Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszóró probléma
Lapozás: OK   6 / 42
(#) szilly07 hozzászólása Júl 31, 2008 /
 
Legyszives segitsetek mert semmit nem talalok errol a hangszororol (RFT L2921).
Nagyon jol szol de at szeretnem teni 1 mas dobozba es ehez kellenenek az adatai ha valaki tud rola valanit kerem irjon..
Elore is koszi :yes:
(#) Moderátor hozzászólása szilly07 hozzászólására (») Júl 31, 2008
 
Lehet, hogy érdemesebb lenne nagyobb gondot fordítanod a helyesírásra... ha valaki egy regényben vét jópár helyesírási hibát, az egy dolog. De ha valaki 2 mondatban nagyságrendekkel többet vét, az már katasztrófát jelent!
(#) norbi60 hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Sziasztok!
A következő problémám adódott:
Pár hete vettem az interneten egy pár 4 ohmos, két utas hangfalat a 4 ohmos erősítőmhöz. Meglepődve fogadtam, hogy nem jack dugós, hanem piros és fekete bütykök vannak a hátulján, ahova a drótokat kell dugni...
Beüzemeltem őket, külön-külön mind a kettő szépen szólt, de együtt már nem. Recsegett-ropogott... Ezután már nem is használtam mindkettőt, csak az egyiket. Kb 1 óra elteltével a közép-mély sugárzó megadta magát, és csak a magas szólt...
Mi történhetett?
(#) kendre256 válasza norbi60 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Szerintem túlterhelted, vagy csak "magától" döglött meg. A csatlakozóknak ehhez nincs köze, feltéve, hogy az erősítőd kimeneteit jól kötötted rá a hangfalra.

"Beüzemeltem őket, külön-külön mind a kettő szépen szólt, de együtt már nem. Recsegett-ropogott..."

Ez furcsa, ennek utána kellett volna járni, de attól, hogy egy hangfalat használtál, még nem kellett volna tönkremennie.
(#) szamóca válasza norbi60 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Ha már ezért topikot nyitottál, akkor egy rajzot, vagy egy fényképet is tehettél volna be. Mert így csak találgathattunk. Nem lehet hogy sokkal nagyobb teljesítménnyel hajtottad meg mint amit bírt volna a hangdoboz?
(#) szamóca válasza norbi60 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Na neked aztán érdemes volt be regel-ned.
Még válaszra sem méltatod azokat akik segíthetnének neked. Csak tudnám miért kérdezted akkor meg!
(#) norbi60 válasza kendre256 hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Nem terheltem túl, mert a hangfal teljesítménye nagyobb, mint az erősítőé, és nem is ment full hangerőn.
A csatlakozást direkt írtam le. Nem tudtam, melyik a pozitív és negatív. Úgy ellenőriztem le, hogy kipróbáltam mind a kettőt és amelyikkel nagyobbat lök kifelé azt hagytam...
Amikor mindkettő rá volt kötve kisebb hangerőn próbálgattam, de minden variációra recsegett...
(#) norbi60 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
A fényképpel nem hiszem hogy többre mennél. Rajzzal pedig nem rendelkezem. Amatőr vagyok!
Úgy vélem, hogy ez egy fórum és nem chat oldal, és ha esetleg nem válaszolok rögtön akkor is tudunk társalogni...
(#) shalafi66 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
mer a doboz-nak van teljesítménye? Bár mondjuk ha eltüzelem, még végezhet munkát....
(#) szamóca válasza shalafi66 hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Na csak találtál megint a kákán csomót.
(#) shalafi66 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Te akadékoskodtál, hogy nem fal, nahát, akkor ha kijavítasz másokat legalább törekedj arra, h. Te ne írj hülyeséget, nem?
(#) szamóca válasza shalafi66 hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Igen Master
(#) norbi60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Szia! Belenéztem és nem találtam a hangszóró semmilyen jelzést a teljesítményre...
(#) norbi60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
150 W!
(#) shalafi66 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
:p az nem én vagyok.
(#) kendre256 válasza norbi60 hozzászólására (») Nov 3, 2008 / 4
 
"Amperszag" sem volt a hangdobozban?
Ha van multimétered, mérhetnél egy ellenállást a csatlakozókon (ott a mélyhangszóró ohmos ellenállásának kellene látszani, ha nem szakadt meg).
(#) norbi60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Ok! Majd estefelé megpróbálok feltenni pár képet... Egyébként egy 120 W-osról ment...
(#) norbi60 válasza kendre256 hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Semmi szaga nem volt... De van egy villanyszerelő ismerősöm megnézetem vele az ellenállást...
(#) Kokass Nandee hozzászólása Nov 5, 2008 /
 
Szevasztok!Valaki nem tudna segíteni abban h hol tudnék rendeltetni 30 cm es kenwoodhoz gumi peremet?
450W van rájuk irva,de 350W ot elbírnak sinusz jelben,60Hz en is!!!kössz előre is
(#) shalafi66 válasza Kokass Nandee hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Most perem kellene a kosárra körbe, vagy membránszél? Mi lett az eredetivel? Milyen hangszóró ez?

Ui: azért a terhelhetőség nem minden, és csúcsban, zenével, amíg nem torz a jel, minden hangszóró képes a névlegeshez képest többszörös jeleket feldolgozni.
(#) norbi60 válasza kendre256 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Garanciában kicserélték... Szóval akármi is volt a baja, már teljesen mindegy...
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) Kokass Nandee válasza shalafi66 hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Nos Gumi Szél kellene!Az 1 iken a gyárija van, a másikra papír szélt raktak,mert 1 1 terű suzukiban a nap miatt teljesen eldeformálódot!! De igy már nem egyszerre szólnak!Ja amugy meg torz jelet nem tudok adni nekik,mert 1 IMPACT 1X900W Szinusz teljesítményű,digitális,amerikai erősítőről hajtom őket! 1 OHMon stabil! Igaz 50 000FT volt,garival,de hála az égnek,csak ennyi mert 150 000FT ről volt leértékelve,kiárusítás miatt! szóvalal emiatt kellene nekem 2 egyforma membrán szél! :yes:
(#) shalafi66 válasza Kokass Nandee hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Aham, jó is a D oszály, ha nem szúrja el a gyártó. De a 900W azér nekem picit kérdéses. Még a fele is túlzás volna. Persze a gyárók ma már nem nagyon figyelnek a szabványokra ha wattokról van szó. Viszont legalább tényleg nem torzít 100W-on.

300-as méretben hab vagy textilszél van, ha a méretek egyeznek, akármelyikel meg lehet javítani a hszt. Viszont mindkettőt egyformára érdemes cserélni. Hogy is hívják ezt a 450W-osnak mondott hszt pontosan? Csak h. lássam milyen a membránszéle.
(#) Kokass Nandee válasza shalafi66 hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Kenwood,a pontos adatait nem tudom mert már 1,5 hóapja nem voltam otthon,h le tudjam irni!azt tudom h legalább 2 cm szélesnek kell lennie az U alaknak a membrán szélen!Ja az erősítő 13,9V on 80A ert eszik meg Effektíven,csúcsba pedig 95 A ert! 2DB 1000/400W os Pioneer mélyet majdnem leégetett 2 ohmon,holott csak 700W ot tud 2 Ohmon!És ezek a sugárzók,nem piskóták!35 000 Ft volt darabjuk!Ugyhogy szerintünk csak tudja Ő a 900W ot,nemhiába lett volna 150 000 Ft!!!
(#) Picboy válasza Kokass Nandee hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Aha... Egy átlag autó generátora 80-100A. Ezután nem marad túl sok a többi készüléknek.
(#) Kokass Nandee válasza Picboy hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Ja ez igaz! De emiatt vettem meg a 2 F-ados kondit az aksihoz! :yes:
(#) shalafi66 válasza Kokass Nandee hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Én leégetem neked egy 50W-os erősítővel is az 1000W-os Pio-t. Ugye a négyszegjel és a mérési szabványok csodája.

Nah, hab vagy textil amit tudok ajánlani, jó lesz hozzá, már csak tudni kéne az eredeti verzió engedékenységét. Csak hogy ne érjen csalódás.

szerk: az akkut, generátort nem pótolja a kondér.
(#) Gyurix hozzászólása Nov 24, 2008 /
 
Sziasztok a hongszóró közepében az a félgömb az számít valamit a teljesítményben vagy valamien mehanikában vagy csak dizájn?
(#) Tomi20 hozzászólása Jan 19, 2009 /
 
Sziasztok


Nem tudom hogy kisedison milyen hangszóróra gondolt, de eszembe juttatta a nem régiben fülembe jutott számomra újdonságot: A neve DML (Distributed Mode Loudspeaker). Sajnos nem túl sok magyar nyelvű infót találtam a pontos működéséről, de ami kiderült számomra, hogy maga a hangszóró egy lap, nincs mechanikusan rögzítve (mint a szokványos hangszórók gumi/textil pereme) és valamilyen módon az egész felület hajlik meg, így hangot kibocsájtva. Azt írják róla hogy nem annyira kritikus a hangszórók elhelyezése a szobában, mint a mai pl: 5.1-es rendszereknél, mert itt a hang "minden honnan jön" Erről szeretnék több infót megtudni, hátha valaki találkozott már ilyennel. És természetesen mivel újdonságról van szó, az ára elég borsos.

Ui: közben találtam egy PDF-et, ami esetleg közelebb vihet minket a működés megértésében.
(#) marciart válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
szia

Véletlenül nem az elektro sztatikus hangszóró ról van szó, mrt arrol már halottam valami magyar emberke épitget ilyeneket persze méreg drágán. De állitolag az ember meghallja csak az fog kelleni neki.
Következő: »»   6 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem