Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   322 / 1318
(#) PLaci válasza trudnai hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Köszi, nézem...
Húúú.... nagyon félreértettük egymást. Ez a site amit küldtél egy soros porti demó. (mintegy bemutatja a soros port működését. Nekem ez a szimuláció amit keresek az MPLab-ban, az egy (remélem) működő program tesztelésére szolgálna. Tehát azt szeretném szimulálni, hogy valamikor bejön a PIC RX lábán egy soros adatfolyam ami hardversen feltölti az RCREG regisztert, ami ha megtelt azt az RCIF flag jelzi ami generál nekem egy IRQ-t a proci számára, hogy el tudjam menteni az RCREG tartalmát, mielőtt a következő sorosan bejövő 1+8+1 (start data stop bit)
felülírná.
(#) watt válasza trudnai hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Hu, ez már nekem is sok! Ez bitenként leszimulálja a soros portra érkező jelet! Ezt kicsit túlzásnak érzem egy egyszerű teszeléshez, de mindenesetre figyelemre méltó mű!
Ez milyen nyelven is íródik? Pascal + C mutáns?
(#) watt válasza PLaci hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Ha addig nem jutsz dűlőre, délután három után megnézem a dolgot.
Arra nem adtál választ, vagy csak nem láttam hol, hogy ha ebben a stimulus ablakban beadsz egy értéket az RXREG-nek, akkor az nem okoz megszakítást? Előtte az RXREG-et ki kell olvasni, mert az törli az előző megszakítás jelet.
(#) PLaci válasza watt hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Valamit nagyon nem tudok. Mellékelek egy képet, hogy mit szerettem volna. Itt a RCREG-et szerettem volna feltölteni úgy, hogy szépen lépegetek a programban az egylépés simulátorral, és amiko nekem megfelelő, akkor a > jelre rákkattintva feltöltöm az RCREG-t 43-al. Sajna hiába nyomok rá a > jelre az RCREG továbbra is 00. Remélem itt a kép
http://rapidshare.com/files/157986311/rcreg.JPG.html
(#) watt válasza PLaci hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
A képet nem látom(fel lehet tölteni ide is, ha nem nagy(tallózás gombbal)), de el tudom képzelni a dolgot.
Ezért kéne időhöz rendelni. Szimuláld le, hogy mikor kéne a bájtnak beérkeznie, és arra az időpontra tegyél egy feltöltést, és nézd meg, akkor is 0 marad-e a regiszter. Tegyél egy break-et oda, ahol a beállított idő van, és a megszakításra is, hogy lást megtörténik-e az esemény.

Azt elég nehét elképzelni, hogy bitenként kell az RX lábat billegtetni, pontos baudrate-el!
(#) PLaci válasza watt hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Igazad van, csak úgy látszi a kép ha kimásolod, és beírod egy üres böngésző címsorban. A sima ráklikkelés nálam sem hozta be
Tuljadonképpen a szimuláció szempontjából mindegy mikor érkezika byte, mert a főprogram most egy végtelen ciklusban ugrál. Ebből szeretném kiemelni egy IRQ segítségével. Sjana nem az a a bajom, hogy nem látom, hanem az, hogy nem történik meg az IRQ-ra ugrás. Lehet nem is a szimuláció szivat, hanem nem jól paraméterezem fel a kontrollert?
Lehet valamilyik regisztert nem jól töltöm fel. Na megyek pdf-t bújni.
(#) watt válasza PLaci hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Na az lehet!
A kép úgy sem jön le, természetesen úgy próbáltam egyből. ("olajnyomásmérő" műszerek jönnek fel helyette )
A link beszúrására is van gomb(URL).
(#) icserny válasza watt hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Idézet:
„Ez milyen nyelven is íródik? Pascal + C mutáns?”

SCL, azaz Stimulus Control Language
(#) Anachronochs hozzászólása Okt 27, 2008 /
 
Nem tudom hogy jó helyre e írom, de nem akarok erre még egy topicot nyitni.
A kérdésem az lenne hogy honnan tudok beszerezni egy PIC égetőt? Úgy tudom ahhoz hogy építsek egy ilyet ahhoz szintén kell egy égető hogy a kapcsoláshoz szükséges PIC-et felprogramozzam. Így hát inkább készen akarnék venni.
A válaszokat előre is köszi
(#) trudnai válasza watt hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
MPSIM stimulus-ban - gyakorlatilag VHDL mutans
(#) watt válasza Anachronochs hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Kevesebb égetőben van PIC, mint amiben nincs.
Nézz fel az oldalamra kezdésként.
Aztán nézz fel a www.chipcad.hu -ra is, ott lehet kapni gyári PICKit2-t.
(#) watt válasza PLaci hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Na jutottam valamire. A Register Injection fülnél ki lehet választani az RCREG-et, (A Pin/Register Actions fülön nem!). Itt viszont kell készíteni egy txt fájlt, és bele írni a kívánt értékeket, majd betölteni a Data Filename alá.
Na addig működik is, hogy betöltögeti a hexa számokat a fájlból(egyszerűen "AA, BB, CC stb, de mindet új sorba kell írni), de a gond, hogy nem tudom egyelőre időzíteni, ezért úgy tömi a regisztert, hogy nem jön ki a megszakításból!
Na erre kéne még rájönni, és működne a dolog...
(#) watt válasza watt hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Megvan a legegyszerűbb:
Asynch fül:
Pin/SFR : RCREG
Action : Direct Message
Comments/Message : egy hexa szám pl. AB
Ezután a program futása közben, ha rákattintasz a > gombra, akkor betöltődik a tartalom

A tartalom betöltődésének ki kell váltania a megszakítást, ha nem, akkor valamit nem jól állítottál be.
(#) PLaci válasza watt hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Szia!
Nagyon köszi a leírtakat. Bocsi, hogy csak most válaszolok, de amikor írogattunk, az egyik pillanatról a másikra el kellett mennem vidékre, és csak most értem vissza. Ezt a verziót, amit a második leveledben leírtál már próbálgattam, de nekem nem jött össze. Nem elég, hogy IRQ-t nem generált, de az RCREG-be sem tette bele a bytot. Mint írtam már bennem is felmerült, hogy lehet a soros port paraméterezése rossz, de eddig nem tudtam eldönteni. Na, majd most a segítséged alapján.
(#) Pola76 válasza watt hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Azt meg tudnád mondani, hogy a PIC18F2550-I/SO helyett lehet-e használni a PIC18LF2550-I/SO a PicKit2-höz anélkül, hogy bármi máshoz hozzá kellene nyúlni?
Köszi
(#) frecsko válasza watt hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
És hogyan tudnék meggyőződni arról hogy jól van megégetve a pic? Csak működés közben, nem?
Van egy feltevésem: nem lehet az hogy azért írja ki a hibákat mert kevés az mclr feszem és nem tudja a picket programozó modba billenteni?
(#) frecsko válasza trudnai hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Az ICD-ben van a 18f4550-es és a 16f877-es.
Van két kísérleti pickem egy 628-as és egy 84a-s, ezekkel "szórakozom".
(#) frecsko válasza trudnai hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Webfordító
(#) frecsko válasza szilva hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Az ICD ad mindent : tápot is meg égetőfeszt is.
Ezen a külső tápon már én is gondolkodtam.
(#) watt válasza Pola76 hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Legjobb tudomásom szerint igen. Ez csak abban különbözik, hogy alacsonyabb feszről is működik, de akkor kissebb frekin. Itt 5V-ot kap, tehát mennie kell ugyanúgy.
(#) watt válasza frecsko hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Igen, csak működés közben. De első körben csináld meg, hogy meglegyen a Vpp 12V-ja. Utána ha még mindig nem megy, jöhet a további fejtörés.
(#) watt válasza PLaci hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Érdekes, hogy nem tett bele semmit, mert annak mennie kellene. Ha gondolod csatolhatom azt az asm-ot amivel én próbáltam, az egy 16F877-re írt tesztprogi.
(#) Mate78 hozzászólása Okt 27, 2008 /
 
Sziasztok,

lenne egy kérdésem:18F452-ben van egy táblázatom az 560h-tól 581h-ig terjedő programmemória címeken.Ez ugyebár 17 program word,ami 34 byte.Eddig értem is.
Viszont ha lefordítom,és belenézek a disassembly listing-be az MPLAB-ban,akkor azt látom hogy ezekre a memóriahelyekre mindenféle utasítást tesz.Miért?Azok a memóriahelyelyek foglaltak az adataimnak,vagy nem?


köszönöm a segítséget.

Üdv.
(#) Pola76 válasza watt hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Rendben, akkor azt megrendelem.
Köszi.
Ja, még valami: Letőltöttem az oldaladról a Circuit Maker 2000, de nem sikerült feltelepíteni, mert azonnal jelszót kér. Mit lehet Vele okozni?
Köszi.
(#) potyo válasza Mate78 hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
És az adataid micsodák? Csak nem nullák és egyesen bizonyos kombinációi ugyanúgy, mint ahogy az utasítások is?
(#) watt válasza Pola76 hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Írtam, hogy ha valami nem megy, akkor kell egy levelet írni nekem....
(#) trudnai válasza Mate78 hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Ne a disassembly-t nezd hanem az LST file-t..
(#) Mate78 válasza potyo hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Szia

A mellékelt fájlban vannak az adatok.IORWF,ADDWFC,és RRCF utasításokat tesz a táblázat által használt memóriahelyekre.

Tablazat.txt
    
(#) Mate78 válasza trudnai hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Tényleg,ott nem látok utasítást a táblázat általlefoglalt memóriahelyeken.Nem értem.

üdv
(#) potyo válasza Mate78 hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Másként teszem fel a kérdést. Ha a disassembler ránéz egy nullákból és egyesekből álló bitsorra, akkor vajon meg tudja-e különböztetni, hogy azok a nullák és egyesek valamilyen utasításnak, vagy valamilyen adatnak a bitjei?
Következő: »»   322 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem