Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Képcső regeneráló építése
Lapozás: OK   2 / 2
(#) laci6662 válasza lapose hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Még nem, de ki fogom próbálni, csak eddig nem volt időm rá.

És akkor ha lekötöm, és megszűnik a csík, akkor az azt jelenti, hogy a sokszorozó lehet a hibás?
Ha nem szűnik meg úgysem akkor pedig máshol kell keresgélni?

(#) lapose válasza laci6662 hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Már nem emlékszem, ennek a TV-nek volt a közepén egy halványabb folt? Mert ha igen, lehet, hogy meg kellene próbálni sokszorozót cserélni!
(#) laci6662 válasza lapose hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Igen, nálam van az is sajnos

Lehet, hogy az lesz, szerencsére van is itthon egy vadonat új hozzá.
(#) szabicrs hozzászólása Nov 24, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Nemtudom, hogy ez- e a megfelelő fórum, van egy hibás tv-m. A hibajelenség, hogy amikor bekapcsolom 1-2 mp-ig ad képet, aztán piros színre vált a képernyő és csak szellemképként látom a képet. Vannak a képernyőn vízszintes vékony fehér csíkok. Javítható a tv, vagy kuka?
(#) lapose válasza szabicrs hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Szia!

A képcső nyakán van egy panel, ha minden igaz rajta vannak a színvégfokok(tranzisztor vagy IC). Ezektől egy-egy ellenállással megy a képcsőre a videójel.
Forraszd ki ezt a három ellenállást, vagy csak a pirosét!
Ha most nem pirosodik a képcső, valószínű valami kontakt hiba van a panelon, első körben át kell forrasztani!
Ha ekkor is bepirosodik a kép, akkor a képcső katód-fűtés zárlatos!
Ilyenkor egy lehetőség van: földfüggetlen képcsőfűtést kell kialakítani, de azt csak akkor javaslom, ha kellő tapasztalatod van!
(#) szabicrs válasza lapose hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Köszi a választ. Majd kipróbálom.
(#) kérdező hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Az Ezermester 1974 Januári számában olvastam, hogy egy emissziószegény képcsövet 5-10 percig 6,3V helyett 8-10V-al járatunk, akkor szépen megjavul a képcső. Kérdésem: ezzel nem lehet tönkretenni a képcsövet, és ez színes csövekhez is jó?
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem