Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szív alakú villogó
 
Témaindító: sasorr, idő: Feb 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 6
(#) makalade válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
Természetesen nem mindenféle átalakítás nélkül gondoltam a ledek bekötését, de minimális átalakítással még mindig egyszerűbb megcsináni mint PICcel.
(#) Skip válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
555 el simán meglehet csinálni tranyók nélkül is!
(#) Moderátor hozzászólása Jún 3, 2007
 
Idézet:
„Ledes szív”
téma ide áthelyezve!
(#) deguss válasza makalade hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Tegyetek egy 555-ös IC-re egy NPN és egy PNP tranyót egy-egy bázis-előtétellenállással.
NPN kollektorára a belső szív LED-jeit párhuzamosan (ill. párat sorosan, a tápfeszhez méretezve) táp felé, PNP kollektorára meg a külső szívet ellenállással test felé.
Ennyi.
(#) Gery hozzászólása Márc 24, 2008 /
 
Hellosztok!
Ezt a kapcsolást nem érdemesebb megcsinálni 2db 1.5V-os AA elemmel megcsinálni? CSak akkor más ellenállások kellenek.
JA és az ellenálást hogy számoljuk? Mint 1db led 9V-ra? Mert nekem 360ohm jött ki 9V-ra piros ledre.
(#) maTaKee válasza Gery hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
Hali!
Eddigi tudomásom szerint R=U/I! Amúgy meg sztem az a 3V az kevés lesz neki! főleg annyi LED-el
(#) proba válasza Gery hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
Szerintem sem működik .(Egy leddel talán,de szerintem azzal sem 3V ról.)
(#) Gery hozzászólása Márc 25, 2008 /
 
Oké akkor marad a 9V Az előtét ellenállások sima kisfényű piros ledeknél meg 560ohm? (R=U/I-vel 450 jön ki)
(#) maTaKee válasza Gery hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
Üdv!
Ha marad a 9V, akkor sztem ne változtass az értékeken (én sem változtattam és tökéletesen működik)!
Amúgy meg 9V/(4*20mA)=112,5Ohm (szerintem )
(#) Gery válasza maTaKee hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
Ja télleg de hülye vok 4leddel kell számolni
OKés akkor 120ohmos előtét ellenállásokkal csinálom, a többi marad
(#) maTaKee válasza Gery hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
Hajrá, sok sikert
(#) Gery hozzászólása Ápr 3, 2008 /
 
Közbe megépítettem a kapcsolást, ahogy levan írva. Csak a 2kondi az 100µF-os és mikor bekapcsolom pont jó ütembe villog.(kb mint egy rendes szívverés )
De egy 20-30másodperc után elkezd gyorsulni és kb 1 perc mulva már nemgyorsul hanem tartja azt a sebességet, ami viszont elég gyors villogás. Ez miiért lehet?
(#) deguss válasza Gery hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Uraim, egy kicsit tévednek, hogy 9V/(4*20mA). Ez hibás megállapítás!

Soros kapcsolásnál: R = U / I, ahol U a tápfeszültségből levont, sorosan kapcsolt LED-ek nyitófeszültsége, I pedig egy LED árama!

Tehát 9V - (4 × 2.1V) = 0.6 V. Ezt kell 20mA-ra korlátozni, tehát R = 0.6V / 0.02A = 30 Ohm.
Szükséges teljesítmény P = U × I = 0.6V × 0.02A = 12mW. Tehát még egy 1/8W-os ellenállás is elég!
(#) deguss válasza Gery hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
A gyorsabb villogás a tranzisztorok melegedése miatt következik be. Mérjél ki egy LED-et, mekkora feszültség esik rajta ha (áramgenerátor hiányában), egy előtétellenállással egy szabályozható tápra kötöd, és úgy állítod be a feszültséget, hogy pontosan 20mA folyjon. Mekkora feszültség esik rajta? Ezt helyettesítsd be az én 2.1V-om helyére az előző hozzászólásban.
Ha 2.2V-nál több esne rajta, már ellenállás sem kell, feltéve ha 9V-ról táplálod!
(#) m.gyula3 hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Sziasztok!

Ezt a villogót megakarom építeni a barátnőmnek karácsonyra. Mennyire jó az a kapcsolás ami Hobby Elektronika újságában van bent? Milyen értékeket ajánlatos belerakni hogy tényleg jó legyen? Vagy nem kell változtatni?

Előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza m.gyula3 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Szerintem működőképes
(#) m.gyula3 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
oksa, köszönöm
(#) Gery válasza m.gyula3 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Szia!
A kapcsolás fainul működik! Egyszer már énis megépítettem barátnőm szülinapjára, és nagysikert arattam vele. Itt van pár kép. Az én ötletem az volt hogy bele építettem egy konyakosmeggyes csoki dobozába. Szerintem abba a legjobb. Ja természetesen lefújtam pirsora a tetejét. És 9V-os elemről működik. A mai napig .
(#) _JANI_ válasza m.gyula3 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Ne változtass rajta semmit! Építsd meg a cikk alapján és... ... KÉSZ!
(#) _JANI_ válasza Gery hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
A számkijelző az jó ötlet!
(#) Gery válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Köszi!
Hátha még tudnék/tudtam volna PIC-t programozni egy egyszerű kis lcd-vel megoldani, hogy menyjen a szöveg balról jobbra lett volna az igazi...
De így meg egyszerűbb, könnyen kivitelezhetőbb.
(#) _JANI_ válasza Gery hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Látogasd szorgalmasan a HE kapcsolásait és cikkeit, valamin a megfelelő fórumokat, s egyszer az is menni fog! :yes:
(#) m.gyula3 válasza Gery hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Hello!

Le a kalappal! Ez igen jól néz ki!
Az enyém pici egy olyan dobozba, de vmivel lehet hogy bevonom, meg maratok hozzá egy panelra verset azt meg a hátuljára csavarzom vagy pedig azt használom támasztéknak vhogy.Majd kigondolom.
Annyi a hibája hogy a vasalás elött nem néztem meg rendesen és most nem tökrözött, de így is tök tuti lesz sztem. Ugyan úgyfog kinézni mint ami az újságban van bent, amit belinkeltem képet.

Majd küldök képet hogy hogy is néz ki.

Télleg az 560Ohm helyett ha 440-et használok, csak az van itton, mennyivel lesz gyorsabb?


üdv:
Gyula
(#) werner hozzászólása Dec 14, 2008 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, régóta kerestem már valami hasonlót. Remélem, hogy jó helyre írom a kérdésemet, mert már néhány napja lapozom a topikokat, és most akadtam rá erre.
Az eredeti ötletem az volt, hogy nem szív alakú LED sort alkalmaznék, hanem egy nevet írnék ki velük. Viszont nem villogó LED-eket szeretnék, hanem egyesével bekapcsolódókat, majd amikor mind világít, egyesével kapcsolódjanak ki. Ha valaki tudna segíteni nagyon hálás lennék!
Köszönöm előre is! Hajrá HE!
Üdv!
werner
(#) Gery válasza m.gyula3 hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
560ohm az nem az előtét ellenállás lednel?
Amúgy én a kondenzátorok értékeivel szórakoztam anno. Elég rég volt már, de emlékszem hogy az eredetivel nekem túl gyors volt. De azt már a végén is kikisérletezheted.
Sok sikert hozzá, kíváncsi vagyok a képekre majd!
(#) m.gyula3 válasza Gery hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
heló!
Igen, az 560Ohm az az előtét. Most 500Ohmos van bent és sztem gyorsan változik, nem úgy változik mint egy astabil.
Vhogy egybe folynak a színek, a leírásban az volt hogy a külső és a belső szív színe lehet más. Mondjuk én sima piros led-et asználtam mindenhova.
Ennek amúgy hogy kellene villognia? Így mint amit küldtem?
A tiéd hogy villogot?
Ja és a kondi mitbefolyásol rajta, hisz az nem csak a feszhez kel? Nekem 22mikro/16V helyett 64V-os van bent. Most vettem nem rég 25V-osat lehet azt rakom bele.

üdv
(#) m.gyula3 válasza Gery hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
heló

Közben olvasgattam a fórumot h miket írtatok.

"OKés akkor 120ohmos előtét ellenállásokkal csinálom, a többi marad"
"Közbe megépítettem a kapcsolást, ahogy levan írva. Csak a 2kondi az 100ľF-os és mikor bekapcsolom pont jó ütembe villog"

Akkor, most hogy is legyen? És a 2db 33kOhm eléggé hamar fűtt.
Áhh, nem értem h miértnem akar villogni.
alkatrészek: 500Ohm-os előtétek
2db 33KOhm (eredetileg is)
2db BC 182B ( ugyan az mint a BC183)
Kondik 22mikro/ 25V de a 100mikro/ 25V-al sem villog

Please, vmi öti?

(#) Gery válasza m.gyula3 hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
nah!
Akkor olvasd el az előző oldal legtetejétől. Egy sima piros led 20mA-t vesz fel. És ahogy maTaKee is írta nekem anno, R=U/I azaz 9V/(4*20mA)=112,5ohm. Azért kell 4-el szorozni mert egy sornak azaz 4lednek van 1db előtét ellenállása. Gondolom az áramforrásod neked is 9V ugye?(9Vos elem)
Ha igen, és sima piros ledet használsz mindenhova akkor az előtét ellenállások legyenek 120ohmosak.
Mikor 22µF-os kondit raktam bele, ahogy a rajzon van, akkor nállam is folytak a színek. Inkább virbrált mint villogott, szörnyű volt. Ám növeltem a kondi kapacítását, azaz kicseréltem a 2db 22µF-osat 100µF-osra ezáltal lassabban tölt és lassabban villog. Ezek után valóban úgy villogot mint a képen amit linkeltél.
(#) werner válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Köszönöm szépen!
Sokat segítettél!
Üdv!
(#) m.gyula3 válasza m.gyula3 hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Helló Gery!

Kösz a Segítséget!
Ekkora hülyét mint én...., az ellenállás zacsik fel vannak cimkézve, de még így is a 33Ohmos-ra nyúltam rá és nem a 33KOHmos-ra. Jól elnéztem, ezért volt gyanús a melegedése az ellenállsnak. Szal kicseréltem és zsír
Az előtétek: 500Ohm
kondik: 220mikro/25V

Szépen működik!
Holnap csinálok még eggyet és akkor ami csak egyszer lett forrasztva azt adom oda. Meg van az öti hogy milyn lesz. Küldök képeket majd, talán hétvégére kész leszek a munka mellet.



üdv
Következő: »»   2 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem