akkor összevezetékeli. Amit nem tudott, azt keresztben hagyja, vékony, világos vonalként. Ilyenkor próbálhatod forgatni/mozgatni az alkatrészeket, vagy marad a 2oldalas NYÁK. Egy nagyon alap leírást találsz itt: www.tar.hu/frankye/elektro/frankyeeagle.htm
Koszi a segitseget vmit segitett, amugy nagyon gyors voltal! Meg esetleg vki el tudna latni jo tanacsokkal annak erdekeben ,hogy minel egyszerubben elkeszuljon a huzalozas- alkatreszek elrendezeseben. Azt meg kell hagyni hogy kar hogy nincs automatikus elrendezese az alkatreszeknek.
Valahol olvastam, hogy el tudja készíteni az elhelyezést automatikusan is, csak ahhoz a fullos (TELJESÉRTÉKŰ) progit kell megvenni!
Hello! Szükségem lenne eagle 4.16 hoz magyarnyelvű leírásra a segítséget előre is köszi
Egy NAGYON egyszerű, leírást találsz a honlapomon, de tényleg csak a legalapvetőbb dologkról:
www.frankye.tar.hu
HI!
Még csak most ismerkedek ezzel a programmal és csak annyit szeretnék megkérdezni tőletek, hogy pl: egy 4017 Ic szeretnék beilleszteni, de azt nem tudom, hogy hogyan kell a tápot rákötni a 8. és 16. lábra. Kérlek segítsetek Üdv: Krisz
Szia!
Ha ez az ic szerepel a felhasználható elemek között akkor ezt a pcb automatikusan ráköti majd. Csaba
Nem feltétlenül!
Igen, ez az Eagle egyik nagy hiányossága, jobban mondva hibája. A digit IC-k táp kivezetései "request" állapotban vannak, azaz csak külön kérésre jeleníti meg őket, de eddig még nem sikerült kiderítenem, hogyan tudnám tervezés közben ezt megcsinálni. Egyetlen megoldásként azt tudom javasolni, hogy: 1. A Control Panelen nyisd le a Libraries fület 2. 40xx.lbr - en jobb gomb/open 3. Keresd ki a gombsoron a Device gombot, vagy Library/Device... 4. A megjelenő listában válaszd ki az IC-t 5. A bal oldali menüben a villáskulcs (Change...) ikon 6. AddLevel/Next - re kattint 7. A tápkivezetésekre (Add=Request-re) kattint 8. Ekkor annak át kell váltania Add=Next-re 9. Mentés 10. Ezek után elvileg ha beteszed az eszközt a tajzodba, az IC letétele után megjelenik a tápkivezetés is. Ennyi. Én ezt szoktam alkalmazni... Remélem tudtam segíteni!
Én meg szoktam nyitni a library-ban az alkatrész és ott látszik, hogy melyik supply-t használja fel.
Ezután hozzáadom a supply könyvtár(ak)ból a megfelelőt. Ez a kapcsi rajzon nem fog látszódni, de egyébként a board-on összeköti. A tápokat ezek után kivezetem pl solpadra.. Igen, az eagle-ben vannak ilyenek... de ha sikerül megoldanod 2-3 ilyet, akkor már tudod majd rendesen kezelni.
Hello!
invoke parancs --> katt. az ic -re --> PWRN kiválasztása
Tényleg, igazad van!! És az a legroszabb az egészben, hogy miután mondtad, már nekem is eszembe jutott, hiszen valamikor még ezt használtam. Hiszen még a toolbarban is ott van az invoke... Mostanában sajnos nincs sok időm paneleket tervezni, és teljesen kiment a fejemből... Csak a régi módszer jutott eszembe...
Úgy tűnik öregszem...
Hali!
Tudna valaki segíteni abban hogy hogyan lehet a kész nyákrajzot kinyomtatni?(Mármint az EAGLE-al)
hali
Fájl/ Print megjelenik egy ablak, álltalában nem kell állítani semmit, kivéve ha túl nagy akkor el lehet forgatni hogy egy A/a ese ráférjen Miror = tükröz Rotate = forgat 90° Upside Down = felül legyen alul a másik kettőt fogalmam sincs mire jó ja a szineket állítsd be ellőte feketére mert akkor az alapbeállításokkal fogja kinyomtatni.
köszi választ engem is régóta érdekelt már
Szóval nem a programmal kell hanem a windows által közvetlenül a filet kell nyomtatni? erre nem is gondoltam....
Kössz!
mármint jobb egérgomb nyomtatás, nem? Nekem az Eagle ilyen DOS-os cucc amivel nem igazán lehet nyomtatni.
Mért nem ezzel kezdted, de mért használjátok a DOS os verziót, amikor sztem a windózos sokkal jobb
Más nincs. honnan lehet a windowsosat leszedni?
Hali!
Eagle dos-os verzióval nyomtatás: 1. megkeresed a hx vagy fx(nem tudom pontosan)plot-ot. 2. elnindtod 3. beírod az első helyre a fájl nevét, amit elmentettél 4. utána a nyomtatód típusát (ez fontos mert kb 50 oldal hülyeséget nyomtat ha ez rossz) 3.ha kell még vmi akkor azt is kitöltöd 4.legjobb oldalt van olyan gomb hogy plot, ezt megnyomva elindul a nyomtatás Remélem érthető voltam
1kössz
2legyél májbeteg 3a nyomtatásig eljutottam és 50 oldal vackot nyomtatott mert nem lőttem be a nyomtatót 4szombaton gyere át
Külön a 4.16-oshoz nem létezik magyar leírás. A 4.xx sorozat alap leírása megjelent a Rádiótechnika 2005-ös évkönyvében. Ha ez sem elég, akkor látogass el a www.elektrocad.tvn.hu oldalra és az ott található e-mail címre küldött leveledre válaszolok. Az oldalon további infókat is találsz az Eagleról és másról is.
Hali!
Tudna vki segíteni? Most terveztem eagle 4.16al egy nyákot és ki szertném nyomtatni. Csak az alkatrészeket ki szeretném venni. Szal csak magát a vonalat nyomtassa. Ezt hol lehet beállítani?
A board felületen van egy ikon (kék piros zöld négyzet egymáson), vagy view -> display/hide layers
Ebben az 1 (piros) a nyák egyik oldalának vezetősávjai 16 (kék) a nyák másik oldalának vezetősávjai 17, 18 (zöld) a forrszemek 20 (fehér) a nyák körvonala 21, 22 (szürke) az alkatrészek körvonalai A többi meg az érték, meg miegymás Ha csak a vonalakat szeretnéd látni, akkor egyoldalasnál 1, 17, 18, hagyd meg. Én úgy szoktam, hogy exportálom bmp-be File -> Export ->Image, ott monochrom, minimum 600dpi (meg a file helye). Azután megnyitod Paint-el , majd színek invertálása, egy kis alakítgatás, és máris lehet nyomtatni. Ennyi az egész :yes: Lehet saját réteget is hozzáadni pl feiratoknak a new gombbal. a saját rétegek a 100-as sorszámtól jelennek meg.
Ja, ha már itt vagyok, azt hol tudom beállítani, hogy az ellenállások (meg egyébb cuccok) forrszemei ne legyenek olyan kicsik, mert amikor 1mm fúróval kifúrom a lyukata, akkor az egész forrszemet eltünteti.
elkéstél privibe elmondtam neki
én úgy szoktam hogy teszek rájuk egy másik forrpontot egy nagyobbat
A fórumnak szerintem pont az a lényege, hogy nem titkosítva, priviben válaszolgatunk, hanem nyilvánossan, hogy mindenki okulhasson a válaszokból. :yes:
De hogy csinálod, hogy nagyobb forrszemet teszel rá? Még Eagle-ben, vagy filcel a kész nyákon? |
Bejelentkezés
Hirdetés |