Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Távirányítású kisautó építése
Lapozás: OK   5 / 7
(#) Marty McFly válasza edgar hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Ez így igaz! Működik is a masina! A kisautó vezérléséről is megy! Van egy kis gond! Amikor abba hagyom a jeladást akkor várni kell 3-5 másodpercet mire elengednek a relék és megáll a motor! Valamiért késik az elengedéssel! Mi lehet ennek az oka? Hogyan tudnám kiküszöbölni ezt??
(#) Marty McFly válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Megoldódott! Kivettem a darlintonból az egyik tranzisztort és mostmár tökéletesen működik! Szerintem darlingtonba már túl érzékeny!
(#) edgar válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Gratulalok !!
(#) O.Lee válasza moltam hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Szintén bolhapiac, vagy hibermarkettes akciós bármilyen gép. Mindegyikben az van (kivéve NIKKO, stb), de a "Made In China" az mind RX2/TX2
(#) Marty McFly hozzászólása Okt 23, 2008 /
 
Köszönöm a gratulációt! Mostmár a vezérlésen kellene erősíteni! A következő kapcsolásra akadtam rá itt a fórumon keresztül egy másik topikban!Bővebben: Link Ezt a kapcsolást szeretném megépíteni! 2 kérdésem lenne! Nem tudja valaki hogy ez a VN66AF menyibe kerül és hol lehet beszerezni? A másik pedig hogy ettől mekkora hatótáv várható kb?
(#) mark.budai válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
BC 547 helyett mik használhatóak?
(#) Marty McFly válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
ITT nézelődj, kapcsoló tranzisztorokkal működnie kell! Nekem pl BC 182 vel is működött! Ha relét akarsz rátenni mindeképp nézd meg az adatlapját hogy elbír e akkora áramot amekkora a relé behúzó tekercsének szükséges! Ha elkészült az áramköröd akkor a KSI8 nevű programmal tudod vezérelni, ha van windows XP-d akkor telepítsd fel az user port nevű programot, is mert annélkül nem tudja a progi kezelni majd az LPT-t!
(#) moltam válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
A ksi8 mindenféle kulön segédprogi vagy ddl nélkül tudja kezelni az ltp t.Legalábbis nekem xp sp3 on.
(#) Marty McFly válasza moltam hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Nekem XP SP2-nél kellett hozzá a segédprogi! Lehetséges hogy az SP3-ban már alapból benne van! Vagy az már engedélyezi és így nem kell segédprogrammal megkerülni a windowst!
(#) mark.budai hozzászólása Okt 23, 2008 /
 
És a távirányító 9v-ját nem lehet megoldani LPT-n?
(#) moltam válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Na ezt nem értem.Az ltpn nincs kivezetve tápfesz.A bitek d0 d7 pár mA ig terhelhetőek.Ha létezik olyan hogy 7809 stab akkor egy olyat rakj a tápegység sárga és fekete vezetéke közé itt +12v van a stabkocka stabil 9 v pt ad ha létezik egyáltalán ilyen stab
(#) mark.budai válasza moltam hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Én nem a gép belsejébe akarom a távirányítót beépíteni, hanem a táviránító érintkezőit a géppel összeérinteni.
(#) moltam válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Tudom erre jó az ltp 8 data bitje es 4 opotkapu meg 4 ellenálás.De táplálni csak a + 12v s ágról tudod.Az opotkapuk katódjait közösited és rákötöd az ltp prt boritására rakod ez a gnd.Külön külön az anódokat rárakod a 8 bit valamelyikére.A KSI8 al már tudod is vezérelni.Csak neh9gy tulterheld az opotkapu tranzisztorát mert egy 1mm es füstölgő lyukkal találod szembe magad tapasztalat
(#) kezdofiu hozzászólása Okt 23, 2008 /
 
Én most kezdtem "tuningolni" egy kocsit és segítséget szeretnék kérni, hogy hogytegyek bele hangkürtöt (dudát)
kezdő vagyok nagyon. ja meg vezérlőbe tudna valaki segíteni, hogy csináljam. már csak a duda vezérlése kellene. előre is kösssz
(#) mark.budai válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
7809 stab nem nagyon kell lengyel tudás.

itt is beszélnek róla
(#) O.Lee válasza kezdofiu hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Van vmi infod a járgányról? Foto a vevő és az adó panelról (lehetőleg macróval) legjobb, ha látszik az IC aluról és felülről is!
(#) O.Lee hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Sziasztok! A kis kinai cumok indításában keresek segítséget, s ha összejönne biztosan sokan szívesen megépítik!

Tehát: A lényeg, hogy ne úgy induljon, mint amikor a messzi szomszéd Lajos, a vasbogdányi nelásskirácsos, bimbikék ezerkettesét egyesben elküldi, hogy a boltos Ilinek bejöjjön, hanem szépen felpörögve.

Elképzelésem a következező: A TX2-es kb 3V-ot ad ki, ha a táv GO (Forward) -gombját előre toljuk, ez a helyzet BACK irányban is, vagyis hátra. Szóval ezt a kivezetést egy olyan PWM szabályzóba vezetjük, ahol a 3V-os fesz szép lassan indítja, majd felpörgeti a PWM frekijét, a PWM pedig a H-hidat vezérli és már sínen is vagyunk!!!

pwm tx2.pdf
    
(#) O.Lee hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Itt egy PWM kapcsolás, átlehet ezt építeni?

pwm555HBR.GIF
    
(#) edgar hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Marty McFly , valami ujdonsag?
Kepeket igertel!!
(#) Marty McFly válasza edgar hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Hello! Itt egy kép! egyenlőre eddig jutottam, de még sokat kell fejlesztenem! A 27MHz távirányítós autó kérdések topikban, még tettem fel néhány kérdést!

S5032486.JPG
    
(#) Marty McFly hozzászólása Nov 12, 2008 /
 
Üdv a tisztelt fórumozóknak! Egy új fejlesztéssel állnék elő! Szeretnék egy km órát csinálni az RC autómra, a képen látható módon! Mikrovezérlővel szándékozom megoldani! A következő lenne a kérdésem! Hogy lenne érdemesebb megoldani? A távirányító kapná a jelet és az számolná ki a sebességet, vagy az autón elehelyezett mikrovezérlő számolja ki a sebeségértéket, és azt továbbítja a távirányítónak? Ezenkívül, lehetséges e a megoldása annak, hogy egy ugyanazon antennával egyszerre adjak is és vegyek is jelet? Talán időmultiplexelve váltogatni, kéne mogy ad vesz ad vesz nagyon gyorsan? Hogyan lehet megoldani hogy az adó végfok ugynaarra az antennára kötve ne terhelje túl az érzékeny vevő egységet? Még ha a kis autóra több antena kell nem is baj, de a távirányítón jó volna ha csak 1db lenne! Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Marty McFly hozzászólása Nov 13, 2008 /
 
Senkinek semmi ötlet?
(#) edgar válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
Termeszetesen lehet csak megfelelo szuroket kell alkalmazni. Keress ra a neten mert talalsz megoldast.
Itt (lapozz vissza):
Bővebben: Link
Van egy felajanlott ado vevo rendszer.
Az illeto uriember nem jelentkezik (pedig jart bent).
Amennyiben erdekel menj utanna (november 26 utan mert akkor jar le az egy honap turelmi ido).
Igaz egy regi Am modulalt rendszer (1W) de a doboza az adonak es a vegfokja egy ugyes ember kezeben eletre kell egy kis atalakitassal.
Ha jol ertelmezem akkor kozel laksz Debrecenhez igy nem latom akadalyat, hogy ne menj utanna.
A csomagba betettem a vevot is kristalyokkal egyut.
Igy nez ki az ado:
Kép: Hivatkozás

Kép: Hivatkozás

Kép: Hivatkozás

(#) edgar válasza edgar hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
A vevo kapcsolasi rajza:
Bővebben: Link


es az ado:
Bővebben: Link

Igaz egy kis kondi hianyzik a vevobol de az akarmikor be lehet forrasztani.
Kép: Hivatkozás
Termeszetesen ingyen van az egessz !!
(#) Lucifer válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
Én a b verziót tartom, életképesnek. Az éter nem olyan közeg ahol biztosan eljut az adott adat A pontból B-be. Ha már mikrovezérlőt alkalmazol, akkor édesmindegy, hogy ott kiszámolja az autón és úgy küldi tovább. Lehet érdemes lenne mondjuk két rfPIC-et használni. Igaz akkor borul az egy antennás ötlet.
(#) Marty McFly válasza edgar hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
Hát azért az túlzás hogy közel lakom Debrecenhez (130km) Szrintem mikrovezérlővel megoldom a dolgot! ezek a szűrők hogy néznek ki? Sima RC tagokkal beállítom a kívánt frekvenciát, és csak azt engedi át? Mondjuk egy kondenzátor, és egy trimmer poti párhuzamosan, és a trimmerrel lehetne finomhangolni? Nem láttam még ilyen kapcsolás rajzát de ha elmondjátok biztosan megértem! Légyszi magyarázzátok el!
(#) mrautomi hozzászólása Dec 14, 2008 /
 
Kellene nekem egy egyszerű kapcsolási rajz.
Amivel tud előre-hátra és jobbra-balra menni a szerkezet.
(#) edgar válasza mrautomi hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Itt van ket rajz, hogy kepet alkoss egy kisit:
Az ado:
Bővebben: Link
Es a vevo_igaz nem az ado parja de mind tanulmany egyelore elmegy:
Bővebben: Link
A csatolt PDF fileokon meg a Tescos autokban alkalmazott kapcsolasok lathatoak.
Inkabb vegyel egyet keszen.
Az alabbi linken egy kis betekintest nyerhetsz :
Bővebben: Link
(#) Akon hozzászólása Jan 17, 2009 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ezek a rajzok alapján elkészítem ezt az áramkört, akkor ez jó e lesz távirányítós autó alapjának?

mellékelt szöveg a képekhez:
These Printed Circuit Board foil patterns are to the R/C encoder &
decoder project on my homepages. There are two circuitboards used,
one for the encoder and another from the receiver. The projects is
for analogue control circuits, and does not include the radio link
that connects the encoder to the decoder.


Ahogy elolvastam és azt szűrtem le belőle hogy valami nincs a rajzon! Mi az ami hiányzik? és mivel lehetne helyettesíteni, hogy ez rendesen működjön ?

THX előre is a segítséget!
(#) compot válasza O.Lee hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Hali!

Azokat az SLA chippek hol lehet kapni, mert sem a Lomexnél se a Konthánál nem láttam.
Következő: »»   5 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem