Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   72 / 1272
(#) hard válasza mlhe_vr hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Szia
En jartam igy,egy philips tvvel.A sorvegfoknal volt a gaz,egy pici tranyo okozta ami zarlatos volt.Ott nez korul
(#) Doncso válasza hard hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Így ahogy modod, nyugodtabb lettem a bontás után
(#) sebaj_tobias hozzászólása Nov 5, 2008 /
 
Hello!

Adott egy T2525 STX orion televízió, amelyik "csipog" bekapcsoláskor.
Van esetleg valamelyikőtöknek róla kapcsolási rajza? Sorkimenő nem zárlatos, sorvégtranyó nélkül ugyanúgy csipog, nem tud elindulni a táp.
Gondolok szekunder oldali zárlatra, vagy tápkondi kiszáradásra, de ha van valamelyikőtöknek ötlete,vagy ismert típushiba, ne kíméljetek

Köszi előre is!

Tóbi
(#) Thom válasza sebaj_tobias hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Hello, szerintem rajzzal sem mennél sokra , inkább néhányat mérni kellene!
Először sorvégfok majd a táp környékén, rajz max. arra jó, hogy lelesd róla a feszültségértékeket hol mit kell(ene) mérni. A bekapcsolás pontosan mit takar, stby van-e, esetleg tovább is eljut? A tranyót nem kellett volna kivenni és üresbe bekapcsolni, mert ha a terhelés hiánya miatt a táp megfut még nagyobb lesz a kár, ilyenkor a tranyó helyére ( kollektorára) egy 60-100W-os izzót szokás rakni. Ez akadályozza a túlzott áramfelvételt, egyben jelzi a tápfesz meglétét.
Rajzot egyébként ne típus, hanem sassziszám alapján kérj (keress).
(#) satuka hozzászólása Nov 5, 2008 /
 
Üdvözletem!
A minap haveromnál találtam egy BUSH WS6674 tipusú TV-t.
Mivel elég nagy képernyője van, szeretném életre kelteni, a gyerekek szobájába jó lenne. TV-vel még nem nagyon foglalkoztam, így tőletek várnék tanácsokat, tippeket, hogy is kezdjek hozzá!
A következő a jelenség:
Stand-by üzem van, ha be akarom kapcsolni, egy pillanatra bekapcsolna, de azonnal vissza áll stand-by módba. Mit javasoltok, mit nézzek meg elősször?
Esetleg rajza valakinek?
Előre is köszi!
(#) patexati válasza satuka hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Először a primer oldali elkókat cseréld ki (mindet) ha nem indul akkor a tápot le kell ellenőrizni az izzós módszerrel,hogy működik e (olvass vissza kicsit)Ha megy akkor a sortranzisztorban vagy az körül kell keresgélni a hibát!
(#) sebaj_tobias hozzászólása Nov 5, 2008 /
 
Aloha!

Köszi a választ, akkor az izzóval beterhelem a biztonság kedvéért,és mérek egy sort. Majd.
ööö a rajz azért lett volna jó,mert nem itt van a tv, és fogalmam sincs milyen kondik vannak benne. Gondoltam azok cseréjével kezdem (kb tizenxéves a készülék).
No ha kiderül valami,majd írok .)

Csuma!

Tob
(#) tacsy69 hozzászólása Nov 5, 2008 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy Orion T2836 tv-t, nem kapcsolt be!
Cseréltem benne sorvégtranzisztort(2310FX volt benne eredetileg, de csak helyettesítőt tudtak adni hq-ban)!
A tv így már bekapcsolt!
Viszont bizonyos időközönként irdatlan idegesítően sípol(nagy frekin, de még éppen hallom)!
Lehet hogy a helyettesítő miatt?
Vagy más lehet a probléma?
Van vkinek ötlete?

(#) Márk válasza tacsy69 hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Nézd meg, lehet hogy csak nincs rácsavarozva rendesen a bordára! (elég szorosan) Persze más okai is lehetnek.
(#) tacsy69 válasza Márk hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Szia!
Köszi a gyors választ!
Nem csavaros a felfogatás, egy rugólemez bepattintásával lehet rögzíteni a bordára!
(#) vbonny hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
Sziasztok

Olyan problémám lenne, hogy van egy képcsöves tv-m. Elég sötét rajtra a kép ha világosítok a százas skálán 50-ig világosodik utánna már nem. Ha olyan reklám vagy adás van amibe sok a fehér akkor zúg a tv. Mi lehet a baja?
(#) hard válasza tacsy69 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
tap hiba,es elkos,szerintem
(#) hard válasza satuka hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Szia
Elvileg PT 92 saszival van elatva.Kuldom a rajzat.Ahogy a patexati kollega is irta,eloszor mindeg cserelni kell a primer oldali elkokat,foleg ha mar nem egy mai tv,hogy a tap legyen sztabil,utana nezd meg nincs a sekunder oldalon felpuposodot elko,a sorkimenot tranyot kell megnezni hogy nem zarlatos e.Kiveszed es izzoval leterheled a sort,kozben mered a tapot.
(#) zolika59 válasza vbonny hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Ez lehet túl nagy bemenő antenna jeltől is.
(#) hard válasza vbonny hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Udv
Ha nem birsz tovabb vilagositani,az kepcso gyanus,a masik meg a hang,az meg nincs jol athangolva a savra szerintem
(#) hard válasza sebaj_tobias hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Udv Nezd meg a saszi szamat,ha 11AK19PRO,akkor tudok kuldeni rajzot
(#) vbonny válasza zolika59 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Ha ez a túl nagy bemenő antenna jeltől van mit tudok vele csinálni? Scart-on van bekötve a digitv beltéri egysége?
(#) zolika59 válasza vbonny hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Akkor viszont a beltériből kijövő videójel lehet sok. Nem tudom lehet-e rajta állítani. nem ismerem a digis beltérit. De szerinem ez mindenképpen túlvezérlési probléma. Nézd meg Scart-ról egy videóva vagy DVD vel, hogy akkor is fönn áll-e a hiba és ha nem akkor a beltérit kell vizsgálni.
(#) Zolee007 hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a következő probléma megoldására. Van egy Schneider STV 1710 tv-m, amit ha bekapcsolok erősen villog a képe. Bekapcs után kb. 10-20 mp múlva a villogás mérséklődik, de teljesen nem múlik el. Főleg a világos, fehér jeleneteknél villog, a sötételnél nem. Ha valakinek lenne ötlete, kérem ossza meg velem. köszönöm.
(#) petya1989 hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
Köszönöm a válaszokat mindenkinek és neked külön Hard!
(#) hard válasza petya1989 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Udv
Szivesen,hejre jott a tv?
(#) silenthill2 hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
Hellósztok!Nekem is tv problémám van.Egy Samsung típusú színes,még az a homorított üvegű és kb 7 éves tv.Olyat csinált kezdetben,hogy sokszor,álltalában bekapcsoláskor,de olykor bekapcsolt állapotban elment a hang.Olyankor hátul az antenna csatlakozónál megnyomtam kicsit és újból visszajött a hang.Megjegyzem:antenna csatlakozó dugalj HIBÁTLAN és mindenhol tökéletes érintkezés van,tehát a panelnál van valami kontakt hiba.Ezt elkezdte kb 3hónappal ezelőt,és az idő múlásával egyre erősebben kellett benyomni a dugaljt,amikor elment a hang.Mostmár ott tartok,hogy a képernyő is szarakodik.A fehér szín sárga lessz,a kék meg zöld.Ha megnyomom jó erősen az antenna csatlakozónál befelé,akkor újból normál színes lessz a kép.Tehát kontakt hiba van!kb 1 hete meg olyat csinál,hogy a kép is elmegy,hang van,na olyankor is jó erősen benyomom az antenna csatlakozónál,és már van is kép,de mostmár egyre többször elmegy a hang és a kép.Mostmár rászánom magam,és megnézem a hiba okát,csak volna egy buta kérdésem,hogy használat után,amikor kikapcsolom a tv-t,kihúzom a konnektorból,illetve kb 10X ki-be kapcsolgatom a tv-n található fő kapcsolóval,POWER gombbal,akkor ki megy-e teljesen belőle a kóbor áram?Vagy meg kell várni a 2-3 napot,amikor magától kisül??Vagy jó megoldás az,ha ki-be kapcsolgatom jó sokszor,és aztán oda nyúlkálok benne ahová csak akarok??Légyszives segítsetek ebben.Nem vok szerelő,de picit értek az elektronikához!Végül is csak az utolsó pár mondatomra várok választ a kóbor árammal kapcsolatban.Köszi a segítséget!Sziasztok!
(#) hard válasza silenthill2 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Szia
a puffer kondinal van riziko es a magasfeszkonal,a puffer kondinak tegy a labahoz egy fogyasztot,pl,izzot,majd merd meg meromuszerel,ha 000 mutat mar nincs gaz.A magasfeszkot meg ugy kell kisutni hogy veszed a meromuszerednek a drotjat,az egyik veget a panel testjere teszed a masik veget meg benyomod a kepernyobe halado gumi ala ami a magasfeszultsegu tranyobol jon.[b]mindezt aramtalanitas utan csinald,tehat miutan kihuztad a konektorbol
(#) satuka válasza hard hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Sziasztok!
Köszönöm az eddigi tippeket és segítséget mindenkinek.
Ahogy időm engedi, megnézem, amit ajánlottatok, utánna majd referálok az eredményről.
Üdv: Zsolt
(#) silenthill2 válasza hard hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Köszi Hard!Vagy természetesen maradna a pár napi használaton kívüliség és magától kisülne...Amikor megteszem a kisütő lépéseket,akkor remélem nem lessz hatalmas szikrázás!?
(#) hard válasza silenthill2 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
a pufernel kisebb ,a magasfeszkonal nagyobb,persze ez atol fugg hogy menyi ido utan sutod ki.Csak meg ki enm sutod nehogy neki alj.Nezd at jol a panelt,nagyitoval,ahol gyanus forasztast latsz foraszd at,ha mar ugyis szet van szedve a tv,cserelnek elkokat is,legalabb a primer korben.
(#) petya1989 válasza hard hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Még be kell szereznem a cuccokat de utána közlöm a fejleményeket!
(#) tacsy69 válasza hard hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Köszi a választ!
Gondolod ha kicserélem a tápban az összes elkót megjavul?
Ránézésre egyébként nem púposak...
(#) hard válasza satuka hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
udv.Segiteni mindeg jo plane ha sikerul is egz tvt talpra alitani
(#) hard válasza tacsy69 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Udv

az nem bisztos hogy hejre all,de proba cseresznye,de ha jo nehany eves a tv akkor bisztos van koztunk kapacszegeny.
Következő: »»   72 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem