Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   68 / 1272
(#) Papp Ferike válasza Mátó Mihály hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Szerintem te még nem láttál zárlatos eltérítőt. A tudományos magyarázatodat még várnám.
(#) magery válasza hard hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Hol?
(#) romeoaladin válasza hard hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
hali...amugy jaja..átnézi..azt mondta hogy a 4 nap alatt tüzetesen átnézi...kíváncsi vagyok már én is...apu a negyed akkora tv t nézi nekem már 10 perc nézés után fájt a fejem...
(#) magery válasza hard hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
A sortáp tranyó nélkül 110V, tranyóval leesik 80V-ra. A sortrafó lábait egyenként leszívtam hogy megtudjam melyik ága húzza le a tápot, de SEMMI. Szerintem a sortrafó a rossz, de akkor miért van 'kép"? A tápot átkondiztam elvileg az jó.
Mi az a szerviz menü?
(#) hard válasza magery hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
A szerviz menu a tvnek egy funkcioja,bizonyos gombok megnyomasaval a taviranyiton,belepsz oda.Ott tudsz alitani tobb mindent,kep,hang,geometria bealitasok,meg ijeneket.
(#) hard válasza magery hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
te most a sorkimenore gondolsz a sortrafo szo allat?A sorkimeno trafo bisztos nem rosz,mivel van kep Szerintem eleg keves az a 80 volt,meg 55 kepernyonel is kene legyen minimum 100,nem probaltad izzoval terhelni a sort?es ugy merni a sortapot |En mindeg ugy teszek
(#) magery válasza hard hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Leszippantottam a sorvégtanyó bázisát és az izzót a test és a kollektor közé tettem. Így 107V-ot mértem, tehát a táp bírja a terhelést. A szervizmenüt nem tudom hogyan lehetne elérni. A szervizkapcsoló az mit csinál? :nemtudom:
(#) magery hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Van egy 62cm-es Loewe tv-m is ami állandó párnatorzításban szenved, meg a kép tetején és alján 1-1cm kép nélküli rész van. Van rá valami gyógyír? Köszi
(#) hard válasza magery hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
udv

ved ki a sorvegtranyot komplekt,a colector laba hejere ted az izzonek egyik szaljat a masikat meg a testre es ugy merd ki.
(#) magery válasza hard hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
így is 107V.
(#) hard válasza magery hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
a tap akkor jo,valahol csak a z elterites kornyeken van a gond,hacsak nem eeprom hiba lesz,de az mar magas meg nekem is.
(#) Papp Ferike válasza magery hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
3dolog csinál ilyet :sorvég kollektor kondi/bármelyik/sortrafó menetzárlat,eltérítő menetzárlat.Esetleg próbálj bele egy másik sortranzisztort.ennek a tv-nek nincs szervíz menüje.
(#) Papp Ferike válasza magery hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
ez egy digi LÖEWE? Azaz tele van procikkal mint a schneider digi01;02.
(#) magery válasza Papp Ferike hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Szerintem nem digi, van már vagy 15éves. chassis type: 110 C81
(#) magery válasza Papp Ferike hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Akkor kapa. :eek2: Az eltérítőket ki lehet mérni ohm mérővel vagy induktivitásmérővel? Ha igen akkor milyen értékeket kell hogy mérjek?
(#) Papp Ferike válasza magery hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Fotót kérhetnék róla?
(#) Papp Ferike válasza magery hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
a sor kb 3ohm-4.5ohm-ig a függ az lehet akár 15ohm is.(50Hz).Ha biztosra akarsz menni az eltérítőnél akkor vedd le a csőről.Mindíg a cső felőli oldalon ég el(belül)nézz meg mindent hogy volt rátéve.Apropó a sormeghajtásod rendben van?
(#) Mátó Mihály válasza Papp Ferike hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
vannak tipusok amelyik csak 2,2ohm és a függ-nél van 19ohm-os is és láttam már zárlatos eltéritőt mivel hogy 1973 óta javitok TV-ét még a csövesekkel kezdtem ha meg adod a cimed küldök egy pár zárlatos eltéritő tekercset neked hogy probáld meg melyik milyen képet hoz a képernyöre.ami a tudományos magyarázatot illeti csak annyit hogy sok esetben a gyakorlatban nem válik be valamiért de mikor már müködik a TV nem is igazán foglalkozunk vele mert jöhet a következő.annak idején Székesfehérváron a Videoton tanfolyamon kérdeztünk a mérnököktöl hibajelenségeket és azt mondták hogy nem tudják,ők megtervezték és ezért dolgozzák fel nekünk hogy mi könnyebben megtaláljuk a hibát.A TV szervizbe volt egyy okos mondás "Szép lehetsz de bölcs nem" ÜDV Misi
(#) magery válasza Papp Ferike hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Az ohm értékek rendben vannak, de még nem szedtem le. A sormeghajtás az tulajdonképpen mi, hol kell megmérni? Sajna a tv-ékhez nem nagyon értek.
(#) hard válasza magery hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
A sormeghajtas a tap szekunder oldalan van egy altalabban hutobordara szerelt tranyo hajtja mega sort.A tapban kett bordas tranyo szokot lenni,egyik sormeghajto a masik meg sorkimeno
(#) magery válasza hard hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
A táp szekunder oldalán nincs tranyó, csak a primeren. A sorkimenőnél is van de az azt hajtja meg. Hol van a sormeghajtásom? Nézd már meg a képeket légyszíves.
(#) patexati válasza magery hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
A sormeghajtást egy ic végzi ami egy bordán van szintén!
(#) magery válasza patexati hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Nekem csak az 'AN5521' van bordán, de az nem az. Más nincsen bordán.
(#) lapose válasza magery hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Szia!
A sormeghajtás nincs hűtőbordán, hanem általában egy kis ferritmagos transzformátoron keresztül hajtja meg a sorvégtranzisztort.
(#) magery válasza lapose hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Na végre! Olyan van és 15,6KHz-et mértem rajta, az szerintem okés.
(#) lapose válasza magery hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Nem ez a kapcsolása?

rajz.djvu
    
(#) magery válasza lapose hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Hasonló, de nem az. Azért köszi.
(#) magery válasza Papp Ferike hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Miről szeretnél képet? A külsejéről vagy belülről? :lookaround:
(#) lapose válasza magery hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Ha jól értem az a hibád, hogy vízszintesen és függőlégesen is kisebb a kép?
(#) magery válasza lapose hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Igen, és ciripel a táp.
Következő: »»   68 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem