Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   22 / 274
(#) tatabike válasza fureszk hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
Alapból minden transzformátor váltóáramot ad le, kell neki egy Graetz-híd, meg elkók a szűréshez, puffernek....
(#) ndavid87 válasza fureszk hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
Csak be kell rá kötni egy egyenirányítót, és egy
kondit, utánna jó lesz!:vigyor2:
(#) fureszk válasza ndavid87 hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
nemtudom mi az az egyenirányító.
(#) zaik válasza fureszk hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
olyan eszköz, amely váltakozó feszültségből csinál egyenfeszültséget. Lásd még: cikkek közöt
(#) fureszk válasza zaik hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
csak be kell raknom két 1n4001-es diódát?
(#) ndavid87 válasza fureszk hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
A váltóáramot négy dióda segítségével
egyenárammá alakítja át.

Lehet kapni egy alkatrészbe tömörített egyenirányítót is.
Ezeknek négy lábuk van.
Kettő, amin bemegy a szekunder tekercsről a váltóáram, és még kettő (+,-), amin kijön a egyenáram.
A kimenetre kell kötni egy kondit.

Van a főoldalon erről egy cikk, ha érdekel.

:vigyor3:

(Asszem egy kicsit lassú voltam a válasszal )
(#) fureszk válasza ndavid87 hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
ez kell nekem?
[pic]http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/files/deguss_egyen/image012.jpg[/pic]
kapcsolási rajzzal megtud dobni wki?
(#) vicsys válasza fureszk hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
itt van a rajz közepén:
[link=http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/files/vicsys_sublada/minden.gif]http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/files/vicsys_sublada/minden.gif[/link]
természetesen az 1K és zéner neked nem fog kelleni.
csupán támpont, hogy hogyan néz ki a tápegység...A graetz után lévő 4700µF a puffer....innen már levehető az egyenfesz-pufferelve, a végfok számára.
(#) Stefan válasza vicsys hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
vegul milyen trafot vettel?
ha 1 akkor a felso ha 2 tekercseset akkor az also kapcsolast epitsd meg es kesz

tap.JPG
    
(#) fureszk válasza Stefan hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
12v, 1.66A
ezt vettem a lomexben.
(#) Peti_85 válasza fureszk hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
Hali!
Szereztem egy szar videót! Abba van egy trafó, elég nagy! Szerintem simán elvinné a TDA2030-at. Csak át kellene tekercselni, mert a videó tápjába máshogy vannak a feszek (12 V, 5 V).
Nem ez a probláma. Én még át tudnám tekercselni, (szétszedés, próbatekercselés, összerakás... megint szétszed és már a végleges terercsekelés...).
Na itt van a bibi! Hogy a fenébe szedjem szét???? Volt már pár trafóm amit szétszedtem, régebbiek, de ez sokkal masszívabb, át van itatva valami lakkal és össze vannak tőle gyógyulva az EI lemezek!

Ilyenkor mit csináljak?

Hallottam olyat hogy melegíteni kell... De mivel? VAgy áztassam be hígítóba??? (ezt is csak hallottam)

Na helló!
Peti.
(#) rwtop válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
Próbáld meg hajszárítóval azzal a legegyszerűbb,vagy hőfúvóval.én is azzal szoktam.
(#) Peti_85 válasza rwtop hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
Akkor a melegtől meg kell lazulnia?!

Mert nekem van egy benzin-égőm! Olyan mint egy láng-hegesztő, csak kicsibe és benzinnel működik.
Tehát felmelegítem egy "picit" és utánna melegen megpróbálom szétbarkácsolni?!

Azért írjatok még infót.
(#) fureszk válasza Stefan hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
úgyhallottam, hogy vannak olyan diódák, amik csak a pozitív/negatív áramot engedik át. ha beraknék két ilyet a trafó után akkor az jó lenne? vagy hülyeséget beszélek? és ha nem akkor mi azoknak a diódáknak a neve?
(#) isamisa válasza fureszk hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
Én még nem hallottam ilyen diódát

Ami neked kell az egy Graetz hid és egy nagyogbb kondi. a Graetznek olyan 5-6 Amperesnek kell lennie. Lehet kapni négyszögletest ez általában magassab áramoknál használatos forma, és lehet kapni olyan dominó alakut is, A hidon meg van jelőlve melyik a váltófesz ( ahova a trafót kell kötni AC ) ezután kell a párhuzamos pufferkondi ami simitja az egyenfeszt...

Csináltam gyorsan egy kis tápot, ez a legegyszerübb és ez elég isa TDA-k hoz. Egy nyákra ezt gyorsan fel tudod rajzolni, vagy pedig vegyél furatos próbanyákot és egy vastag rézvezetékkel kösd össze az alkatrészeket. A filet is elküldöm mert az mérethelyes. ezt nyákba ültethető sorkapcsokra terveztem, azzal könnyen lehet dolgozni, Teháta bemenetre eggyet de akkár kettőt is tehetsz,


Isa
szer: ja és itt van egy táp amit most csináltam, itt láthatod hogy néz ki egy graetz hid, (ez a négyszögletes)

Kep(45).jpg
    
(#) isamisa válasza isamisa hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
nafene elvesztek a képek . Pótolva:
(#) Stefan válasza isamisa hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
1,6 A os trafohoz azer nemkell 6As graetz
ha nem akarsz graetz et venni megcsinalhatod 4 1n4001..1n4007 diodabol a kapcsolasi rajz alapjan
remeljuk mostmar boldogulsz
(#) MaSTeRFoXX válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
Én olvastam olyanról is, hogy fogták a trafót, berakták tepsibe, azt meg a sütőbe, és így melegítették, amig ki nem lágyult a ragasztó. Állítólag működik
(#) Stefan válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
rakd be a mikroba - tuzijatek hazilag
(#) szabi83 válasza Stefan hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
:no: butaságot ne mondj! tönkre megy úgy a mikro..!
(#) MaSTeRFoXX válasza Stefan hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
Nem mikró sütőre gondoltam, hanem a gázos, vagy villanytűzhely sütőjére...
(#) Stefan válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
tudom... csak hulyesegbol mondtam azer is tettem hozza hogy "tuzijatek"
(#) szabi83 válasza Stefan hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
gondolom, de lehet hogy egyesek kipróbálják, hogy milyen az otthoni ingyen tűzíjáték........
(#) fureszk válasza fureszk hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
elkészítettem az erősítőt, de nagyon gerjed. mit csináljak vele? (2db 9v-os elemről megy, emiatt gerjedne?) építsem meg újra?
(#) szabi83 válasza fureszk hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
szerintem csinálj neki 1 Urbán féle nyákot, azzal nem lesz gond.., mert amit te is építettél, aztat Takee is megépítete, de neki nem is ment..

üdv
ui: a nyákot itt a fórumba vhol megtalállod..
(#) isamisa válasza fureszk hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Minek építenéd meg ujra?? Nézd át rendesen, hogy minden jól be van e forrasztva, a vezetékek szépen érintkeznek, [off]ÉS ADJÁL NEKI EGY NORMÁLIS TÁPOT ECSÉM

Szerk: jah ha a Takeeése ment akkor lehet inkáább csinálj ujat, Olyat amilyet mi. Ott van az elején a nyákrajz beültetésirajz meg minden
(#) fureszk válasza isamisa hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
a takee félét építettem meg, és nekem megy, csak gerjed. amúgy a beültetési rajz alapján építettem meg. különben előszőr sztem nem gerjedt ennyire, csak torzított!
(#) szabi83 válasza fureszk hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
... itt a 8971 -es hsz-ban amit Isa rakot fel azt csináld meg..
[link=http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_566_39_DESC.html]http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_566_39_DESC.html[/link]
(#) fureszk válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
most találtam meg ugyanezt, és elis terveztem, hogy megcsinálom. thx azért de már lementettem és sztem nemsokára nekilátok. csak 1 problémám van: nincs 1N4001-es diódám mert a lomexben 4148-at adtak
(#) szabi83 válasza fureszk hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
adtak... akkor kérjél 1n4007-t helyette..
Következő: »»   22 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem