Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   43 / 607
(#) Bassmester válasza gb197 hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Idézet:
„+- 30 A kimenőáramot tud”

Mekkora a kimenőárama ??
Harminc amper?
(#) gb197 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Igen, 30 A !
(#) lapose válasza gb197 hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Szia!

Én azért nem üzemeltetnék, egy IC-t +-30V-ról ha a katalógus szerint ez a határérték!
Szintén a katalógus szerint 8.5A-nél bekapcsol a belső védelem(sose tud 30A-t!)!
Ha már high end, akkor én a bootstap nélküli változatot építeném meg, igaz kisebb a kivezérelhetőség, de a fázismenet jobb!
Persze kinek a pap, de ilyen kategóriában egy Gain clón...
(#) gb197 válasza lapose hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Bocsi, de nem erről a (TDA1514 )kapcsolásról volt szó, amire a 30 A vonatkozik...
(#) lapose válasza gb197 hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Így ok, félreérthető volt!
(#) gb197 válasza lapose hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Egyébként én a TDA1514-el sohasem építettem erősítőt, nem tudom mi a határadata, tehát biztosan igazad van, de ez a kapcsolás még bootstrap-pal is jobban szól mint a TDA7294. Volt aki viszont készített vele erősítőt, mellesleg párhuzamosan volt 3 db kapcsolva, nem volt rossz hangja.
(#) lapose válasza gb197 hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Hát nem tudom.
Én építettem ezekkel többet is, nagyon jók, de hogy melyik jobb azt nem tudom!
Mindenesetre, én nem vagyok híve az Ic-k párhuzamos kapcsolásának semmilyen módon!
Még hangosításra oké, de minőségi zenehallgatásra nem annyira! Főleg ha a fázisfordított jelet az egyik végfokról állítják elő, ha hidalt!
Ugyanígy elég rossz tapasztalataim vannak a tápáramvezérelt végfokokkal is.
(#) gb197 hozzászólása Dec 10, 2008 /
 
Érdekességképpen teszem közzé , a szóban forgó 6 tranyó + 1 ic-s erősítőt az alább csatolt saját fejlesztésű 16 bites non-oversapling DA konverterrel hajtom. A PCM bemenő jelet egy feltuningolt Micromega Stage 4 –es Cd állítja elő.
(#) gb197 válasza lapose hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Nem mindenben osztom a véleményed. Vannak hifi gyártók aki IC-t használnak, lást a LINN ; 47 Laboratory, ezek elég nagy nevek, de Magyarországon is gyártanak hifiguruk ic-s cuccokat, nem kis sikerrel.
A tápáram vezérlés nem mind jó, nem minden ic-vel lehet normálisat építeni. Az ic-k hídkapcsolása nagyon-nagyon jó, csak nem úgy ahogyan a gyártó ajálja, ebben teljesen igazad van. Ezért nem használom a gyári beállításokat.
(#) lapose válasza gb197 hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Persze ez nem gond, mindenkinek más a véleménye!
Nem azt mondtam, hogy rosszak az IC-k, hanem, hogy bizonyos beállításai nem valók minőségi zenehallgatásra!
Eredeti STK-ból is hallottam jókat, meg az LM sorozatból is vannak egészen jók!
(#) ZPKing hozzászólása Dec 10, 2008 /
 
Ha már itt tartunk hogy minőségi zene.
Akkor milyen IC-t ajánlatok egy minőségi
5.1-es Creative Sound Blaster Live 24bit External USB
hangkártyához. minden ágára akarok egy erősítőt csinálni. Mit ajánlanátok.
itt egy link a kariról:Bővebben: Link
Nem a bődületes hangerő a lényeg hanem a minőség.
persze minőségi hangszórókkal.
Köszi
(#) lapose válasza ZPKing hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Szia!
Attól függ mekkora teljesítményt szeretnél!
Hogy témánál maradjunk a +1 mehet TDA7294 vagy 7293-al, az 5 csatorna meg LM2876-al! Szerintem ezek nagyon jó kis erősítők! Így az összteljesítményed is szép lesz! Az LM2876-ok 40W-osak, ha jól emlékszem!
(#) gb197 válasza ZPKing hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Teljesen mindegy, a wattoktól függ mit szeretnékl, a hangkártyád minősége talán egy jobb magnodekkel vetekszik.
(#) gb197 válasza lapose hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Ajánlanám az lm 3886 ost, ehhez tudok adni nyáktervet is.
(#) otisz válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
na az a helyzet hogy már megcsináltam a nyákot!beforassztottam a elenállásokat és a kondikat!power +ra ráköttötem a +t!a power -ra pedig a -t!és van ott még egy a powerground na azt hová kell kötni!amúgy a hidalt kapcsolást csináltam itt van a nyákrajz és a beültetési rajz is!
(#) lapose válasza gb197 hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Igen, ő a nagyobb testvér, e ehhez már kevés a szimpla
TDA7294-7293, hidalni kell őket!
(#) gb197 válasza ZPKing hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Ha esetleg a tda 7294-el szeretnél építeni, van sztereo panelem 4 db, mono 2db. Ingyen, bérmentve elvihető.

008.JPG
    
(#) gb197 válasza lapose hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Érdekessége a dolognak, hogy sem a tda-t sem a többi lm ic-t nem építettem meg a gyártó által a jánlott nem invártáló üzemben, mivel az invertáló üzem általában az OPA redszerű ic-nél jobb hanzást eredményez.
(#) Bassmester válasza otisz hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
A power GND-ot a tápegység testjére kell kötni! :yes:
A pzitív és a negatív tápágban lévő pufferkondik közös pontjára. Ha jól értettelek...
de ha jól értettem, akkor eléggé aggasztó a kérdésed, ezért mielőtt bekapcsolod,kiemelt figyelemmel ellenőrízd hogy mindent jól kötöttél-e!
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Meg az IC-ket ne felejtsed el szigetelve szerelni a bordára, mert kijön a füst valahol!
(#) zoltan79 hozzászólása Dec 10, 2008 /
 
Sziasztok.Tom kisse elter a tematol,viszont erdekelne egy TDA 2040-es kapcsolasi rajz.Tisztaban vagyok azzal is hogy tobb kapcsolasi rajz letezik rolla,erdekelne tobb fajta is,ugy legalabb lenne miben valogassak.Kossz elore is.
:hide:
(#) lapose válasza zoltan79 hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Szia!

Ugyan az, mint a TDA2030, annak a topikjában van sokféle!
(#) gb197 válasza zoltan79 hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Hi.
Ez az ic kinézetre ua. minta 2030, talán még paraméterben is, nem tudom. Az viszont biztos, 2030 -nak úgy önmagában nem volt valami jó hangja, sőt csapnivaló. Ha nem akarsz úl sok pézt áldozni ic-kre, akkor tda 1554 a TE barátod. 2* 22W nagyon jó hagzás.
Egyébkén honnan jött a 2040, valami matek példából ?
(#) gb197 válasza lapose hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Egy lehetséges aplikáció 7294 -es ic hídkapcsolására, ami talán nem hatványozza a torzítás.
Csak vázlat!

012.JPG
    
(#) otisz válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
hát a tápegységen hol van a test?mert ugyani 2sárga és 2piros van rajta,az egyik sárga az egyik pirosal 24v a másik árga a máik pirosal 24v szóval torroid 2x24v-ról van szó és nem tudom hol lehet a test!ha segítenétek megköszönném!
(#) otisz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
na igen megcsináltam!ugy van hogy az első szekunderől a sárgát kell kötni a második szekunder piros kivezetésére é akkor ugy lesz hogy a 1sárga és a pirps ami szabadon marad azonn lesz 48v megmártem!ha műszert a közepére teszem ahol osze van kötve a műszer másik véget pedig a az egyik oldalra ott van 24v és a másik oldalon is van 24v!na ezt meg is csináltam és ráköttem a kapcsolásra és a második ic-m szépen elégett de olyan szinten hogy nem láttam 3cm a füsttől!nem baj próbálkozom tovább!ja és ha valaki megépítette a tda7294-hídbakapcsolát az legyen szives dobjon fel pár képet a bekötésről!nagyon zépen megköszönném mert már a 8. ic-m szált el!de nem baj addig cinálom még nem sikerül ha 100 ic-t füstölök el akkor talán a 101. sikerülni fog!
(#) lapose válasza otisz hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Szia!

Idézet:
„ezt meg is csináltam és ráköttem a kapcsolásra”


Bocsi, hogy ilyet írok, de egyenirányítót ugye használtál?
Nem ártana egy-két kép a művedről, akkor talán könnyebb lesz segíteni!
(#) otisz válasza lapose hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
egyenirányítot persze hogy használtam!
(#) lapose válasza otisz hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Szerintem ellenőrizd le a kapcsolást, esetleg nem cserélted föl a +-táp két végét?
A panelokat te csináltad, esetleg fenn van itt a HE-en?
(#) otisz hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
ha vársz egy kicit küldök képet
Következő: »»   43 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem