Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   286 / 2208
(#) Danaman válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2008
Igen azt én is tudtam hogy a rácsos felirat oda megy de én a fönti viszacsatolást kérdeztem de már CHZ megsúgta Viszont a 7. lábnál mi az a pont? az csak véletlen van ott ugye? illetve ez a csap ez mi?
Ezek már a végső kérdések aztán elkezdem építeni
(#) EcoPityu válasza vandorbot hozzászólására (») Nov 17, 2008
Attól függ, milyen villanygitárod van???

Mert, ha Bászus, akkor elég lenne, egy Bászusláda, ha szólógityó, akkor a szélessávú, minélnagyobb, halehet tölcséresközepűt ajánlom...
Há gyerekik, mennyi csöves gitármotyó van a vaterán...
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2008
Ne legyen szélessávú, isten őrizz tőle!!!!!!
(#) kocos válasza vandorbot hozzászólására (») Nov 17, 2008
Speciálisan erre a célra fejlesztett gitárhansgzóróval lesz jó hangú! Ajánlott Márkák : Celestion, Eminence, Goodmans! ezek közül is a direkt gitárhoz való típusok! Belépő típus a Celestionnál a Rocket 50, a maga 9000 Ft-jával, a "csúcs" a Vintage30 a maga 30 ezer forintjával, Eminenceből sajnos csak a basszusgitárhoz valókat ismerem, Goodmansból a 70-es évek termékei a királyak (pl az ún. "greenback") a 12"-osak a nyerők, de Pl a Jensen-nek ütősek a 10"-osai ( igen előbb nem említettem, a Jensen is ajánlott márka, kár hogy ezért is elég mélyen a zsebünkbe kell nyúlni )
Jó megoldást hozhat a hajdani Vermonák, Regentek hangszóró készlete, 12"-os RFT gitárhangszórók, ezeket használtan 5 ezer Ft körül meg lehet kapni, és tényleg jó hangjuk van, ahhoz képest, hogy régi, NDK, és olcsó Nekem is van a birtokomban egy, és nem szégyenkezik a 100 Wattos Dinacord mellett !
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2008
Hú nekem van egy EBL1 -em, az nem semmi egy cső, kinézetre is! Kéne mégegy, aztán lehetne alotni van egy pár kosaras csövem, AZ1-4 egy pár darab, AF7, Al4, de mindből csak egy darab, egy stereo SE nem jön ki semmiből
(#) Danaman válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2008
Nem a benti öszekötést mondom hanem kint egy pont van csak úgy a semibe.
(#) kocos válasza EcoPityu hozzászólására (») Nov 17, 2008
Az a vicces, hogy basszushoz sokkal "szélesebb" tartományban kell átvinni, mint gitárhoz
(#) Danaman válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2008
Na akkor mostmár minden tiszta, de (mert mindig van de) egy olyat kérhetnék hogy az előfokban a kondiknak feszültségértéket adjatok
(#) vandorbot válasza kocos hozzászólására (») Nov 17, 2008
Szólógitárhoz kell és nem koncertezni.
Túlzásba esik a ficere aztán a szomszédok kisbaltával beszállnak a zeneműbe.
A lényeg hogy ne szúnyogzümmögés hangja legyen.
Venni nem akarok.
Rendelkezésre álló készletem:
25-ös alumembrános SAL WRC-11-be való 200W-os,
80 W-os 25-ös papírmembrános OTTO
és egy 23cm-es ovál, régi rágyóból.
(#) kocos válasza vandorbot hozzászólására (») Nov 17, 2008
SAL-t naygon nem ajánlom, sehova, nemhogy gitárhoz!! A lényeg, hogy papír membrán legyen, papír membránszéllel, így csak a régi rádióhangszóró jöhet szóba! De próbáld végig mindet, és figyeld a külömbséget!!
Ezek a régi rádióhansgzórók általában tudják a tutit! Nagyon jó érzékenységgel dolgoznak, és jó anyagból van a membránjuk, sztem ő lesz a befutó, talán még kcisit sok magasad is lesz!
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2008
Majdnem jó , de a C4 min. 63-100V , mivel a katódban 70V van és a kondin is 40V körüli feszkó van .
(#) Danaman válasza CHZ hozzászólására (») Nov 17, 2008
Na akkor ha kész van jelentkezem. akkor mindenhova mehet 150V-os mert abból van itthon elég sok méretben.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2008
Te rajzodon C8 amiről írtam , min .63-100V kell !
(#) Imi65 hozzászólása Nov 18, 2008
Ma foglalkozom a PL82 PP kipróbálásával. Semmi extrém kapcsolástechnika, csak a "szokásos". A meghajtófokozatot kipróbálom PL500 PP-hez is.
(#) fleta hozzászólása Nov 18, 2008
az apx100 kimenőjét át szeretném tekercselni 8-16 ohmra. a primer menetszáma maradhat?
(#) Imi65 válasza fleta hozzászólására (») Nov 18, 2008
Persze, az már ki van számolva a csőhöz, illetőleg a vashoz. A szekundert kell újraszámolni.
(#) fleta válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 18, 2008
köszi én is így gondoltam, de ez a biztos.
ha valami csoda folytán szét tudom szedni. Aszekundert teljesen le kell tekernem, sőt még a primerből is mert közé van tekerve.
(#) Imi65 válasza fleta hozzászólására (») Nov 18, 2008
Sajna így kell tekerni a kimenőket.
(#) EcoPityu válasza kocos hozzászólására (») Nov 18, 2008
Kócosom!
A SAL is gyártott/forgalmazott/ papírmembrános 38cm-eset, és egyik ismerősöm csinált ládát hozzá, nem volt annyira rossz!!
Mondhatni meglepően nem ..ar!
(#) kocos válasza EcoPityu hozzászólására (») Nov 18, 2008
Hááát... Ismerem azt aszériáját a SAL-nak, direkt gitárhoz ajánlják. rettentő rossz hatásfok, lomha az egész, és orrhangú. Jópárat hallottam közölük, a 12"-osakból, "pumpálod" bele a teljesítményt, de csak melegszik, hang alig van
(#) vandorbot hozzászólása Nov 18, 2008
A végfok elé szeretnék egy előerősítő/torzítót 6zs1b pentódával. Szerintetek milyen beállításokkal célszerű ?
(Nincs és nem is akarok lábpedált, inkább egy jó csöves hangkaraktert szeretnék)
(#) kocos válasza vandorbot hozzászólására (») Nov 18, 2008
Előfokot triodával érdemes megoldani, torzítóhoz pedig 2-4 trioda kell a torzítás mértékétől függően
(#) fleta hozzászólása Nov 18, 2008
ma szétszedtem az apx100, hát a kimenő nem semmi. hatalmas,és be van eresztve lakkal.van tippetek a szétszedéshez?
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Nov 18, 2008
Már volt róla itt szó régebben, bár én élesben még nem próbáltam. Kromofággal kend körbe a trafót, és a műgyanta vagy lakk, letolható, aztán egy vékony acéllemezzel, vagy késpengével ütögesd ki a lemezeket. Az első pár nehéz lesz, lehet, hogy nem is "éli túl", de a többi már könnyen kijön. Kromofággal vigyázni!! Gumikesztyű, hosszú ujjú ruha, védőszemöveg , maszk használata kötelező!
(#) CHZ válasza Rockmenyét hozzászólására (») Nov 18, 2008
Múltkor azt mondtam , hogy nem igazán jön össze .
Itt volt az ötlet ... csak kicsit egyszerűsítettem .
Most szimuláltam TINÁ-ban a kapcsolást, jól működik
Érdemes lenne összedobni , gyakorlatban is kipróbálni .
Ez 7 V DC-ről már ketyeg .
(#) Danaman válasza CHZ hozzászólására (») Nov 18, 2008
Öszeraktam 1 rajzra még tegnap este a cuccost holnap meg megyek a boltba a hiányzó alkatrészekért.

eccebl.png
    
(#) CHZ válasza Danaman hozzászólására (») Nov 18, 2008
A két +B pontot szerintem 2,2-4,7k- val kösd össze jobb elválasztás érdekében , az R1 -ről jön az EBL-re és onnan az ellenállssal a C10-re
(#) Danaman válasza CHZ hozzászólására (») Nov 18, 2008
Igen erre akartam még rákérdezni mert más tápokban is így láttam elválasztva. Csak így nagy sietve elfelejtettem
(#) Ricsi1992 hozzászólása Nov 18, 2008
Sziasztok!
Bemértük szakkörön a GU50 SE-t :yes: .A műhelytanárok szerint egész jó .......
Kiszámoltuk a kimeneti teljesítményt is a haverommal----->0,25W,ez lehet?Csúcstól csúcsig 4Volt,8 ohm-nál,valaki ki tudná számolni,tényleg ennyi a kimeneti teljesítményt?
(#) sturbi válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 18, 2008
Az annyi, mert 4 V cs-cs az 4/2,82=1,41 eff kb., és 1,41*1,41/8= 0,25 W kb.
Következő: »»   286 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem