Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   284 / 2208
(#) vandorbot válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 16, 2008
Kaptam, valami orosz haditermék.
Nincs ráírva semmi, a talpán gyári bélyegzők vannak.
Lemezkék vastagsága 0,1 mm.
Esetleg arra gondoltam szemre vagy egyszerű méréssel, hogy lehetne kideríteni, hogy nem dimanólemez.
Itt egy másik brutál cuccos, az átfedő felső része is megvan persze.
(#) vandorbot válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Nov 16, 2008
6P3SZ ?
RT folyóirat 2003/8. Igaz ez PP kapcsolás, de kiindulásnak jó.
Jóféle sugártetrix. Nem drága és úgy olvastam veri a nyugati vetélytársait.
(#) vandorbot válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Nov 16, 2008
Itt válogathatsz az orosz csövekből:
oroszkatalog
Ra: 2,5Kohm
Pa: 21 W
És annyira randa, hogy szép.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 16, 2008
Számolgattam kicsit , nekem kevésnek tünt a 272 menet a primerre .
Ehhez a menetszámhoz kb. 30cm ^ SI vas 1,2 T-re gerjesztve kellene és 230V prim. feszre kéne méretezni .
Nem tudom mekkora pakett van az M102B lemezekből , vagy ez nem is M102B , esetleg SM102B ami hiperszil ?

(#) PWM hozzászólása Nov 16, 2008
Sziasztok!
Nem rég kaptam egy csöves hálótrafót és az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom megállapítani, hogy melyik vezeték a primer? csatolok néhány képet:
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 16, 2008
Ja igen M102b hiperszil.
Én 1.6 T-vel számoltam
És 21.66cm2-el.
/Az M102b a csévetestet jelenti csak?És azt lehet lemezell
is meg U vassal is szerelni?/
És köszi, hogy leellenőrizted!
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 16, 2008
Akkor azt nem értem , hogy milyen vas ez, mert az SM102B hiperszil , csak 17,7 cm2 kersztmetszetű .
Erősítőbe én csak 1,2-1,4 T -re méretezném , kevésbé melegedne , kisebb lenne a szórása a környezetére .
Ha kimenőket mellépakolod , akkor érdemes 1 próbát csinálni . Bekapcsolt hál. trafó nellett a kimenő szek. tekercsére tenni fejhallgatót és megkeresni a brummentes elhelyezését a kimenőnek .
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 16, 2008
Ok!Köszi!
Mostmár csak bízom, benne hogy működik.
Legközelebb jobban körbejárom a témát.
Az eddíg szerzett infók alapján készítettem, úgy látszik, hogy kevés adatot gyűjtöttem.
Hát ez van. Legközelebb már jobban csinálom.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 16, 2008
Még működhet , de jól ki lesz gerjesztve , ezért is érdemes az elhelyezése előtt megcsinálni azt a próbát amit javasoltam .Okozhat olyan brummot amit már összeszrelve nehéz lesz megszüntetni .
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 16, 2008
Ha külön dobozba le van árnyékolva mindkét trafó akkor is?
(#) cruisher válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 16, 2008
Az APT 100 trafot az erosito utan tudod csak kotni, illesztonek. Az eredeti trafo marad. EN nemprobaltam gitarra, de van egy ismerosom aki ilyent hasznalt nagyon sokaig, es megvolt elegedve vele. Hangra valszeg a 6L6 vegfokcsoves erositokhoz hasonlithato mivel ezis sugartetroda.
Nyugodtabb hangja van az EL34-nel, nem annyira "karcos".
Szerintem erdemes hozza ladat kesziteni, ha az erosito hibatlanul mukodik. A ladaba belehetne epiteni az APT trafot, igy kulon cipelni se kell.
Trafot 2-3 ezer ftert szoktak arulni vateran, de mintha most itt az aprohirdetesek kozt is lattam volna!A tipusa amugy TK-222. Ha sikerul szerezni akkor itt segitunk majd mikent is kell bekotni.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 16, 2008
Külön dobozban nem fog problémát okozni .
(#) Rockmenyét hozzászólása Nov 16, 2008
Üdv!

Tegnap kérdeztem hogy hogyan lehetne 6.3V AC-ból stabilizált 6.3V DC-t csinálni és írtátok hogy nem igazán jöhet össze.

Arra gondoltam, mi lenne ha Schottky-diódákból barkácsolnék graetz-et? Azokon csak 0.55V esik. Így ha minden igaz, a kimenő fesz 6.3*sqrt(2)-2*0.55=7.8V.

Az LT1084-nek a dropout feszültsége typ. 1.3V, max. 1.5V szóval szűkösen de éppen meg lenne és tud 5 ampert.

Persze mindez csak elmélet
Mi a véleményetek?
(#) djhans válasza Rockmenyét hozzászólására (») Nov 16, 2008
Az a 7,8V egyen terhelve már nem lesz annyi sajnos.
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 16, 2008
Örülök, hogy tetszik. Nálam csak porfogó volt, túl lassan lehet vele mérni meg nem is olyan pontosan
(#) vandorbot válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 16, 2008
Kizárt, hogy hegesztőtrafó. A talpas mérete: 11cm magas, 13 széles, 11 cm2 keresztmetszet.
A nagyobbik 28 magas.
Ez még távlati terv: egy több száz wattost akarok összerakni bemutatóra. Jókora uborkásüvegekkel ( a tipusát nemtom) az ismerősömnél van. Komplettre szerelve 2 Db, Csövek nullkilométeresek.
Táppal együtt úgy 100 kg-re saccolom.
(#) kornel hozzászólása Nov 16, 2008
Sziasztok.
A topic-ot napokig olvasva sem találtam megoldást a "problémámra" , de az is lehet hogy vak voltam.ECL86-os csőhöz keresek olyan kapcsolási rajzot, amihez NYÁK rajz is van.A lehetö legegyszerübb kapcsolás kellene.Sajnos ez az egész csőkészletem, és gondoltam hasznosítani kellene.
Hálózati trafó, és a kimenő is megvan már hozzá.
Köszi.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 16, 2008
Kipróbáltam az első szekunderrel.
Hát erőssen búg.
Átszámoltam 17cm2-re és 1.4T-vel/neked van igazad, rossz helyen mértem/
A primer 272-ből 396 menet lett, ez már megfelelőbb?
Mitől van a búgás?Kevés menetszámtól is lehet?
Egyébként a menet arány jó lett, meg volt a 280 volt.
(#) CHZ válasza kornel hozzászólására (») Nov 16, 2008
Ez talán jó lesz :Bővebben: Link
Már volt itt .
(#) djhans válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 16, 2008
Igen a kevés menetszám miatt nagyon nagy a gerjesztés. Ezért búg.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 16, 2008
Az erősen gerjesztett vas miatt , gondolom terheletlenül is melegedett a vas .
Ez már jobb ,én is a PP-hez ezt a vasat használlom , kicsit több primer menetszámmal 230V-ra méretezve .
(#) kornel válasza CHZ hozzászólására (») Nov 16, 2008
Nagyon szépen köszönöm a gyors segítségedet
(#) Gubán_Gábor válasza kornel hozzászólására (») Nov 16, 2008
Ez az egyik legegyszerűbb kapcsolás, ami szerintem nagyon jó hangot eredményez jó kimenőkkel és érzékeny hangfalakkal.
Ehhez meg én nem csinálnék nyákot, mert annyira egyszerű, hogy légszereléssel adja a legszebb hangot.

üdv.

ECL 86 SE.jpg
    
(#) Danaman válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 16, 2008
Helló Zoli, a másik topikban folytatott elmélkedést folytatnám. Tehát akkor tudsz valami kapcsolást az EBL21-eshez a VTből felhasznált trafókkal? Meghajtónak van itt ECC82-esem arra kapcsolást is találtam így csak a vége kellene.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 16, 2008
Én a tekercset vettem észre , hogy melegedik 1/2 perc alatt kézmeleg lett kint 10 fokos hőmérsékletnél.
A másik trafón még csak a primer van meg, akkor arra rátekerek még és kipróbálom azt, hogy működik.
Biztos jobban mint ez.
Köszi az eddigi segítséget.
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 16, 2008
Zolikám én is iszok egy sört, egészségedre

A jövő héten remélem össze tudom rakni a piccolot és már csak a festés marad hátra.
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 16, 2008
elég fura ez a kapcsolás! A második trioda előfeszét mi állítja be? Gondolom az egy kaódkövető lenne. Sztem a DC csatolás sem megoldható az EBL-hez ( a trioda katódján közel az anódfesz van jelen) Ráadásul az EBL vezérlőrácsa elé jó lenne egy néhány kohmos antiaudion ellenállás a nagyfrekis gerjedések ellen.

SZERINTEM!!!
(#) kocos hozzászólása Nov 16, 2008
Lehet, hogy így sem jó, de megpróbáltam javítani

EBL+ECC.JPG
    
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Nov 16, 2008
Így már jobb.
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 16, 2008
ECC 82-vel , még lehet, hogy elég sem lesz
Következő: »»   284 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem