Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   67 / 1272
(#) Papp Ferike válasza magery hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Gondolom függőlegesen.Nincs soreltérítés.van egy nagy kondi asszem 470nF 400V a sorvégtranzisztor mellet.Ki kellene cserélni.Ja és így ne üzemeltesd mert lezárlatosodik a sorvégtranzisztor.Elsőre ennyi! Ilyen panelekkel eredetileg Recor tvket szereltek.Elég rongy valami.A tápban a 100µF-es kondit cseréld ki mindenképp!/primer oldalon/
(#) hard válasza magery hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Szia

Hogy merted ki a kondikat?Van kapacitasmerod?esetleg ESR?Mert a multival csak azt tudod kimerni hogy nem zarlatos e ,esetleg szakadt. De ha egy elkonak mar nincs meg a kapacitasa mar eleg sok bibit tud csinalni,es fogadni mernek ra hogy nalad is ez gaz
(#) magery válasza hard hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Szia!

A kondikat multival mértem, sajnos nincs normális kapacitásmérőm. Az elkókat nem, csak a sortrafó közelében lévő kondikat mértem.
(#) magery válasza Papp Ferike hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Szia!

A kép függőlegesen és vízszintesen is kisebb mint kellene. A képernyő közepén egy 20cm*20cm-es kép látható. Elég félelmetes :eek2:
(#) hard válasza magery hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Na a z bisztos hogy elko hibad van.Megkenne keresni a fugoleges elterito ict,es atkondiznia kornyeket,maskulomben ha igy jaratod a tvt belehal a z ic is.Nem tudnal csinalni par fotot a tv belsejerol,hatha ugy tudunk segiteni
(#) magery válasza hard hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Tessék a képek.
(#) magery hozzászólása Okt 21, 2008 /
 
Sziasztok!

Lenne még egy kérdésem. A "service" kapcsoló az tulajdonképpen mire jó?
(#) Mátó Mihály válasza magery hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Szia,ha lehetséges a képernyőről küldjél eggy fotót mert a kép árulkodik a hibáról a panelról nem lehet megállapitani.Üdv Misi
(#) magery válasza Mátó Mihály hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Szia!

Nem tudok a képernyőről képet csinálni mert amint bejön a kép el is tűnik. Az osd is látszik. kb. ilyen

kép.jpg
    
(#) Mátó Mihály válasza magery hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Nem függöleges eltérités,vagy táp de inkább a sorkimenő szekunder oldalán vmi hibás és megszivja nagyon a tápot.Vedd ki a sortranyót és a kollektor helyére és testre köss egy 60-100W-tos izzót és kapcs be ha világit az izzó fél fénnyel és nem ciripel a TV akkor a sorkimenő után van a baj.
(#) magery válasza Mátó Mihály hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Az izzó félfénnyel világít és nem ciripel. Mi lehet a sorkimenő után ami megszívja a tápot? Köszi
(#) Mátó Mihály válasza magery hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Mi a tipus száma ennek a TV-nek hátha találok rajzot valahol mert ugy könnyebb lenne tippet adni.
(#) Mátó Mihály válasza Mátó Mihály hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
amennyiben a videovégfok a sorkimenőről kapja a tápot és nem a táp traforól(200V)annak a szürő kondija is tud ilyen hibát előidézni(10-20µF/300v tipus függ.)vagy az alaplapon van általában a sorkimenő körny.vagy a képcső panelon.
(#) magery válasza Mátó Mihály hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Sunny KV2170M3 a típusa. Kapcsrajzot én is kerestem de nem sok sikerrel, hátha neked nagyobb szerencséd lesz. Van ott 2db 100ľF/160V-os kondi, ezeket lemértem multival, jónak tünnek.
(#) Szami66 hozzászólása Okt 21, 2008 /
 
Jó estét fórumlakók! A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy Samsung SP 43T8HPX/XEG típusú Tv.( Három csöves kivetítős ). Most látok ilyet először belülről. A képen látható hibát produkálja. Bekapcsoláskor így jött elő a kép. Konvergencia hibára tippelek a zöld fokozatban. Próbáltam adatokat keresni de csak német nyelvűt találtam, amit abból kibetűztem az a része rendben van. Kérem a hozzáértőket segítsenek.Köszi.Kép: Hivatkozás

kucsma.jpg
    
(#) hard válasza magery hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Udv

Na a kepelteritest bejeloltem,de ahogy lattom a masik rajzodon,mas problemara val .KB abban a reszben cserelj elkokat,az nem art,ha nem javul akkor meglasuk

elterites.JPG
    
(#) Papp Ferike válasza magery hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
amikor elindul a táp mennyi a sorvégfok valódi feszültsége?A táptrafó utáni diódán mérve?
(#) magery válasza Papp Ferike hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
110V. Ezt kiszerelt sortranyó nélkül mértem. Ennek szerintem egy kicsit többnek kellene lennie, úgy kb. 127V körül. A tápban átnéztem az összes ellenálást hogy nem-e meg van nyúlva valamelyik, de mind stimmel.
(#) magery válasza hard hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Az elkók cseréje után sincs változás. Szerintem a táppal lesz valami probléma.
(#) Papp Ferike válasza magery hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
figyu?Milyen képcső van benne?,szerintem az eltérítőd zárlatos.nem büdösödik?sztem. a 110 V az ok!
(#) romeoaladin hozzászólása Okt 22, 2008 /
 
Sziasztok!

Megint én vagyok a Hyundai 55 ös tv problémával.Nos..a Tv már egy hete van a szerelőnél és állítólag vígan megy nála.Azt mondta a héten az ünnep alatt átnézi tüzetesen (nagy szakinak néz ki )
Mértünk egy hálózati feszültséget egy mérő műszerrel 230 -240 V között mozgott de ha beindítottam a villanybojlert lesett 216-220 V - ra .Ez nem lehet probléma?
Még egy dolog:Nézegetem vaterán az eladó tv-ket, és a hibásoknak(amik ugye olcsók) ugyanez a baja mint nekünk,kikapcsol villog a led rajta, és be sem kapcsol.Ilyen tv-ket árulnak.
AKKOR KÉRDEZEM ÉÉÉN...A TV SZERELŐK EZT A HIBÁT NEM TALÁLJÁK ÉS NEM IS TUDJÁK ORVOSOLNI VAGY LUSTÁK ELVINNI A TULAJDONOSOK A ROSSZ TV-T ÉS INKÁBB ÁRULÁSBA BOCSÁJTJÁK????
MILYEN VILÁGOT ÉLÜNK?
(#) magery válasza Papp Ferike hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Orion képcsöves. Semmi szaga nincs.
(#) Mátó Mihály válasza magery hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Szia,szerintem az eltéritőtekercsnek semmi baja ,ha baja volna nem négyzetbe jelenne meg a kép középen hanem egy összevisszaság lenne középen és a szivárvány minden szineiben jelenne meg a kép.forrazd ki azokat a lapos piros kondikat a sortrafo mellett és ohmmérővel is mérd meg megás tartományba feltöltődés után 1-est kell mutasson a műszer ha nem így van rossz a kondi.A videovégfok tápszürőkondit is keresd meg, az is tud ilyet csinálni az este amit irtál az nem az volt.jó munkát.
(#) hard válasza magery hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
A sor szerintem is jo,esetleg a tobbi agan lehet a gaz,de nem nagyon valoszinu.Nem jartal a szerviz menujeben??
(#) hard válasza romeoaladin hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Az nem problema a feszultseg ingadozas,meg a bojler tobbet fogyaszt minta tvd Mas konektoroknal is ez van?vagy csak ennel?
(#) Zolee007 hozzászólása Okt 23, 2008 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy Saba m8510 TV, ami tápegységhibás. A táp halk zizegő hangot hallat, de semmilyen feszt nem ad le. Arra már én is rájöttem, hogy a tápban lévő TEA2261 controller ic rossz. Miután kicseréltem a tv bekapcsolt, majd kb. 5-10 percig ment. Ekkor kikhúztam, visszaraktam rá a hátlapot, majd amikor megpróbáltam ismét bekapcsolni már meg se nyikkant. Ugyan az a hiba, ugyanúgy rossz a controller IC... Ha valakinek van valami ötlete, hogy mitől romolik el ismételten az IC, kérem ossza meg velem. Köszönöm.
(#) romeoaladin válasza hard hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
mindegyik konnektornál ez van....nahát nem tudom tényleg mi lesz..én is adjam el a tv-t?
(#) hard válasza Zolee007 hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Kondizd at a tapot,megkezdve a primer utana a szekundert,es jo lesz
(#) hard válasza romeoaladin hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Mar en is kivancsi vok,mi lesz a vege.Atnezi a tv javito manus?vagy megmondja hogy nalam ment.Ha meg nem magy kell veni hoza egy aram stabilizatort
(#) Papp Ferike válasza Zolee007 hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Az a tea ic csak akkor szokott tönkremenni ha a táptranyó szénné ég.A primer körben cseréld ki az összes elkót.Van egy amelyik az ic tápfesz.szűrőelkója.Ha az nem ok nics műk.fesz.
Következő: »»   67 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem