Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   7 / 59
(#) Szebence hozzászólása Nov 20, 2008 /
 
Sziasztok!

Én is összeraktam a skori féle kapcsolást de nem akar működni. Már mindent átnéztem legalább háromszor, de nem látok benne hibát (mármint a légszerelésben) teszek fel képet, valaki megpillantaná és megmondaná, hogy így jó-e, ahogy összeraktam?

Előre is köszönöm!
(#) huba válasza Szebence hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Ha a bd-t használtál akkor nagyon benézted a lábkiosztást. ECB lábbakal lefele felirat felöli oldalrol nézve.
(#) Szebence válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Igen olvastam is... (a felirat van felül azt lehetne látni ha látni lehetne BD139) de akkor mindjárt megnézem...
(#) mex válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
A hátoldalán fémes szinű (az is) hűtőfelület van,úgyhogy a felirat még ha a képen nem is látni felénk néz. Ebből viszont következik a téves bekötés.
(#) huba válasza mex hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
[off] Az én bd-m mindkét oldala müanyag.
(#) mex válasza huba hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Ajjaj... Mi a tipusszáma? Nekem csak fém hűtőfelületesek vannak a fiókban.
(#) huba válasza mex hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
BD139-16 Szerintem valami modern újítás lehet hogy ne keljen csillámal bajlódni. Csak néhány ijenem van. Kicsit vastagabb is mint a többi.
(#) gg630504 válasza Szebence hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
A vevőben nem látom a LED-del soros diódát (1n4148).
Az adónál a 4n7 felé alul jobbra hosszú konkor van. A tekercs része. Vagy a vevőhöz is kunkor, vagy az adóból kihagyni. Összemérhető méretű a tekerccsel.
(#) Szebence válasza gg630504 hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
A diódát nemrég vettem ki de most visszaraktam, a kunkort mindjárt kiiktatom!
(#) Hujikolp hozzászólása Nov 20, 2008 /
 
Csináltam pár méricskélést a kész kapcsolásommal bent a suliban, mert ott van oszcilloszkóp. Igen meglepődtem rajta

20cm távon, 5v-ról hajtva, a secunder tekercsben 0.5V-ot mértem csúcstól-csúcsig (amit ha jól gondolok, akkor 2.82-vel el kell osztani, ami 0.177 effektív fesz. )

A legkisebb távon, tehát közvetlenül felette, 8.8V cs-cs, ami 3.1V eff-ben. Áramot nem mértem, pedig lehet, hogy kellett volna, nem baj, holnap még megyek megint ua az órára, amin tudok majd méregetni
Természetesen periódust is mértem: 0.27ľS volt, (270ns) Aminek a frekvenciája 3.7MHz (remélem jól számoltam mindet ) Jah, és kék led volt benne, ki kellett venni a színváltóst, mert annál ugye mindig más lett volna, mert máshogy fogyaszt...

Ma kaptam 2 ötöst is, egyiket analógból (tranzisztoros alapkapcsolás, bázisosztós, R(E)-vel, meg egy FET-es alap cucc) meg elektrotechnikából, fesz és áramosztás mind 2 doga hibátlan lett

(#310761) K1ll3rghost: Ha lehet, mindenféle fölös vezetéket rakj ki belőle, a hatásfoka annál jobb Én panelra ültettem, és így 10cm-et is elértem
(#) Hujikolp válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Köszi

Remélem holnap megtudodm méri mind2 oldal áramfelvételét is Viszont a secunder tekercsben a dióda előtt lenne érdemes ügyködnöm, vagy mögötte, a fogyasztó előtt? Gondolom, mivel ez már elég magas frekvencia, mérhetek egyenáram módban, nem kell ide már az AC állás, ugye? De ha kell, okosítsatok ki
(#) Szebence válasza Hujikolp hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
oké!

Most szétszedtem az egészet, mert feltehtően elkötés volt benne!
Most tiszta lappal újra összerakom.
(#) gg630504 válasza Hujikolp hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
off
Idézet:
„Aminek a frekvenciája 3.7MHz”

Ha már amatőrsáv, akkor tessék rendesen betartani a sávkiosztást on
(#) vicsys hozzászólása Nov 20, 2008 /
 
10 perc, mert gubancos volt a cérna...

DSCN0004.JPG
    
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Egyedül élek és viszonylag kevés itthon a körömlakk...
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Hmm... Gondolom most már a vezeték nélküli tápellátású óra megvalósításán töröd a fejed.
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Attila!
Összedobtál egy gondolat átvivő kézi-készüléket??
(#) Szebence hozzászólása Nov 20, 2008 /
 
Sikerült működőképesre összeraknom, köszönöm köbzolinak, hogy segített és megfogadtam Hujikolp tanácsát is és minden felesleges vezetéket eltettem lábalól
Egyelőre légszerelt de hamarosan nyákon lesz.
(#) Hujikolp válasza vicsys hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Szebb mint az enyém

(#310897) K1ll3rghost
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Bizony, és vezeték nélküli Skori kapcsolása szerint...
(#) Matt hozzászólása Nov 20, 2008 /
 
Hali!

Nekem ilyen lett. A 470pf-es kondit kicseréltem egy 2,2 µF-os elektrolit kondira. Valamivel jobb lett a hatásfok. De így is alig viszi át az asztalt...
Ha van valakinek ötlete az legyen szíves írja le..

Üdv
(#) Hujikolp válasza Matt hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Az elektrolit kondi nem a legmegfelelőbb az ellenálláson, azt kéne fóliára cserélni, a secunder tekercsbe szerintem nem kell a puffer kondi oda. Ami megy a collektorra vezeték a tekercstől, ha tudod még, akkor majd azt még rövidítsd le. Azzal is lehet egy picit nyerni szerintem
(#) Skori válasza Matt hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Azért nem jó mert a 4,7nF-nak közvetlenül a tekercs kivezetésén kellene lennie. Jelenleg a hozzávezetés hossza hozzámérhető a tekercshez... A többi alkatrész bekötése szintén túl hosszú.
Ha 3,6MHz körül ekkora gondot jelent a megfelelő huzalozás, akkor 90MHz-es URH-n sávra még ne építs cuccokat
(#) Matt hozzászólása Nov 22, 2008 /
 
hello!

Tudja valaki, hogy Győrben hol lehet gyertyazselét venni?

bye
(#) Attila86 válasza Matt hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Én tavasszal voltam Győrben, ott van egy Árkád nevű bevásárló-központ ami kísértetiesen hasonlít a pesti Örs-Vezér téri Árkádra. Ugyan azok az üzletek voltak, ugyan úgy nézett ki minden, még az üzletek is szinte ugyan ott voltak. Szóval ezért gondolom, hogy lehet hogy ott is van egy ilyen kreatív bolt mint Pesten.

Üdv.!
(#) Matt hozzászólása Nov 22, 2008 /
 
Hi!

Sajnos a győri Árkádban nincs ilyen üzlet... azért is kérdeztem itt, hátha valaki győri.

A másik kérdésem az lenne, hogy mennyire kell ennek a kapcsolásnak szűrt, illetve pufferelt táp?

Bye
(#) sprofan hozzászólása Nov 22, 2008 /
 
Kicsit szórakozásképp módosítgattam Skori kapcsolását, és igen meglepő eredményt kaptam. Picit melegszik a tranyó de már 1.5V ról jár úgy, hogy a "szekunder" oldalon 3-4V van Maximálisan 6cm visz át, de a közzé tett bútorlap csöppet sem ront a fényerején. (A képen épp 1.5V ról jár, és 5V-os led van bent tesztalanynak)
(#) bogár76 hozzászólása Nov 23, 2008 /
 
Sziasztok!
Az 1 F -os kondit nem épitettétek be a skori féle vevőbe , hogy órákon át működjön a gyertya.
(#) Skori hozzászólása Nov 23, 2008 /
 
Inkább felfelé viszem majd a tápfeszt, amellett kisebb árammal mehetne. Mivel az adórész zárt műanyagdobozban lesz, mehetne közvetlenül a 230V-os hálózatról (trafó nélkül, előtét-kondis táppal).
(#) Matt válasza Skori hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Hali!

A tekercs rész is zárt dobozban lenne? Csak mert úgy tudom, ilyenkor minden egyes pontot úgy kell tekinteni, mintha hálózati fesz alatt lenne az egész kapcs olás. Ha tévedek javítsatok ki.

Én személy szerint inkább maradnék a trafós megoldásnál. Ha jól láttam a L*mexnél 3-400 ft-ért lehet pici méretű 12 V-os trafót venni. És az még a dobozban is elférne. Ezért kérdeztem, hogy mennyire kell szűrt és puffert táp ennek a kapcsolásnak, mert én személy szerint úgy gondolom, hogy nem nagyon...

Bye
Következő: »»   7 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem