Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   37 / 607
(#) anonym1s hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
Lehet megfogadom a tanacsod es kevesebbel probalom. Ez ugyis csak a prototipus ha ez jo lesz akkor majd csinalok masikat normalis alkatreszekbol.
Viszont a kis kocka kondenzatorok jeloleserol meg mindig nem tudok semmit.

Ja, csinaltam kepeket rola, majd este megmutatom
(#) lapose válasza anonym1s hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Szia!

.1J63 = 10nF 63V
470J2000 = 470pF 2000V
.15K100 = 150nF 100V
.47K63 = 470nF 63V
10nK400 = 10nF 400V
5n6K400 = 5,6nF 400V

Azok a betűk pedig a tűrés értékeket adjál meg!

Tűrés %
+2 G
+2,5 H
+5 J
+10 K
+20 M
+30/-20 N
+50/-20 S


(#) Bassmester hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
Sziasztok!
Próbált már valaki hídba kapcsolt 7294 modullal
komolyabb mélyládát hajtani?Tapasztalatokra lennék kiváncsi, mivel én is összetákoltam 1 ijet, az olcsóságán és az alábbi helyen olvasott cikken felbuzdulva...

Bővebben: Link

A siker sajnos nem 100%-os, mivel úgy tűnik hogy az erősítőnek minimális a csillapítása, feleslegesen nagyokat leng a hangszóró (SAL PA40100).
A quad-405 modullal nincs ilyen gond de az meg más miat gáz...))
Ha tudtok valami trükköt eme problémára, akkor előre is köszi.
(#) MPedro válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Helló !

Az én alkotásomat építetted meg. Amit leírtam, szóról szóra igaz, saját tapasztalataimon alapul.

Az IC átvitele nagyjából lineáris, 20 Hz-n épp hogy lemegy -3dB alá. Az általad leírt csillapítási problémát nem észleltem, igaz, nálam 15"-os JBL-ek szólnak.

Elképzelhető talán, hogy a doboz nem illeszkedik tökéletesen a hangszóróhoz ? A sal által megadott paramétereket szokás bizalmatlanul kezelni. Egyik haverom egyébként minden mély és szub-célú erölködőhöz épít egy 30Hz-es felüláteresztő szürőt, mondván, az alatt fölösleges kinozni a hangszórót (na meg magunkat)

Ha gondolod, írj prviviben.

P.
(#) Bassmester válasza MPedro hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Szia!
Akkor tehát ne a végfokban keressem a hibát ugye?
A jel egy ESP-féle szubszűrőn és egy fázisszabályzón
keresztül jut az erősitő bemenetére.Lehetséges volna hogy ezek nem illeszkednek megfelelően a rendszerbe?
Szubszűrő:Bővebben: Link
Fázisszabályzó:
Bővebben: Link
Másik erősítővel,(quad-405) ugyanezen áramkörök beiktatása mellett feszesebben szól a láda, bár valamivel halkabban.Ha van rá időd, légyszi nézd át azt a két kapcsit, hogy passzolnak e egyáltalán az "alkotásodhoz", ami egyébként egy remek strapabíró cucc. A quaddal annak töredékét sem lehet megcsinálni amit ez játszva kibír
Köszi előre is.
(#) MPedro válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
A szubszürőnek nem jó a linkje. Amúgy mihez használod a dobozt (diszkó, PA, vagy bassgitár) ?
A kapcsolás amúgy lényegében a gyári ajánlás, csak a panel saját.
(#) Bassmester válasza MPedro hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
A ládát PA célra használom, lagzikban, bálokban kétutas kompaktok támogatására.
Megpróbálom mégegyszer a linket hátha az előbb elszúrtam
Bővebben: Link
(#) MPedro válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Ha jól belegondolok, nem valószinű, hogy elektronikai illesztési jellegű lenne a gondod. A doboz és a hangszóró viszonya az, ami gyanus nekem. Megprobáltad már a dobozt csilapítani (vatelin, szivacs, stb) ?

Egyébként a Quad-nak sokkal meredekebben esik alul az átvitele, ha jól emlékszem, 20Hz-nél -huszonvalahány dB-t mutat.
(#) MPedro válasza MPedro hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Most jó, megnéztem. Ha azok a paraméterekkel és alkatrészekkel építetted meg, akkor iszonyatosan mélyen szól az előzene hangigényhez képes. Kell egy alúlvágó szürő 30Hz-re, és a pupot fel kellene vinni 80-100Hz környékre. A dobozt meg próbáld meg sok csillapítóanyaggal, valószinűleg jvalamennyit segít.

Egyébként szintén bassgitár ?
(#) Bassmester válasza MPedro hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Persze próbálkoztam csillapítani, piramismintás szivacsot tettem a hátsó falára, de csúnya folytott hangja lett tőle.Most semmi nincs benne.Igaz így 40 Hz környékén kong egy kicsit, de hangosabb, telltebb szebb a hangja. Az a felüláteresztő szűrő érdekes lehet, pláne hogy az ismerősödnek is bevállt.Végül is minek libegjen szerencsétlen hangszóró a 10-20 Hz-es kóbor jelekre?Tudsz ajánlani valami kapcsit ilyen szűrőre?
(#) Bassmester válasza MPedro hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Igen iszonyat brutál mélyeket hallat a láda.Kéne valami jó, bevállt szűrőnek a rajza...vagy netán a szubszűrő R-C elemeinek variálásával is érdemes próbálkozni?Megpróbálom!Teszek bele másmilyen kondikat aztán megfülelem hogy változik e valami.
A bassgitárt nem ezen nyomom.Természetesen kipróbáltam, de nem arra való
Egy kis Fender rumble-100 ason pengetek
(#) MPedro válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Nekem nincs meg a kapcsolás, de holnap felhívom a havert. Küldj meg nekem lécci egy emlékeztető célzatú emailt a mikroshop [kukac] chello[pont] hu -ra, hogy el ne felejtsem, mert hosszú az éjszaka, és sok a munka...
(#) MPedro válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Én ezen nyomom, egy saját gányolású előfokkal, bent a dobozban 4 korabeli G12H greenback... Az egészet Cort A6-tal kinzom.

Na, megyek dolgozni. Küldd az emailt !
(#) Bassmester válasza MPedro hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Oké küldöm az emlékeztetőt

Találtam egy "subsonic/rumble" filtert.
Bővebben: Link
Ilyesmi kellhet nekem?
Vagy egyszerűbb dologról van szó?
Várom a haverod véleményét.
Holnap is itt leszek a fórumon.Köszi szépen a segítségedet. Jó éjt!
(#) anonym1s válasza lapose hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Hali!
Kossz a valaszt! Esetleg tudnal adni egy linket ahol le van irva a jelmagyarazat?

Csinaltam 2 kepet a felkesz panelomrol. Eleg ronda lett, dehat filccel rajzoltam.

Hello Pedro!
En meg toled vettem vettem azt amit belinkelt Bassmester
Majd azokat is osszerakom, csak elobb csinalok 1-2 teljesen sajat kezuleg gyartottat
(#) ZPKing hozzászólása Nov 12, 2008 /
 
Sziasztok!
Egy olyan kérdéesem lenne hogy én ezt rakom össze
http://bolthely.hu/mikroshop/id/00537_KIT_mono_vegfok_1x_200_W_hidb...C-vel_
Subwoofernak fogom használni
ezzel a szűrővel:
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/subwoofer_-_alul_ateresz...2.html
És erről az előerősítőről:
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/hangszinszabalyzo_oldal2.html
egy ilyen hangszórót:
http://bolthely.hu/mikroshop/id/00162_15_inch__380mm__Kenford_ZYD38...03627+
egy Toroid 2*30V 200W-os tápról.

Tehát mit szóltok ehhez az összeállításhoz?

Még egy kérdés ugye az erősítőn nincs hangerő szabályzó. Hangerő szabályozása az LM1036on és a szűrön keresztül történik.
Én viszont szeretnék egy fő hangerő szabályzót betenni valahova a szűrő után erősítő elé.
Vagy hova kellene betennem?

vagy csak egy potit kössek be valahova a szürő után? Ha igen hogyan melyik lábra mit?
Előre is köszi PeTi
(#) MPedro válasza ZPKing hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Szubszürőhöz minek hangszinszabályozás ?

Hangerőszabályozás a szürő és a végfok között 47K - 100K logos potival.
(#) Bassmester válasza anonym1s hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
A helyedben vastagon ónoznám legalább a tápvezetékeket a panelen,(hadd dülledjen ) mivel eléggé keskenynek látszanak a csíkok.A sajátommal is ezt tettem, pedig én a mikroshop féle nyákot készítettem el, ami azért robosztusabb kivitel.
(#) anonym1s válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Az eredeti panelterven meg ennel is vekonyabbak voltak, ezt mar en huztam at ilyen vastagra. Amugy 1mm szelesek. Az nem eleg?
(#) MPedro válasza anonym1s hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Nem, nem elég. Gondolj arra, ezen a teljesítményen mekkora amperek szaladgálnak a panelon...
(#) Bassmester válasza anonym1s hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Nos elvileg az a helyzet, hogy 1 mm2-es rézvezetékre nem "illik" 5-6 A-nél nagyobb áramot ráengedni. Ha nem is ég el rögtön, akkor is jelentős veszteség keletkezhet rajta.A panelen az 1 mm-es csíknak 0.1 mm2 alatti a keresztmetszete, ezért kell minél vastagabban leónozni, ha már így sikerült.Ennél a végfoknál alsó hangon is 3-4 Amperek csordogálhathak tápáganként.Ne hagyd hogy ez legyen a "gyenge pont".
(#) ZPKing hozzászólása Nov 12, 2008 /
 
Sziasztok köszönöm a tanácsot!
Azért előerősítő után van a szűrő mert van mellette egy stereo erősítőm is amit az hajt és az előerősítő után veszem le a jelet a subszürőre.
Mégegy kérdés akkor hogy kössem be a hangerő szbályzót a szűrő és erősítő közé fé hangerőnek?
Melyik lábra mit (kimenő bemenő szálat jah és pontosan milyen poti kell ide 50k log poti jó?
Amúgy mit szóltok az összeállításhoz?

Még egy mellékes kérdés nem tudjátok véletlenül hol lehet szerezni lineáris 47-100k- toló potit?
Köszi
(#) anonym1s hozzászólása Nov 12, 2008 /
 
Oke, kossz a tanacsot. Akkor inkabb leforrasztom vegig az egeszet.
Az ellenallasokhoz hol talalok szinkodot?
(#) Bassmester válasza anonym1s hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Vannak programok és online színkódfejtők, de én a digiműszeres bemérést javaslom.
Ez egy szoftveres:
Bővebben: Link

Ez egy online:
Bővebben: Link
(#) MPedro válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Helló, mester! Itt a 30 hz-es szürő. Hát egyszerű, de nagyszerű...
(#) Bassmester válasza MPedro hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Köszi szépen!
4 db szűrő sorbakötve...hmm
a meredekség meg van oldva az biztos
Milyen ícével érdemes megcsinálni? Mindegy?
Ezt a szürőmodult közvetlen a végfok elé kell kötni ugye?Asszem neki is állok a 7végén
(#) MPedro válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Hát tényleg aranyos. Egyszerű és ötletes.

Szoval, a haver TL074-el csinálja, de szerinte bármi jó (tán 2 db NE5532 ?).

Igen, közvetlenül a végfok elé. Várom a beszámolót !
(#) Bassmester válasza MPedro hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
A 7végén összedobom.
Akkor 072-vel lesz +csinálva mer abból sok van...
A próbája után mindenképpen írok beszámolót.
De jó lenne ha +oldódna a probléma...
(#) Bassmester hozzászólása Nov 14, 2008 /
 
Szia Pedro!
A hidalt modul Mikroshop-os leírásában az olvasható, hogy "kicsit megpaprikázva" hasznájátok. Ez nagyon piszkálja a fantáziámat. Mit lehet még ezen tuningolni?
Ha nem titok, elárulod?
(#) MPedro válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
Semmi egetrengető. Módosítottam a hurok szintjén, és a végfok elé tettem egy kis szintillesztőt/emelőt. Meg becsületesen túlméretezet táppal hajtom (vastag puffermező, 2 db. 400W torroid - a stereo szubhoz)
Következő: »»   37 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem