Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   339 / 1679
(#) Georgee válasza sound.man hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
mivel nem házilag készült meg nem egy helyről le vannak vakarva az értékek, maximum a lézermeghajtót, de azt megtalálod a lézeres témákban.
(#) sound.man válasza Georgee hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Akkor mindegy, de azért köszi.
(#) Action2K válasza Georgee hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Ügyes barkácsolás!
Egy buliban senki sem nézi a dobozát. Megy nem is látni a sötétben.
Alakzatot zenére vált, vagy időre? Tegyél fel egy képet a vetített alakzatról is. Csak hogy "kerek legyen a világ"

szerk: látom, nem ütemre megy pedig az olyan cool
(#) zenetom válasza sound.man hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
DjGeorge: grat, nekem már 2 ilyenem van, az eggyiket PC vel is lehet vezérelni (csak kinyiffant a lézer megint )
Viszont búcsús lézerből soha, ismétlem soha nem szabad csinálni lasershowt hosszútávra, mert megeszi az ember idegzetét
(#) Georgee válasza Action2K hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Elgondolkoztam hogy kéne csinálni a vezérlést, mivel a PIC-hez sík h*lye vagyok, igy marad a PC igen csak nincs mindenhol PC aztán kezembe akadt egy RT ujság abban irnak a chipcorder IC-ről nah most azon gondolkoztam hogy felteszek rá egy basszustesztet és az diktálná a frekit, Nah de nem részletezem mert ez a téma nem erről szól
(#) Georgee válasza Georgee hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Nah időközben készült egy pár kép füstben, nem a kivetített alakról, mert az szerintem nem érdekes.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
Gondoltam megosztom veletek, legújabb szerzeményem. Élőben azért szebb

Candle ceruzatartó
(#) zoly15 hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
Sziasztok!
Én ma építettem de javítás céljából...
Az "áldozat" egy SAMSUNG Vitality Mikró (1997. 09. 05.-én gyártották)
Neki az volt a problémája hogy a "fóliagombjai" meg voltak halva....
3 Sor nem működött.. aztán még 3X is kihúzás és visszadugás után már egy sem ment.. No itt gyorsan cselekedni keltet (ugyebár közeledik a karácsony és ha nincs mikró anyám nem főz, sut és nézhetem a szomszédot hogy kajál
)
Így következett 3.5 óra NYÁK tervezés :yes: Eddig ez volt a leghosszabb tervezésem.. Nyomógombokkal van megoldva ami videóból termeltem ki...
Amíg én terveztem addig apám megcsinálta a távtartót a gombok köré (egy 3mm es műanyag lap amin ki van furkálva a helye a gomboknak és erre megy rá a gyári fólia).
A nyák tervezés közepén ebédet fújtam de jött a kérdés.. a csirkecombot hogyan melegítsem? Lekövettem a be és kikapcsoló gombot majd 4 szál drót és egy dugaszolós próbapanel benne a 2 nyomógombbal.. Így a kaja is összejött..
Miután kész eltt a nyák azután következett a vasalás kb 6 percig (egyetlen hibája sem lett ) majd maratás (Hidrogénperoxiddal).
Majd alakformálás és fúrás utána jött az izgalm,as rész.. Elnéztem-e vmit vagy nem? Jó lett
Ennyi a történet...

üdv!
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Aztán kész lettem még a vezeték nélküli gyertyámmal is..

üdv!

gyertyák.JPG
    
(#) mutatvanyos válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Ügyes munka!
(#) zoly15 válasza mutatvanyos hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Melyik?
Amúgy köszi...
Hát nem unatkoztam az tény..
(#) Doncso hozzászólása Dec 23, 2008 /
 
Sziasztok, építettem egy Li-ion töltőt, mert már elég nagy szükségem volt rá a fényképezőmhöz, de sajnos úgy tűnik elkéstem vele, mert bár szuperül tölti az akkut, de az sajnos hamar lemerül, azért lefotóztam vele a kütyüt. Nem nagy szám de működik.

DSC04160.JPG
    
(#) mutatvanyos válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Mindkettő jó lett, de a mikrojavításra gondoltam, az tetszett, aki éhes, az szorgos is
(#) zoly15 válasza mutatvanyos hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Most gondolj bele milyen jó lenne nézni holnap az üres edényegek, tálcákat...
Na jó nem OFF olok tovább...

üdv!
(#) Action2K válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Szia!
Gratulálok a mikrójavításhoz! Olvastad az ehhez kapcsolódó cikkem, vagy spontán jött az ötlet?
(#) zoly15 válasza Action2K hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Köszönöm!
Igen olvastuk apámmal, Én csináltam a nyákos részét ő pedig a távtartót míg én terveztem.. Jó hogy megírtad ezt a cikket!
Esetleg érdekel valakit hogyan lett összeszerelve a mikró?

üdv!
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Tudod mit kérj karácsonyra?
Egy alkatrészláb hajtogatót. kb 250Ft.
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Meg volt rendesen hajtogatva, csak a diódát és az ellenállást ki kellett szednem, ettől elgörbült. A többi az megvan hajtva.
(#) Action2K válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Idézet:
„Esetleg érdekel valakit hogyan lett összeszerelve a mikró?”

Még jó hogy! Kicsit hiányoltam is.
(#) zoly15 válasza Action2K hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Nos itt van az ígért dolog...
Az eredeti mérettől kb 6mm-el magasabb nem akartuk nagyon bonyolítani ezért fehér sziloplasztal körbenyomtuk el lett húzva és kész...

üdv!
(#) Topi válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Egy fóliát ragassz rá! Fontos!

A papírból egy-két héten belül semmi nem lesz! Ezt garantálom.
(#) zoly15 válasza Topi hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Miféle papírból?
Ez a saját gyári fóliája!
Ez volt rajta már 11 éve...

üdv!
(#) Topi válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Jaahh!
Csak olyan papír kinézetűen volt gyűrött az oldalnézetnél és igen mattnak nézett ki a fotókon a felülete.
(#) zoly15 válasza Topi hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Most hogy a fotót jobban megnézem, Tényleg papírnak néz ki..
Azért van ott egy gyűrődés mert mikor fel lett húzva a "fóliagombokról" akkor ott nyúlt egy picikét...

üdv!
(#) Topi válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Nembaj... Attól függetlenül elmés.
(#) zoly15 válasza Topi hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Köszi..
Hát jobb mint újat venni..
Apám szerint a mostani mikrókat csak "összegorják" ez meg még rendesen össze van rakva..
(#) Topi válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Ezt csak megerősíteni tudom. Főleg ezeket a 10-15E alattiakat. Max fél évet bírnak ki... De esetek többségében hónapokra rúg az élettartama. Egy régi full digitális Samsung mikrónk kihúzta majdnem 10 évig. Azóta befürödtünk már kettővel ilyen 7-8 forintossal. Most egy megint 25E-et karcoló samsung van, legalább másfél éve, és sabil, jó, működik.

A nagy gyártók azért még megkövetelik a minőséget, és nem lyukad ki az oldala egy hónap múlva.
(#) zoly15 válasza Topi hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Igen én is hasonló véleményen vagyok...
Ez már 11 éves.. ha még kibír ennyit már jó..
Anno ez még 45.000 HUF körül volt...
(#) hapro válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Nekünk is a képen látható típus asszem legnagyobb testvére van és egyszer volt gari időn belül szervízben, mert az LCD kijelzőjén egyik állásban az egyik szám egyik karaktere nem látszódott csak gyengén, és ha 200-220 fokra melegítettünk belül valamit, akkora meleg hatására megjavult a kontraszt.
Azon kívül minden jó a mai napig rajta.
(#) totti91 válasza Georgee hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
a lézershowd kapcsolási rajzát el tudnád küldeni vagy a forrást ami alapján elkészítetted?
Következő: »»   339 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem