Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   54 / 489
(#) Krisz03 hozzászólása Nov 3, 2008 /
 
Hali!

Elkészültem a bázissal, de még a FET-et és a Schottky-t nem építettem be, mert azokat előbb egy PWM áramkörhöz szeretném felhasználni, hogy teszteljem a videófej trafóját.
16F628/20Mhz-es PIC-et használtam, amit elsőre 16F84-nek ismert fel az égetőm (Brenner8 + US-Burn 1.8a1), de azután rendesen felismerte. Beleégettem Vicsys cikkében lévő módosított bázis állományt, majd üzembe helyeztem az áramkört. Bekapcsolás után az infra világít, ez már jó jel. A tegnap épített távirányítót végignyomkodtam és a 10-es gombra (3749-es kód) reagált, kikapcsolta az infrát.
Rákötöttem a FET-hez vezető 220 Ohm-ra a szkópot, és ki-be kapcsolgattam a távirányítóval a bázist (nem gyorsan, hanem várva akár 10-15mp-et is), de a szkópon nem láttam változást, ugyanakkora maradt a kitöltési tényező.
Kérdésem az volna, hogy ez a progi direkt így van megírva, vagy nálam van a hiba? Én úgy tudom, hogy vissza kellene vennie a kitöltést.
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Kerestem itt a topicban olyan bázis állományt, amiben egyértelműen elkülönül a készenléti és a bekapcsolt kitöltési tényező (15 illetve 60%), de a szkópon még mindig nem látok változást készenléti és bekapcsolt állapot között.
Valakinek valami ötlete?
(#) zolee1209 válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Esetleg a távirányítód nem tudja a készenléti funkciót?
(#) Krisz03 válasza zolee1209 hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Ezt nem értem. A távirányítóra reagál a bázis, mert ki-be tudom vele kapcsoltatni az index LED-et, csak emellett nem változik a kitöltési tényező.
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Most jövök rá, hogy a PIC az LM2941-et is vezérelné, de ezt sem teszi, mert állandóan 5V van a 10-es lábon.
Pedig fut a program, mert az infrát tudom kapcsolni...
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Szia Krisz!
Teszek ide egy bazis.hex progit, amelyben 12% a kitöltés készenlétiben, és 40% üzemiben. Ez az alap!
A távinak kapcsolnia kell az LM2941-et is, amikor is a PIC, "L" szintre teszi a 2-es bemenetét. (Ilyenkor idulna el a motor is).
Hello.
(#) Krisz03 válasza janocsi hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Hali!

Ezzel sem működik megfelelően. Amikor megnyomom a 10-es gombot a távirányítón, akkor bekapcsol az infra, de a kitöltés marad alacsony, és az LM-et sem engedélyezi a PIC. Hiába kapcsolgatom még ki-be a távirányítóval, nem változik semmi, csak a LED-et kapcsolgatom ezáltal.
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Szia!
Tegyél az LM... kimenetére valami terhelést, egy kis DC ventit, hogy látható is legyen a működése. De, valószinű, hogy a PIC nem működik helyesen. Ellenőrizd le.
(#) Krisz03 válasza janocsi hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Hiába teszek, 0V van a kimeneten.
Amikor PIC nélkül indítottam az áramkört, akkor volt ott feszültség, mert nem tiltotta le semmi a szabályzót.
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Szia!
Szerintem, alaposan nézd át a PIC környezetét.
Próbáld meg a 220 Ohm-ot, (PIC 10. lábáról), rakd le próbaképpen a GND-re úgy mérj.
Úgy emlékszem, volt már ilyen hibáról szó, azon tünődöm hol is olvastam róla.
- Esetleg próbáld az íródat más beállításokkal használni, itt a topikban sok szó esett erről.
(#) Krisz03 válasza janocsi hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Másik égetőt, másik égetőprogramot használtam (amit már többször is sikerrel használtam), de semmi változás.
A panelt is átnéztem, de nem találtam hibát.
Ha belerakom a FET-et, vagy ha az általad említett 220 Ohm-ot teszem testre, nem történik semmi más, mint eddig. Nem engedélyezi az LM-et.
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Szis Krisz!
Lesústó amit írsz...
Egyszerüen érthetetlen a probléma. Ilyen nincs.
- Most egy kicsit várj, aztán jönnek a jó gondolatok, ötletek, és bizonyára megoldódik ez is. Nem tudok e pillanatban semmi célravezető megoldást, itt van előttem egy be nem épített bázis áramkör, azzal foglalkozom, hogyan tudnám ugyanezt a hibát generálni vele. Ha lenne valami, azonnal jövök.
Szia.
(#) Krisz03 válasza janocsi hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Csak nehogy valami helyrehozhatatlan hibát csinálj miattam.
Addig is pár kép a művemről, hátha észreveszel rajta valami nem odavalót, ami a hibát okozza.
Kép1
Kép2
Kép3

Szerk: Tápfeszt labortápról adok a bázisnak a bizti után (nem trafót használok).
(#) zolee1209 válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Uhh, bocsi. Rosszra gondoltam. Arról már megfeledkeztem, hogyha az IR LED kikapcsol, akkor kerül alvásba a forgórész... Bocsánat még egyszer!
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Szia Krisz!
Átnéztem a képeket, főleg a fólia-oldalt, de semmi elkötésre utaló "nyomot" nem tudtam felfedezni.
Igy elsőre tökéletes. (De hát a bázisák-n, alig van pár szál "drót").
- Nem tudtam ugyanazt a hibát produkálni még, a bázisáramkör vizsgálatával. Ez teljesen jól működik egyelőre.
Szia.
(#) Krisz03 válasza janocsi hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Azért köszi, hogy megpróbáltad!
Kíváncsiságból felprogiztam a másik PIC-et is, de még mindig fennáll a hiba.
Viszont nem tudom, hogy itt (csatolmány) kell-e állítani valamit? Ezeket a beállításokat a hex-ből vette a progi.

config.jpg
    
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Szia Krisz!
A HEX-ből vette a configot, és látom u.a. ami szerint én is beégetem!

Most olvasom, hogy a Schottky diódával vagy gondban a PWM áramkör miatt.
Nos, a PWM á.k.ba jó egy 2A-es PC-tápból kiszedett dióda is, vagy TV tápból a szekunder-oldali diódák valamelyike! Az ott tökéletesen megfelel.
Ide, nyugodtan forraszd be a bázis á.k-ba, és nézzük meg mi történi utánna. Természetesen, terheljük meg a FET-et valamilyen Ohm-os ellenálással is.
Hali.
(#) Krisz03 válasza janocsi hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Már nincs gond a Schottky-val, mert vettem kemény 40Ft-ért 1N5822-t (40V, 3A). Ma már nem, de holnap beépítem akkor ezt is, és kipróbálom. 10 Ohm / 5W elég lesz terhelésnek? Ezt amúgy is beépítem majd sorosan az állórész tekercsével.
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Fejlemény, azaz valami sikerféle. Ráraktam a terheléseket (FET-tel soros ellenállás, ventilátor), de semmi változás. Azonban, újra végignyomogattam a gombokat, és van ugye az a 10-es gomb (3749), ami csak az index LED-et kapcsolta. Bevallom őszintén, tegnap csak eddig a gombig próbáltam, mert azt hittem, hogy erre reagál, akkor többire biztosan nem fog. Tévedtem. Janocsi a te hex fáljoddal a 14-es gombra (374D) is reagál, és ez az igazi bekapcsoló gomb. Kapcsolja az index LED-et is, a motort is, és a kitöltés is változik. Ezután Vicsys cikkében lévő módosított progit is kipróbáltam, ugyanezek történtek, de a 16-os (374F) a bekapcsoló.

Már csak azt kellene tudni, hogy mi is az a 10-es gomb, mire jó?
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Szia Krisz!
Az összerakott bázis á.k.-n mérhető PIC kimeneti szintek a kövezkezők. (Minden "periféria" be van kötve!)
- Kikapcsolt bázison mérve: 1-es = H, 7-es = L, 9-es = 11V!, 10-es = 12V!,
- Bekapcsolt bázison mérve: 1-es = H, 7-es = H, 9-es =12V!, 10-es = 0V
Preciziós analóggal mértem.
Szia.
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Szia Krisz!
Na, ez már igen jó hír! Végre mégiscsak összejön a dolog. Erre én sem igen gondoltam, holott tudom, milyen kóddal indul a bázis...
Azt hiszem igy már rendben lesznek a dolgok. Egyébként, a bázis mindegy milyen távi-kóddal indul el, csak menjen.
- A 10-es gomb nálam nem kapcsolgatja az index ledet, vagyis amikor működik az óra már más lesz a fúnkciója a propon.
Szia.
(#) Krisz03 válasza janocsi hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Nem baj, lényeg az, hogy már működik.
Lehet, hogy igazad van, de én attól félek, hogy mivel szinte két különálló egység a prop és a bázis, így mind a kettő értelmezni akarja majd a 10-es gombot. A prop biztos állít valamit ennek hatására, ami elfogadott, de ha eközben kikapcsol majd a bázison a LED (mert az is veszi a kódot), akkor leáll a kijelzés.
Na de majd kiderül, ha a prop is kész lesz, ill. fel lesz szerelve a motorra. Erre még várni kell kicsit, mert csak most kezdtem kifúrni a prop panelját.
Majd jelentkezem a fejleményekkel.
Köszi szépen a fáradozásodat!
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Szia Krisz!
Na, megvan a hiba! Nálam a 3709-es, (10. gomb), kódja kapcsolja ki az index LED-et! Ezért "elbolondul" az óra, mert nem lesz körönkénti kontroll. Ezt a kódot másra kell majd átírni a keys.asm-ben, hogy a propeller több fúnkciót tudjon egyel kezelni.
- Az a helyzet, hogy én ezt a távírányitót már csak demó-nak használom, mert egy URC-22B-s távival működtetem az óráim. (Ha hamarabb előveszem, akkor talán rég kiderül ez a probléma.)
Szia.
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Szia Krisz!
Átvízsgáltam a keys.asm-et, de semmi erre utaló kódot nem találtam benne. Itt mindegy hogy (37)49, vagy (37)09, vagy csak (374)9-es az a kód? Erre keresem a választ
Mellékelek egy álltalam is használt keys.asm-et, hátha valaki meg tudja mondani a hiba okát.
Szia.

keys_2.asm
    
(#) kaninjo válasza janocsi hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Sziasztok!

A Base.asm-ben van a ProcessRC5-nél a ToggleIndex. Ha a "goto toggleindex" és az előtte lévő "case xx" elé pontosvesszőt tesztek, ez a funkció megszűnik.
(#) janocsi válasza kaninjo hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Szia Kaninjó!
Rögtön utánna nézek, hogyan is néz ki az a programrész a bázis.asm-ben, és javítom.
Kösz a pontos információt.
De már ide is rakom az új base.asm, és base.hex állományokat
Szia.
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 4, 2008 / 1
 
Szia Krisz!
Ahogy látod, van egy bazis_uj.asm és HEX file is.
Ezt beégethetnéd, mert ebben ha minden igaz, már nincs benne az index_LED kapcsolgatása!
A mindenkori frekvencia 61KHz-re van beállítva, a kitöltés készenléti=10%. üzemi= 32%.
(Ehez talán nem kell túl nagy előtétellenállás, itt 4.7 Ohm-ot használok).
Szia.
(#) Krisz03 válasza janocsi hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Kaninjo és Janocsi!
Nagyon szépen köszönöm! Profik vagytok! Most már semmi mást nem vesz a bázis, csak a ki-be kapcsolásért felelős gombot. Ez most a 13-as (374C).

Folytatom a propellert, aztán pedig a videofejben lévő tekercseket is tesztelni fogom.
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Szia Krisz!
Rendben. Azt szeretném kérni, hogy rakd ide azt a bazis.asm-et, amit először is használtál, mert abban is ki kellene javítani a hibát. Amelyik a 374F-re működött.
Szia.

(#) edison555 hozzászólása Nov 4, 2008 /
 
Sziasztok!

Elkészítettem a propeller NYáktervét azzal a szépséghibával, hogy 1 helyen egy diszkrét átkötést kell eszközölni.
(ha fizikailag le van marva és műkszik akkor felrakom)
Első nekifutásra az Autorout-ban 15mil-es (0.375mm) vastagságot állítottam be.
Szerintetek ez +felelő vagy nagyobbra vegyem?
(ha nagyobb akkor az SMD ellenállások pad-jei között már nem tud "lavírozni" a Protel...

Várom a véleményeteket!

Hali
Következő: »»   54 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem