Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   217 / 2514
(#) brezinajanika válasza gb197 hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Nem csak a végerősítőnek kell amit utánna kötök?
(#) szamóca válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Ha hajlandó vagy nagy betűvel kezdeni a mondataidat, akkor elárulom a LED előtét ellenállás számítási képletét. Remélem bízhatok benned, Ut-Uled/Iled Vagyis, pl. tápfeszed legyen 17V, egy "általánosan használt" zöld LED nyitófeszültsége 2,2V, Nyitó árama 10mA akkor 17V-2,2V/0,01A=1480Ohm ~1,5KOhm
(#) brezinajanika hozzászólása Dec 17, 2008 /
 
Ezt a kapcsolást(Bővebben: Link) a kimenetnél megszeretném toldani 1 hangerő potival.Annyi lenne a kérdésem,hogy hova és milyen potit tegyek
(#) gb197 válasza brezinajanika hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Nem feltétlen. A hangszín és hangerőszabályozó fokozatban szokás használni legalább jelkövető fokozatot, azért, hogy ne terheljük a műsorforrást és meg tudjuk hajtani a végfokot. Ezeken a fokozatokon van némi jelszint veszteség, ezt pótolni kell valamivel.
A jelkövető erősítő mondhatni nem erősít, csak az a dolga, hogy kellő kimenő impedanciát biztosítson az azt követő rész számára. Lehet tranyos fokozat, ezt nem ajánlom, inkább célszerű valamilyen opa-t használni.
Gyári erősítők rajza!
(#) brezinajanika hozzászólása Dec 17, 2008 /
 
Hello
Az adatlapon lévő stereo kapcsolást 2*6W meg szeretném építeni és kérdésem lenne,hogy elég e 0,6Wos ellenállás vagy nagyobb kell bele?
Bővebben: Link
(#) szamóca válasza brezinajanika hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Igen elég bele.
(#) karpi válasza gb197 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Az is igaz hogy a temerdek sok autoerosto MOSFET-el mar kimegy a divatbol ugy par tiz ev mulva , mikor majd atternek a D osztalyu cuccokra .
Eddig ahogy hallom nagyon jol duborog a basszus ezeken a cuccokon.
Akinel nem duborog annal szerintem illesztesi hibak , tervezesi hibak vannak .


A szinezodes a tulvezerles eseten jelenhet meg ami elektroncso -jellegu de egy kicsit dinamikaban elter .
A HiFi-sek erzekelik a kis kulombsegat DE nem szabadna az erositonak ebbe tartomanyba jutnia .Egy erosito a linearis szakaszon kell mukodjon.Persze a gitarerosito az mas .De nem errol van szo.

Kitunoek a MOSFET-ek es a JFET-ek arrol nem is szolva hogy IMD-juk nagyon alacsony ez leven az egyik legfontosabb tulajdonsaguk .
(#) dbell válasza gb197 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Köszönöm a választ.

Igazad volt az NC lábakon kondi nem ért semmit, de az ic bemenetére rakva csökentette a zajt.


A TV -ről még annyit kell tudni, hogy a kapcsoló üzemű táptól, kb 1 m vezeték megy a tv-hez, aminek a végén van egy kis szűrő (ferritgyűrű vagy valami ilyesmi).
Na most ezt, mármint a kábelt egyéb okok miatt meg kellett toldani.
Lehet az probléma, hogy a szűrő erre az 1m re lett méretezve és 2m esetén már nem optimális?

Számtech boltban lehet kapni VGA kábelhez ferritgyűrűt. Ilyesmivel esetleg érdemes próbálkozni, hogy a tápból jövő zavarokat leszürjük?


Üdv dBell

Üdv dbell
(#) KD mester válasza karpi hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Már rég áttértek a D-osztályú cuccokra de mindegy...

Már nem jár gyerekcipőbe az impulzustechnika, úgyhogy a D-osztályú erősítők minden szempontból megállják a helyüket a líneáris üzeműekkel szemben.
(#) Gyurix válasza szamóca hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Amit vettem LED-et arra az van írva hogy áramigénye 2mA az elég neki vagy legyen inkább kicsit több?
(#) MPedro válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
A 2 mA led ugymond Imax paramérete 2mA, vagyis úgy kell korlátozni, hogy legfeljebb annyit kaphasson. De célszerűbb 1,5-1,6 mA-ra belőni, mert így hosszú életű lesz, miközben a fényerejének 94-95%-át adja.
(#) Gyurix válasza MPedro hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Oké kössz a segítséget!
(#) gb197 válasza dbell hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Ha jól értem, számítógépről járatod a tv?
Mivel én a tv saját tápjára értettem hogy zavarja. Sok olyan tv van amelyben a különböző részegységek, fokozatok zavarják egymást. Ez a gondatlan tervezésből fakad, pl. a saját Sanyo tv-m is ilyen.
(#) gb197 válasza karpi hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Ennek a mondatnak semmi köze a valósághoz: A szinezodes a tulvezerles eseten jelenhet meg ami elektroncso -jellegu de egy kicsit dinamikaban elter.
Óriási tévedés! A szinezettség nem kivezérlés függő, ugyan úgy kis mW-os teljesítménynél is jelentkezik. Mértéke és milyensége az alkalmazoott kapcsolástól függ. Hozzáteszem, nem hallottam még szinezetlen hangú fetes erősítőt, az gyanítom még nem is épített senki!
(#) Akashi hozzászólása Dec 18, 2008 /
 
Sziasztok.

Valakinek megvan a mellékelt kapcsolás olvasható formátumban?
Esetleg valaki meg is építette, vagy van véleménye róla? Gondolkodom egy ilyen típus építésén, de nem tudom mik a tapasztalatok. Azt látom hogy a hagszín be van építve a végfokba. Hallottam egy hasonlót szólni és annak nagyon tetszett a hangja.
(#) lapose válasza Akashi hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Szia!

Tessék!
Bár azt megjegyezném, hogy ennél sokkal jobb erősítők is vannak! E felett sajnos kissé már eljárt az idő!
A könyvet 1978-ban adták ki!

40W.djvu
    
(#) CIROKL válasza Akashi hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Szia:Igen én már ezt valamikor réges régen megépítettem , ez a Do Z hoz képest 0. Ha a DoZ al nemvagy megelégedve akkor ezzel? milessz? De viszont itt jól láthatod amit már beszéltünk LEPKE, EMITTERKÖVETŐ alkalmazása , annyit már nyertél ezel a kapcsolással hogy ezeket megnézd de szerintem a megépítését azt igencsak mérlegeld?
(#) Akashi válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Igen látom az előfokot, és kezdem érteni
Ebben az erősitőben a végfok rész a "rossz" ?
Mi lenne ha a pirossal kivágott rész helyére betennék egy másik végfokot. Pl a Doz is bemehetne, persze akkor a tápfeszt csökkenteni kell.. vagy valami mást.. (B5, vagy az emlegetett miniorion végfok)

....de akkor az előfok nem fog müködni. Az előfok tápárámát végülis a 10k, 4,7k 4,7k -s ellenállások állitják be? Ezek módositásával össze lehetne hozni egy "komplett" erősitőt.
Végülis ez a célom, meg az hogy tanuljak Tőletek


x.JPG
    
(#) koko33 hozzászólása Dec 19, 2008 /
 
hello
Autóba szeretnék csinálni egy erősítőt de nem találok 12v. Én invertere gondoltam. De ha valaki tud 150w autoba és ami jobb azt szivesen megnézném ja és nagyábol olcsó legyen?
A válaszokat kösz!

a100-150.gif
    
(#) kisfeca hozzászólása Dec 19, 2008 /
 
Sziasztok! Épitettem egy erősitőt aminek a tápja 12voltból +-30at állit elő! Be szeretném kötni a kocsiba és azt szeretném érdezni tudom hogy nem ide tartozik de azt hogy milyen vezetéken vigyem a csomagtartóba a 12V-ot? Mert néztem a boltba de a srác ajánlott vagy 5 fajtát és nem tudom mien kellene?

U.I.: Elég csak egy pozitivat vinni hátra és a testet adhatom neki a kasznirol is?
(#) 7805 válasza lapose hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Üdv
Köszi.
(#) Akashi válasza kisfeca hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Mindenképp vidd hátra a negativot is. Ne a kaszniról vedd le. Az akksi + ra tegyél egy nagy biztositékot közvetlenül a sarunál, mert ha nincs és megsérül a tápvezeték pillanatok alatt leéghet az egész kocsi.
Az hogy milyen vezetéken vidd, függ attól, hogy hány wattos az invertered. Én kb. 5 mm-átmérőjű sodrott rézkábelt vettem, nekem az megy hátra az erősitőhöz, de nekem nincs inverter
Mindenképp sodrott rézvezeték legyen, és jó vastag legyen rajta a szigetelés.
Ja, és ne a jellel együtt vigyed a tápkábelt, hanem külön úton, és olyan 20 centinként rögzisd hogy ne tudjon nagyon mozogni.
(#) WaRL0 válasza kisfeca hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Szia ....Nem tudnal arrol az inverterrol nekem kapcsolasi rajzot adni ?

Koszi
(#) karpi válasza gb197 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Akkor pontositsunk .
Linearis reszen a dolog elvben semmi mas linearis cucctol nem kulombozik .
A dolgok megvaltoznak a nagyobb kivezerlesnel,illetve tullepve a linearis szakaszt .

Bipolaris trznzisztor "hirtelen" hatarol /vag.

Elektroncsonel " hizik" a szinuszgorbe es nagy atmenet van a teljes tozrzitasig.

JFET-nel ugyanigy toretenik de az atmenet kicsit mas , mivel a karakterisztika is egy kicsit mas.

MOSFET -allitolag a legkozerleb al a pentodahoz de az is mas karakterisztikaju.

Igy a megjeleno "szinezo" paros szamu harmonikusok szep harmonikussan szinezik gazdagitjak a hangot , mind a harom tipusu eszkoznel.

Ez az elektroncso nagy titka semmi mas ,ez valt be a legjobban , vagy ezt szoktak meg lagjobban.
Ugy aztan a dinamikussan maskepp viselkedo FET es MOSFET majdnem olyan mint a Pentoda de az atmenet masmilyen es ez halatszik nagyon egy ismert (minta)zenei darab lejatszeasakor vagy ismert zenei stilus megszokott karakterisztikus hangzasanak lejatszasakor.

Ez a szinezes es altalaban minden cuccnal megjelenik ha bomboltetik , vagy a nagydiamikas musoranyag csucsaban amire altalaban nincs eleg tartalek soha.

Szub-oknal ugyancsak a felharmoniusokat haljuk tulajdonkeppen amit az erosito es a hangszoro termel .
Az alap az nagyon lent van .Ha nagyon tiszta lenne a hang akkor csak egy huhogast hallanank , de felharmonikusokkal egy tomor athato hang lessz az eredmeny
A zene keverok tudjak ezt es a szub reszt mar elore "gazdagitjak" hogy jol szoljon es hogy minnel tobb hanglejatszo kutyun halhato( eszlelheto ) legyen.
(#) kisfeca válasza Akashi hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
uhh köszi szépen hasznos tanácsok.
(#) kisfeca válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Szia! Sajnos nem! Én ezt ugy csináltam hogy bementem az elektronikai boltba és ott volt ilyen táp csak össze kelett rakni volt minden panel alkatrész mindent adtak hozzá! :yes:
(#) WaRL0 válasza kisfeca hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Es nem kaptal hozza papiron kapcsolasi rajzot ?(papiron)Vagy nem tudnad nekem bescanelni ugy a nyakot h vissza tudjam rolla rajzolni ? ....nagyon orulnek neki!

Koszi
(#) kisfeca válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Segitenék szivesen de a boltos srác azt mondta hogy neki van egy összeszerelt és odaadja olcsobban igy nincs rajz
(#) kisfeca válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Talán látogasd meg ezt az oldalt nekem ezt ajánlták csak nem értek angolul
Bővebben: Link
(#) WaRL0 válasza kisfeca hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
jaaaaaaaj akkor semmi .....Koszi


Szia
Következő: »»   217 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem