Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   218 / 2514
(#) WaRL0 válasza kisfeca hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Hat az a gond hogy en se ertek angolul
De azert koszi
(#) kisfeca válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
nincs mit
(#) lapose válasza koko33 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Szia!

Ezt a kapcsolást én max. hangszererősítőnek ajánlanám egyszerűségénél fogva!
Szerintem jobban jársz TDA7294 plusz +-35V-os inverter!
(#) lapose válasza Akashi hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Szia!

Ha rám hallgatsz, nem az előfok variálásával kezd!
Válassz inkább egy jó végfokot(itt a HE-n is van sok!), építsd meg, és ha tetszik a hangja, utána kezdj el azon gondolkodni melyen előfokot építs hozzá!
(#) lapose válasza 7805 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Szia!

Szívesen!
(#) szucsy3 hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
Sziasztok!

Komplett erősítő kapcxsolási rajzot szeretnék, 100W-oast, mert van egy trafóm, és ez lead 26.5V-ot (középkivezetés nélkül) ez egyenirányítva 37.5V körül mozog! Az lenne a kérésem, hogy ez az erősítő +36V-ról pöccenjen, és ne kelljen neki szimmertikus táp! (nem akarok bajlódni a trafó ujratekercselésével )
egyébként az arősítő mélyládához lesz (250W).

előre is köszi!
(#) Imi65 válasza szucsy3 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Szucsy3, ne verj át. Akkor mi az ördögnek azt írod, hogy 2x26,5V (?), mikor csak egyszer méred. Ezt a rajzot Te tetted fel.
No, mindegy. Erről a feszről megy kb. az Orister végfokozata (15W), az egytelepes. Hidalás nélkül nem számíthatsz komoly teljesítményre.

Trafó.jpg
    
(#) Imi65 válasza szucsy3 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Egyébként itt van egy hidalt erősítő, de nem 250W-os. Kicsit higgadjatok le ezekkel a Wattokkal.

névtelen.GIF
    
(#) CIROKL válasza szucsy3 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Számtalan kapcsolást találhatsz itt PL a fórumban is , de sima +37.5voltos táppal csak elégedett legyél ha találsz 40W os kapcsolást
(#) szucsy3 hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
köszi az infót! akkor mégis marad az ujratekercselés
(#) bandikala hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
Na ezt sasoljátok meg!frankó kis erőlködő!Hangszererősítő
(#) Akashi válasza lapose hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Honnan tudjam hogy nekem melyik lesz a jó végfok?
Az én szempontjaim.
-Van egy +-45 voltos tápom (kb.150-160watt)
- Viszonylag egyszerű legyen (ne kelljen szarakodni a beállításal)
- Szépen szóljon. (legyen mélye, és csilingelő magasai HIFI**)
- strapabiró legyen.
-sok alkatrészt ne tartalmazzon.

A sok kapsolás közül ránézésre nem tudomeldönteni (mert nem ismerem őket) melyik a jó.

Segitetek?
(#) Andreas89 válasza Akashi hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Ennyi: TDA 7294
(#) lapose válasza Akashi hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Szia!

Mivel adott a tápod ebből kell kiindulni!
Ha IC-set akarsz csinálni a tápfesz miatt csak a TDA7293 jöhet szóba! Esetleg a TDA7250!
Tranzisztoros erősítők közül már több is van.
A QUAD 405-öt mindenféleképp meg kell említeni, de felteszek még egy-két egyszerűbbet!
Választani viszont neked kell!
(#) Akashi válasza lapose hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Köszi szépen.
Az rt100-at megépitettem, de valami miatt csak kattog a zene ütemére.. bekerült a fiókba..
A "120watt.gif" -et nézegettem.. mintha valahol láttam volna már ezt a kapcsolást..
Valakinek véleménye róla?

120_watt.gif
    
(#) szamóca válasza Akashi hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Ez egy 30éves gitárerősítő kapcsolás.
(#) retoocs hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
azt szeretnem kedezni:ha szeretnek epitenei egy sztereo erositot meg is van a ket csatorna es a tapom az alabbi rajzon lathatoan nez ki akkor gond nelkul mindket csatornat taplalhatom ugyanarol a helyrol vagy kell meg egy "trafo"

tap.gif
    
(#) hapro válasza retoocs hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
A trafód teljesítményének keretein belül bűntetlenül táplálhatsz akárhány végfokot egy tápról.
(#) Robi85 hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Sziasztok.

Lenne egy nagy problémám. Van egy végfokom de valamiért a tápja nemszuperál. Eleinte jóvolt mikor összeraktam, de javsolták hogy a cseréljem a veztékeket mert PC tápjának a vezetéke nemigazán jó erre a célra. +-60Volt ment rajtuk. Kicseréltem és azota akármit csinálok kivágja a 230 és a trafó közti biztositékot. Arra gondoltam talán zárlatos lett a greatz, de megmértem és nemaz. Kiszedtem és megprobáltam hogy csak az volt rákötve a trafóra, ugy jó volt. Ráakasztottam 2db 63V/10000uFes puffert és ugyis jóvolt. Visszaraktanm a helyére és akkor már nem. Milehet a baj? Végfokozatok azok jók. Érdekes mert elsem jut az fesz a pufferekig mert mient bekapcs már pukkan is el a bizti. 2amperest raktam bele. 430Watt a trafó.
(#) Andreas89 válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Ha az IC-t nem szigeteled el a hűtőtől, és a borda lemegy testre, akkor a lecsavarozott G.-nek lehet nem tetszik, mert kitudja mien fesz van az IC hátulján....
(#) Robi85 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Amit beletettem az 2es kábel. Valamikor még a fater hozta a gyárból. Jó vastag. nemhinném hogy zárlat lenne, mert ha kiveszem a dobozból a greatzet meg a puffert akkor meg jó. De akkor megint kicserélem másikra. Visszarakom a PC táp veztékeit. Azzal is ugynugy mükszik nem? 300V mehet rajta maximum. És azis réz. Átnézem még párszor de már kezd az idegeimre menni.
(#) Directors hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Üdv!

Kaptam ma egy ilyen kis kütyüt. Bővebben: Link
Sajna nem is szól.
Azt szeretném megkérdezni tőletek szerintetek merre és mit méregessek vagy hogyan kezdjem a vizsgálatot,hogy életet tudjak bele lehelni?

Azt tudom,hogy TDA 1558q IC ketyeg benne.
Táp 22V lemértem és a kimeneten nem mértem a tápfeszt.
(#) Andreas89 hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Ezt szeretném megépiteni egy végfok előtt lenne, a bemenetére ha rakok egy potit, a hangerőt is tudom vele szabáyozni, vagy halkabb lenne??
(#) gb197 válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Jó az elképzelésed, teheted a potit a bemenetre vagy a kimenetre is, de a tápját én mindenképpen szimetrikusra csinálnám. :yes:
(#) Andreas89 válasza gb197 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Találtam jobbat ez lesz megépítve...
(#) gb197 válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
A bemeneten lévő 4.7 k poti egy kicsit kevés, min 22k, de inkább 47k, mivel nem minden jelforrás szeret 4.7k -ra dolgozni.
Ha pedig már a jónál tartunk, az a legjobb, ha egyáltalán nincs hangszín, mivel minden elektronika a jelútban csak rontani tud a minőségen. / a hifi alkotmánya / :yes:
(#) brezinajanika hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
Hello!
Tudtok egyszerű max 2*5W-os végfok ic-t aminek nincs nagy áramigénye?
PSP-hez lenne
(#) szamóca hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
Üdv!
Kérdezném hogy -+65V nyugalmi DC feszültségű, 450VA-es táppal rendelkező erősítőkaszniba, tudna-e valaki kiváló hangminőségű végfok kapcsolást ajánlani?(lehetőleg teljes dokumentációval)
(#) lamalas válasza szamóca hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Huha! Csak nem megvetted a CAV erositot?
(#) szamóca válasza lamalas hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Nagyon jól vagy informálva Lamalas barátom!
Következő: »»   218 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem