Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RGB-SCART
 
Témaindító: kereszke, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) kereszke hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
hello.Nagyon szeretnék egy RGB->SCART kábelt házilag összedobni.Segítsen légyszi aki tud.
(#) Action2K válasza kereszke hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Szia!
Ha a PC VGA kimenetét akarod SCART-ra tenni, akkor: Link
(#) kereszke válasza Action2K hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Sajna nekem nem ez kell.csatolom a képet.Ez megy a graf. kártyára.innen kéne nekem egy lábkiosztás scart-ra

Fotó0182.jpg
    
(#) Action2K válasza kereszke hozzászólására (») Dec 14, 2008 / 4
 
Ez a csati a component HDTV kimenet, a hagyományos TV nem tudja fogadni.
Akkor ami neked kell itt lehet: Link
Olvasd át, ha még mindig van kérdés, ne kímélj!
(#) kereszke válasza Action2K hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
még egy kérdés amit szeretnék.melyiket kötöm melyik lábra?

Fotó0187.jpg
    
(#) Thomas10100 válasza kereszke hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Helló!

Scart lábkiosztás

5: Kék test
7: Kék bemenet
9: Zöld test
11: Zöld bemenet
13: Piros test
15: Piros bemenet

Ezeket kell bekötni
(#) Action2K válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Ez mind szép! De szerinted hol van még a szinkronjel, ha csak 3 vezeték van (SCART 10,12-es láb)?

Mint az előbbi hsz-ben írtam, az a kábel analóg komponent, a HD (High Definition) TV-k hez.

Ne keverd lécci össze a "Componens" és a "Component" szabványokat.
Bővebben: Link
(#) Thomas10100 válasza Action2K hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Próbálja csak ki, jó lesz az úgy!

Ehhez nem kell szinkron jel, mert a piroson van rajta az is. Ilyen kábelt készen is lehet venni, és csak a 3 kábel megy a scartra
(#) Action2K válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Az RGB és az YPbPr két külön dolog.
Nézd már meg közelebbről! Bővebben: Link Az egy dolog, hogy a gyártok az alap RBG-re ültették rá.
Csak, és kizárolag akkor fog neki menni, ha a TV-je alkalmas az analóg HD-Video fogadására.

És akkor megragadom az alkalmat, hogy megkérdezzem a témaindítót, hogy HD-s a tévéd?
(#) bbb válasza kereszke hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
olvasd el a videokártyád leírását, előfordulhat, hogy nagyon apró betűvel benne van, hogy ha átállítod a kimenetet kompozitra, akkor simán egy rca kábellel ösze tudod kötni a tévével. ekkor azonban nem mindhárom kábelt használja, csak a kéket, vagy a pirosat.
külföldi fórumokban pár éve foglalkoztak ezzel...

ha nincs a tévéden kompozit rca bemenet, akkor egy sima rca-scart átalakítóval (boltban kb. 200 pénz) tudod hozzákötni.

a lényeg, hogy olvasd el a videokártya használati útmutatóját, anélkül nehéz bármit is csinálnod! (az egyik itteni topikban pont erről a kábelről csacsogtam, milyen érdekes, hogy megint előkerült)
(#) kereszke válasza Action2K hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Tényleg nem muködik.A tévémen csak scart csati van.A pc érzékeli hogy van tv,csak a tv-n semmi.Légyszi valaki valami jo ötletet.
(#) Action2K válasza kereszke hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Azt kellene tudnom, hogy a videokártyádon milyen kimenetek vannak, lécci egy képet róla, vagy linket a gyártó oldaláról, vagy mi a pontos típusa.

Ezen a linken van 7 és 9 pólusú alj. Melyik van a kártyádon? Bővebben: Link
(#) kereszke válasza Action2K hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
ilyen a kimenet.Amugy ez egy geforce 8600gt
(#) niedziela válasza kereszke hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
TV kimenetes kártya !
Még kábel is jár hozzá
(#) Action2K válasza kereszke hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Akkor S-VIDEO -> SCART kábel kell neked!
A bekötése: Link
A vastagon jelölt rövidzárat csak akkor tedd be, ha fekete-fehér lesz a kép!

Egyébként ezt a megoldást linkeltem be a 2.hsz-emben is.
(#) imre andras hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Sziasztok
kellene nekem egy segítség mert van egy ati videokártyám és annak kellene készíteni egy s-videokábelt hogy tv-re tudjam be kötni de nem tudom hogy --mék lábát kell be kötni.
Tudnátok nekem segíteni ebben?
Köszönöm előre is.
(#) proftom hozzászólása Dec 12, 2009 /
 
Üdv Mindenkinek!
Tudna nekem valaki választ adni arra, hogy a SCART kábellel milyen (maximális)távolság hidalható át?
T-Home STB jelét szeretném SCART elosztón keresztül, két TV-hez eljuttatni.
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Action2K válasza proftom hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Megfelelően árnyékolttal nem akadály a 15méter. De lehet ennél jóval nagyobbat is.
(#) proftom válasza Action2K hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Kösz a választ!
Nincs esetleg javaslatod a megfelelő kábel típusára és keresztmetszetére?
(#) roro27 hozzászólása Dec 31, 2009 /
 
Sziasztok!
Nem vagyok biztos abban hogy jó helyre írok de remélem azért tudtok segíteni.
Adott egy DIGI beltéri adott egy DVD lejátszó és természetes egy TV amin van egy SCART csatlakozó és az oldalán RCA bemenet. A problémám a következő: a DIGI SCART-tal van bekötve ez eddig jó és működik is azonban ha már a DVD-t bekötöm az RCA-ba akkor már a DIGI képe el kezd futni és a hang is elmegy (elég egy üres RCA kábel is ahhoz hogy ez a jelenség előjöjjön)
A SCART elosztóval már próbálkoztam ott is ugyanez volt a helyzet ha már kettő volt beledugva márpedig arra való akkor futott a kép.
Remélem valaki tud segíteni mert elég idegesítő állandóan a vezetékekkel szórakozni!
(#) zolika60 válasza roro27 hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Ez valószínűleg a TV-d hibája. Ha van a DVD-n egy kapcsolható bemenet akkor használd azt a DIGI-nek.
(#) roro27 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Hát sajnos az nincs erről a készülékről lenne szó:Bővebben: Link
nem hiszem hogy ezen lenne ilyen. Esetleg más megoldás?
(#) Bago hozzászólása Jan 11, 2011 /
 
Sziaztok!

Megoldható az, hogy a dvd lejátszó scart csatlakozójából az AV erősítő RGB bemenetére küldjek jelet?
Vagy SCART esetében mindigkülön megy a szinkron jel és ezért nem választható le az RGB ilyen módon?
(#) kadarist válasza Bago hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Szia!
A szinkront a z "G" összetevő tartalmazza, azaz a tévé erről veszi le. De ha a kompozit kimenetet használod, akkor az a rendszer miatt ez már eleve tartalmazza a szinkronjeleket.
(#) Bago válasza kadarist hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Köszi, akkor kipróbálom.
(#) abcdabcd válasza Bago hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Megoldható valahol a neten láttam is olyat, ha megtalálom belinkelem, hogy valaki egy SCART-Composite+sztereo hang átalakító belsejében kötötte át a drótokat, úgy hogy az rgb képet vezette ki rajta és akkor már 3 sima koaxxal össze lehet kötni, a cél készülékkel, persze, nem gátol meg gondolom semmi abban se, hogy egy scart sima csatlakozóba kösd be a 3 vezetéket, a másik végére meg 3 rca...

Scart kiosztás: Bővebben: Link

Ha a másikat megtalálom képekkel megmutatom, egy szöveget találtam egy helyen ami utal erre, simán azt írja, hogy a 3 szín lábait ,7,11,15 bekötötte a 3 compozit aljzatba az átalakítón...
(#) Bago válasza Bago hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Kipróbáltam, sajnos nem működik.

A SCART 16-os lába végzi az átkapcsolást. Mikor a 16-os lábat kikötöttem, a TV nem váltott RGB üzemmódra.

Sajnos nem egészen értem még a működését, de az biztos, hogy a DVD lejátszó a 16-os lábon kiad 4.5 Voltot. Valószínű, hogy ez jelzi a TV-nek, hogy RGB-n történik a jeltovábbítás. Azt viszont nem értem, hogy ha a DVD lejátszó adja a vezérlő jelet, akkor miért nem ad képet csak simán az RGB vezetékeken, ha nincs TV-hez kötve.

Esetleg a TV lehúzza alacsonyabb feszültségszintre és ezt érzékeli a lejátszó?

Ha jól értelmeztem a scart leírását, akkor 0-0.4 volt között kompozit, 1-3 volt között RGB a jeltovábbítás módja.
(#) kadarist válasza Bago hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
De most valójában mi a problémád ezzel. Nem világos, hogy mi a gond.
(#) Bago válasza kadarist hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
A probléma az, hogy a DVD lejátszómon csak scart kimenet van, de én szeretném az AV erősítő komponens bemenetére kapcsolni. Azért szeretném így csinálni, hogy elég legyen a TV-n a HDMI bemenetet használni, mivel az AV erősítő képes az összes műsorforrást HDMI-n továbbítani. Csupán kényelmi szempont, hogy hamár a hangot az erősítő kezeli, akkor ne kelljen még a TV-n is a bemenetek közt keresgélni.
(#) kadarist válasza Bago hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Értem, legalább is sejtem. Csak azt tudnám, hogy mi az az AV erősítő.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem