Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   80 / 1273
(#) gombarzs hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
Sziasztok!

A téma-címben jelölt tv-m van. 1-2 napja képfolyást, mosódást tapasztalok, szinte felismerhetetlenségig nézhetetlen a TV.
Próbáltam más TV-vel, nem az antennában van a hiba..

Sok fórumot olvastam már, egy helyen a szervízmenüben az "eeprom értékek visszaállítása" javaslatot olvastam.

Sikerült belépnem a szervízmenübe, de fogalmam sincs mire kellene "visszaállítani" az értékeket, főleg, h nem is állítgattam semmit előtte a szervízmenüben.

Beszéltem a hiv. szervízzel, 3e-ért jönnek ki + kb 10 ért beállítják, ha tudják...

Van valami ötletetek?

előre is köszi
(#) levi78 hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
Helló, mindenkinek. nekem egy CLATRONIC tv-m van. A kép szép, a hang jó, csak annyi baja van hogy folyamatosan sistereg, nem fütyül hanem sistereg, ha le veszem a hangot akkor is. főleg ha világosabb rész van ha tudnátok segíteni, nagyon meg köszönném amúgy nem nagyon értem a szak nyelveket amit mondtok de majd meg értem előre is kösz.
(#) hard válasza levi78 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Udv
Szerintem nincsen jol athangolva,azert sistereg.tehat nincs rahuzva a kepre a hang megfeleloen.
(#) levi78 hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
Hello

az oké de megtudnátok nekem mondani hogy hol kell hangolni,németből hozták a tv-t..
kb a kutyaól körül sistereg..a szaknyelvét nem tudom..bocsi
előre is kösz
(#) Dudus válasza levi78 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Állj!

Ha a képtartalomtól függő ciripelést hallasz a sorkimenő környékéről , ne hangold sehova. Ellenben első körben cseréld ki a környékén az elektrolit kondenzátorokat.
(#) Sebi válasza Dudus hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Így van, ez nem hangolási gond. A sorkimenő a nagyobb fényerőhöz szükséges teljesítmény leadásakor (erősebben) ciripel. Ez nagy valószínűséggel magnetostrikciós jelenség lehet, magyarul: nem megfelelő a vasmagok illeszkedése/ragasztása, illetve tökéletlen a műgyanta-kiöntés. Persze előfordulhat a kondi hiba is kortól függően...
(#) Dudus válasza Sebi hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Nekem egy régi Infracolor Vidi-n fordult elő, hogy a fókusz vezetéke oxidos volt és nem volt jó a kontaktus a szerelvénynél és ott is ciripelt/sercegett rendesen.
(#) hard válasza levi78 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Nekem is volt anno egy blaupunkt tv,ugyanijen hibaval,hangolas megoldota a problemam,lehet hogy ez nem az
(#) levi78 válasza Dudus hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
mi az elektrolit kondenzátor. ha a sima kondikra gondoltál akkor értem ugyan olyan ra cseréljem?? vagy nagyobbra.
(#) Dudus válasza levi78 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Ha ez a kérdés komoly volt, inkább bízd szakemberre! Lehet ott emberes áramütést kapni....
(#) levi78 hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
ezeket a szak nyelveket nem tudom de akármilyen ic kiforrasztok vagy ki is cserélek..ez nem akadály..a kérdés komoly volt...
(#) Márk válasza levi78 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Szerintem a kolléga elektrolit kondira gondolt. Nem szokás nagyobbat berakni, inkább csak nagyobb feszültség tűrésűt.
(#) levi78 hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
köszi a segítséget átforrasztom ha jó írok..
(#) Cs István válasza gombarzs hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Szia.
Készülékednél ( chassis K55A ) a hibaleírás alapján, a képcsőre, v. annak áramköri hibájára lehet gyanakodni.
Sz.menüben ezt nem lehet orvesolni.
Szerintem az á.k. hiba javítása ( ha nem sorkimenős ) kerülne 10eFt-ba.
Ha képcső, azon már el kell gondolkozni, hogy érdemes-e.
(#) Dudus válasza levi78 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Figyelj arra is, hogy alacsony ESR értékűek legyenek, mert ránézésre nem tudod eldönteni hova kell ilyen és a legjobb ha mindenhová ilyet teszel.
(#) levi78 hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
nos úgy néz ki meg van hogy mi lehet a baja a tv-nek..lefotóztam két ellenállás ki van szakadva csak nem nagyon tudom hogy mi a neve..a segítségeteket kérném..és lehetséges hogy emiatt sistereg.és lehet e helyettesíteni valamivel..

hiba.jpg
    
(#) mdecsi válasza levi78 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Szia!

Elég rossz a kép, nem látom a színeket. Az ellenállásokon levő csíkok az értékét határozzák meg. Használd ezt:

http://www.tar.hu/hdt/Pictures/Site/old/ohmcode.htm

Nem ártana annak is utánanézni, hogy miért égtek el azok az ellenállások, mert csak úgy nem szoktak feltétlenül, bár előfordul...
(#) levi78 hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
én még most szereltem szét elsőnek az első nyúlhatott bele a lábak nem elégtek hanem le van törve..
(#) Márk válasza levi78 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Van egy trükk is, ha elégett és nem látszik a színcsíkozás, akkor félbe szoktuk vágni. Megmérjük mindkét darabot, amelyiknek nagyobb az ellenállása, annak az értékét szorozzuk kettővel, és akkor saccolhatunk a szabvány értékhez.
(#) hard válasza levi78 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Udv
Ird le milyen szineket latsz rajtuk,kulon-kulon akkor tobbet tudunk
(#) levi78 hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
az egyiken kék,szürke,barna,arany

a másikon szürke,piros,barna,arany remélem ez segít
(#) Márk válasza levi78 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Az első valószínűleg 680 ohmos, a második pedig 820 ohmos.
(#) hard válasza levi78 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
5%tureshatar es 0,5 wattosok,igy ranezesre.
(#) sfatzoltan hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Helló!Van egy Telefunken TV-ém,vadi új sor va benne,és ugyanúgy megeszi a sortranyót.mint amikor a régi sor volt benne.Mikor elindul a sor,abban a pillanatban meghal a tranyó!Mi lehet a baj?
(#) hard válasza sfatzoltan hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
udv
Nem fut a sor tap?hany volt van a soron?csereld ki a primer kori elkokat,nezd meg nincs forasztasi hiba a tapban,az elterito tekercs csatijat is forraszd at,de lehet meg vezerlo jel hianya is a tranyonal.Kb enyi juttot eszembe egyenlore
(#) hátor válasza sfatzoltan hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Helló ! A sortranyónál ,van egy inpulzus kondi /11nF / vagy valami közel hasonló értékü ,cseréld ki ! - a sormeghajtásban pedig egy 1 v. 10 µF kondi a Bázison , azt is ki kellene cserélned . Nem tudom biztosra mert nem tudom milyen TV - d van .
(#) sfatzoltan hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
Köszönöm a segitségeteket de sajnos még most sem jó pedig az összes primer körüli elkot kicseréltem igaz ,hátor amit írt nem probáltam még ki készenlétim van a táp jó egyébként a TV egy Telefunken Palcolor BS 570V ,Kb40kg,ha valaki még hozátudna szolni megköszöném Elöreis köszi!!
(#) Jackass hozzászólása Dec 23, 2008 /
 
Üdv!!!

Van egy ősrégi beijing 837-1 típusú TV-m.Sokszor előfordult vele, hogy nem adott képet.Néhány jól irányzott ütés azonban segített rajta.Valamiért most ez a módszer már nem hatásosSzétszedtem a csatlakozókat lefújtam kontaktsprével.Hangja van! Az adó is jön csak a kép nem jelenik meg.Mi lehet a baja?:SHa valaki tudna segíteni annak örülnék
(#) Müszi válasza Jackass hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Nézd meg, hogy a képcső nyakánál, hogy fűt-e egyáltalán a cső. A foglalat forrasztásait is nézd át, mert lehet, hogy az egyik forr. elengedett, rosszabb esetben a képcsőben van valami bibi.

üdv
(#) Jackass hozzászólása Dec 23, 2008 /
 
Azt hogy érted hogy fűt-e?:S
Következő: »»   80 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem