Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   327 / 1679
(#) zolee1209 hozzászólása Nov 21, 2008 / 1
 
Sziasztok!
Sikerült életet lehelni a kijelzőmbe!
A lehetőségek miatt most (még) csak JTAG-en tudom programozni és emiatt négy oszlop kiesik, de az majd később megoldódik!

Topi:
Nagyon jó lesz majd az óra, a fényerejét el tudom képzelni, mert szerintem majdnem ugyanolyan LED-eket használunk!
(#) Abukodonozo hozzászólása Nov 21, 2008 /
 
Bakker, hogy ezekkel az RGB LED-ekkkel mit meg nem lehet csinálni! :merges2:
(#) brezinajanika válasza Abukodonozo hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
hát most figyel....Nyíregyen a Kelet Á. tetején van 1kb 4x3méteres RGB TV
(#) Árpy válasza brezinajanika hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Szerintem jó kis cucc. Nappal is jó kis fényereje van, este még nem láttam... De ha tényleg így van, akkor használhatnának valami automatikus fényerőszabályzást. :yes:
(#) titkovics válasza Árpy hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Éjszaka olyan fénye van a kijelzőnek, hogy a szemközti épületben lakók háborognak! Múltkor volt az a nagy köd, akkor a köd nem fehér volt tőle, hanem szivárvány színű!
(#) Árpy válasza titkovics hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Ma is azon gondolkodtam, amikor ott mentem el, hogy hogyan van megoldva, hogy így jó minőségű és fényerejű a kép. LCD az nagyon drága lenne szerintem, projektornak meg nincs akkora nagy fényereje nappali fény mellett...
(#) SALáta hozzászólása Nov 21, 2008 /
 
Sziasztok.
Egyenáramú hegesztő lesz, igazából még csak a teszt volt meg, tökéletes jó kis trafóval. Kell még hozzá pár dolog, főleg elektródafogó és kábelek.
Primer oldali szabályzással épül tehát kis áramerősséggel is tudsz vele dolgozni, hegesztőáram 110A(lakatfogóval mérve) üresjárati feszültség 42 v, eddig ez a leghatékonyabb (súly/telj) házi építésű trafós hegesztő amivel dolgoztam.
Terv szerint ha minden jól megy kapok még munkakábelt is és akkor szinte ingyen volt de olcsóbb és jobb mint a multik által kínált kínai akkor is ha veszem a munkakábelt.
Bedobozolás után még majd kép amikor ráérek akkor fejezem be.
Az egyenirányító résznél sajnos mivel ennyi és ilyen széles lapos rezem volt nem a legszebb de működik az a lényeg amúgy is a varratai számítanak nekem tetszik de lehetett volna szebb.

(#) titkovics válasza Árpy hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Ha közelebbről nézed, (mondjuk a kistestvérén jobban látni ezt, ami a galéria üzletházon van) hogy nem olyan jó minőségű, elég "pixeles", szerintem RGB LED-ek vannak benne. De testközelből is meg lehet nézni, ha a lépcsőn felmész a galéria üzletházhoz...
(#) SALáta válasza Topi hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Szia!
Hát nem semmi, a mai világba úgy mondanák "nem gazdaságos" de hobbiban nem ismer határokat az ember. Ha azt nézzük amit a legtöbb ember épít nem "gazdaságos".
De az építés öröme és a büszkeség hogy ez saját gyártmány és lekörözi a gyári dolgokat az mindent megér.
Előre is sok sikert.
(#) tommyb109 hozzászólása Nov 21, 2008 /
 
Hali... Tudna vki nekem segíteni azzal hogy adna egy terv rajzot egy erősítő megépítéséhez??? Az a gond hogy még nagyon kezdő vagyok ehhez, de már régóta szeretnék egyet és nem akarom megvenni hanem megcsinálnám én... Nagyon hálás lennék
(#) Doncso válasza tommyb109 hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Könyörgöm hadd legyek modi :violent: Legalább 5 percre
Ha irni tudsz nyilván olvasni is, gondolok itt a fórumszabályzatra.
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Nov 21, 2008 /
 
Egy ideje fejlesztgetem az MP3 lejátszómat, még eléggé alfa verzióban van de már működik, ezért meg szeretném mutatni Ha majd elkészül akkor a tervek szerint zsebben hordozgatható lesz. Jelenleg egy ATmega32-es hajtja (majd 64-es lesz benne) 8MHz-en, 3.3V-ról. MicroSD kártyát kezel max 2GB-ig, FAT16-os fájlrendszerrel, bár ez még nincs teljesen kész, de olvasni már tud róla. VS1011-es MP3 dekóder van benne, eléggé szép hangja van. És az egész kütyü (mostmár) akadás nélkül viszi a 320kbps-es MP3-számokat is. A kijelzője nokia2600-ról van Most már el kell készítenem hozzá a nyákot, mert gyakorlatilag RAM-ügyileg kezdi kinőni a az atmega32-est....

MP3_1.jpg
    
(#) vtsoftware válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
De jó. Ez teccik', grati hozzá.
(#) levii válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Klassz
Kiváncsi vagyok milyen lesz a "dobozos" verzió.

Üdv!
(#) brezinajanika hozzászólása Nov 21, 2008 /
 
Nyíregyiek vagytok ?
(#) Árpy válasza brezinajanika hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Én igen, Nyíregyháza külterületén lakom.
(Bocsi az offért)
(#) Frankye válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Elismerésem! A szoft-ot is Te írtad? Mert akkor külön :kalap:
(#) IMi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Hello!
Ügyes,gart.!
Az USB-s programozód az JTAG vagy ISP?
(#) titkovics válasza brezinajanika hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Lásd: adatlap!
(#) vtnagy válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Nagyon jó, tetszik, grat hozzá
Mappákban és almappákban tud olvasni?
(#) Attila86 hozzászólása Nov 22, 2008 /
 
Én nagyon régen ilyeneket is 'terveztem' és 'építettem':
KÉP1
KÉP2
KÉP3
KÉP4
KÉP5
KÉP6


Általános iskola kb. 5. osztályában matek órán volt egy feladat, amiben egy kocka hálóját kellett megrajzolni, a papírból kivágni, összehajtogatni és összeragasztani (bővebben: példa). A következő órán az volt a szorgalmi feladat hogy valami bonyolultabb test hálóját kellett megrajzolni és összehajtogatni. Innen jött az ötlet...

Ez a két Star Warsos cucc a Star Wars: Jedi Knight 2 nevű FPS játékból van. Az egyik pályán volt egy ATST amit kicsalogattam egy szabad területre, aztán beírtam egy kódot amitől megállt és nem lőtt rám. Aztán egy másik kóddal már repülni tudtam, így körperepkedhettem az ATST körül és csináltam egy csomó print screent. Utána pedig elkezdtem rajzolni...
(#) zoly15 hozzászólása Nov 22, 2008 /
 
Sziasztok!
Én a PC-m hez építgettem egy hangfalacska párt. 2X8W az egész. A hangszórók "maradékok" ilyen olyan TV-k ből Mivel semmi adat nem volt róluk kartonpapírból kikísérleteztem nekik egy dobozt ami elég jónak bizonyult (zárt dobozok) Pontosan egy hete átbaktattam a szomszéd asztaloshoz hogy vágja már le nekem a lapokat.. 5 peren belül már le volt vágva az anyag.. Aztán hazajöttem és elkezdtem összeragasztgatni és csavarozni a dobozokat még aznap estére meg volt majd vártam egy napot hogy kiszáradjon... Érdekesség lehet valakinek hogy a hangszórók rései esztergán lett kiszúrva
Ma reggel 9 órától ezt csinálltam és most fejeztem be..
A hangváltó tekercset tegnap tekertem de ma még igazítani kellett rajta.. No meg kitalálni hogy hogy a csudába fogassam fel a hangváltót meg hogy hová... Mikor ezt kitaláltam és összeraktam majd felfogattam jöhetett a tömítés. Először a hangszóró csatikkal kezdtem.. Majd a hangszórókkal folytattam aztán lementem a pincébe tettem a dobozokba kőzetgyapotot csillapításnak aztán körbenyomtam a hátulját és felcsavaroztam..
Ennyi a történet..
Bocsi ha hosszóra sikerült.
Ez a legelső hangfalam szerintem bemelegítésnek bőven jó!
A hangváltóban nagyon sokat segített pl13 nevű fórumtárs..

üdv!
(#) szabi83 válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Grat nekem tetszik
(#) vicsys válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Klassz lett, gratula! :kalap:

@Attila
Irigyellek a türelmedért!
(#) maTaKee válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Jó lett! Amúgy az a doboz föld (vagy sár, vagy micsoda) az mire kell?
(#) lidi hozzászólása Nov 22, 2008 /
 
Attila86: hmm hát van türelmed az tuti, én szerintem kb fél óra ragasztgatás után ugráltam volna rajta két talppal

zoly15: de jó kis masszív dobozok lettek. Valami borítást nem tervezel rá ? Pl fekete műbőr ?

Nah, de hogy én is mutassak valami friss alkotást: modellvasút személyvagon világítást csináltam. Először 4 vagonban lesz, összesen 44 db smd 0603-as led.
(#) zoly15 válasza maTaKee hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Köszönöm mindenkinek
Amúgy az nem föld és nem sár hanem folyatószer csak kb 15 éves de nagyon jó cucc jól lehet vele forrasztani és az illata is jó
(#) zoly15 válasza lidi hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
A dobozok azok nagyon masszívak hisz az előlap egész felületében rá van ragasztva így nem tud meg sem moccanni + a 4 csavar ami addig tartotta míg megkötött a ragasztó de hagyom benne had tartson..
Nem tervezek rá semmiféle borítást ez így lesz ahogy van nekem így is nagyon tetszik :yes:

üdv!
UI.: jól néz ki az a vagon
(#) Frankye válasza lidi hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Húúúú, ez nagyon tutin néz ki!
Csak akkor világít, ha van vontatófeszültség? Vagy digitális vezérlés van?
(#) wyktory válasza isamisa hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Csak így tovább.
Következő: »»   327 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem