Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mozgásérzékelő kapcsoló
 
Témaindító: joses, idő: Ápr 27, 2006
Lapozás: OK   2 / 17
(#) Kokany82 hozzászólása Ápr 13, 2008 /
 
Igazából már kivettem az infrát belőle és megosszabbítottam működött is aztán egyszer csak nem.De ha tudnál valami egyszerű kacsolást küldeni egy infrára annak is örülnék.Csak annyi van ráírva hogy 703e.
(#) Moderátor hozzászólása Kokany82 hozzászólására (») Ápr 13, 2008
 
Ez kinek szól? Mert neked nem válaszolt még senki, úgy látom. Miért nem lehet használni a válasz gombot?
(#) proba válasza Kokany82 hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Sajnos ,ha kiveszed belőle az infrát elég nehezen tudom elképzelni, hogy jól működött.
1 . Szerintem a hosszabb vezeték és a kis jelszintek miatt eléggé zavarérzékeny lesz.
2 . Az előtte lévö fehér "lappal" együtt valósítja meg a mozgásérzékelést.( a lap, ha megnézed teli van apró lencsékkel. Ezek fókuszálják egy egy hőnyaláb sugarait az érzékelőre.A változás abból jön létre, hogy a számtalan nyalábból egybe kilépsz/belépsz -lásd dokumentáción az érzékelési távolság rajza-).
(#) barta laszlo válasza joses hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
A mozgaserzekelo infravoros erzekelovel es erosito egyseggel van megoldva.Eleg bonyolult aramkor es nagy szekertelmet kivan a megepitese. Nem erdemes vele foglalkozni.B.Laci
(#) veronika86 hozzászólása Jún 22, 2008 /
 
sziasztok,még pályakezdő elktronikai műszerész vagyok,és az egyik ismerősöm kéri,hogy csináljak neki mozgásérzékelőt,van valakinek egy egyszerű kapcsolási rajza?és ha nem gond a nyák tervet is leehet kérni.
előre is köszönöm Veronika
(#) nagysusu válasza veronika86 hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Mivan? Elmész egy boltba és veszel, 1500ft. Ebböl még a dobozát sem tudod kihozni.

Nem értem itt a forumon miért kell ilyen hülyeségeket kérdezni. Kb. olyan: Házilag szeretnék DVD lejátszot vagy mobiltelefont késziteni.
(#) Brienter válasza nagysusu hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Üdv!
Én nem szeretnék mozgásérzékelőt csinálni csak érdekelne hogy működik.
Nem kell részletesen csak az alapokat hogy milyen elv alapján működnek.

Előre is kösz.
(#) nimba1 hozzászólása Júl 15, 2008 /
 
sziasztok

én rádiós mozgásérzékelővel szeretnék 220v 25a áramot megszakítani majd távirányítóval újra zártá tenni. Ha valakinek lenne valami 5lete?
(#) proba válasza Brienter hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Infra fény változását (hő) detektálja.
Ha megnézel egy mozgásérzékelőt,az érzékelési irányokat a szenzor előtti fehér lap határozza meg.
Ha ezt a lapot kiveszed ,vagy csak tanulmányozod kívülről ,látni fogsz egy csomó apró (kb 3mm) átmérőjű kört.Ezek apró lencsék amik a hősugarakat az érzékelőre fókuszálják.Ha mindezt összeveted a hozzá adott prospektuson található rajzzal (amin olyan sugár szerű ábrán magyarázzák a hatósugarat)erthetővé válik a változás módja.Ha egy lencse gyűjtő sugarából kilépsz-változás, ha egy másikéba belépsz-változás.
Szerintem ezen az elven detektálja a mozgást.
(#) rockersrac hozzászólása Aug 25, 2008 /
 
a benne lévő infra mekkora feszültségről működik? :O másik kérdésem: a benne lévő lm324n tipusú ic az mire használható?
(#) baliaka hozzászólása Okt 25, 2008 /
 
Nem tudna valaki valami egyszerűbb kapcsolást mozgásérzékelőre?????????Lehetőleg 9-12Volt körül
(#) lapose válasza baliaka hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Szia!
Nem értem a kérdést?
Házilag akarsz mozgásérzékelőt építeni? Gyárit kapsz 1200FT-től, elég profikat kb.2000-4000 Ft-ig. ennyiből nem hozod ki, ráadásul a lencserendszert nem tudod házilag kialakítani!
(#) baliaka hozzászólása Okt 25, 2008 /
 
Köszi!!!
És infrakapu-hoz nem tudsz valami kapcsolást
(#) Sebi válasza baliaka hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Miért nem keresel rá?
Bővebben: Link
(#) aatis1 hozzászólása Jan 7, 2009 /
 
Valaki tudja hogy milyen értékű ellenálás kell, a mozgásérzékelős 500W-os refi 220v-os betápjába?
mert az enyém elfüstölt, és nem tudom leolvasni.
Előre is köszönöm.
(#) matrix64 hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Hello
Tudnátok valami egyszerű szenzort mozgásra,ami azt érzékelné hogy az illető eszköz-amire az elektronika rá van építve- elindult ,esetleg gyorsulásarányos jelet is kiadna.
Kösz
(#) Inhouse válasza matrix64 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Esetleg nézd meg ezt, elmozdulásra jó lehet, a gyorsulásarány, hát, az nehezebb ügy...
Motorriasztó

Üdv
Inhouse
(#) matrix64 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Kösz !Ez is jó ötlet.Én is a riasztók között keresgéltem,de valami higanykapcsolós megoldásra gondoltam.
(#) szakitaki32 hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
ŰDV MINDENKINEK !
SŰRGŐS ! 230V os mozgásérzékelő gyári hatotávolsága 11-12 méter nekem stabilan 25 méterre lenne szűkségem ,milyen megoldással lehetne megnővelni a hatótávolságot?A hatotávolság minimális 20méter maximális 25 méter lehet.CSAK MOZGÁSÉRZÉKELŐS MEGOLDÁS ÉRDEKEL.MERT MÁS MODSZERT NEM KIVITELEZHETEK. A válaszokat várom a @@@@ ra A forumon még senki nem reagált kérdésemre,szerintem másokat is érdekelne emem téma.

Levélcím és pár smile törölve, illetve a jövőben próbálj úgy írni, ahogy a többiek teszik.
-- kobold
(#) Brienter válasza szakitaki32 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Üdv!
Ha szerinted is mást is érdekelne a téma akkor miért mailra kéred a segítséget?
Amúgy szerintem nem sok esély van arra hogy a gyárit megnöveldd mert esetleg akkor lencsét is kéne cserélni.
(#) szakitaki32 válasza lapose hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
BOCSI de az emilemet könnyebben tudom ellenörizni .Amugy ha tudsz segíteni elöre is megköszönöm .
Nem lenne nehéz szerintem egy űzit elkűldeni emilen ,azonkivűl,hogy a forumon is megjelenik .
És valószinű ,hogy további részleteket és kérdésekre valo választ lehetne eme modon megbeszélni melyet majd a közösbe egyszerűsitve lehet majd megosztani.
konkrét megoldás érdekelne .
köszönettel
(#) ziz hozzászólása Jún 13, 2009 /
 
Kérdés a hozzáértőkhöz!
Lehet-e kapni olyan mozgásérzékelős lámpát, ami kapcsolóról normál lámpaként is tud működni?
(#) almos hozzászólása Jún 21, 2009 /
 
Sziasztok
Egyszer hallottam hogy egy FET tranzisztorral el lehetne intézni egy mozgásérzékelést, úgy hogy a gate-je lenne egy antenna, és ha a közelben valaki mozog, akkor egy nagyon kis elektromos tér jön létre és az beindítja. Elkepzelhetőnek tartjátok ezt?
(#) deguss válasza almos hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Igen, elképzelhetőnek tartom, de sajnos ez ugyn olyan érzékeny lenne elgondolásom szerint egy viharfelhőre, vagy egy távoli villámcsapásra is, mint Terád. Nem próbáltam ki ugyan, szóval tehetsz egy próbát, de szerintem minden kis hülyeségre tévesen be fog kapcsolni, ha annyira finomra hangolod.

szerk: Érintéskapcsolóban bevált, tehát ha annyira érzéketleníted, hogy csak tapintásra kapcsoljon be, akkor jó lehet. De ekkor sem szabad megfeledkezni a védődiódákról (ESD ellen), és egy kisütő ellenállásról pl. (10MOhm).
(#) alexc hozzászólása Aug 22, 2009 /
 
Sziasztok
Van egy mozgásérzékelőm ami egy ideig jól működött majd egyre ritkábban kapcsolt be most meg már egyáltalán nem működik . Kiszedtem a panelt belőle de semmi nem látszik rajta hogy esetleg valami lefüstölt volna benne.Van esetleg valami tippetek hogy mi szokott kimenni belőle esetleg javítható ? Teszek fel néhány képet a panelről.
(#) deguss válasza alexc hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Szerintem tisztísd le a potikat egy kis alkohollal, majd tekerd ide-oda egy párat, de végül ugyan ilyen állásba. Lehet hogy az érintkező oxidálódott csak el.
(Természetesen a hátulja felől. Ha laza lenne a csúszka, akkor meg a legjobb, ha egy próba erejére kicseréled őket újabb típusúakra, melyek biztosan működnek)
(#) proba válasza alexc hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Az optikája (az a fehér műanyag lemez ami előtte van) tiszta,ill nem égette szét a nap?
(#) Shizo válasza alexc hozzászólására (») Aug 23, 2009 / 1
 
Pl. a SOMOGYI mozgaserzekelokbe legsurubben a zener dioda rovidzaros. Nezd meg itt a D5-zenert.
(#) alexc válasza deguss hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Köszi a választ
Megtisztítottam és ki is mértem jók a potik tehát szerintem nem ez a baja mert így se kapcsol
(#) alexc válasza proba hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Köszi a választ

Megtisztítottam de így se működik , a nap meg nem tudja szétsütni mert tető alatt van tehát ez nem lehet gond de egy próbát megért
Következő: »»   2 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem