Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénycső (neon) zene ütemére való villogtatása
Lapozás: OK   2 / 4
(#) Pixi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Ja és a másik hogy rá kell kötni vagy bele, és valahol meg kell szakítani a nyákot?
(#) lorant hozzászólása Okt 15, 2008 /
 
Valaki please linkeljen egy nyákrajzot vagy bekötési rajzot hogy hogy tudom villogtatni a pc s neont.. nem szeretnek zenere villogo neont venni ..hanem csinalni szeretnek...elöre is köszönöm
(#) noname1 hozzászólása Okt 30, 2008 /
 
Sziasztok! segitseget szeretnek kerni.. fénycsővezérlöt szeretnek kesziteni amelyel lehet allitani a fénycső hangérzékenységét is (vagy cask azt) a lenyeg hogy hangra villogjon a fénycsövem..es erre szeretnek nyák rajzot vagy bekötési rajzot...elöre is köszönöm
(#) koboraram1221 válasza noname1 hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
esetleg ez a topik jo neked?

Itt egy, jelen topikra mutató link szerepelt!

Moderátor
(#) noname1 válasza koboraram1221 hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
igen igen ilyesmire gondoltam..jelbemenetes kellene nem mikrofonos... csak valami rajz jolenne..vagy valami..kösz amugy..
(#) noname1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
NAgyon nagyon szépen köszönöm
(#) dbase válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Erre kíváncsi leszek én is. Lehet a neont úgy villogtatni mint a stroboszkópot így?
Mer mikor épp meghal, akkor tud gyorsan ki-be.
Van nekem is egy rajzom, de nem találom.
(#) lorant válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
sziasztok..és ha én ezt pc s neonal szeetném kivitelezni??
(#) lorant válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
nem nagyon értem az ábrát amit rajzoltál amugy...a pc neon 12 V röl megy...nagyoooon szeretnek egy zenere villogo pc neont tudsz nekem segiteni??
(#) dbase válasza lorant hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Tök érthető amugy. Ha tényleg nem érted, akkor alapokkal kelene kezdeni! És nem ábra hanem kapcsolási rajz.
(#) kovi1 hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
lehetseges?

IMG.pdf
    
(#) kovi1 hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
a trafora azt montak hogy 6,3v legyen es 2A-es de azt is montak hogy regi csoves radibol is jo a futo resz
(#) huhuu válasza kovi1 hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Hát van egy két érdekes dolog pl. 5-600Ohm 60W os ellenállás!
Na ilyet nem könnyű beszerezni szerintem, talán könnyebben elkészíthető több kisebb ellenállásból.
A cső bekötéséből adódóan folyamatosan izzik a cső egyik izzó szála. Szerintem ebben a bekötésben rövidebb élettartamú a cső.
Ha tényleg neon csővel akarsz építeni fényorgonát akkor szerintem használj elektronikus fénycső előtétet, azzal abban a pillanatban működik a cső, ahogy bekapcsolod. Élettartama is hosszabb a csőnek.

Itt találsz kapcsolást hozzá:
http://skory.gylcomp.hu/fenycso/fenycso.html

(#) kovi1 hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
de nekem fontos a fenyero is es igy a higany gaz mar elo van melegitve a kisulesre na osze rakom es meglatom mi tortenik masnem lesz egy kirobano elmenyem
(#) Picboy válasza huhuu hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Egy 60-100W-os ízzó is jó volna, nem kell ekkora ellenállással bohóckodni.
(#) Picboy válasza kovi1 hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Egy 40W-os fénycső gáztöltetét nemhiszem, hogy 1 vagy akár 2 ízzószállal is üzemi hőfokra lehetne melegíteni. Itt a fűtés inkább a katód emittálóképességét hivatott javítani. Szerintem kirobbanó elményed nem lesz, de arra figyelj, hogy ezzel a kapcsolással szerintem észrevehetően vibrálni (villogni fog a cső). Azaz a fénycső normál használatához képest fele akkora frekvenciával!
(#) dbase válasza Picboy hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Szerintem meg kétszer akkora freki lesz a fénycsövön 100hz, mert 4 diódával egyenirányítja, ha csak 1 el nyomná akkor lenne fele freki 25hz.
Amugy meg a téma széjje van vesézve a :
Fénycső zene ütemére való villogtatása

(#) Picboy válasza dbase hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Valóban igazad van! Félig...
nem vettem figyelembe a 2 utas egyenirányítást. Ez a megoldás most így hozza a normál használat melletti frekvenciát. Ha egyutasan egyenirányítanánk, akkor lenne 50Hz.
(#) huhuu válasza kovi1 hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Most látok EGZ NAGYON FONTOS DOLGOT!
Ez az áramkör ÉLETVESZČLYES!!!!

Nagyon vigyázz vele! Ott a triac kimenetére kellene tenni egy leválasztó trafót, vagy az egész bemenetére egy leválasztót! Análkül ne épisd meg!
(#) keriti hozzászólása Dec 4, 2008 /
 
Hello mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne h vettem neon csőt és hang érzékelő invertert minden jó világít is a neon csak nem tudom h miért nem villog zenére.:S az inverteren nem lehet állítani semmit. Vissza vittem azt mondták a boltban h ennek jónak kell lennie és nem foglalkoztak vele. Valaki tudna segíteni h mit tegyek?
(#) rockersrac válasza andpet hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
igen! az a működéséből adódó jelenség! mivel a végei a gázkisülés ,, talppontjai " a fénycsőnek! szóval ne aggódj!
(#) NeoGara hozzászólása Dec 27, 2008 /
 
Pár bejegyzéssel viszább javasolták, hogy az inverterbe kössem bele az 5.1esnek a mélynyomó kimenetét. És ennyi. Most akkor hogyan is?
Végülis a 12v helyett nem adhatom neki csak a mélynyomó out teljesítményét, legalábbis szerintem nem tartalmaz erősítőt az alaplapom.
Nagyon örülnék hogyha valaki elmagyarázná azt hogy hogyan is kössem rá a méélynyomókimenetet.

ui:nem értek az elektronikához
(#) bodosi hozzászólása Jan 6, 2009 /
 
sziasztok azert nyitottam ezt az uj temat mert szeretnek csinalni neonos stroboscopot ha valaki tudna 1 rajzot adni akkor nagyon halas lennek
javaslataikat is elore is koszonom
(#) Moderátor hozzászólása bodosi hozzászólására (») Jan 6, 2009
 
Témacím javítva.
Elsőként azt tudnám javasolni, bár nem annyira illik a tárgyhoz, hogy próbálj meg egy kicsit igényesebben írni, nagybetűvel kezdett, majd tagolt mondatokkal, netalán ékezeteket is használva.
Ha a többiek szeme szívesebben olvassa az írásodat, talán válasz is hamarabb lesz.
(#) perlaci válasza bodosi hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Üdv
Nem a leg szerencsésebb fénycsőből csinálni. Ugye a hétköznapi fénycsőre gondolsz, mert a neoncső az a mit a fényreklámok használnak. Azok nagyfeszültségről járnak és kicsit balesetveszélyes a barkácsolásuk. Régi rádiótechnikákban volt erről cikk ott érdemes körülnézni. De a fényerő ugye közel sem olyan mint egy villanócsőnél. Az áramkör se lesz egyszerű és a cső nem fogja meghálálni ezt az üzemmódot. Villanócsővel sokkal egyszerűbb és jobb. De a kísérletezést megéri ha kedved így hozza.
(#) cleetus válasza bodosi hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Esetleg keress olyan fénycsöveket,amik már közel állnak a kiégéshez,és nem tudnak begyulladni rendesen,azaz villognak.Mondjuk ezek nem fogják ezt ütemre csinálni.
(#) Gettobike válasza bodosi hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Hali!
Itt van egy nagyon hasonló téma, ajánlom áttanulmányozásra köbzoli rajzát - link. Ebből építsd meg a szaggatott vonaltól jobbra lévő részt (fénycső, 100ohm, 100nF, izzó helyett a fénycsőhöz való soros fojtó, triak, a 2db 1Kohm és az optócsatoló). Az optócsatoló bementére pedig soros ellenállás után mehet egy sima oszcillátor (például 555 vagy 40106os inverterekkel felépített), és máris kész a fénycsöves stroboszkópod .
(#) NeoGara hozzászólása Jan 15, 2009 /
 
Hello emberek!
Tanulmányoztam az előző bejegyzéseket, de nem entem sokra a neoncső zenére való villogtatására.
Szóval, itt nagyon értelmes emberek járnak, én meg csak nézek hogy miről beszéltek, szóval valaki tudna megoldást arra, hogy a mélynyomó kimenetból érkező impulzusokra vagy mikre reagálna a fénycsövem a számtógépben.
Ha valaki tud erre megoldást, isteníteni fogom
Előre köszönöm a választ!
(#) lorant hozzászólása Jan 18, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!
Beszereztem egy olyan invertert amin van mikrofon es villog zenere na most ezt átlehetne valahogy ugy alakitani hogy a mikrofon helyett rögtön a pc-m hangkártyájának a kimeneteröl kapott jelre villogjon? elöre is köszönöm a valaszt
(#) lorant válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Ertem es köszönöm a bekötést ..csak egy valami meg hogy miert kell a pc táp testpontját lemerni? meg erre ha tudnal valaszt adni ..kivancsi lennek ra
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem